Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

bloks

Niektoré scény boli príliš krvavé a nechutné. Na takýto žáner filmu, až príliš rýchle tempo. Rozhodne dávam prednosť starej verzii filmu. Hudobne a zvukovo je to ale nárez. ()

Zeddicus77

Na horory moc nejsem. Buď je tu lekací horor, nebo se spoustou krve, obojí, nebo by se ve vás krve nedořezal. Klasiku znám a na toto jsem kouknul ze zvědavosti kdo že bude ten přeživší. Ještě že jim tam v té lesní pustině tekla voda jako u nás doma v panláčku :D Hezky jsem tím ZABIL večer před odejzdem na dovču. Proč ne. Nej scéna - převrácení jeepu a následné utrhnutí si ruky .- pahýl do motorovky a jde se krájet - trochu komedy nakonec. ()

MirINDay

Spíše než horor mi to připadalo jako psycho. Rád se bojím a lekám, ale při sledování mi bylo spíše blivno. Není to špatně, ale prostě to není můj šálek kávy. ()

Leira

Hodně jsem přemýšlela, kolik hvězdiček vlastně dát. Pokud jste milovníky krvavých hororů, Lesní duch by se vám mohl líbit - svým množstvím strčí do kapsy i Kill Billa, neboť obrazně i doslova krev prší z nebe. Citlivější povahy jako já čeká (možná nejedna) cesta na nejbližší záchod zbavit se obsahu toho, co jste neprozřetelně snědli. Navzdory dvouhvězdičkovému hodnocení lze Lesního ducha doporučit - pokud na něj máte žaludek. Předem se ale bojím dvojky... ()

Ozzy89CZ

Já to beru. Přál jsem si, aby se horor netvářil jako stará jednička a dvojka, ale jako vážný horor s démony a to se stalo. Úvod na zahřátí výborný. Stať mohl trochu více nabírat na otáčkách a přinést lepší nápady a závěr byl opět výborný. Velmi podařený remake. Je třeba chválit, jelikož remaky bývají zpravidla shity a tohle je světlá vyjímka, takže za mě 85% a povinně zkouknout všichni milovníci dobrých hororů. ()

Von Kempelen

Remaky většinou rád stírám, ovšem tenhle se mi výjimečně líbil. Sice zcela zmizel (chtěnej i nechtěnej) humor originálu a atmosféru nahradila brutalita, ale dobře jsem se bavil a to jsem přesně od Evil Dead chtěl. Jen jsem doufal, že se tam aspoň na vteřinku mihne starej dobrej Ash a ono nic. Nebo jsem ho přehlídnul? ()

Mr.Dude

Když nemám chuť si hrát s panenkama, a koukat se na redtube nemůžu z důvodu neplacení účtu, se podívám na nějaký remake. Bohužel tentokrát padlo kolo štěstí na můj oblíbený evil dead. Věděl jsem, že původní evil dead to nepřekoná, ale co mi vadilo a vždycky vadit bude je chování hlavních postav. Navíc opět typ remaku který nepřichází s ničím novým, všechny ty zvěrstva už jsme viděli někde jinde, zase jednou naprosto zbytečný remake využívajíc slavnou značku. ()

C.A.T.

Nemám ráda krvavé horory, ale tohle bylo tak úchylným způsobem zábavný a zajímavý, že jsem film viděla již několikrát a určitě se k němu ještě vrátím. Za herecký výkon hlavní hrdinky smekám. ()

Allica

V rámci žánru se to určitě povedlo. Při sledování filmu sebou budete škubat a skřípět bolestí za hlavní hrdiny, bude to pro vás nechutné a nepříjemné. Jde o to, jak k tomu přistoupíte. Jako obyčejná divačka jsem spíš znechucená. Z filmového pohledu ale povedený kousek. ()

vrch07256732

Nemôžem inak. Po dlhom čase konečne plnotučný horor ako sa patrí. Režia mladého Alvareza priviala súčasný hororový vietor, scenarista Rami ortodoxne vychádzal (miestami kopíroval) pôvodný Evil Dead z r. 80 tych čo ale vôbec neni na škodu. Nebudem tu analyzovať paralely s pôvodným filmom - len toľko že ide o dôstojného nástupcu filmu pôvodného. Tvorcovia urobili dobre že nijakým spôsobom sa neodvolávali na pôvodný film - Evil Dead z r. 2013 je samostatným vydareným hororom, samozrejme s priblblým správaním sa hlavných postáv ale tak to už v hororoch chodí. Amosféra OK, užijeme si pár amputácii končatín a iných chuťoviek pomerne detailne podaných. Konečne žiadna roztrasená FF Kamera, ale pekné Full HD zábery, bodaj by bolo viac takýchto filmov. ()

Maeve.Orion

Not bad...to je jediné, čo môžem povedať a to s dušou na mieste. Iste, ako každý jeden horor, aj tieto má svoje muchy, ale aj tie sú individuálne. Nemusíme si klamať, každý predsa vie, že počas pozerania hororov si každý predstavuje sám seba v danej situácii....ja osobne som si hovorila, kto preboha ak nie nejaká bývala americká závisláčka, ktorú posadol démon dosť bizarným spôsobom a to takým, že do jej tela sa dostal istým otvorom, čo mohlo byť celkom nepríjemné.....vraciam sa k téme.... sa ukryje pod auto s motorovou pílou a nebojí sa pritom, že by sa jej vyšmykla z rúk a nezabila ju samú? Uznávam, že tým, že jej odpílila potom nohy bol celkom rozumný krok, všetko to bolo aj tak márne, keďže démon svojou megasilou zhodil na jej ruku auto a ona si ju.....ehm odtrhla (pardon za spoilery, ale toto sú moje muchy); Zamyslime sa, ako ďaleko sa dostane dievča bez ruky, s krvácajúcou ranou a bez pojazdného auta niekde v strede lesa? ()

Majkowski

Typická stereotypní lesní vyvražďovačka. Nic nepřekvapí, ale ani nic nenudí. Pokud chcete jen tak u něčeho vypnout a užívat si litry krve stříkající z obrazovky přímo na vás, tak rozhodně neváhejte a pusťte si tenhle hororový počin. (60%) ()

Ardath

Cítil jsem z toho závan starých dobrých osmdesátých let. Podle mého názoru tenhle remake lépe natočit ani nešlo. Samozřejmě to není nijak přelomové dílo - ve scénáři je hromada děr a klišé, které zde nebudu rozebírat, ale aby si někdo stěžoval, že je to příliš násilné nebo že to není tak dobré jako původní film, to se nezlobte, lidi, ale co jste jako čekali, když jste šli do kina? ()

tXtX

Ultra krvavý počin, ktorý nevykráda originál, len si požičiava základ. Snaží sa ísť vlastnou cestou. Lepšou. Brutálnejšou. Intenzívnejšou. Nič pre slabé povahy. Je vidieť, že na filme makali tí istí ľudia, čo aj na klasike z osemdesiateho prvého. Veď kto už môže lepšie vylepšiť/zrenovovať kultovku než jej pôvodní tvorcovia? Nový Evil Dead je pre fanúšika hororu niečo ako Avengers pre (nenáročných) nerdov, niečo ako Pán prsteňov pre milovníkov fantasy.. Už tri roky čakám na dvojku.. vznikne vôbec ? Musí! 100% ()

abanek

Pro Evil Dead mam prostě slabost a i když posrali konec , tak to mezi zacatkem a koncem je poměrně slušný maso... ()

J.Trinity

Tenhle remake, je dost špatným pokusem o návrat k původnímu Evil Dead od Raimiho. Rozhodně se vždy budu přiklánět právě k němu. ()

LennyCowler

Nejděsivější film jaký uvidíte? Pche!!! Tohle je naprostej blábol, Je to stejné jako s "Psychorem", který se považuje za hororového experta. Naprosto zbytečný film, snažící se těžit ze svého mnohem lepšího kultovního bratra. Nedalo mi to a podíval jsem se znovu, snažil se nesrovnávat s původním a brát to jako jiný film. Bohužel názor zůstává, nuda a nic víc. Jedna hvězdička za název. ()

GeorginaAnne

Jelikož mám pro strach uděláno (alespoň co se hororů týče), tak mi tyto filmy nevadí a docela ráda se na nějaký horor podívám. Bohužel tohle je spíš průměrem. Nápad dobrý, hlavní myšlenka filmu zajímavá ale jak řeknete slovo "Kunda" jste doslova v pr*eli, začnou lítat hřebíky a "sympatické děvče" se vás pokusí zabít! Tomu říkám paráda!... Ono vyvolávání démona ve filmu nemusí být zlý nápad ale proboha aspoň ne prvním slovem "Kunda". Netuším jestli to slovo byla narážka nebo předzvěst toho, že "zabijáček" bude hlavní hrdinka ale moc bych se tomu nedivila. Ovšem je to originální nápad :D Když pominu to zaříkávání tak je to horor nabitý stříkající krví (které jsou hektolitry), létajícími hřebíky a odřezáváním končetin a to nekomentuji scénu hlavní hrdinky v lese, kdy do ní "vstoupí" ta mrcha :D Bez občasných stupidních jednání postav a pár fakt vtipných detailů je to celkem fajn horor. Podruhé ho ale vidět nemusím. ...A kdybyste někdo náhodou byli v lese, u nějaké chatky a slyšeli nebo řekli jste slovo "Kunda" tak je s Váma Amen! Tak bacha na to, co říkáte v lese! :D ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016