Oficer (TV seriál)

Krimi / Drama

Polsko, 2004–2005, 12 h 3 min (Minutáž: 53–58 min)

Maciej Dejczer

Wojciech Tomczyk

Borys Szyc, Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Robert Więckiewicz, Karolina Gruszka, Maria Ciunelis, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Mateusz Damięcki, Eryk Lubos, Tamara Arciuch, Marcin Sztabiński, Maciej Kozłowski, Magdalena Cielecka, Piotr Polk, Jan Wieczorkowski, Wojciech Solarz, Tomasz Dedek, Rafał Cieszyński, Marta Ojrzyńska, Anna Iberszer, Wojciech Smolarz, Ewa Andruszkiewicz, Barbara Babilińska, Ryszard Barycz, Grzegorz Emanuel, Paweł Galia, Aleksandra Górska, Kazimierz Krzaczkowski, Magdalena Kuta, Maciej Lewandowski, Piotr Miazga, Jakub Ulewicz, Juliusz Krzysztof Warunek, Adam Woronowicz, Jan Pęczek, Maciej Wojdyła, Jacek Bieńkuński, Jerzy Czapla, Robert Duchnowski, Mirosław Kowalczyk, Maria Mamona, Anna Oleksiak, Antoni Ostrouch, Katarzyna Radochońska, Marek Richter, Agnieszka Szymczak, Michał Taran, Andrzej Wójcik, Sandra Samos, Kamilla Baar, Maciej Wierzbicki, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Alan Andersz, Przemysław Chojęta, Magdalena Górska, Janusz Hamerszmit, Kinga Ilgner, Elżbieta Jędrzejewska, Jacek Lenartowicz, Grzegorz Mostowicz-Gerszt, Wenanty Nosul, Michał Płonka, Julia Sitarska, Magdalena Walach, Wojciech Zieliński, Robert Brzeziński, Janusz Chlebowski, Wojciech Machnicki, Maciej A. Maciejewski, Piotr Ryszkowski, Dariusz Biskupski, Jan Frycz, Ewa Dąbrowska, Piotr Dąbrowski, Agnieszka Dulęba-Kasza, Magdalena Emilianowicz, Tomasz Kozłowicz, Dariusz Kwaśnik, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Piotr Nowak, Roman Piętakiewicz, Anna Piróg, Andrzej Piszczatowski, Małgorzata Wyszyńska, Marek Cichucki, Krzysztof Janczar, Adam Domański, Tytus Hołdys, Kamil Maćkowiak, Janusz Rymkiewicz, Witold Skaruch, Adam Graczyk, Barbara Kurzaj, Rafał Rutkowski, Ewa Dałkowska, Jarosław Budnik, Artur Chamski, Aleksandra Matraszek, Remigiusz Kocoń, Ali Kosoian, Maciej Makowski, Joanna Pamuła, Mirosław Pisarek, Kamil Przełęcki, Łukasz Simlat, Tomasz Siemionek, Jakub Snochowski, Krzysztof Szczerbiński, Dariusz Toczek, Krystian Ubaka, Mariusz Drężek, Leon Charewicz, Kacper Kowalewski, Andrzej Młynarczyk, Pawel Plucinski, Barbara Wałkówna, Barbara Zielińska, Andrzej Andrzejewski, Wojciech Chorąży, Gabriela Frycz, Hanna Kochańska, Grzegorz Kowalczyk, Robert Latusek, Paweł Staszewski, Tomasz Bednarek, Ewa Telega, Waldemar Czyszak, Henryk Gołębiewski, Agnieszka Kowalska, Grażyna Marzec, Robert Ostolski, Jacek Radziński, Marcel Sławiński, Zbigniew Stryj, Witold Wieliński, Aleksandra Justa, Piotr Prokop, Anna Samusionek, Marcin Sianko, Jacek Wytrzymały, Marcin Sławiński

Polský seriál, který všechny nápady vyčerpal v první sérii, druhou se ještě nějak proplácal (Oficerowie) a tou třetí se zakomplikoval tak, až se sám pohřbil (Trzeci oficer). Přesto je je první série dobře napsaná, postavy jsou zajímavé a mnohovrstevnaté, nechybí lehké humorné odlehčení (skvělý Borys Szyc v roli komisaře Tomasze Kruszynskeho) a vůbec to mělo obrovský potenciál. Nebýt dalších dvou sérií, dám plný počet.(20.4.2011)

Tento seriál nás zavádí do současného Polska. Speciální policejní jednotka jde po stopách nebezpečné bandy, která za sebou zanechává spoušt a nezastaví se před ničím. Vraždou syna mocného mafiána si proti sobě poštve i mafii. Policie je dlouho bezradná až se konečně dostane na stopu hlavy té bandy. A do její blízkosti infiltruje agenta... Tento seriál mě velmi zaujal a vyrovnává se akčním seriálům americké produkce. Nechybí napětí, akce, milostné scény vše směřuje k strhujícímu závěru, ketrý stojí za to. Akční seriál,který má vše,co k tomuto žánru patří. Na seriál pak navazovaly další dvě série a to "Oficerowie" a "Trzeci oficer".(10.1.2010)

První serie grandiózní a Tom Kruszynski je opravdu úžasný tahoun filmu. Taky Vám přišlo,že nehraje ale postě policajtem je? :-) a Perla ten byl dost dobrý :-)) No druhá série... to byl děs se Szymczyszyn. Co ta tam dělala jako psycholog, gdyž mi sama přišla jako psycho? No a třetí ... no.... děj je přitažený za vlasy ale herecky mi tam ecelují představitelé Toma Kruszynského a Marka Snajdera. Tak ti nemli chybičku. Je to hodně koukatelný seriál. Jen v druhé sérii se mi nelíbila kamera. Byla kousavá, příliš roztěkaná. :-))(9.2.2012)