Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

bolan

Jednoduchý, ale zábavný filmík z jedné místnosti - závěrečná pointa mě sice vyloženě nenaštvala, ale ani neuspokojila. ()

Antaeus

"Rúmofky" ja rád. Škoda preškoda "magického" záveru, mohlo to byť za 5, dať tomu "prízemnejší" koniec. Len ma zaujíma plat a pozícia, kvôli ktorej sú ľudia schopní urobiť čokoľvek? Pre aké zamestnanie si ty schopný spraviť ČOKOĽVEK? //"PRED VAMI JE JEDNA OTÁZKA. POŽADUJEME JEDNU ODPOVEĎ."// ()

Thomas_xxxxx

Na tento film som sa po prečítaní krátkeho obsahu veľmi tešil. A nesklamal. 8 ľudí v jednej miestnosti, časový limit 80 minút na zodpovedanie jednej otázky. Ukážka toho, čo dokážu ľudia spraviť kvôli tomu, aby vyhrali. Rovnako dobre napínavé od prvej až po poslednú minútu. Nemám čo vytknúť. ()

Silviaxx

Z tohto Examu som celkom v rozpakoch. Umiestnenie 8ľudí do jednej miestností (v ktorej bolo dosť veľa možností) na 80minút sa mi zdá ako celkom slušný a atraktívny námet - čiže som ani nerátala s tým, že by som sa mohla nudiť. Nenudila som sa - hľadať riešenie na otázku, ktorej znenie postavy nepoznajú im značne rozširovalo obzory a možnosti, čo robiť, skúšať a ako sa správať. V tomto smere sa obávam, že nedošlo k ničomu inovatívnemu - skúšame nápad za nápadom a ak to nevyjde skúsime ďalší nápad - spolutrosečníci sa pomaly vyfarbujú, následne každý podozrieva každého a takmer z každého sa v istých momentoch vykľuje svi*a. Najviac sa mi však páčila samotná otázka a odpoveď na ňu - každé slovo, ktoré skúšajúci povedal malo svoj význam. Samotný záver - mám na mysli rozuzlenie a vlažné oboznámenie sa s firmou vo mne však moje celkom príjemné nadšenie schladilo. ()

Blueeyes

A mě se tenhle konkurz náhodou moc líbil. Žádné rutinní tuctové tanečky na téma, kde se vidíte za deset let, proč jste opustil předchozí zaměstání nebo co vás herdek filek vede k tomu pracovat právě pro nás :-). Osm velmi pestrých kandidátů, osmdesát minut času, tužka, papír a otázka. Jenže jaká? Velkolepá první a poslední třetina, skvělý nástřel charakterů, chytrý scénář. Bylo by to za tři hvězdy, ale pointa tomu nasadila korunu. Rozuzlení velice zručně balancuje na tenké hraně mezi "tady si z nás scénaristi dělají šoufky" a "tak tohle jsem fakt nečekala - super!" :-) Geniálně jednoduché - jednoduše geniální. Jsem spokojená. ()

warrenur

Vyborne som sa zabavil napriek podobnosti s nizsie spominanymi titulmi. Dej sa totiz nesie na vo svojej osobitej vlne. Jednoduche prostredie dalo vyniknut atmosfere a postavam. Fajny hudobny podmaz a zvraty v deji, ci spravani sa zucastnenych tomu dali spravnu prichut. Len viac podobnych, originalnych kuskov. :) ()

KOZEL84

Celkem zábavná jednohubka i když v druhé polovině,kdy si začnou dávat někteří navzájem čočku,tomu opět chybělo uvěřitelné herectví.Odpověd' byla celkem i vtipná,akorát sem byl už dost ospalý a to s kulkou sem nějak nepobral.Nenudil sem se. ()

TaanStari

Super, komorní Kostka říznutá Saw, brutality excluded. *SPOILER* Ale dalo se celkem jednodušše odhadnout, kdo vyhraje... Přece nemůže vyhrát voják, psycho, asiat, černoch, chytrá ženská, autista nebo psycholog :)) Logicky zbývá nevýrazná blondýna (se strašně hnusnýma nohama, toho si fakt nešlo nevšimnout) *SPOILER* ()

jorgus

nebyt stupidniho konce jdu o hvezdu vic..mam rad tento typ filmu a celkem cely film mel svou hlavu a patu..skoda konce:) ()

Everyone

K podobným námětu, pro který mám slabost, se v tomto případě přilepilo něco, co se mi nedaří při hodnocení odpustit = chybí tomu řemeslo - působí to neuvěřitelně uměle, což ruší. Škoda! ()

Eratashi

Když hned po úvodu znáte hlavní otázku, v polovině filmu víte, kdo vyhraje, a dojde vám dokonce i to, kdo je záhadný muž...má smysl se dodívat dokonce? Jedná se o dobrý film s jednoduchým a předvídatelným námětem, kdy se v průběhu vývoje hry pokusili o zvraty. Několik uchazečů o post, o kterým nevědí zhola nic, netuší, kdo je zaměstnavatel, nemají ponětí, co bude jejich náplní, ale i přesto...kvůli této pozici jsou ochotni zvážit i vraždu? Asi si scénárista myslel, že lidi jsou zvrácení sami od sebe. Nereálně reálné. Pro pobavení lze shlédnout. Víc než tři hvězdy si však nezaslouží. Bohužel. Mělo to potenciál. PS: po pěti minutách vím, jak bych vyřadila všechny hráče jedním tahem a bez ztráty kytičky :-P ()

fixaman

Opravdu je to vykrádačka na spoustu filmů od Fincherovy Hry, přes Saw I až po Kostku.. To ale filmu neubírá na kvalitách. Osobně mám všechny vyjmenované filmy ve velké oblibě. Je tu ale jeden háček, kvůli kterému mu nemůžu dát plný počet.. A to kvůli rozuzlení, které mi (i díky tomu, že jsem viděl filmy, kterým se Exam inspiroval) bylo jasné už cca po prvních 30 minutách filmu.. Rozhodně však tenhle snímek stojí za shlédnutí ;-) ()

Hapretor

Ze začátku jsem si myslel, že konečně koukám po dlouhé době na chytrý film, který mě udolá vyšperkovanými dialogy s minimem financí a minimem kulis (viz Reservoir Dogs - oh, to už je tak dávno), ale ne! Konec úplně divný a celý to srazil dolů. Jednotlivé postavy docela zajímavé, ale nevadilo by je více rozrůznit a jednotlivě více prokreslit. Jediné, co vlastně paradoxně mi přišlo zvláštní a dobré, je, jak žádná postava mi nebyla sympatická a nikomu jsem nefandil. To se v podobných snímcích jen tak nestává. ()

Ben Nevis

Obsah může navnadit fanoušky komorních vyvražďovaček, ale Exam je pouhá psychologická studie lidí pod tlakem. Nejde jim o život (neúspěšní účastníci nejsou odstřeleni, jenom musí odejít), ale všichni chtějí prestižní pracovní pozici a každý má nějakou motivaci, povahu a hranici, kam až chce zajít. Nenudila jsem se ani minutu, protože většinu času se tam něco děje a jak stoupá napětí, povahy se vyhrocují. Možná je chování postav a rozhovory trošku vykonstruované (v každé fázi se řeší něco jiného jako podle scénáře), ale realita by nebyla tak zábavná. K pochopení závěru se hodí dobrá znalost angličtiny, protože se tam hraje se slovíčky a dvojsmysly. ()

IGNI

Kvalitní triller o ....výběrovém řízení. Přišlo mi jen, že ke konci to již ztrácelo dech. Vývoj postav byl pěkný, protože co jiného, než vývoj postav nám může nabídnout film odehrávající se v jedné místosti že? ()