Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

adamix

Nikdy som nebol fanúšikom starej hororovej klasickej trilógie na čele s Bruceom Campbellom, ale toto ma fakt dostalo. Na prvý pohľad film pôsobí ako nudné béčko, ale postupom času nabere svoje grády a môžme vidieť brutálny, úchylno - masochistický, krvavý dychvyrážajúci masaker, ktorý od prvej polhodiny až po koniec odhaľuje svoju brutalitu ( tú typickú hororovú ), ktorú by mal obsahovať každý správny horor. Hodnotenie SKORO na plný počet hviezd, ale ostávam pri štyroch. ()

Hedy

Jak se nejlépe postarat o mladou dívku která bude za nedlouho pociťovat abstinenční příznaky a může také zkolabovat? Jednoduše vezměte jí do bohem zapomenuté chaty uprostřed ničeho kde se s ní nic nemůže stát. Až na to že se chová jako nebezpečný pošuk ještě před tím než do ní vůbec vlétne neznámí démon. Ovšem proč se tak stalo? Protože si brýlatý Ježiš přečetl v děsivé knize článek o nějaké kundě. To vyvolalo ducha. Abych nezapomněl četl to z krví napsané knihy kterou našel v děsivě vypadajícím sklepě plném mrtvých koček. I přes to že je z nich nejchytřejší mu nic nedošlo. Teprve pak začne skutečná zábava. Po sérii nadpřirozených sraček zemře první černoška (překvápko). Děsivá holka je ve sklepě a s celým domem si zahrávají Satan ví jaké nadpřirozené jevy. I přes to se bratr děsivé holky snaží danou situaci racionálně vysvětlit. Aby si uvědomil že sračky jsou až do nadpřirozených výšin musela si jeho přítelkyně dobrovolně uříznout ruku, prošpikovat Ježíše asi padesáti hřebíky, rozlámat mu hnátu pajcrem a ještě ho tím pajcrem dvakrát přetánout po hlavě. Vy si pak musíte uvědomit že ten Ježíš je pravý protože normální člověk by po takové zkušenosti byl napůl cesty do márnice. Teprve po této šílené zkušenosti je hlavní hrdina odhodlán něco udělat. Rozlije benzín po domě. Vydá se pro děsivou holku. Děsivá holka zabije Ježíše. Hlavní hrdina vytáhne ven děsivou holku. Zakope jí. Vykope jí. Zabije sebe a nemrtvého Ježíše. Vyvolá krvavý déšť a nechutnou anorektičku. Děsivá holka která se vyléčila pomocí zakopání zaživa nakonec rozřízla anorektičku vejpůl a odešla zpět do civilizace. Mimo záběr ovšem vykrvácela protože před tím přišla o ruku. Konec. Co na to říct. Filmu bych byl schopen dát klidně 4 hvězdičky problém je debilita všech postav. Tento komentář neobsahuje ani čtvrtinu toho jací stupidní retardi to jsou. Jediný moment kdy se nechovají jako absolutní kreténi je ten kdy jsou posedlí démonem. Za jejich obří kreténizmus tedy dávám 3 pentagramy. ()

horor2

Jsem fanoušek a srdcem zarytý Raimiho trilogii, kterou miluji. Remake je úplně jiný. Je jen o násilí a gore efektech - ukázat, co se dá v dnešní době natočit. Takže jen obrovský mord, který je někdy nechutný a někdy k zblití. Chápu to, je to pro mladší generaci, tak jsem k tomuto filmu přistoupil ještě před začátkem promítání v kině a dostal jsem přesně, co jsem čekal. ()

SAINTS

Dost brutalny film v krorom nechybaju hektolitre krvi,odrezane končatiny a dalšie "lahôdky".Postavy sa vo filme chovaju niekedy dost hlupo a nelogicky čo filmu podraža nohy.Neznami herci podavaju dobry vykon v ramci možnosti.Evil Deadˇ=slušny horor plny krvi. ()

carodejb

Trojhviezdičkový film, päť hviezdičkový zážitok. Film, ktorý je hrozne nekonzistentný. Film, ktorý mixuje všetko možné a nemá vlastný štýl, okrem scén kedy ho má. Film ktorý nevie či chce byť pocta, vykrádačka, búrať klišé, potvrdzovať klišé... Moje pocity počas sledovania: prvých 20 min - toto je tak bez chuti a priemerné. 30 min: wow, toto tak napodobňuje Raimiho, že to mohol režírovať on! Dajte niečo vlastné! 40: Wow, niečo vlastné a je to sakra intenzívne 50 min: to gore je skvelé 60: zase dokonalá kópia Raimiho. Až je to obdivuhodné! Finále: TOTO JE STRAŠNÁ PECKA! Seriózne, je to síce remake, ale nemusel sa tak veľmi opierať o originál. Napriek tomu, keď sa vykráda, i keď si to ide svoje, vždy to ide na 100%. Atmosféra je hustá, gore je perfektné a finále...jedna hororová báseň. Som si to užil. Fakt užil! ()

koty2201

Škoda, že sa nový režisér nesnažil nadviazať na trojku a namiesto toho tu máme prakticky remake prvých dvoch častí. A to doslova remake, pretože prakticky sa tam udeje to isté v rôznych kombináciách. Ruka ovládaná démonom, vyliečenie sa z posadnutia, iba jedna hlavná postava príbehu prežije, motorová píla, tá istá chata v tom istom lese a Ashove staré auto… a tak ďalej. Na rozdiel od predošlých dielov sú tu však zmeny a tie skôr neprospeli ako pomohli. Napríklad už len to, že tu kompletne vypustili humor a film ostáva obyčajným hororom v prostredí chaty v lese. Čiže klasický teenage slasher. Filmové efekty tu sú našťastie vymakané a realistické a konečne to rok 2013 umožňoval natočiť poriadne. A priznám sa, že je to pre slabé žalúdky dosť silná káva. Napriek tomu sa to dalo, lebo som na to zvyknutý z iných nechuťárien. Kýble krvi, rezanie a trhanie častí ľudských tiel, zvracanie a podobne. Postavy boli aspoň trochu zaujímavé, keďže narozdiel od originálu sa tu s nimi máme možnosť aspoň stručne zoznámiť a načrtnúť vzťahy. Aj to je lepšie ako nič. Dej? Ničím výnimočný. Taký klasický horor, ktorý ma nemal čím extra prekvapiť. Taký priemer. Chovanie postáv je samozrejme povinne nelogické a takýchto klišé momentov tam je mnoho. Takže vo výsledku to môžem odporučiť ako takú hororovú jednohubku. Len nič nové nečakajte. Ako Evil Dead je to bieda a iba to využilo známu značku, ktorú chceli napodobniť a nepodarilo sa to na 100%. ()

Hyperbolic

Opodstatněný remake. Jako u spousty jiných, se zde nejedná o převyprávění se stejnou atmosférou a scénami, z původních Raimiho filmů si bere pouze hrubé kontury příběhu a semtam kamerový střih (ty jsou fakt super a dělají celou sérii ikonickou) a z valné části naprosto vypouští humor. Je to film plný zla a špíny, Deadites mají výborné masky, efekty jsou zde na hodně vysoké úrovni, a to naprosto nevylučuje to, že bych ji byl málo. Tolik gore se v moc mainstream filmech nevidí. Příběh byl mile jednoduchý, je ale zajímavě přidána rovina s odvykačkou, ale o to tu fakt nešlo. Potěšily odkazy na jiné hororové série. ()

Dejvecd

The Evil Dead ponúka niečo málo poctivej hororovej brutality, avšak mimo toho sa jedná absolútne zbytočné mrhanie časom, ktorého príbeh neponúka nič nové a docela pekne to pripomína nové Star Wars (force awakens), pretože dejová štruktúra je v podstate skoro úplne to isté ako prvý film, až na fakt, že to má ako bonus hlúpe postavy, nulové emócie, pôsobí to umelo a vlastne celkovo to nemá dobrú a sebaistú réžiu, ktorá by dodávala filmu nejaký drive. Ako kompilácie brutality sa to dá, ako film vôbec. 3/10 Film, ktorý sa tvári, že chce vzdať poctu originálu, avšak pravda je, že len milkuje kedysi populárny content (čakal by som to skôr od Disneyho!) ()

Arigato

Tak jsem si říkal, že bych si mohl pro své zakulacené sté hodnocení vybrat něco speciálního. Že to bude zrovna Evil Dead je hned z několika důvodů. Jasně, rozhodně není nejchytřejším a už vůbec ne nejlepším filmem pod sluncem, ale co se hororu týče, zvláště pak gore žánru, těžko hledat konkurenci. Nemít žádné či minimální zkušenosti s horory, nejspíš mě tento film traumatizuje na dlouhou dobu. A je fakt, že když jsem byl mladší, nevinnější a morálně čistější, zcela nepočastován touto sortou filmů, a Evil Dead zrovna vycházel do kin, vyhýbal jsem se mu obloukem. Jenže dnes, jak by řekl jeden můj dobrý kamarád, je ze mě „nemocnej sick fuck“ a proto můžu prohlásit, že mi tento remake hororové klasiky vyloženě udělal radost. Nejděsivější horor to zdaleka není, intenzivní a poměrně surový zážitek ale očekávat můžete. Zlo na sebe nenechá dlouho čekat a tempo prakticky od začátku do konce nepolevuje. Na vcelku malém prostoru dokázal Alvarez vyčarovat díky relativně hutné atmosféře a rafinované práci s kamerou vcelku delikátní masakr. Rafinovaně kloubí prvky svého předchůdce s novými efekty, které mu neskutečně pomáhají (obecně mají vcelku důležitou roli ve filmech tohoto typu). Polní podmínky aneb lepící páska spraví vše. No a tak docela nechápu, proč má tento snímek tak slabé hodnocení. Uznávám, že se postavy chovají místy trochu pitomě, ale ve kterém hororu ne? Že film neulítává v nějakých pseudofilozofických sférách jak z nějaké vyšší dívčí, a jedná se spíš o špinavou podívanou sázející raději na fyzický prožitek? Osobně si myslím, že filmy by měly v první řadě zabavit a zrovna horory tohle umí dokonale. Na nic si nehrají, jen se snaží divákovi nabídnout určitou formu zábavy a rozptýlení od svých skutečných, často negativních pocitů. ()

Sinerath

Původní verze byla atmosferičtější. Nicméně některé scény jsem sledoval tak oddaně jako nic jiného. Nádherná úchylnost, dokonalá zábava co se vtipu týče (scéna s motorvou pilou bylá podle mě krásně zakončená). Postrádal jsem několik scén z původní verze, nicméně celkový dojem byl úžasný. Strašně rád si užívám tento tip filmů. ClaSicka! ()

Quentin14

No to mě poser na holý záda! Co to je ty vole ty komenty tady? Žasnu jaký čůráci se dostali na tu slavnou csfd projekci. Jestli se to během následujících dní nezlepší aspoň o 15% tak budu mít vážný obavy co za individua na tenhle film v ČR šlo. Původní Evil Dead sem viděl prvně tak v 10 letech a do dneška je to pro mě kult jako prase a nedám na něj dopustit, jak na jedničku tak na dvojku a samozřejmě na Army of Darkness. No ale proč bych kvůli tomu měl koukat na remake skrz prsty? Vždyť už předem bylo signalizováno že půjde o totální masakr a gorefest tak proč na to choděj lidi co to neustojej? A kecy typu že film nemá atmosféru a je pro dnešní teenagers si taky schovejte za klobouk ty vole! Jestli ste to atmo necejtili tak mi vás je líto. Chyběly vám tam laciný lekačky abyste byli posraný co? Děte se všichni vysrat! Remake Evil Dead je kurevskej námrd a tvůrci splnili vše co naslibovali. Přestřelili jen s plakátem "nejděsivější film který uvidíte", tak to samozřejmě neni. To je jen marketingový tah a je mi u prdele. Já si to užil totálně a možná už zejtra si to dám znova a možná se mi to bude líbít ještě víc. Takhle kvalitní gore vám nikdo jinej nedá a pokud to nedáváte tak na to nelezte! Těšim se na druhej díl a doufám že tahle série jen pokvete! ++++++++++ EDIT: Jedná se o nejlepší horor 21.století a každou další projekcí se mu víc a víc poddávám. A to věřim že si to ještě víc zamiluju po vydání rozšířené verze na blu ray kde těch brutalit bude ještě víc, čemuž se po zhlédnutí theatrical verze snad ani nedá věřit. ()

Murdoc01

Je tu nový Lesní Duch a s ním i nemilosrdný "hebký" kuch.Absolutní masakr, přesně to co sem čekal.Raimiho původní trilogii zbožňuju a tohle si jede přesně v jeho stopách.55% opět jen potvrzuje jak směšní lidé se zde vyskytují, tolik patetických a "uvědomělých" kreténů je snad už jen v našem parlamentu.Řeči jako ,,odešel sem v půlce´´ tak proč na to vůbec chodíš demente?Si čekal Labutí Jezero nebo co?Podívejte se na imdb, kde má film 80% a jasně dokazuje, že jak Raimi tak Bruce Campbell věděli co dělali, když pomáhali při tvorbě scénáře a produkovali.Nebo si opravdu myslíte, že by cucáka Alvareze nechali znásilnit jejich nejslavější dílo?Ne!To vy ste znásilněný Twajlajtem, Avengers a všema těmahle barevnejma a umělejma sračkama!Nejlepší remake, čistý hardcore a absolutní guilty pleasure.Když sem viděl dneska v sále ty otrávený xichty, měl sem sto chutí je všechny přilepit k tý polstrovaný sedačce a začít je leptat kyselinou.Mladá mi při filmu řekla, že by ty idioty co během projekce odcházeli jen tak z legrace zkopla z eskalátoru a pak se hned šla "vyčůrat".No po príma filmu, skvělý večeři, vínu a troše zvrhlýho sexu bliju tenhle komentář a už se moc těšim, jak na to zítra znova vyrazim s mámou, tátou a ségrou, jelikož sme prostě taková veselá rodina.Jo a mimochodem...pointa bravurní. ()

Zoltar78

Od první upoutávky asi nebylo jiného hororu, na který bych se letos více těšil. Jako velký fanda Raimiho triligie Evil Dead (zejména prvních dvou filmů) jsem tento remake vyhlížel s velkým očekáváním a tajně doufal, že se mi dostane pamlsku skutečně na poli hororu bezkonkurenčního. Ale bohužel, nestalo se tak. Od samého začátku mi vadily veskrze nesympatické všechny postavy, tudíž mi bylo naprosto jedno co se komu zlého přihodí. Ve filmu nechybí scény, které byly pro Evil Dead typické (průlety ducha lesem, démonem posedlá dívka zavřená ve sklepě, uřezávání ruky, znásilnění v kořenech stromů, zvracení litrů krve, motorová pila atd.), ale působilo to na mě až moc samoúčelně. Tak, že je tam prostě chtěli mít ať se děje co se děje. Nelogické chování postav to vše jen podtrhuje. Až moc rychle jim dochází co se tam děje a nikdo se nad tím nepozastavuje. Prostě, co je (v knize) psáno, to je dáno. Mrzí mě, že film ve mně nevyvolal ani na minutu pocity strachu a úzkosti. Nic takového. Veškeré lekačky pramení pouze v rychlém vyskočení bubáka a za hlasitého zvukového doprovodu se musí leknout prostě každý. Takže o nějakém budování atmosféry nemůže být ani řeč. Škoda, že s ničím moc novým tenhle film nepřišel. Ale musím pochválit gore efekty, které jsou opravdu na velice vysoké úrovni, ale to je pouze jediná stránka tohoto filmu, ve které předčí původní filmy. Závěrečné sólíčko s motorovou pilou aneb "jak správně vyřezat démona" je opravdu gore lahůdkou, nicméně se film utápí v balastu průměrnosti s jen občasným náznakem něčeho víc, co by ho odlišovalo od současného hororového standardu (viz. nové filmy jako Pátek 13. nebo Texaský masakr). Mrzí mě to, ale celkově na mě film působil až příliš tuctově. PS: A závěrečné pomrknutí Bruce Campbella na konci titulků je opravdu hodně špatný vtip...to mi hlava prostě nebrala :-). ()

HellFireFery

Současných 55 % je na tento film opravdu málo. Do červených čísel bych ho nedal, ale těsně pod tuto hranici si své místo určitě zaslouží. Efekty jsou skutečně EFEKTNÍ a reálné! Nečekal jsem žádný horor, který napíná svým dějem, převraty a šel jsem na pořádnou krvárnu - dočkal jsem se. Ano, čekal jsem trochu více, ale zklamaný rozhodně nejsem. Závěr mě mírně zaskočil a trošku jsem postrádal jeho smysl, ale možná jsem byl jediný z kina, komu to vadilo. Za mě dobrý! 69 %. ()

J.Mayen

Tak po dnešku mám jasno, na feťáky neplatí žádný léčebny nebo drop in,ale prachobyčejná kniha mrtvých, oni si to poté co jim démoni trochu provětraj žíly dvakrát rozmyslí. Ale teď vážně, po té kritice co jsem se dočetl a po té co jsem vstoupil do kina (vstupný jsem ještě usmlouval na studenta a šlo se) a dohromady včetně mě nás tam bylo 5, 4 seděli nahoře a já sám uprostřed jsem zažil opravdovou fantazii a od dnešního dne se budu modlit ke kultu jménem Fede Alvarez. Vím, že si jistě film najde mnoho odpůrců i tady mezi náma, vždyť já sám jsem odpůrce remaků a zbytečných pokračování,ale sakra tohle se povedlo a právě tady platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo a to sto násob. Do prdele já se fakt bál!! Příběh je klasika kterou známe, objevil bych pár detailů,ale za ten zážitek všechno odpouštím, co bych možná zmínil, tak mi moc nesedla role či charakter hlavní postavy Davida, byl to prachsprostej sráč a posera, zvrtal snad co mohl, budiž mu odpuštěno a oheň lehký. Davidova sestra Mia je fetka, která slíbí kámošům, že toho nechá, když s ní po dobu jejího absťáku zůstanou na chatě,kde trávili s rodinou dětství, její matka se zcvokla a tak trochu vyčítá Davidovi, že je to jeho vina. Ve sklepě je objevena Kina mrtvých a šťourala Erica nenapadne nic jinýho než přečíst zaklínadlo k vyvolání démona. Dál už to znáte, masky atmosféra, gore, všechno hodnotim nejvýš, protože takovej zážitek jsem už dlouho neměl. Akce od začátku do konce a garantuju vám, že vás film nenechá na chvíli vydechnout. ()

Prochy84

Po první projekci tři hvězdy, nicméně už se nemůžu dočkat další (opět v kině při jičínské Noci v bijáku). Zatím jsem se svým hodnocením zůstal tak nějak na půli cesty. Pořád ještě nevím, co si o filmu vlastně myslet. Stejně jako se svým hodnocením zůstávám v domnění, že se i samotný Evil Dead nachází kdesi na půli cesty, přestože jistá dávka filmařské preciznosti se na snímku odráží. Jenže stejně velká dávka alespoň po první projekci a pro mě, bohužel, chybí. Komentář upravím po Noci v bijáku. Nicméně za vidění určitě stojí. 20.4.2013: Jak jsem slíbil - doplňuji komentář: Po druhé projekci se od první vůbec nic nezměnilo a nerad bych se kvůli Bruceovi dostal až na dvě hvězdy, takže od toho jdu radši pryč ()

IZFNP

Film ukázal presne to, čo sľúbil trailer. Ani som naň nešla s tým, že by som očakávala hororovú pecku. Skôr som bola prichystaná na gore, nechutné detaily, lakačky, no bez atmosféry strachu. A čoho som sa dočkala? Gore, nechutných detailov, lakačiek a žiadnej atmosféry strachu. Ok, je to žáner, ktorý mi nevadí, ale ani mi nič moc nehovorí. Ale remake je to jeden z tých lepších, to je fakt. ()

heavy66

Satan, Leviathan, Belial, Lucifer - čtyři na práci, kterou měl udělat jeden! Romantický výlet, novoroční předsevzetí, pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu, objímání stromů, práce s knihou, kunda, praktická cvičení z chirurgie, kurz tesařiny, kurz potápění - dobrý, dobrý, a najednou to začne skřípat, i když promazávají krvavým deštíkem, skřípe to, vloudil se nám "Dobrý Konec" - KUNDA, to je ale škoda!! "Hustý" říká Bruce Campbell. Souhlasím, ale mohlo být víc! ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016