Živí mrtví - Série 6 (série)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2015, 12 h 18 min (Minutáž: 43–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Lauren Cohan, Danai Gurira, Lennie James, Sonequa Martin-Green, Alanna Masterson, Michael Cudlitz, Josh McDermitt, Christian Serratos, Melissa McBride, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Tom Payne, Jeffrey Dean Morgan, Katelyn Nacon, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, John Carroll Lynch, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Austin Amelio, Alexandra Breckenridge, Ross Marquand, Austin Nichols, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, Xander Berkeley, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Steven Ogg, Seth Gilliam, Jesse C. Boyd, Bethany Anne Lind

Komentáře uživatelů k sérii (28)

• gogo76

4. séria bol totálny prúser a mal som 100 chutí so seriálom jebnúť o zem. Keď už človek venuje toľko času serálu tak v kútiku duše dúfa, že sa to snáď zlepší. Ano v 5. sériu je to o niečo lepšie , ale stále sa to nekonečne ťahá, postavy melú chujoviny až sa to občas nedá počúvať, v deji minimálne zvraty, všetko ide ako podľa šablony a postavy sa len motajú a motajú, v jednom kuse to isté. Po 6. sérii, ktorú som dopozeral len s neustálym krútením hlavy a opakovaním si tej istej vety " Som to ale K...T, že som sa vôbec do toho seriálu púšťal..." Ani po 6. sérii nevieme nič. Postavy sa motajú z bodu A do bodu B a medzitým sekajú tých invalidov, ktorých by zmákla i moja 8 ročná dcéra. Jednoducho veľké nič. po nejakých cca 80 častiach nevieme nič. čo sa stalo, ako to vzniklo, ani náznak záchrany jednoducho stále to isté a už je to príšerná nuda a vážne neviem či to vôbec budem sledovať ďalej. Už to ukončite, seriál sa topí v bezradnosti a vlastných sračkách. nemá to zmysel. 50%.(24.4.2016)

"Jo, my jsme všichni Gogo." ... Nebo taky Negan. Jak si to kdo přebere. Tak a uvidíme se u: šestka (miluju Morgana s klackem) dneska, sedma zítra, osmu narvu do pozítřka. Nazdar!(29.10.2018)

6. Séria - 80% Viac menej rovnaké ako predošlé série. Stále je to zaujímavé, dobre akčné, krvavé, pekne zombícke a drsné, príbehom stagnujúce, ale aj nudné a zbytočne naťahované v niektorých častiach. Každopádne stále je to pútavo natočené a v závere až neskutočne šokujúce.(17.10.2017)

Mám taký pocit, že scenár k niektorým epizódam písali Korejci, alebo Indovia z Bolywoodu. Tie 4 hviezdičky dávam so zaťatými zubami.(5.6.2017)

6. série nám toho nabídla opravdu hodně. Začala pozvolna takovou poloartovou černobílou šíleností. Pokračovala několikadílnou taškařicí s "wéčkaři". Jeden díl byl věnován čistě jen černouškovi Morganovi. Glenovi se podařilo obtěžkat Maggie, která z toho později totálně zmagořila a ostříhala si háro. Poté přišlo konečně na bandu, která si říká The Saviors (či tak nějak). Díl S06E09 byl snad nejlepší, který se zatím tvůrcům podařilo vytvořit. Naše milá skupinka si poté hrála na pány Vesmíru a Vesmír je nakopal do sedinky. A taky se nám psychicky rozložila Carrol. Závěr z první osoby byl bezvadný. Podle mého osobního názoru to schytá Daryl, ale závěrečnou situaci jsem pečlivě analyzoval a provedl spoustu nákresů. Dle pořadí hlavních hrdinů a rozpočívadla a her stínů to vyšlo na Aarona. Trošku to nabořuje fakt, že by Aaron zřejmě ječel jako malá holka, protože tak trochu je... Pevně doufám, že to nebyl výše zmíněný Daryl, protože Daryla má každý rád. Na druhou stranu, vzpomeňme si, jaký osud potkal Sněha...(3.12.2016)

Když jsem se 4. serií skončil se seriálem, netušil jsem, že budu nucen se vrátit. JDM naprosto fenomenálně táhne sedmou sérii a jak kvůli němu musel projet i zbytek. Negan je prostě tak zlomyslnej psychopatickej bastard, až si k němu člověk udělá neskutečně silný vztah.(13.12.2016)

Pátá série nám nabídla vše, co by člověk od takového serálu očekával. U mě spokojenost a čekám na zbytek dílů. Hodnoceno do S06E13. 90%(16.1.2016)

Během 6. série zůstáváme po většině času v Alexandrii, neprobíhá žádné stěhování, pouze takové ty malé nutné 'mise', máme tu pár vztahových zvratů, jednu invazi zombie, ubývají a zároveň přibývají postavy, dočkáme se několika zranění a také nové, zatím přátelské, komunity a na druhou stranu také absolutně nepřátelské početné komunity, která našim hrdinům do budoucna asi pekelně zavaří. Šestá série mi připadala podobná té paté, možná byla lehce zmatenější, skupina se dost často a vždy jen na krátké úseky rozdělovala a zase shledávala, avšak nepřinesla nic extra nového. Kromě posledního osudového, brutálního dílu, který bez pochyb každého nalákal na sedmou řadu. Uvidíme co nás čeká. Moc růžově to pro Ricka nevypadá.(4.4.2019)

6. série je takový návrat do starých dobrých kolejí a může se rovnat klidně i k 3. řadě. Není po příběhové stránce tak kvalitní jako 3. série, ale tato řada mě nadchla ze všech nejvíc. Začátek, prostředek a finále řady je něco přímo jen tak nevídaného... Když to vezmu kolem a kolem, celá řada je jako celek je jeden velký nářez. Hodnocení zde na ČSFD nechápu. Hodně podceněná řada. Tvůrci se vymkli kontrole, doslova utrhli ze řetězu, a dali nám opravdovou lahůdku, která mi neskutečně šmakovala.(18.12.2016)

Šestá série byla zatím největším zklamáním. Nemrtví jsou sice po vizuální stránce perfektní, ale zároveň se stávají nejnudnějším komponentem seriálu, protože kromě šourání, kousání a chrčení nemají, co nabídnout. Oživení by mohly přinést nepřátelské skupiny živých, jenže pak dochází na totální ignorování logiky a zdravého rozumu vůbec, navíc se objevují snahy uplatnit v praxi zásady zen buddhismu nebo hnutí hippies, takže už jen čekám, až začne Morgan zastrkovat do hlavní zbraní kytičky. Je vidět, že se základní téma dost vyčerpalo a vůbec by mi nevadilo, kdyby byla sedmá řada tou poslední.(23.4.2017)

Pravděpodobně zatím nejlepší série. Spektakulárně začíná i končí a tolik nenudí..(16.7.2018)

No dobrá... kdybych měl nějak zhodnotit šestou sérii, tak je to toho moc. Předem chci říct, že pokud jste nadrženci na TWD, tak toho asi bude obsahovat spoilery. Nicméně budu asi hlavně hodnotit tu druhou půlku, kterou mám ještě nějak v hlavě. Hodně lidí tvrdilo, že druhá půlka dostane šťávu jako od Rauchu. Pravda je taková, že z celé té části byl (krom epilogu) jenom jeden díl fakt dobrej. V ostatních částech se opakuje jeden a ten samý problém a to ten, že autoři scénáře nevědí co dělat a tak dělají z některých postav kokoty. Tím byla v podstatě naplněna celá pátá série a to je něco na co ne moc rád vzpomínám. Postavy mají potřebu být filozofy, a tak melou totálně nepochopitelné sračky, které jenom člověka v mnoha (neříkám, že ve všech) případech spíše naštvou a donutí ho myslet nad tím, jestli tenhle seriál má vůbec ještě smysl. Třeba taková Carol. Chce odejít? Dobře, tak ať jde. Ale jestli chce umřít, tak... hej... pak se po ní honí půlka tlupy a přitom... sakra, i v Americe teče teplá voda do vany a prodávají žiletky. A pokud se nechce zabít, tak je zase problém v tom, že člověk ať se snaží sebevíc, tak stejně nepochopí, co postavy chtějí. Postavy mezi sebou nemluví, a když už, tak řeší věci, které by na téma nepadli ani mouchu na rozmázlé SPZce. Asi to je tím, že je mrtvá, ale i kdyby nebyla, tak to vyjde nastejno. Co se týče finále. Bylo dlouhé, ale strhující. Musím uznat, že posledních asi dvacet minut bylo dech beroucím, a i když seriál už nemám v takové oblibě jako před lety, ale tohle bylo vážně něco. Trochu atmosféru obarvil Steven Ogg, o kterém jsem si myslel, že je Negan, ale nevadí, jeho role rozhodně nebude špatná. Naopak. No, ale herec co přímo hrál Negana je taky špička. To se musí nechat. Jediná dojebávka je ta, že nevíte kdo byl vlastně obětován. Přijde mi to i lehce trapný, ale co člověk nadělá. Já asi vím, kdo bude ta obětina, ale neřeknu. No dobře. Nápovědka... známe toho klučinu už od prvního dílu.(4.4.2016)

Odlákat početné stádo zadržované v nedalekém lomu se podaří jen napůl, ale jde o tak zásadní misi, že ji musíme sledovat snad 6 různými pohledy. S dalším směřováním už mám ale trošku problém: Kvůli potenciální hrozbě Spasitelů se totiž "klaďasové" neštítí povraždit celý tábor spících lidí, které nikdy předtím nestřetli - a nezdálo se tudíž, že by byli všichni automaticky zlí.(7.4.2017)

Škoda, že Carol začíná měknout. Určitě jí nakazil ten pablb Morgan. Co se týká konce, tak dalo se čekat, že naše skupina jednou narazí... Jinak je šestá série skvělá jízda do pekel.(19.10.2018)

Mírné zlepšení, obrovská rozporuplnost. Lze tu sledovat jisté zlepšení, zase se řeší něco kapku jiného, soundtrack je čím dál více rozpoznatelný a ten střed řady je prostě skvostný (S06E09: No Way Out – takhle by to mělo vypadat!). Škoda že to sráží hned několik bídných epizod. 4* (7/10).(25.10.2016)

Se skoro dvoutýdenním zpožděním se dostávám ke zhodnocení 6. série. No, alespoň, že vůbec někdy. Ta mě, popravdě, ze začátku nebavila. A to je co říct v případě TWD. Přišla mi mnoha epizodami příliš hluchá, protahovaná. Ano, líbil se mi pohled do příběhu, respektive původu smýšlení jedné z postav, taktéž uznám naprosto úžasný šok v druhé polovině, který jsem sám prožíval s postavami jako nějaký zlý sen, a co teprve to vyvrcholení, které otevřelo tak neskutečný cliffhanger, jaký v sérii ještě neměl obdobu. Ale kromě toho, prázdno. Zbytečně prázdno, zbytečně hlucho. A převršel situací, kdy téměř každá postava měla nějaký chytrý proslov. Tohle mi u TWD začíná hodně vadit. Ale se zajímavým vývojem situace se hodně těším už jen na začátek další série. 60%(16.2.2017)

Nabírá zajímavé tempo a upřímně začínám mít pocit vyváženosti. Z Ricka se stává ta správná mlátička a akční scény dostávají občas hlavní slovo před mrtvoláky. Epizody okolo "satelitní stanice" jsou fenomenální. Velká migrace zombie je taky nářez... a záver řady je taková vyšroubovaná pecka, že sedmá řada prostě bude skvost.(14.12.2017)

90%(4.5.2018)

"Dying is simple. It all just stops. You're dead. The people around you dying, that's the hard part. Okay? 'Cause you keep living knowing that they're gone and you're still here. What you should be scared of is living knowing that you didn't do everything you could to keep them here."(10.8.2018)

TOP série 100%(24.11.2017)

Série, která po výborném "krysařském" úvodu dává opět větší prostor vztahům, což není pro The Walking Dead ta nejlepší cesta, ostatně už to bylo odzkoušeno v některých předešlých. I přes silné úvodní epizody zamrzí, že véčkaří neměli větší prostor, zajímavá skupina to rozhodně byla, i když poněkud šílená, ale kdo v tomto světě není. Prostor dostal jediný, aby bylo možno vysvětlit Morganovu novou životní filosofii. Samozřejmě se i zde objeví několik nových postav, z nichž nejzajímavější jsou Dwight a ano, Negan (o tom později), ale také celá nová kolonie Hilltop, která zprvu sice nenadchne, ovšem překvapení v budoucnu možné je. Co se kvality epizod týče, je na tom už dle zajímavých postav druhá polovina výrazně lépe. Tou nejlepší epizodou je bezpochyby devátá, stane se v ní mnohé zásadní a namísto lidských nepřátel zde opět dostávají větší prostor chodci. Následuje ji samozřejmě útok na jednu ze základen Spasitelů, opět výborně natočená akce a z vraždění spících zamrazí. Závěr je potom jedna velká silniční beznaděj a následné očekávané setkání... Negan je po guvernérovi další trefně obsazený záporák, rozdíl je v tom, že Negan bude mít podstatně větší popularitu. Závěrečné odpočítávání a hrůza v očích výborná. To, že jsme se nedozvěděli zamrzí, ale je to vlastně pochopitelné. Ono stejně, domněnky budou většinou pravdivé. 80%(1.5.2018)

<< předchozí 1 2