Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Michelle75

Byla jsem hodně zvědavá jakou atmosféru bude mít tahle novota a čím se bude lišit od Lesního ducha z osmdesátek. Řekla bych,že začátek, prostředí i atmosféra působily podobným dojmem, jen když je vám 13 a pak o 26 let více,tak to všechno vnímáte už trochu jinak. Lekačky přišly ve správný čas, postavy byly zabedněné taky až do poslední chvíle,což je u tohohle tématu jaksi výhodou. Bylo to dívatelné( pro mě), až po okamžik,než začne padat z nebe krev, vše po té mě už jen dožralo. ()

Han22

Po 6 pivech asi nejde hodnotit horor, zvlášť když jsem dlouho žádný neviděl, ale pokusím se. Bál jsem se? Ne, ale přičítám to chlastu. Postavy? Nezáživné, bez špetky logiky, ale nic jiného nelze od hororu čekat. Spád/nuda? Tak díky bohu si toto nehraje na moderní horor a jede to víceméně od začátku solidním spádem. Krev? Ó ano, krví se tady opravdu nešetřilo a díky bohu za to, že se režisér nesnažil o nějaký inteligentní remake, ale rozjel krvavou jízdu. No a celkově? Samozřejmě zbytečný remake, jako ostatně všechny, ale naštěstí remake neměnící mytologii, neurážející, nenudící a pěkně krvavý. A to mi pro dnešek stačí. Horor roku 2013. ()

Rudinsky

Áno, má to svoje neduhy a hnidopichovia to budú konfrontovať donemoty, ale UFFF. Alvarez to teda roztočil - takéto brutálne násilie sa nevidí v áčkových horroroch len tak. Navyše - vyobrazenie posadnutia považujem v tomto filme za možno najlepšie v žánri. Direcotr's cut komplexnejší. ()

Michael2807 odpad!

,,Nejděsivější film, jaký kdy uvidíte.'' Myslím, že se tvůrci trochu rozvášnili při psaní toho titulu, protože méně děsivě už to udělat nešlo. Jak jsem se na to těšil, tak mě to zklamalo. Trailer mě přišel mnohem lepší než celý film. Škoda času. ()

Vaklaf

Takže z brutálně děsivýho a atmosférickýho originálu se stal úplně obyčejnej démonickej splatter. Hnusný je to hezky, ale vystraší to tak desetiletou holčičku. Opravdu mi přijde, že jsem se bál víc u dvojky, která je napůl komedie, což je dost špatný. Štvaly mě nesympatický postavy, kterejm jsem přál velmi ošklivou smrt (v tom celkem spokojenost), neustálý natahování, aby se ukázaly známý scény, a prakticky nulový napětí. Ale celkově nejsem nijak zvlášť naštvanej, klidně se na to někdy podívám znovu, ale prostě jsem chtěl atmosféru a tu jsem nedostal. Na ošklivý prasárny mám spoustu jinejch filmů a rozhodně to nehledám u něčeho, co se jmenuje Evil Dead. Je to sice zaujatost, ale za to musim bod ztrhnout - riziko trademarku. Ale dostal jsem chuť na první díl, což je taky dobře. ()

MareT.

Nepovažuju se za fandu původních filmů, ale uznávám, že celá struktura děje (parta kamarádu na chatě někde v lese) se mi vždy libíla a líbit bude. Děj je vcelku jednoduchý. Jde o atmosféru a jednotlivé scény, které ji tvoří. A já si myslím, že se to povedlo. Klaustrofobická atmosféra je cítit z každé strany, to že jedna z postav pořád dokola opakuje "everything is going to be ok" i když už jich je minimálně o dva méně než na začátku jen podtrhuje, jak někteří dokáží vnímat realitu v takovéhle situaci a o to je to děsivější, protože nemáte šajn, jestli ztratil rozum nebo si něco jen namlouvá, něco opravdu EVIl je kolem dokola po celém lese...to vše přispívá k one atmosféře, kterou u filmů jako toto potřebujeme. Pak přijde třetí čtvrtina a vše se najednou zdá strašně natahované a už toho máte celkem i dost. Ale celkový zážitek to nekazí. ()

Corpsegrinder

Celej film to bylo spíš na čtyři ale finální akce s motorovkou a naprosto suprový nicneříkající cameo Ashe na konci mě donutilo to vyhnat na maximum. Jako remake jedničky to je slušný a najde se hromada odkazů ale nenechte se oblbovat komentářema typu KRVAVÝ JAK SVINĚ nebo MAXIMÁLNÍ GORE NÁŘEZ protože dneska najdete stokrát krvavější filmy a ruku na srdce, co se týče toho gore tak starej Evil Dead (jednička) mi v tom přišel mnohem lepší (rozklad Cheryl a Scottyho je prostě nezapomenutelná scéna a nepředčí jí ani slušnej headshot motorovkou tady). Nicméně ošklivácký to občas je a postavy dostávaj slušnej kotel a platí zde pravidlo "čim dýl vydržíš tim víc to schytáš". Černej humor zde taky nečekejte stejně jako v původním Evil Dead, je zde jen jedna scéna kde jsem se nahlas zasmál a nese krycí název KUNDA :)) Celkově je to pro mě někde mezi čtyřma a pěti ale jak říkám tohle neni žádná ostuda a povedlo se to a kdo říká že ne tak zjevně nemá rád horory (tohle šlo do kin pro masy a přitom je to na stejný undergroundový úrovni jako původní jednička, na komerci zde máme jiný chaty v lesích, nebo ehm v horách). Chci další díl kde bude magneťák, motorovka, boomstick a vysmátá jelení hlava s lampičkou a klidně se může vrátit i Jane Levy jelikož má teď ideální místo kam si motorovku přidělat :) EDIT: vlastně jsem si vzpomněl že v traileru byla hromada scén co ve filmu chyběla takže si pak dám znova uncut zdá se. ()

POciSEM odpad!

Hanba ti Raimi!!!Jak mohl člověk kterýho sem si po léta vážil jako největšího hororovýho mástra,dopustit aby vznikla tak neuvěřitelně tupá a sračková žumpa.Film má přesto naprosto úchvatnej look.Ten les a mlha,špína všude okolo.Jako by se zastavil čas a Ash zrovna odcestoval přes démonův anál do minulosti aby tam mohl páchat výtržnost.Jenže do chaty po něm natancujou tak nesympatický košťata až se mi chce brečet.Nazačátku shodí nějakou dementní pizdu do sklepa a ona jenom kulí oči,občas někoho zblije od hlavy k patě a tak je to dokud se všichni neodporoučej do země oz.No a od půlky to jenom střídavě vykrádá první a druhej díl s tunou vynalézavýho ale trestuhodně zbytečnýho gore.Tak nemá vypadat návrat legendy.Kam se poděla ta morbidně komická atmosféra jedničky,psychopatickej hláškař nebo absolutní (a velice halucinogení) moc zla ze dvojky.Darmo mluvit.Myslel sem že nejhorší horor všech dob je remake pátku třináctého ale tenhle hnůj ho zadupe do země.Ještě nikdy mi u filmu takhle neskřípaly zuby jako tady u toho. ()

kery-

Na film jsem se těšil hodně dlouho, a po prvním shlédnutí toho čekání ani nelituju. Dostal jsem přesně to co jsem očekával, ne-li víc..Podobných filmů mám za sebou už hodně, ale i tak jsem u nějakých záběrů natahoval (třeba olizování čepele nože, brrr). Film může litovat pouze toho, že se pověsil "na značku", protože některé skalní fanoušky originálu asi urazil zdaleka nevypilovaný scénář (toho, že každý byl vždycky tam kde měl být a sám si nešlo nevšimnout). Kdyby se film vydal svojí vlastní cestou, tak mi neříkejte, že by to nebylo červený. Je to škoda no..I tak je film jedním z mých největších favoritů roku 2013, a jako u jednoho filmu z mála jsem si jistý, že hodnocení časem měnit rozhodně nebudu. Za to krveprolití si to zaslouží. Jsem rád, že to nebyly jen keci do větru.. ()

Sancty

Do riti, že mne ušlo kino! Evil Dead je delikátna mäsiareň. Atmosféra síce z toho nesrší až tak ako by som si prial, ale to ani z pôvodného filmu. Jednoducho sa tu má hlavne rezať, dáviť a strieľať. A presne to sa deje. Nikdy to nebolo o ničom inom. Že tu chýba humor? Chyba lávky (alebo mozgových závitov niektorých jedincov). Dementnosť postáv? Nenechajte sa vysmiať, ja tomu hovorím nadhľad. Veľa brutality? Fulciho na vás! Vskutku excelentný remake s výživným gore a pôsobivou hudbou. 9/10 ()

divak84

po dlouhe době opět horor který ne nuceně sází na obyčejné lekačky.. paardní atmosféra, parádní okolí. je vidět že Fede takovou volnost, jako by chtěl, neměl a zejména zavěr/záchrana hl. hrdinky určitě nepatří do jeho návrhů. zápory vidím jen v subjektivní míře takže nic z čeho bych film kritizoval. není to lepší než originál, uvodní odkaz/vysvětlení je fajn, triky masky povinně dokonalé, příběh, který se často kritizuje, vypadá nahodou dobře protože stmelení závilosti a přiznaků abstaku spolu s demonickým světem/zjeveními je naprosto skvělej. ()

Hanys_

Ikdyž původní Lesní Duch mezi mé oblíbené klasiky rozhodně nepatří (pár nápadů fain, ale jinak je to fakt až moc šílené a ne zrovna scary) tak tenhle remake můžu s klidným svědomím označit za naprosto zbytečný. Řemeslně sice hodně fain, ale jinak neskutečná blbost, která vrší klišé na klišé a upřímně jsem přál všem těm nesympatickým postavám rychlý konec. ()

dopita

Pěknej o hovně tenhle film. Nebudu se tady vztekat, jak Alvarez zprznil klasiku, to nemá cenu. Když to budu brát jako normální nízkorozpočtovej horor, tak to ani tak za moc nestojí. Samoúčelný nechutnosti a hnusárny se míjej účinkem a napětí se skoro nekoná. Což je dost průser řekl bych, páč o nic jinýho ve filmu nejde. Ale potěšilo mě pětivteřinové cameo Bruce Campbella, ovšem řekl hovadinu, páč film rozhodně hustej není. ()

Gogo333

Tak tohle byl pořádný nářez. Určitě jeden z nejlepších hororových remaků. Na konci potěšil Ash (Bruce Campbell) a jsem zvěd, zda se ukáže v dalším díle. Jinak jestli někdo máte slabý žaludek, tak se radši ani nekoukejte. ()

Litvicek

Jak já nesnáším,když ve filmu zemře pes ! To vážně nesnáším. Když vynechám teda osud psa,pak film dokáže zaujmout příběhem a dostatkem krve ve scénách,takže si divák příjde na svý. Ačkoliv to není nic extra skvělého,propracovaného a domyšleného,tak i přesto se jedná o dost slušnou zábavu,kde se divák nenudí a v klidu dokouká film do konce. Pár nelogických momentu tam bylo ale to jebat,hlavní byla krvavost příběhu a to já rád. 3 hvězdy - průměr - na novinku V zajetí temnoty to nemá ani náhodou a to tam netekl patok krve,stačil kvalitní scénář.... ()

Mazlik4 odpad!

Řezání, sekání, lámání končetin nemá s hororem nic společného. Jde jen o samoúčelnou nechutnost, na kterou se můžou dívat jen prasata! ()

Krabak odpad!

Nepřestane mě udivovat, co všechno se v téhle době dá ještě natočit za filmy. Člověk by řekl, že už se natočily mraky blbostí a že už se těm chybám budou lidé vyhýbat. No... jak je vidět, tak v roce 2013 se tomu tak prozatím nestalo. Další sračka, která se snaží zakládat na hektolitrech krve s filmovými triky na úrovni 90tých let. U tohoto filmu mě vyděsila jedna jediná věc...a to, že by tenhle hnůj měl mít pokračování...--->0% ()

HArna

Nečekal jsem, že se budu bát, ale z filmu jsem si nic nevzal. Nudil jsem se, to je to pravé vysvětlení. Hororové scény mě nijak nenadchly, vlastně jsem u toho měl svoji večeři a stejně mě to nevyděsilo. Brutální scény? V dnešní době mě už jen málo co zarazí, že bych si řekl: To je fakt masakr. Podobné filmy v současnosti už několik let závodí mezi sebou, kdo to bude mít víc brutálnější, kde bude víc násilí. Tu hranici posunuli tak, že mě to ani nebere. Za pár dní si na žádnou "brutální scénu" nevzpomenu. Ten celkový dojem je nulový, protože jako 99% podobných filmů jsou hloupý. Příběh odrbanej, postavy naivní a hloupý, kdyby se všichni na začátku podřezali, tak by mě třeba potěšili, protože bych to nečekal a nepřipravili by mě o 90minut života. ()

F.W.Colqhoun

Je důležité najít si čas na špatné filmy, už je proto, abyste dokázali ocenit i ty průměrné. Evil Dead Fedeho Alvareze je film, na kterém aby člověk hledal to dobré s lucernou, a to i tehdy pomine-li blasfemii nápadu vylepšovat Raimiho klasiku (jíž notabene úspěšně natočil on sám celkem dvakrát). Kde začít. Mizerní a nijak nádherní hlavní představitelé, pokusy o "psychologii" v práci s motivem odvykační kúry a abstinenčních příznaků, generická a otravná hudba. Nulová práce s napětím, očekáváním. Bezduché vršení prasáren. Nesnesitelně přeťápnutý vizuál, pohřbívající sebemenší iluzi skutečnosti. Konečně absence stopy logiky ve scénáři a úroveň režie - ne že by jeden trval u tohoto druhu filmů na železné obruči smyslu, ale ...Symptomatická je scéna, v níž se kdosi pokouší někoho jiného defibrilovat, aniž by mu z hlavy sňal igelitový pytel. Ani to všechno by nemuselo vadit, jak ví každý milovník dobře špatných filmů. Film bohužel nejvíce selhává v tom klíčovém. Kdyby měl stejnou schopnost strašit jako nudit, seru do stropu. ()

AdamesWWE

[6/10] Dobrý námet ktorý mal potenciál, ale nebol využitý. Musím povedať však nebol to nudný film, bolo sa načo pozerať a dokonca je tu pár dosť dobre natočených hororových scén, ale všetko to pôsobí tak nejak umelo. Ani postavy tomu nedodávajú veľkú dôveryhodnosť a tých X litrov krvi už vôbec nie. Škoda, malo to solídny rozbeh ale pobralo sa to tým horším smerom. Další priemerný horor ktorý u mna zapadne prachom. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016