Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

civrss

V důchodu, extrémně nebezpeční. Nic nevystihuje líp tento film. Na důchod jsou(věkově, ne herecky) zralí skoro všichni herci, ale mladá krev mi v tomto filmu vůbec nechyběla. Herci skvěle ztvárňují své postavy a výborně se hraním baví. Bruce je ve výborné formě i v pětapadesáti, což dokázal skvělou rvačkou s Karlem Urbanem. ()

vanderbart

7/10 - místy jako by filmu docházel dech a přišla hluchá místa a některé vtipy nebyly až tak vybroušené, ale spousta retired (and extremely dangerous) hvězd dokázala pořád slušně pobavit. ()

ZkuKol

Taková komiksová variace na Expandables. Jsou tu lepší herci, ale v trochu víc v pozdním věku. Odehrává se to víc ve městě a hlavní slabina je v režisérovi a kameře. Schwentke totiž vyniká naprostou nenápaditostí, absencí smyslu pro vylepšení dobře napsaného gagu timingem a jeho filmy vždy postrádají nějaký celkový drive. Red diváka baví, herci jsou výborní, příběh vcelku funguje a na výpravě se nešetřilo, jenže Ballhaus snímal první akčnější snímek a je to sakra vidět. Občas má dokonce rozhozenou ostrost, kamera se pohybuje jen na tři způsoby (co bychom za to v Čechách dali) - všechny už jsou dneska okoukané i v televizi - a přestřelky i souboje mu prostě moc nejdou. Škoda že takhle zábavný komiks dostal tak průměrný team, že by ho dnes nepustili ani ke Kobře11. 40 let poctivé práce a konečně přijde penze, jenže přechod do odpočinkového módu není lehký, zvlášť když se ukáže, že jste v práci občas dělali větší skopičiny, než jste si původně mysleli... 60% ()

Cejny

Další z mnoha akčních týmových filmů, kterých letos vyrostlo, jak hub po dešti. Ale musím říci, že jsem se při tom dobře zabavil. Spojení akce a komedie jde k sobě a navíc Bruce hraje typického Bruce a od Můj soused zabiják si ho nedokážu ani představit jinak, než komicky, kdy "paroduje" sám sebe. 85 % ()

Looser

Too much is too much. Stačilo o trošku míň a mohl to být téměř kult, takhle je to přeplácaný Ein Kesl Buntes. ()

Arius

Určite vhodné ako akčná oddychovka nenáročná na rozmýšlanie no tam to asi aj končí. Podobné projekty točené s nadhľadom to už boli a v mojich očiach boli určite úspešnejšie, RED v porovnaní s nimi utrpela najmä na menšom množstve akcie, priveľa obkecávačiek a omáčok slabá gradácia miestami nudné navyše mi nesadol ani Willis ktorý rolu drsňáka zvláda stále ťažšie a ťažšie. Veľmi dobrá postava Johna Malkovicha a to je asi tak všetko. Rovné tri hviezdy. ()

LuciusWlk

A máme tady další nasranou partičku nejlepších zabijáků, které chce někdo odkráglovat a jak už to tak bývá pěkně je to nasralo. To je letos nějaká Hollywood móda? Ale co, film mě bavil, a to je to podstatné! Když pominu pár opravdu idiocii a to i na komedii ( Malkowich vs. agentka s bazukou ), tak jsem se bavil. Především Helen Mirren byla okouzlující babičkou se sniperkou:)))) Malkovich úžasný cvok a zbytek taky fajn. A právě pojetí "důchodců", kteří nakopou prdel mladým nafoukaným agentům bylo to, co dodalo filmu štávu. ()

Reanimated

K čertu s klišovitou zápletkou, protože tohle natáčení si nejspíš všichni užili. Willis je cool a akční. Malkovich je netradičně vynikajícím komediálním prvkem (růžové prase FTW!). Helen to sluší a Morgan je ztělesněním mentorského klidu (ano, jako v každém druhém filmu, kde se objeví, ale co, on to prostě dělá nejlíp). A Schwentke tomuto setkání old-timerů dává svou "bayovskou" režií neuvěřitelné grády. Pro mě je to jen o ždibec horší týmovka než řádění Neesonovy grupy. Zajímavý komentář: Tom Hardy / Naprosto zbytečný komentář: Cival ()

ranp

Takhle nějak si představuju akční komedii. Svižný a vtipný film s výborným hereckým obsazením. Myslím si, že Willisovi, Freemanovi i Malkovichovi tahle role "sedla" a k plnému hodnocení u mě moc neschází. Takovýchto filmů by mělo být jen houšť. ()

LadyVader

Viděno 9.4. 2011. Nene, Bruce prostě nikdy nezestárne :-D. Malkovich se svým prasátkem byl taky super :-). Budu si muset zjistit, jak se vlastně pěstuje Avokádo.. :-) ()

Firebug

Víceméně průměrná akční komedie. RED kolem mě proplul, ale nedal mi šanci, abych se do něho ponořil. Vlastně to celé drží nad vodou perfektní partička herců, přičemž ale Freeman dostal hříšně málo prostoru. Tahouny jsou tedy přesná Mirren, rozkošný Malkovich no a v první řadě samozřejmě Bruce Willis. Čím je ten chlap starší, tím větší má charisma! ()

slovan1

Akčně hezky po seniorsku. Nabité akci, palbou, skvělými akčními efekty, humorem a dobře zahranými postavami. Děj se hezky rozvíjel a postupně se do něj přidávali další agenti důchodci až našli Helen Mirren a mohli jít na padouchy. Pravda, že to těm vysloužilcům pěkně páli. Willis a jeho úvodní vypořádání se s komandem, Malkovich a jeho RPG scéna, Mirren s kulometem... No jen ten Morgan tu pifnul s jakousi bambitkou a hrdinně se poroučel na onen svět... Dobré je, že humor je přiměřený a nedegraduje Red na jakys takys polotovar. Stopáž mohla bát o něco kratší. Hudba zas o něco napaditější. Pěkné 4 hvězdičky si to ale zaslouží. ()

sedm.1

Absolutně netuším,co si o tomto filmu mám ve výsledku vlastně myslet a vlastně ani nevím,jak na mě zapůsobil.On mě totiž po všech stránkách oslovil a bavil a přesto jsem si musel při závěrečných titulkách říct,co to bylo za pitomou kravinu.Z RED mám zkrátka velmi rozpolcené pocity.Co se týče zápletky,ta je fajn ujetá,neni nějak přehnaná a hloupá,má spád a častokrát i koule.Co se týče akce,ta mě velmi bavila,byla to stará poctivá škola,efektně nasnímané souboje,přehledné přestřelky,výbuchy,honičky,prostě vše po této stránce bylo naprosto uspokojivé.Herecké obsazení pak též na maximální možné úrovni,ze starých akčních páprdů má právě Willis asi ještě ten největší šmrnc,velmi mě pak bavil skvělý Malkovich a velmi překvapila Mirren,ale i Urban se v té celé charismatické partě vůbec neztrácel.Prostě pohodová,oddychová jízda.Problém mám ale s tím,že to na mě působilo celé strašně prázdně a především bez atmosféry.Koukal jsem zkrátka téměř dvě hodiny na film,který má vše,co bych od něho chtěl a očekával,ale výsledek je stejně jen jedna velká nula.Nedokážu si vysvětlit,čím to je způsobeno,ale je to prostě jen skvělá zábava o hovně. ()

made1

Přesně namýchaná dávka akčnosti, willisovských hlášek a anglického humoru. Po dlouhé době jsem se opravdu neodtrhla od pc. ()

Sdoom

Naprosto průměrná akční komedie, kde trochu pobaví akce a něco málo je i trochu vtipné. Nic víc, nic míň. ()

OughJay

Tohle je přesně taková ta klasická hollywoodská jednohubka natočená pro prachy. Absolutně o hovně to bylo, ten důchodcovskej nadhled jako že už nemaj co ztratit zabil všechny emoce, status to musí mít snad že by na to mohly koukat i nemluvňata a vtipu to taky pobralo na prosrání trenek, fakt že jo... Jednu hvězdu dám za výkon Malkoviche a pár dobře natočenejch soubojů Willise s Urbanem, jinak už to nikdy nechci vidět. ()

kenkaku

Asi je to tím jak jeden stárne a tím pádem filmy kde nelítá jeden puberťák vedle druhého beru tak nějak "víc za své". RED u mě prostě zahrál na správnou notu a správným tempem (komediální pojetí filmu sluší a fest). K tomu když přimícháme přítomnost "pánů herců" (obojího pohlaví) je skutečně radost se dívat. Z mého pohledu jeden z nejpovedenějších filmů Bruce Willise. ()

Lukoboss

Výborný béčko našlapaný hereckou smetánkou, které lítají hlášky od huby, jakoby se nechumelilo. Celý je to jedna velká nadsázka jako akčňáky z nějakých 80. let, což už se dneska málo vidí. A těmhle chlapákům to evidentně střílí pořád dobře, tam není co řešit. Je to akční, je to vtipný, akorátní stopáž.. hm proč ne?! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)