Nickyho rodina

Nicky's Family

Nicky's Family

Dokumentární / Drama / Životopisný / Historický

Slovensko / Česko / USA / Velká Británie / Izrael / Kambodža, 2011, 97 min

Byli jsem na tom loni se školou (vzdělávací projekt: Síla lidskosti) a když to skončilo, holky brečely a kluci měli na krajíčku. :-) Nickyho rodinu považuji za úžasné dílo. Třeba jsem byl pouze ovlivněn dojemným příběhem dnes již starého pána, třeba to bylo pouze tím, že jsem z tohoto dokumentu nemohl spustit oči a jediné co se mi honilo hlavou bylo, jak dobrý ten člověk je a že nesmím začít brečet abych se neztrapnil před kamarády :-) nevím, ale každopádně jsem si jistý že bych to moc rád viděl znovu... Nicholas Winton je formát, zachránil stovky lidí a ještě byl takový frajer, že o tom po válce nikomu neřekl - nutno říci, že je nesmírně dobře, že byly jeho šlechetné činy odhaleny, neboť až po odhalení se mohl sir Nicholas Winton stát vzorem pro mnoho lidí, obdivuji ho a přál bych si nemožné - aby takoví jako on nebyli v menšině...(18.2.2012)

Winton zaslouzi obdiv. Minac se uz ale opakuje, hrane sceny jsem povazoval za zbytecne jiz v prvnim jeho dokumentu. Zde mohl trochu ubrat i na zaveru...(23.5.2012)

remake, který opravdu mnoho nového nepřinese a dojetím jen přetýká. Ale siru Nickymu Wintonovi nemohu nedat maximální počet hvězd. Pan Mináč nechť mu za to poděkuje. :))(12.2.2011)

Možná už by to chtělo změnit téma, pane režisér... :-/ Síla lidskosti byla skvělá, ale tady se nic nového nedozvíme - mluví tu stejní lidé, nechybí scéna s Wintonem a jeho dětmi - důchodci... Snad jediný rozdíl oproti dřívějšímu filmu je obsazení Kláry Issové - a ani ta se na plátně moc neohřeje. Palec dolů... Navíc nemyslím, že je to nejvhodnější závěrečný film festivalu - do letního kina by se hodilo něco trochu rozvernějšího :-((12.7.2011)

První setkání s Mináčovou tvorbou. Obsah filmu/dokumentu zdá se mi dostatečně široce pojatý.(5.3.2012)

To téma je zatraceně silné. Sir Nicholas Winton je obrovská osobnost, o které se naštěstí nakonec ví, a která je respektována a oslavována ještě za života. Kromě nutícího mixu dobrosrdečnosti na závěr, jsem z dokumentu nadšený.(15.3.2012)

• Radiq

Nic co bych už neviděl v dokumentu Síla lidskosti, akorát že tohle byl místama tzv. "hraný" dokument, podpořenej tím, že komentář četli známí čeští herci, což faktům na síle nepřidá.(11.7.2013)

Doják jak bejk.. Zkrátka bez komentáře.. Kolika let se tenhle obdivuhodný člověk bude muset ještě dožít, aby mu konečně dali Nobelovku?(22.5.2014)

Mináč zkouší prodat skoro stejný příběh už nejméně potřetí a tentokrát ne tak dobře. Záběry, které použil i v lepší Síle lidskosti, mají pořád stejnou sílu, ke konci se ale film protahuje a snaží se až moc dojmout. Hrané pasáže (dohromady mají tak 10 minut) jsou pak naprosto zbytečné, a podezírám Mináče, že je tam dal jen, aby mohla být na plakátu Issová.(25.7.2011)

• DaUr

50%, celá recenze zde.(12.12.2011)

po filmovej stránke by hodnotenie nebolo nejaké vysoké ale pozitívne stále určite áno(prišlo mi to občas také nesúrodé a tie hrané scény mi prišli úplne ale úplne zbytočné), avšak po príbehovej stránke ma veľmi zaujal...dokumentárny film nabitý silnými emóciami a slzy sa ronili...sir Nicholas Winton bol teda pán Človek!!!(3.6.2012)

Další dokument o siru Wintonovi a jeho zachráněných dětech.Je opět točen v typickém Mináčově stylu,žel bohu přináší jen velmi málo nových informací a je jen takovým doplněním"Síly lidskosti",takže se hodí spíše pro televizní obrazovku a na plátna kin snad pro školní projekce,které by ovšem měly být podle mě povinnou součástí výuky.Tady shledávám největší sílu tohohle tématu.Standartně slušný styl vyprávění,příjemná hudba a silný námět dělají z tohohle filmu slušnou podívanou.Na druhou stranu doufám,že Matěj Mináč tohle téma již vyčerpal a snad se k němu už nevrátí.Myslím,že by už nebylo co vyprávět a vařil by jen z vody.Tady to má u mě za 70% a kdyby jen bylo takových Wintonů na světě víc.Halelujá!(8.8.2011)

Trochu ma prekvapil filmový štýl - dokument vs. dráma, ale v konečnom dôsledku to dokonale splnilo svoj účel. Tento príbeh už v súčasnosti pozná asi každý, takže sentiment nie je až taký silný, ale je... Na druhej strane mohol režisér a scenárista trošičku menej glorifikovať samotného pána Wintona, keďže je známe aj to, že jeden z dôvodov, prečo začal s transportmi detí do UK, bol biznis. Nechcem tým však nijako znižovať hlavný úmysel pomôcť a zachrániť ľudské životy.(28.3.2012)

Teší ma, že CT2 a STV2 tento film pustili v TV. Vďaka tomu som ho videl. Chcel som ho vidieť už od kedy som sa o ňom dopočul. No tak podme na to. Nedá sa to považovať za film. Toto je hraný dokument. Musím povedať, že som už videl aj lepšie spracovania, toto je taky priemer ( možno jemný podpriemer ). Tento snímok by som rozdelil na tri časti : prvá polovica, prvá štvrtina a druhá štvrtina. Prvá polovica je od začiatku po koniec vojny. Tam sa človek aj niečo dozvie, uvidí aj okatú Issovú, krásne nemecké uniformy a tak ďalej. Tá prvá polovica ma ešte aký taký spád, síce maličkú ale predsa iskričku. Potom príde nepochopiteľný zlom, ked z vojny ukážu 15 sekúnd a ideme ďalej. Prechádzame do tej už spomínanej prvej štvrtiny. Tam to už naberá známky podpriemeru. Povojnové spracovanie začína nudiť, dochádza k opakovaniu a sentimentality tam je požehnane. No a klinec do rakvy je posledná štvrtina, kde to je čistý odpad, Kambodža a zase len odpad. Ano, Winton si zaslúži uznanie za to čo spravil, ale môj názor si radšej nechám pre seba. Nebyť toho konca, bolo by hodnotenie vyššie. Takto je to len priemerne spracovaný hraný dokument, s archívnymi zábermi a opakovaným námetom. 3 z 5(1.1.2013)

Silný příběh lidskosti, který se již rozšířil po celém světě... Burzovní maklér co si užíval života 😮... vždy máme možnost volit...(13.3.2019)

Mám velké štěstí, že jsem ze Základní školy v Kunžaku, která požádala pana Wintona o propůjčení jeho jména, a že jsem ho mohl osobně vidět, když přiletěl k nám do školy a poslouchat ho. Je to neobyčejný člověk. Vyprávěl nám o sobě, jako o obyčejném člověku, který pomohl pár lidem. A přesně tak, je natočen i tento dokument. Je natočený skromně a hlavně ve směru lidskosti.(24.2.2012)

1.7.2015 a já brečím jako malá... :( (objektivně mohl dokument končit tak o půl hodiny dřív, patetický konec byl už trochu proti srsti)(2.7.2015)

1939 …(14.3.2012)

Srdcervúce a dojímavé. Mal som možnosť si to pozrieť aj so svedkom tohto celého. Nie každý mal šťastie. Títo áno. Celý tento dokumentárny film bol síce len veľmi málo hraný, no neuškodilo mu to . Starý pán " záchranca " bol ten, kvôli ktorému to bolo zaujímavé. Vďaka tomuto som sa utvrdil v názore, že príbehy z druhej svetovej vojny sa azda nevyčerpajú nikdy. Stále tam síce budú rovnaké uniformy, móda a roky. Treba si však uvedomiť, že výpoveďou ostáva hlina a vzduch ktorý schováva duše a prach tých, ktorý toto masové peklo znášali na svojej vlastnej koži . Tento človek bol neskutočnou pomocou pre rodiny s deťmi. Vždy bude niekto kto bude polemizovať o tom či to skutočne robil z dobrosrdečnosti. Ja však nepochybujem o tom, že áno. Elán a energia a taký človek si to zaslúži.(28.9.2012)

Velmi inspirativní a dojemný film.(11.4.2018)

• ghatos

Zase tak neznámé osudy to nejsou. Různých filmů a dokumentů na téma Nicholas Winton je mnoho. Nickyho rodina není ničím zvláštní. Dlouhé a více méně nezáživné. 40%.(8.3.2012)