SHI-SHA

Po druhém zhlédnutí mi to přišlo ještě slabší. Toma Hardyho mám rád, ale nemůžu si pomoct, do této role se vůbec nehodí. A nepřispívá tomu ani nulová chemie s Furiosou (Charlize Theron). Asi se trochu projevila i jejich údajná vzájemná antipatie. Efekty jsou samozřejmě skvělé a atmosféra postapokalyptického světa úžasná, ale něco tomu prostě chybí. Třeba zajímavější zápletka, než cesta z bodu A do místa B a pak zase zpátky? Nějaký méně odfláknutý závěr? Není to špatný film, ale potenciál to mělo daleko větší. ()

FrankSusta

Kdybych nebyl debil, co si to pustil tolikrát, až tím sám sebe otrávil, tak bych šel i na pět hvězd, ale jelikož jsem debil, co sám sebe neustálým pouštěním tohoto skvostu otrávil, tak jen čtyři. Teda, skvost na pohled, příběhově by se to ani nezdálo, ale jelikož děj obsahuje plno malých nenápadných momentek, je i tadyta slabší část tohoto filmu něco božského. Ale jelikož to je film co hraje na efekt, tak to zkrátka musím nazívat skvostem. Kamera, střih, zvuk, kostýmy, výprava, makeup, hudba a všechno naprosto perfektní, ale je zde ještě něco, co to povznáší na novou, úplně nejvyšší úroveň. Kdyby se za to rozdávali Oscary, tak by si to odneslo; kaskadéři! Epické kaskadérské kousky jsou v tomto filmy skutečně všude, ale jelikož jsou prostě jednoduše EPICKÉ, tak jsem měl hubu spadlou až na zem. Do toho podruhé zmíněná mrazící hudba Junkieho XL... klasa! Perfektní! Ale bohužel jsem to (já debil) viděl už moc  8,5/10 ()

angel74

Uf, to se mi ulevilo, že jsem na tuhle bezpříběhovou zhovadilost kdysi nešla do kina. Efektní vizuál sám o sobě nestačí k tomu, aby bylo možné považovat daný film za majstrštyk. Dokonce ani tehdy, když jde o akční sci-fi. Působí to na mě, jako kdyby si nějaký rocker šlehnul trošku silnější herák a v rauši splichtil scénář prazvláštních kvalit, který pak ve stejném opojení převedl na plátno. (40%) ()

Sabrewulf

Naprostý akční nářez, co má koule velikosti cisterny z benzínem. Něco tak šíleně stylového už tu nebylo pěkně dlouho. Vždyť jenom to vozítko s megareprobednami a kytarou s plamenometem, jejíž hřmot doprovází lovení, nebo předhánění se v plivání benzínu do motoru - na to se hned tak nedá zapomenout. Miller je borec, ta jeho vize - bizarní autíčka, bizarní móda, postavičky jako z nějakého panoptika, kombinace špíny, prachu, písku, benzínu - to je prostě lahoda. Na plný počet to ale není, na to je tam až příliš recyklování ze dvojky (neexistovat dvojka, tak se v kině udělám). Každopádně mě hřeje u srdíčka, že i v době, kdy už se filmy točí strašně uměle, se najde někdo, kdo pustí do kin takhle oldschoolový, na nic si nehrající akčňák. Ten typ filmu, kterému strašně moc přeju, aby hodně vydělal. ()

DannyJ

Mohlo se toho tolik posrat... Ale neposralo se nic a výsledkem je tahle PECKA přeplněná akcí. Hardyho scénář měl sice asi tak jednu stránku, ale i tak byl skvělej a já nemam co bych filmu vytknul. ()

Mol

MY NAME IS MAX. MY WORLD IS FIRE AND BLOOD!!! Moje chyba byla, že jsem si tady na čsfd přečetl, že to bude akční jízda. Ona to totiž byla, ale kdybych to nevěděl, tak mi to urve hlavu. Takhle mi to akorát zlomilo vaz. Neskutečně našlapanej akční nářez. Miller, režisér původní trilogie dostal peníze a zeptal se sám sebe. Co zasáhlo fanoušky MAD MAX série nejvíc? Že finále dvojky, kde Mel ujíždí s cisternou? Ok! Uděláme o tom film! A tak to dopadlo. Přesně tohle to je! Zeptal jsem se dnes dvou kamarádek co na tom byly, jestli znají původní trilogii. Řekli ne! Tohle musí být pro současného diváka filmů jako je sračkoidní Avatar a spol pořádná rána do xichtu. Režisér se vyřádil a dva klobouky dolů. Tohle natočit líp nešlo a je to film, který se zapíše do dějin kinematografie! Tom Hardy sympaťák a nakonec jsem byl rád, že hrál on a ne pan Gibson! Lidi co si stěžujou na absenci příběhu nechápu. Film by nemohl být takový jaký je, kdyby se v něm příběh vyskytoval. Navíc kdo potřebuje vyprávění, když stojíte s tahačem v poušti a dva kilometry za váma se žene smečka maniaků v oblaku prachu, která vám chce vyříznout srdce! ()

E=mc2

Kto by bol povedal, že autori filmu si dajú takú vizuálne opulentnú námahu pre také obsahové vákuum? Na druhú stranu poteší, že sa snažili vytvoriť look 80´ rokov a chápania postapo-dystopickej budúcnosti z tej doby (Človek má vďaka tomu pocit, že sleduje obdobu Vodného Sveta, len na púšti a znovu je miestami v 80. rokoch). Hlavný antagonista tu je hádam "Eddie the Head" a človek má trochu pocit, že sleduje verziu fanúšikov Iron Maiden. Max a jeho náhubok je zase odkaz na Beana a človek má tak šancu pri sledovaní tohto predstavenia, myslieť aj na iný film! Tvorcovia boli teda k divákovi veľmi láskavý! Ono hľadanie zmyslu existencie, konečného cieľa putovania "Zelenej Krajiny" je práve to, čo ma mohlo zaujať, no tvorcovia mali evidentne iný zámer. V rukách Malicka, Tarkovského, či Kubricka, Scotta z 80. rokov, alebo hádam aj Nolana, by táto látka dostala to najdôležitejšie - dušu. Ide však o austrálsky film, ktorý je remakeom austrálskeho filmu od jeho pôvodného režiséra (?!). Mad Max však z môjho pohľadu prežívania a chápania filmu žiadnu dušu nemá. Podtext vlády žien, zostal z môjho pohľadu nevyužitý, i keď bolo evidentné, že ženy sú inteligenčne nad mužmi. 2* za veľmi slušný strih pri scénach kde sa bojovalo, za púštnu búrku a aj za samotné prostredie v ktorom sa dej odohrával a tiež malé množstvo CGI. Navyše absentovalo napätie, ktoré, ak by bolo prítomné, dokázalo by ako tak nahradiť ono obsahové vákuum - teda vytvoriť zapojenie diváka do deja, 1+1= divák spočítaj si. Ona bizarnosť niektorých postáv, ktorú tvorcovia vytvorili, mi prišla až príliš hraná a umelá, silená, celková štylizácia ma neoslovila. Tiež ma vyrušovalo "trhavé" snímkovanie ustavične prítomné pri bojových scénach. Zlatý štandard 35mm, či po Nolanovsku - nový zlatý štandard 65mm IMAX. Arri Alexa (kamera na ktorú bol točený Mad Max) sa nechytá, je len napodobeninou, hoc veľmi vďačnou, hlavne keď točíte na púšti. ()

ivet.ka

Parádní skloubení feminismu a metalu. Tak pěkné využití diegetické hudby jsem už dlouho neviděla. Jeden z těch filmů, který lze sledovat pořád dokola do zblbnutí, ale on se stejně neomrzí. ()

Prometheus69

Na Marsu je ŽIVO! Šílená destruktivní tuningová akce od konce na začátek.. bez dechu až do uplného vyčerpání představivosti co je a není ještě možné, z hlav šílenců kteří mi tyhle brutality naservírovali. :) Bohužel mi v tom ale, i tak něco chybělo.. čekal jsem víc. Mám rát tenhle andranalinový útok na mozkové buňky... ale přesto všechno co se ve filmu odehraje za šílenosti jsem se vysloveně nudil... u atmosferické bouře (že se to nejspíš neodehrává celé na naší planetě: či spíš po konolizaci Marsu.. něco asi nevyšlo podle plánu? :D) jsem i chvílemi dost klimbal. Nadruhou stranu chválím velice povedenou vizuální stránku, zejména pak vypodobnění pekla... či spíš očisce. Sfanatizovaná armáda Fenrirů... vedená vrchním pekelníkem... už byl jen takovým vítaným doplňkem. Bohužel, to je asi tak všechno.... Digitální pekelný guláš, nezakryje to množství vaty která filmem dost přetéká. Až je děsivé kolik lidí se raději nechá opít rohlíkem... digitálního bordelu, než by se pozastavilo nad formou samotnou. Prostě tomu chyběla duše, jiskra... nějaký důvod proč, kam... cíl? PŘÍBĚH?.. A zůstala jen ta cesta... Hlavní hrdina jako by tam ani nebyl ... prostě šel náhodně okolo, proti své vůli v rámci možností se nachvilku přidal a pak zase šel. No a to navíc až na finále bez dějiné kapky krve či GORE scény... Je tedy tento film určen i dětem? Film sám dvě hvězdy plus povedený sound... Nejsem zase tak uplně sklamán, ale ani potěšen. Ostatně, měl jsem to zadara... "za CBody" Ale kdybych to cvakal... trochu bych zubama zaskřípal. Není tedy divu že to tak málo vidělalo.. tedy né tolik kolik by se od toho čekalo. 180melounů je hodně drahý špás... obzláště když si scénarista vezme dovolenou. Záchrana výstavních nosnic je opravdu málo! O naprosto pitomém přístupu filmové logiky ve scénáři.. kdy třeba" Jak je možné že se ty buchty dostali z toho trezoru? Z tak brutálním zabezpečením? Ani rozebírat nebudu. Segresor" Plně se z tebou stožňuji... Naopak Verbal? Myslel jsem že máš navíc... a že to aspoň tradičně sprdneš, smůla, i hlavní prudič se někdy utne: Proč film vidět? Bílé zlato... tedy hlavně ty mlékárny" I SAUDEK BY ŽASNUL. XD, očistec, Mám prostě rát zrzky... tuning na pochodu.. Hrabe ti, hrabe my... hrabe prostě všem! :D ()

alchac

Tak mám dojem, že v Austrálii je povinnou součástí psychoterapie těch nejperverznějších úchylů kurz základů filmařiny. A nakonec - proč se vlastně snažit chovance napravit mj. vyprávěním pohádek o jednom proti větru chčijícím synkovi pána v bílé noční košili, když takto mohu výhřezky filmových pošuků sloužit pro obveselení části světové populace, no ne? V případě Mlynářovic Jiříka to sice trvalo přes třicet let, než konečně k pořádnému balíku přišel, ale na stará kolena si tedy konečně dokázal splnit své sny a poté, co zdrhnul z dohledu svého lapiducha a začal zase chlastat benzín, dokázal tentokrát Maxe zbláznit tak lahůdkově (teda hlavně všechny okolo - Max jakožto prachobyčejný schizofrenik je zde zdaleka nejpříčetnější, ale on je tu stejně jen do počtu), až jsem z toho v kině samým nadšením málem zadřel válec. Jeden z nejšílenějších filmů (ne-li ten vůbec nejšílenější), jaký jsem kdy viděl. ()

SeanLSD

Ultimátne Extatické Absolutórium. Max, prenasledovaný neschopnosťou zmeniť, čo sa zmeniť nedá, za tých posledných 30 rokov zošalel do dokonalosti! Konečne je naozaj "MAD"! Prenasledovaný vinou, pripútaný ako zviera, škrípajúc pieskom medzi zubami za železnou maskou, vlastnou krvou živiaci esenciu fašizmu, niet sa čo čudovať. FURY ROAD rozhodne JE filmom roka a Miller v pokročilom veku konečne nezvratne ukázal, že skutočne JE geniálny režisér a vizionár. A že si s tým dal pekelne načas..ale Oscara za réžiu by som mu napálil bez váhania - za víziu aj výdrž. Obrovský rešpekt za tak nehorázny zážitok, stvorený v nepredstaviteľných podmienkach (Iňarritu so svojim snehom a chladom sa môže schovať! ) Vážne, kedy ma naposledy nejaký film donútil JAČAŤ v kine nadšením..?! Takto vyzerá vyzretá celoživotná vášeň k nejakej obľúbenej téme a súčasne je to dôkaz, že na vyzreté veci treba čas a že ak majú dobré podmienky, vždy strčia do vrecka akúkoľvek pásovú produkciu. Kým 1 bol nezávislý a poloamatérsky znepokojivý zjav, 2 neuveriteľná akčná jazda a kaskadérsky Olymp a 3 správne ujetá, bizarná postapokalypsa, FURY ROAD je iný level kinematografie. V modernom akčnom háve a podobe nonstop akčnej jazdy tá najklasickejšia epika, vyrozprávaný komplexný príbeh sveta prepracovaného do detailov, ktorého Max už nie je hlavný hrdina, ale súčasť, ktorá sa do pozície aktéra musí znovu namáhavo prepracovať. Napriek sexu v najprimitívnejšej podobe bez sexizmu, napriek zvieracej brutalite bez animálnej tuposti, napriek rýchlosti premyslené a napriek zábave hlboké. A ako zo sveta chlapského machizmu a testosterónového fatalizmu "všetko alebo nič" vyrastá sila ženskosti až k čisto matriarchálnej woman power, to je niečo bezbreho fascinujúce. Nebude už ďalej môcť byť oddeľovaný svet mužov a svet žien, pretože inak planéta pôjde do prdele, to mi verte. ()

stOKYi

Problém asi predstavuje to, že som to pozeral doma a nie v kine. Som si istý, že kino tomu pridá zážitok a dáku tú hviedzičku. Všetci mi hovorili, je to akčný film bez poriadneho deja, ale že je to pecka. Ja som si hovoril, však to je Mad Max, môj kult, môj otec obľúbeného apokaliptického žánru a sveta ako takého. Nástup štýlový, všetko bolo maximálne coolové, páčilo sa mi to, bol som nadšený, avšak po hodine toto nadšenie upadalo. Film je super vizuálna a coolovo nadupaná akcia bez deja. Superlatív som sa po hodine nabažil a potom som sa začal už len nudiť a čakal som kedy to skončí. V tomto ohľade to bolo sklamanie. Na druhej strane Miller ešte viac znásobil skazenosť postapo sveta z posledných Mad Maxov a pridal zase niečo z toho svojho umenia a talentu. A tým to u mňa aspoň ako tak zachránil.. ()

WinnJets

Parádní akční jízda od samého začátku až do konce. Možná by tomu, ale malinko prospěla, alespoň o něco propracovanější dějová linka a sem tam i nějaká ta klidnější pasáž. Vím, že nejlepší věci jsou ty nejjednodušší, ale už si nejsem tak zcela jistý, zda to platí i u filmu - potažmo u jeho děje. Alespoň tedy, že nám to obohatili těmi (velmi spoře oděnými) nádhernými rodičkami. ()

majo0007

Fuckt neviem, nad čím tu každý onanuje. Max tu hrá druhé husle, film sa kľudne mohol volať Mad Furiosa. A zápletka - ideme tam, otočka a späť - finito, o hovne! Predpokladám, že väčšina tínejdžerov, ktorí majú na svedomí 80% hodnotení ani len nevedia, že Max tu bol už predtým a v oveľa kvalitnejšom prevedení. ()

panMartin

Po deseti minutách jsem chtěl film vypnout.... Jenže příběh brzy nabral na obrátkách a dokázal mě vtáhnout a udržet v napětí, že jsem nemohl odtrhnout oči od monitoru. Krásná poušť s úchvatnou bouří, rychlá auta s dech beroucí jízdou tam a zpět, adrenalinová bomba plná absolutních magorů. Doslova a do písmena. Ten film je navíc vyplněn takovou spoustou originálních nápadů. George Miller za pomoci armády kaskadérů, triků a šlapající hudby složil poctivý reparát. Dvě hodiny totální a nadupané akce v tom nejůžasnějším akčním bijáku. Já se u filmu bavil jak malej kluk, skoro sem ani nedejchal, takže naprostá spokojenost. Tom Hardy je v roli šíleného Maxe hrdým nástupcem Mela Gibsona, Charlize Theron je v roli zajímavé postavy Furiosy, tak brilantní, že na čas zastíní i Maxe. Absolutní nadšení. Chci další díl. ()

Nivenx

Sice můj komentář se stratí v záplavě ostatních uživatelů a těžko napsat něco co nenapsal už jiný. K pokračování Šíleného Maxe jsem byl krapet skeptický a moc jsem tomu váhu nedával. Starší díly znám a byly vždy svým způsobem originální, ale nezanechali nějaký velký požitek, že bych padal držkou k zemi. Tento díl jsem tím pádem i odkládal. Potom jsem viděl recenze a říkám to mi nesmí ujít. Je to neskutečný film!!! Už po hodině filmu mi přišlo, že se na to dívám 3 hodiny. Pořád to jde neskutečně rychle dopředu nad úrovní času. Pořád něco bouchá, mlátí a neustále jsou hrdinové na pokraji smrti. Takhle kdyby vypadal každý akční film, tak jsem nadšený. Myslím, že tímto filmem se Miller dostává mezi filmovou špičku a dokázal své kvality. Potvrdil všem, že nepatří mezi sterilní důchodce, kteří už nemají co nabídnout. 100% ()

URBAN

Díval jsem se na to napodruhé. Poprvé jsem usnul a podruhé vlastně taky. Ze začátku to vypadá poutavě, ale příběh jde odněkud nikam a to se mi nelíbí. Jo samozdřejmně je tu akce, ale pro mě neadekvátní. ( 31.1.16/MAC ) ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)