Sfinkter

Název vystihuje vše - opravdu zběsilá jízda. Pro mě však až absurdně směšná ve špatném slova smyslu. Stále je to však na 60 % díky monstrózní akci a Hardyho minimalizmu. Závěr ala Emmerich zcela zbytečný. ()

LiborGondek

Další apokalypsa? Dobrá. Konec civilizovaného světa? Fajn. Zdegenerovaní lidé a mutantíci? Ještě lepší. Auta? Super! Ale dohromady to už tak nefunguje. Hlavní padouch Immortan Joe alias značně sešlý Darth Vader v průhledném plastu, úchylák závislý na mladých děvčátkách a hlava novosvětské mafie mléčného průmyslu... Už je z toho blbost co? Pokračujeme. Jeho armáda, bojující na steroidech v podobě krevní transfuze, neohrožená, připravena za svého velitele kdykoliv položit život, armáda, která ho uctívá jako boha se na konci filmu bez nejmenšího odporu vzdá? Jo. Mezitím se ve filmu v podstatě nic nestane, ano vybuchne asi 200 aut a náklaďáků a zemře půlka přeživších lidí, ale to začne být poměrně rychle neustále se opakující nuda... Obsazení naprosto v pořádku, to je tak všechno. Závěrem? Vysoké hodnocení tohohle filmu... Tak tomu nerozumím asi nejvíc! 60% ()

dzira

Blbé, ale oproti dílům z osmdesátek /které jinak miluju - myslím ty léta ne Mad Maxe/ alespoň zábavné. ()

KikiPoka

Tak na rovinu... Co vám to připomnělo? NIC??? ...Boj o ropu, pitnou vodu, čistší geny... Svět po globální katastrofě, plný umaštěných, degenerovaných individuí na strojích, které slátali ze všeho, co zbylo z původní civilizace, které vede ten nejošklivější vůdce, který se honí za ženskýma... Hrdina - asociální pablb zachraňuje ženské, které si to napůl nepřejí a minimálně zpola nezaslouží. Kravky ženoucí se za zelenější pastvinou... Nakonec vůdci skočí do chřtánu, aby ho porazili v nerovném boji. A samozřejmě nezapomeňme na zelený happy end... POŘÁD NIC??? ...tak já vám napovím... minule tam bylo větší vlhko ...BINGO!!! VODNÍ SVĚT v dehydratované úpravě ...takže za mě hvězda dolů za neoriginalitu... P.S.: Tohle vážně nominovali na Oscara? PROČ? ()

Samuel7

Georgi Millerovi se podařilo zrežírovat jedny z nejlepších akčních scén, co jsem kdy viděl. Vše funguje, tak jak má. Přestože skoro celý film je jen jedna velká honička, neustále vás baví a překvapuje. Taky jsem ocenil, že se film vyhýbal dnes tak módnímu přemrštěnému zobrazení násilí. Hudba a kamera rovněž výborná. Chyběl mi však nějaký propracovanější příběh a svět. Staré Mad Maxe jsem neviděl, ale pokud ten svět skutečně promyšlený je, tak tady se to moc neprojevilo. Je to škoda, protože zpracování bylo prvotřídní. ()

Ryuuhei

Řekl bych, že je to takové post-apokalyptické road-movie. Aneb skupina zlých mutantů nahání (ve většině lidské) hlavní hrdiny, kteří se snaží nalézt novou naději. Od začátku nabité šílenou akcí, kdy jsem nejprve netušil, co na tom má být tak dobré a ejhle, během ani ne čtvrtiny se ukázalo, že nejen postavy za to stojí, ale i na tu akci se vážně dobře kouká. Sice si stále stojím za tím, že o takový zázrak a nic revolučního nejde a jde prostě a jasně hlavně o popkornovku s trochou té zvláštní atmosféry a specifickým stylem. Tedy, vytknu mnohé nepříliš podařené digitální triky zavánějící až kýčovitostí a k tomu všemu i naprosto nepochopitelné prvky (viz variace na rockera), ale jinak skutečně dobré. 85% ()

Dado

Dvojhodinová definícia poriadneho letného blockbusteru. K tomu skutočne netreba nič dodávať. (90%) ()

Lachtaan

Nikdy jsem neviděl předchozí kultovky s Melem Gibsonem, na novou verzi jsem se dostal do kina velmi spontánně. Nebýt kinozážitku, snímek by mě asi hodně nudil. Ovšem Hardy s Theronovou po boku a spousta vyhlazených speciálních efektů utvořili nepřebernou akční jízdu, která se mezi filmy roku 2015 výjimá na předních příčkách. Očekávaný Wasteland uvítám, jen jsem si hned dopředu jist, že nebudu extrémně unešen. [viděno v Kino Šumava Klatovy 27.9.2015] ()

DragonnCZ

9/10 - Nejvíc crazy akčňák jaký jsem dosud ještě neviděl! Bomba na entou! Jediný co asi více bych se zaměřil na Maxe a hlavní hrdiny a víc bych je doprokreslil i když se film soustředí hlavně na tu akci a je to tu dost vidět. ()

Playman

Těžko se to dá popsat slovy, protože se to zkrátka musí vidět! V kinech zrovna běží pravděpodobně nejlepší post-apokalyptický film historie kinematografie. Šílený Max: Zběsilá cesta je film vedle kterýho Rychle a zběsile 7 nebo Avengers 2 vypadají jako nízkorozpočtové komorní loutkové divadlo!!! Špinavej, zvrácenej, hnusnej, morbidní svět. Naprosto dechberoucí nekonečná akce. Vůbec nechápu, jak něco takovýho mohlo vzniknout, a že na to Warner Bros. dali 150 milionů dolarů, ale díky. Adept na film roku a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. ()

Luk80

George Miller natočil něco opravdu nevídaného a unikátního. Jeho svět je tak hrdý a přísný, prahnoucí k prezentaci pouštních gangů a uctívání démonického proroka, že mu musíte věřit i to, že samotný tvůrce má pod bundou dýchací zařízení, které mu pomámá přežít pouštní infekci ! V tomto světě žije Max ! To co zřejmě chtěl docílit Miller v 80.letech se mu teď opravdu povedlo a vysnilo. S obrosvkým rozpočtem natočit akční hard core honičku ve vyprahlé poušti, kde mají ještěrky dvě hlavy. Tom Hardy za celý film pronese snad jen pár vět, ale to vůbec nevadí, protože jeho klasické - HMMM, je tak silné , že to bohatě stačí. Bez těch mega digitálních triku by to zřejmě nešlo a projekce 3D by fungovat nemohla. Ale kdo tady touží po nějakém 3D u tohoto filmu ? Zbytečné !! Pro fanoušky starých postapo fliků je to velká sláva a nová modla. Charlize Theron je královna pouště a její apačský ženský gang je rozhodně velkým spestřením tohoto epického filmu. Mad Max je jedna velká nadupaná honička ve světě, ve kterém se teprve budeme muset naučit žít ! ()

ywo666

Mad George natočil Mad Maxa a vznikol z toho poriadne vyprepínaný film. Film skutočne nemá príbeh a je to len neutíchajúca jazda. Takú vygradovanú akciu som už dlho nevidel. Všetko ide na doraz. A to aj napriek tomu, že Rko je rozhodne nevyužité. Ale to odseknuté končatiny Millerovi nešlo. Vyžíval sa skôr v absurdných postavách a ešte absurdnejších vozidlách. Páčilo sa mi ako bojových štýl prispôsobili svetu a okolitým podmienkam. Zaujímavosťou je, že biológia relatívne funguje. Nie sú tu postavy, ktoré by zniesli zranenia by zabili tucet živých bytostí. Väčšinou si každý znesie to svoje. Film by si určite zaslúžil oskara za masky a kostými. Lebo to čo sa tam predvádza je hotové šialenstvo. Hudba je tiež super a hlavne ten gitarista to úplne zabil. Aké sú nevýhody filmu? Teda okrem toho, že nemá príbeh. 1. parádny trailer nastolí prehnané očakávania a ešte dosť veľa vyzradí. Odporúčam trailer úplne vynechať. 2. 90% vyhodí očakávania do absolútnych rozmerov. Ja som sa na to tak tešil až som si to nebol úplne schopný vychutnať. Vidím to presne medzi 4 a 5 hviezdami. Hádžem si mincou. Smola 89% 4*. Ale je to asi najlepší mix moderného a oldschoolového akčného filmu. ()

noriaki

Jako by se vrátila doba Nového Hollywoodu, ve které režisér vymámil ze studií neskutečné peníze, natočil si za ně své umělecké dílo a pak ho vítězoslavně představil zkoprnělým finančníkům. Tehdejší velkofilmy byly vesměs originální, osobité, velice drahé a často bohužel i velice prodělečné. Po sérii finančních katastrof se do vedení vyšvihli producenti a ti možnost utrácet horentní sumy podle svého rozmaru přiznali jen absolutně nejvýdělečnějším režisérům. A teď se stejné pocty dočkal i George Miller. Čtyřka Mad Maxe je výjimečná především tím, že obsahuje vlastní vizi, kterou se odlišuje od dnešní sériové produkce. Ať si je to třeba vize béčkového trashe, prakticky bez scénáře, v níž dialogy jen zbytečně brzdí kontinuální akci. Ta touha přinést něco svého je natolik silná, že zastínila i moderní sofistikované a papírově kvalitnější blockbustery. Miller navíc řemeslu rozumí a John Seale předvedl famózní kameru, takže není co řešit. Tohle novodobé retro asi lépe natočit nešlo.Top 10 za rok 2015. ()

Cushing

Tento malý unavený Max že je šílený? Kdy? Kde? Ty absurdní modelholky mu to nedovolej. Ale není se co divit, dneska ženský chodí na fotbal a pijou pivo, fuj. Co zbylo mužům? Čůrání vestoje? Brzy zakázáno. ()

elanius

(82/2015) / Rád by som poprosil adminov, aby zo všetkých filmov okrem nového Maxa odstránili žáner AKČNÝ film. Ďakujem. Ak sa v budúcnosti nedočkáme dvojky, stačí ísť si sadnúť k zubárovi na dve hodiny vŕtania, alebo eventuálne skúsiť kopať kanál v 35 stupňoch na slnku. Človek proste vstáva po Mad Maxovi zo sedadla zničený. Predpokladám, že dva krát tolko pri IMAX 3D verzii. (10/10) ()

Kmotr76

Začátek skutečně slibný. Forma opravdu boží, stylová, originální. Nemá v zástupu dnešních tuctových blockbusterů obdoby. Všechny ty káry, kostýmy, detaily, prach, písek, hnus... opravdu super. Něco takového jsem od filmu očekával a také bych očekával, že netradiční bude nejen forma, ale i obsah. A tady jsem narazil. Filmu ani tak nevytýkám jednoduchý příběh a absenci hlubší psychologie postav. Co mi tam nesedělo, byly ty ženský. Nejdřív jsem si myslel, že se to Maxovi jen zdá (ty holky působí v až absurdně drsném světě jako pěst na oko), že to je jen sen. Ten se ale proměnil v noční můru. Poprvé, co na ně Mad Max narazí, to jde s filmem z kopce. A poté, co se k feministické partě přidají ještě stařeny, padá kvalita prudce ze srázu. V Millerově cynicky krutého prostředí prostě nemají ženy co dělat a nevím, co vedlo tvůrce k jejich zařazení do děje. Myslím, že je film natolik "hnusný", že to ženské publiku ani tak nemůže uspokojit. Stejně tak mi tam vůbec nesedělo bohužel asi nezbytné moralizování na konec, které to celé ještě shodilo. Mnohem více by mi sedělo, kdyby šlo o řežbu mezi dvěma klany bez jakéhokoliv poselství. Kdyby to dopadlo špatně, beznadějně. Na škodu by taky nebylo pomalejší méně hektické tempo, abych si atmosféru tak atraktivního univerza mohl patřičně vychutnat. Akční scény mě ke konci už celkem omrzely. Zkrácení o půl hodiny by rozhodně nebylo na škodu. --- Asi jsem naivní, přeci jenom to je blockbuster. Ale když mě zklame i takto nadějný a originální, můžu se na všechny ostatní blockbustery vykašlat. Adept na zklamání roku. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)