Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

Firebug

Tento subžánr ve mě zbuzuje jisté sympatie, i když mě v poslední době podobné filmy dost zklamaly či znechutily. Od Exam jsem nic světoborného nečekal a popravdě jsem si ho vybral pouze díky relativně krátké stopáži. Nakonec jsem se ale příjemně bavil, i když je druhá půle značně vykonstruovaná a několik "zvratů" dost předvídatelných. Film má ucházející zápletku a v prvních několika minutách je fakt hodně dobrý a dnes si ode mě zkrátka vysloužil slušné 3*. A proč že se to v této diskuzi přirovnává k Saw? To fakt nechápu... ()

danca044

Sledovat příběh 8 lidí, kteří musí rozluštit otázku ve vymezeném času, bylo velmi poutavé. Je zajímavé pozorovatrůznorodou skupinu, jak se snaží spolupracovat, ovšem po nějaké chvíli se všichni začnou navzájem podezírat. Konec mě překvapil, určitě jsem netipovala že otázku rozluští osoba, která je po celou dobu velmi nenápadná. Exam je typ filmu, který si pohrává s psychikou člověka. ()

BMAJTZ

Film jsem si náramně užil a udržel mou pozornost po celou dobu. Herecké výkony hodnotit nechci, dle mého názoru byli na slušné úrovni. Zápletka taky zajímavá a rozuzlení mě rozhodně bavilo (i když kdyby se přecijenom neprozradilo úplně vše bylo by to o chlup lepší). Problém je ale v tom jak se k tomu výsledku došlo, aby to vše dopadlo tak jak to dopadlo, museli by tvůrci tohoto testu dopředu předpovědět naprosto vše co se v té místnosti stalo. Což je samozřejmě hloupost zvláště když se film vůbec netají tím, že samotná odpověď je vlastně až druhořadá a kritéria výběru jsou trochu jiné než se na první pohled zdá. Když ale pominu tuto nelogičnost, tak jsem se bavil výborně a na to jak je film natočen minimalisticky, neměl žádné výraznější mezery. Každopádně jedna z krásných ukázek toho, že nízkorozpočtový film má rozhodně význam. Mimochodem jediné co mě výrazně naštvalo bylo znovurozsvícení rozbitých světel, které se jaksi najednou samy od sebe opravily do původního stavu. ()

The Viper

Troufám si říct, že inteligentnější než Kostka. Nejraději byc napálil plný počet, bohužel nevyhrála postava ta, kterou jsem chtěl já, ale i tak jsem nadmíru spokojený. ()

Tejkina

Po celou dobu byla atmosféra dobrá a film mě bavil, ale ten podivný překombinovaný závěr to bohužel srazil na průměr. ()

DavidS.

Jedna místnost, několik jedinců a vyhrocené až mezní situace...Už to tu v různých polohách, od těch vyloženě hororových až po ty přemýšlivější, bylo několikrát...Exam se řadí k té druhé kategorii a nabídne slušnou, i když nijak hlubokou nebo nervy drásající psychologickou konverzačku... ()

Kacula24

Vůbec nechápu, jak to může někdo přirovnávat k SAW ... jde zde o úplně něco jiného.. film mě moc bavil .. tajuplnost, zvláštnost, spousta otázek (vlastně jenom jedna :) ) ... úpřimně jsem se bála konce, co přijde za slátaninu, ale dospělo to k takovému krásnému a jednoduchému rozuzlení... supr ;) ()

Lisabellla

A tohle je přesně to, o co mám zájem. Na co litry krve, na co temno a křik, když existuje jediná odpověď na jedinou položenou otázku? ()

Lukoboss

Tyhle filmy mám moc rád, nutí to diváka maximálně přemýšlet (nebo by to tak aspoň mělo být). Tady se to daří tak maximálně do půlky filmu, dýl určitě ne, a to je veliká škoda. Následovat by samozřejmě měla masivní exploze psychologie a změny chování osob, což se sice děje, ale ne nějak markantně. Víceméně se všichni chovali předvídatelně, dá se říct. Ve výsledku to vysvětlení je taky takový podle mě laciný (některý prvky vysvětlení mě napadaly už v průběhu filmu a přišlo mně celkem škoda, že to "nenapadlo" hlavní protagonisty). No ale to už by pak zase nebyla ta zápletka atd., že. Jasný... je to prostě průměr, nedá se nic dělat, i když žánrovka relativně slušná. ()

Wally

Příjemná ´napínačka´. Po celou dobu jsme s manželkou vymýšleli nejrůznější teorie podle toho, jak se příběh odvíjel... Konec nebyl tak úplně ohromující, ale dojem z filmu to naštěstí nezkazilo... ()

MareT.

Uvažoval jsem dlouho, co dát, ale nakonec budu přísnější. Filmy jako je Exam mám strašně rád a od tohoto jednoduchého žánru vyžaduji dobré postavy, normální chování a hlavně zajímavý a šokující konec. Tady jsem dostal jen část požadavků. Postavy jsou jedinečné, chovají se smysluplně, ale konec nenaplní očekávání. Představte si, že se dívate na tak zajímavý film, že se nemůžete dočkat, až tomu všemu přijdete na kloub. Pak to příjde a vy si uvědomíte, že ten pocit nevědění byl o hodně lepší než uspokojivý pocit toho, že víte jak to je. ()

divak84

příběh, který mě nalákal (mám rád filmy odehravající se minimálním počtu míst a ještě lepe pokud jde o horror thriller apod.). jenže konečná pointa mi nepřišla nijak zvlašt bombastická, spiše jako by tvurci nepřišli s nápadem ... otevřený konec, který přímo navnazuje diváka, aby zjistil co se stalo se světem (vir), jaký je vubec rok. jako příběh nebo lepe řečeno studie lidského chování při honbě za uspěchem kdy vítěz může být jen jeden je však tento film solidní. Ovšem trochu zavadějící je to, že zajemci měli odpovědět na otazku, ovšem jak měli odpovědět když nemohli nic napsat a říct nikomu nic ... nemohli vědět, že po uplynutí čau přijde colin salmon a zepta se jich na odpověď. ()

showxman

Jakožto skalní fanda sérií Saw a Cube jsem si nemohl nechat ujít tento kousek a zklamán jsem v žádném případě nebyl. Vcelku netradiční námět je zpracován více než slušně, herci jsou přesvědčivý a na malém prostoru rozehrávají vyostřenou hru s napínavou atmosférou, z níž krůpěje potu z čela možná budou stékat i vám. Nezbývá než doporučit. ()

Janega

Celý ten film je vlastne rozdelený na tri časti. Prvej sa kandidáti pokúšajú možnými-nemožnými spôsobmi odhaliť, kde je "pes zakopaný", pričom si divák v duchu hovorí "teda mňa by to nenapadlo", takže je vidieť, že scenáristi dlho rozmýšľali nad tými pokusmi. Druhá je o niečo zaujímavejšia, pretože sa už zameriava na psychiku postáv, ich motívy, ich osobnosti. Keďže motivácia na získanie práce je veľká, pravda aj za ten krátky čas vyšla najavo. Ale i tu je vidieť, že scenáristi dosť hĺbali nad tým, ako to čo najrýchlejšie dosiahnuť. No a tretia časť už veľmi rýchlo graduje do finále, pričom diváka už drží v drásajúcom napätí, hlavne v scénach, ktoré idú už do extrému, a to tak, že človek už začína sám odčítavať čas na hodinách a netrpezlivo čaká na celé rozuzlenie. No a to je trochu... prešpekulované. A práve kvôli tomu som strhol jednu hviezdičku. Ono vlastne zistenie tej otázky-odpovede nezáviselo na nejakom logickom uvažovaní či náhode alebo šťastí, ale skôr len "ako záblesk z čistého neba". Skrátka niečo neviete a zrazu viete. Celý dej sa v podstate rozvíjal len od rozhodnutí jednotlivých postáv, pričom to vlastne ani nikam neviedlo. No možno ten film človek docení až po druhom vzhliadnutí. ()

Junglista

Začátek velmi slušnej, postavy se chovaj logicky a já pozoruju za sklem čekám, co z toho bude. Nadšení ale postupně opadalo, protože logika odkráčela zhruba s třetím uchazečem. Pointa? Ano, tohle na začátku filmu určitě nikoho nenapadne. Ale na druhou stranu jako divák očekávám trochu víc než takovouhle neskutečnou banalitu, která mě spíš naštvala a nemůžu se zbavit pocitu, že rejžu nic lepšího nenapadlo. Škoda, bylo to docela nadějný. ()

Abiosis

*...A ROZPRÁVKY JE KONIEC* Dôvod, prečo je koniec filmu pre väčšinu neprijateľný, je fakt, že po celý čas očakávame čokoľvek len nie to, čo sa napokon udeje. Aby predchádzajúca veta neznela ako mierny nezmysel, je potrebné dodať, že koniec je z radu happyendov, kde sa scéna zrazu zaplní tými správnymi, morálne zmýšľajúcimi a pre blaho väčšiny konajúcimi postavami. Chýbajú už len biely jednorožec, princenička Filoménka a princ Dobroslav v obtiahnutých legínach. Ak si nebudete príliš všímať niekoľko nedostatkov a nelogickosť v správaní postáv, ak sa dokážete preniesť cez to, že scenár ich nasilu tlačí do takého konania, aby sa film mohol uzavrieť požadovaným spôsobom, je to voľba pre vás, pretože problematika nutnosti odpovedať na otázku, ktorá nebola ani položená, vás udržiava v napätí počas celého filmu. Verdikt v 1 vete: Vydarenejšia alternatíva k filmu The Killing Room o ľuďoch zatvorených v miestnosti, hľadajúcich východisko z nepríjemnej situácie. 12.12.2010 ()

Beaumont07

Napätosť, bezohľadnosť a súťaživosť britského The Apprentice vybičovaná do logického nezmyslu. Nekonzistentnosť rozuzlenia so zvyškom filmu je očividná a umiernený záver nedáva v porovnaní so sadistickými podmienkami v ´miestnosti´ žiadny zmysel. Ak to však mala byť paródia na spomínanu reality show, tak to bolo geniálne. Ako film sám o sebe, treba rozlíšiť prvú pol hodinu, ktorá predstavovala perfektný nástup typu ´skvelá myšlienka - minimalistické prevedenie (ako v Kocke)´, a zvyšok, ktorý sa už viezol dole vodou, najprv prekombinovanými situáciami, potom neuspokojivným záverom (navyše s asi tisíc flashbackmi z toho, čo sa stalo pred pár minútami, akoby bol divák úplne sprostý). Celkové hodnotenie 3/5, aj keď úvod bol úplna lahôdka. ()

sona123

Nenechte se zmást nízkým hodnocením (68%), protože Exam se rozhodně pohybuje - a to s přehledem - v červených kruzích. Teda, pokud máte rádi tento žánr a nápad - skupina lidí, která má v omezeném čase splnit úkolem. Tady navíc téměř nestříká krev a byť je to trochu sci-fi, je to jinak poměrně reálné. Něco se dá tušit, ti bystřejší asi i uhodnout, no já se nechala vést a nic si nedomýšlet a byla jsem až do poslední chvíle napnutá a příjemně překvapená. Za málo peněz skutečně hodně muziky! ()