DO-RE-MI (TV pořad)

Hudební / Soutěžní

Česko, 1998, 45 min

Účinkují:

Pavel Trávníček, Sabina Laurinová, Zora Jandová, Petr Kotvald, Martin Stropnický, Petr Vondráček, Petra Janů, Slávek Boura, Jan Přeučil, Valérie Zawadská, Iva Kubelková, Karel Vágner, Radek John, Lešek Semelka, Václav Vydra nejml., Heidi Janků, Petr Svoboda, Karel Černoch, Petra Černocká, Iveta Bartošová, Miroslav Vladyka, Zdeněk Srstka, Petr Rychlý, Jana Švandová, Rey Koranteng, Miroslav Moravec, Vlastimil Harapes, Ivan Vyskočil, Barbora Hrzánová, Zdeněk Troška, Jan Rosák, Vítězslav Jandák, Šárka Kubelková-Volemanová, Aneta Langerová, Jana Kratochvílová, Eva Pilarová, Martin Hranáč, Tereza Kerndlová, Vladimír Čech ml., František Nedvěd, Petr Poláček, Hana Čížková, Dalibor Janda, Marie Tomsová, Václav Tittelbach, Yvetta Blanarovičová, Martina Černá, Anna Polcarová, Michaela Dolinová, Martin Zounar, Petr Jančařík, Ilona Csáková, Petr Martinák, Zdeněk Podhůrský, Veronika Freimanová, Jaroslav Svěcený, Marcela Holanová, Pavlína Danková, Richard Tesařík, Petr Novotný, Kateřina Macháčková, Ladislav Křížek, Martin Maxa, Dagmar Patrasová, Milan Drobný, Jana Nováková-Adamcová, Milan Pitkin, Hana Křížková, Monika Absolonová, Karel Voříšek, Martin Tankwey, Zuzana Stirská, Jitka Zelenková, Barbora Srncová, Jana Adámková, Václav Upír Krejčí, Gabriela Filippi, Bohuš Matuš, Eva Urbanová, Hana Zagorová, Josef Vojtek, Pavel Soukup, Věra Špinarová, Luděk Sobota, Petr Jablonský, Michaela Jílková, Josef Mladý, Michaela Kuklová, Mojmír Maděrič, Petr Muk, Karel Zich, Jiří Štědroň, Jan Šťastný, Pavel Vítek, Michal Jančařík, Václav Faltus, Marie Rottrová, Zuzana Slavíková, Jan Kalousek, Jiří Pomeje, Marcela Březinová, Ondřej Hejma, Jitka Obzinová, Petr Salava, Stanislav Hložek, Josef Carda, Ivan Hlas, Sisa Sklovská, Karel Šíp, Nicol Lenertová, Kateřina Brožová, Jan Čenský, Pavlína Filipovská, Jana Štefánková, Karel Svoboda, Josef Alois Náhlovský, Oldřich Říha, Pavel Poulíček, Kateřina Průšová, Daniel Nekonečný, Rudolf Kubík, Věra Martinová, Lucie Borhyová, Jiří Krampol, Uršula Kluková, Michal David, Pavel Zuna, Josef Zíma, Lenka Filipová, Roman Ondráček, Světlana Nálepková, Marta Vančurová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Dufková, Zuzana Ďurdinová, Monika Žídková, Petr Rezek, Pavel Dumbrovský, Pavel Bobek, Vilém Čok, Tereza Černochová, Laďa Kerndl, Anife Ismet Hassan-Vyskočilová, Aleš Brichta, Bára Basiková, Felix Slováček, Helena Zeťová, Marta Jandová, Ota Jirák, Josef Klíma, Vašo Patejdl, Leona Machálková, Bohouš Josef, Ivan Vodochodský, Aleš Háma, Pavla Charvátová, Lucie Váchová, Petr Kolář, Mirka Čejková, Jiří Hrdlička, Barbora Kodetová, Ivana Christová, Josef Laufer, František Ringo Čech, Denisa Kubová, Klára Kolomazníková, Simona Postlerová, Zdeněk Mahdal
  • Radyo

V době nejzářivější slávy nováckých estrád tohle patřilo ještě mezi ty méně zhůvěřilé pořady, přesto to stačí na max. 1 (slovy JEDNU) hvězdičku. Nova je prostě televizní žumpa od nepaměti a když už se jí něco fakt povede (třeba Okresní přebor), je to spíše výjimka, potvrzující pravidlo o nekonečné hromadě televizního hnoje, který na diváky tatíček Železný i jeho následovníci usilovně kydali a kydají.(29.5.2013)

• GilEstel

Přitroublý rádoby bonviván Pavel Trávníček poněkud nezvládl přechod od mladistvého prince ke zralé dospělosti. I stalo se jednoho dne, že se chopil příležitosti moderátora a oblažil nás svým světáctvím a křečovitým vtipem v televizní pěvecké soutěži, která o pár let předběhla světový úspěch Superstar. Navíc se mu dostávalo duchapřítomné podpory princezny Sabinky. Problém byl v tom, že na rozdíl od Superstar zde nebyli včas odděleni finalisté od hvězdné pěchoty a porota byla ve svých soudech moc přející a sentimentální. Zkrátka najít vhodné synonymum pro výraz "Stálo to za hovno!" byl po 6 let existence pořadu neřešitelný úkol. Zůstává s podivem, že tento pořad měl ve své době pravidelně 1,5milionu diváků. Holt v časech, kdy měla Nova 50% sledovanost, mohla vysílat asi opravdu cokoli a lidi by na to stejně koukali. Jeden ze symbolů české televizní zábavy konce milénia.(13.9.2016)

• Driss

Dosud jsem se bál komentovat a vynášet rozsudky rozostřené odstupem času. Jenže včera se mi naskytl v lehce podnapilém stavu v putice při čekání na rozjezd pohled, který mě přinutil ihned vystřízlivět, opustit "ranní" kávičku a nenápadně se vrátit na zastávku mezi vychrchlané bezdomovce a děvky vracející se z těžké šichty. Byl to totiž pohled na pořad, který by si rozhodně neměl říkat hudební. DO-RE-MI je totiž o nesoudných mentálech, co se nebáli jít se svou retardací do televize a všedním způsobem se ledabile ztrapnit před otupělou částí národa, která pořad sleduje. Beru to jako výsměch Darwinovu přírozenému výběru, když je možné, aby se slabé kusy mohli svým "zpěvem" ztrapňovat napříč generacemi. Uřízlou bradavkou na dortu absurdity jest Sabinka Laurinů, Pája Pažitů a vždy optimistická porota (kdo zná značku špuntů, které dotyční napasírovali do svých sluchovodných děr, nechť mi prosím napíše)...Nechápu ty rekordy sledovanosti minulé, nechápu i ty přítomné...(13.8.2012)

• wosho

Na to se doopravdy nešlo dívat. Ale zpěvák Ind a jeho nadržený kamarád nemají šanci na zapomenutí. Ti dva se museli vidět. Jinak, porota nudná, kulisy nahánějící deprsesi, duo moderátorů jako z pornofilmu a k tomu nekonečné zástupy zpěváků, kteří místo zpívání na záchodě, šli bavit diváky televize Novy.(25.4.2011)

• Jara.Cimrman.jr

I extrémně netalentovaní lidé bez pudu sebezáchovy by měli mít možnost, aby se mohli veřejně znemožnit a tento pořad jim to dokonale umožnil. Kdybych se dokázal za ty hýkající exhibicionisty nestydět, tak bych si možná nějakou hvězdu vymyslel, ale nikdy jsem žádné rozjuchané vystoupení nedokázal doposlouchat do poslední noty, takže za mne zasloužených 0% a velká gratulace.(3.8.2014)