Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

tvurce

Peklo srdce proleptané strachem. Až na místy poměrně rozvleklou "krokografii",celkem vzrušující podívaná. Napětí solidně uhnětené. Atmosféra zřetelně nezředěná. Závěr trochu "odpísknutý" .-) **** ()

Maxusz

Možná až moc přesvědčivé, protože se určitě najde pár dušiček, které si zednářskej prsten (reálně halachického) vyšetřovatele vyloží konspiračně. Vždyť i mistr ostravské lóže se jmenuje Seidl!!! ()

koenigsberg

Film geniálně začíná otčenášem pronášeným na lovecké výpravě, kdy kořist skončí na sváteční tabuli Dne díkuvzdání. Hned první scéna (zabíjení jako součást výrazu díků Bohu) má tak dalekosáhlý význam pro pochopení snímku, který ukazuje Amerikou zahnanou do kouta plného vlastních strachů a náboženské víry, která se bortí jak domeček z karet tváří v tvář utrpení. Depresivní, se skvělou atmosférou, napětím a bravurním výkonem Gyllenhaala a Danoa; pro mě jeden z filmových vrcholů roku 2013. ()

drnohryz

Napínavý,skvěle zahraný a ve 153 minutách sem se nenudil asi ani 5 minut v kuse takže pro mě velký překvápko v podobě slušně nepředvídatelnýho psycha.. ()

Sllada

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Amen ! 95% ()

freddykruege

Po dlouhé době musím komentovat. Absolutně nechápu, kde film nabral takovéto hodnocení. První hodina je neskutečná nuda. Teprve potom se to trochu rozjede a prakticky až do konce má film dobré tempo. Ale! Zápletka je dosti předvídatelná (až na pár drobností jsem měl jasno v první půlhodině), což kazí pocit z filmu. Chválu si zaslouží snad jen herecké výkony. Každopádně si film dle mě nezaslouží hodnocení 84 % ani náhodou. Dávam 40 % se zavřenýma oběma očima. ()

Stephenz

Po veľmi dlhom čase som musel napísať komentár. Atmosféra, napatie, strih, scénar, herecké výkony, réžia... všetko priam dokonalé. Dlho so mnou takto nejaký film neotriasol, ak vobec nejaký. Nejdem sa tu rozplývať, u mňa jednoznačných 5 hviezdičiek. A odteraz sa začnem riadiť hodnotením kokotka VERBALA... ak sú všetky jeho jednohviezdičkové filmy len spolovice také "slabé" ako tento, chcem ich vidieť všetky! ()

Hansk75

Skvělá záležitost. Vlastní děti nemám, ale tenhle film mě tak pohltil, že jsem se do bezmoci dokázal dokonale vcítit. Zafungovalo to na max. Po dlouhé době nemohl Hugh k vyřešení problému na vlastní pěst použít drápy... Jakeovi také pochvala - když jsem četl, že hraje vyšetřovatele, popravdě jsem z toho moc radost neměl, ale poradil si s tím s grácií. Že já ty kvalitní kusy neustále odkládám, ale kde jakou sra*ku si pustím hned... ()

maxs

Konečně parádní thriller se vším všudy. Snaha dvou rodin o nalezení ztracených dcer, malých holčiček. Zvraty v dějové linii, morální výčitky při "zjišťování stop", kontrasty mezi prací policie a zoufalého otce, bezradné stavy matky. To vše skvěle ozvučeno, sestříháno a naservírováno divákovi v sirové podobě. "Pray for the best, prepare for the worst." ps: hoďte na verbala síť ... ten psychopat by měl být někde zavřený a offline!! ()

PlanovacC

mohol to byt dobry psyhologicky film, ale vsetko som to uz akosi niekde videl, alebo cital, a pointa fakt slaba... na zaver len krutim hlavou nad 84 % na csfd, ako je to mozne? ()

rados.barus

Místy husí kůže, skvělé chvíle napětí, dobře strávené dvě a půl hodiny, dlouho jsem neshlédla takto dobré krimi. Škoda však konce filmu, ten mě poněkud rozčílil. ()

joker09

V době akčních filmů se tento film může jevit jako zdlouhavý, v tomto případě je to však jeho přednost. Po celý film jsem se nemohl zbavit pocitu, že detektiv Loki nic nedělá. Nakonec jsem si však uvědomil, že i přes zdánlivou ,,neakčnost" se pořád ubírá správným směrem (i přes dílčí neúspěchy). Prvotní sympatie k radikálnímu řešení Hugha Jackmana postupně upadá. Překvapilo mě, jak děsivý může být film bez hektolitrů krve a zvláštních efektů. Je to možná tím, že si uvědomíme existenci takových lidí i v reálném životě. Dávám 5/5. Doporučuji shlédnout! ()

RonnieR

Na päť to nemá len o fúz!!! Výborné herecké výkony všetkých! Vyzdvihujem mrkajúceho Gyllenhaala, ale predovšetkým retarda Dana. 77%. Uvidíme po druhom vzhliadnutí! ()

zuzanitta

Výborný film! Musím odporúčiť. Najviac ma dostali postavy a samozrejme herci, ako ich zahrali. Celý film som čakala, ako vyvrcholí boj Hugha Jackmana otec vs. ľudskosť a zákon, jeho manželka, či sa vyhrabe z tých sračiek a postaví sa realite, alebo jej na konci filmu zamávam a z tých tabletiek sa predroguje, policajt, do ktorého som vôbec nevidela a nevedela som predpokladať, čo má v hlave, ako zareaguje... a ako tu už niektorí spomínali, tá záverečná scéna bola výborne strihnutá. Tlieskam! Scenár - tlieskam! Dranaturgia - tlieskam! Kamera -hmmm mierne klišé... Total dojem 4* ()

Santerus odpad!

Ak si chcete túto do neba volajúcu hovadinu vychutnať a triasť sa v "zúrivom napätí" nečítajte ďalej. Film? Nudná, naťahovaná, prekombinovaná sprostosť, cieľavedomo brnkajúca na nervy diváka a primitívne sa snažiaca ho čo najviac naštvať. Už na začiatku zarazí pár detailov, ktoré by mali súdneho človeka varovať. Ibaže... ak dáte na odporúčania známych, a ešte vás tu o kvalitách tohto šmejdu uisťuje žiarivých 84 percent, čakáte až do konca na zázrak. Ten však nepríde, verte mi. Neviem, aké je obvyklé počasie v Pennsylvanii, ale som presvedčený, že tam nemajú toľko zrážok za rok, ako je v tomto filme za pár dní. A just v v tých akože "vypätých - napínavých" situáciách. Nebudem sa zaoberať dejom . Len pár poznámok k tým najstupidnejším situáciám. Všetky nie je možné zaznamenať. To by bolo na knihu... - Hlavný podozrivý z únosu dvoch detí, je asi 30 ročný retardovaný chlapík Alex, krorého polícia chytí v jeho karavane pár hodín po únose. Detektor lži u neho nemá cenu, lebo má vraj IQ desaťročného dieťaťa. Podľa superdetektíva Lokyho. Chová sa však ako päťročný a jeho reakcie nezodpovedajú ani trojročnému dieťaťu. Myslím, že za celý film nepovedal jedinú súvislú vetu. Pri prepustení z väzenia sa nevie ani poriadne podpísať. Logická otázka otca uneseného dievčaťa, ako je možné že toto stvorenie získalo vodičský preukaz, zostáva nezodpovedaná. - Polícia proti Alexovi nie je schopná nájsť žiadny dôkaz a prepustí ho - napriek tomu, že deti sú po celý čas v jeho dome... Neverím, že by to tam v reáli policajti neprekutali od povaly až pod zem. Tým skôr, že prípad je tak v pozornosti médií, že desiatky ľudí prichádzajú k domom unesených dievčat a pália sviečky. Zato však kopú všade inde, pričom najúžasnejším nálezom sú dve umelé detské figuríny zahrabané na dvore ďalšieho podozrivého. - Hoci sa dement Alex otcovi uneseného dievčaťa v podstate sám prizná k únosu, nagelovaný vyšetrovateľ Loki necíti potrebu ho po prepustení ani len sledovať. - Otec unesených teda dementa chytí a niekoľko dní príšerne mučí. A dement ani za svet neprizná, že deti má v dome... Hm... na to by mohol asi odpovedať psychológ, ale neverím, že by (bez akéhokoľvek dôvodu) trpel, bol mlátený do krvi, trýznený smädom a hladom a oblievaný horúcou vodou pre nič. - Vo filme sa objaví farár - alkoholik s mŕtvolou v pivnici, pravdepodobne už dementný, pretože prítomnosť zavraždeného u neho doma vysvetlí dvoma úplne uletenými vetami. A nikto sa ho ďalej ani veľmi nepýta. Farárko ako sa objaví, tak sa aj z dejovej línie stratí. Bez vysvetlenia :-) - Vyšetrovateľ má neuveriteľné deduktívne schopnosti, pokiaľ treba pátrať po zaostalom Alexovi, ale pri hľadaní unesených detí je just ako pribrzdený. Úžasné je sledovať ako ďalšieho podozrivo sa chovajúceho mladíka prenasleduje so zbraňou, ale keď mu mladík doslova skočí zo stromu na hlavu, detektív zbraň odloží a nechá ho ujsť :-) - Vlastne Loki má zbraň po celý čas len na to, aby mu ju jeden z podozrivých vo väzbe vytrhol spoza pása a strelil si guľku do hlavy :-) Inak mu naozaj na nič nie je. - Od polovice už mi začalo byť z filmu smiešno, nekonečne nudné ("napínavé") scény som pretáčal a keď nakoniec vyšlo najavo, že za všetko môže stará rozklepaná babka, vybuchol som do smiechu. Naozaj skvelý zásah detektíva, ktorý ju prichytil, ako pichá decku drogu do žily a je schopný na ňu akurát hulákať, si inú reakciu ani nezaslúžil. Babka ho má na saláme, pokojne dieťaťu dotlačí celú náplň injekcie do žily a ešte stihne detektíva streliť do hlavy :-) - No a najkrajšia perlička. Záchrana nadrogovaného decka v USA vyzerá podľa režiséra Denisa Villeneuvea tak, že detektív s prestrelenou hlavou nezavolá mobilom pojazdnú ambulanciu... Nie! On, omdlievajúci a skrvavený, hrdinsky vezme dieťa do auta a rúti sa nočným mestom plným áut, pričom takmer spôsobí niekoľko dopravných nehôd. No a hádajte či pršalo :-))) OK, ako utajená komédia azda. Ako akýkoľvek iný žáner totálny prepadák. () (méně) (více)

Grahamea

Kvalitne dávkované napätie, ponurá a temná atmosféra. Skvele napísané postavy s adekvátnym obsadením. Páči sa mi dôraz na psychológiu postáv, ktorý vzhľadom na dĺžku udržiaval moju pozornosť. No tie dávky napätia vo mne vyburcovali aj očakávania na zakončenie, z ktorého by som sa vyložene posral. Ku koncu mi to až príliš pripomínalo Zodiac, ale to nevadí... podobných záležitostí by mohlo byť viac. ()

stuj

Po dlouhé době detektivka. Né špatná, ale myslím, že brzy zapomenu. Jo a Hugh Jackman byl docela dobrej. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina