Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

Rathalos

Anglicania ma velmi potesili,skupinka ludi musi zodpovedat otazku do casoveho limitu a tak zacina hladanie riesenia,stupnuje sa napatie,atmosfera,kazdy z nich sa zacina prejavovat ci kladne alebo zaporne,vyhrat moze iba jeden,krasne prepracovany thriller so zaujimavym zaverom,taketo filmy milujem...:-) ()

Josit

U filmoch tohto formátu väčšinou rozhoduje koniec, tu rozhodoval skôr dej samotný. Pekný psychologicky thriller o riešení ničoho a zároveň niečoho. ()

foundation

Od filmu ktory stoji a pada na herectve hlavneho osadenstva som cakal lepsie herecke vykony ale na druhej strane na to ze sa to odohrava v jednej miestnosti, film je natoceny tak ze nudit sa zrejme tu hodinu a pol vacsina ludi nebude. Aj tak sa ale jedna iba o velmi priemernu zalezitost ktora opat raz pada hlavne na nedomyslenom scenari ktory nuti osem ludi ,uchadzajucich sa o velmi delikatne zamestnanie, hovorit uplne somariny alebo robit v situacii v akej sa nachadzaju uplne neadekvatne a maximalne prehnane veci ak by sme to porovnavali s realnou situaciou co si myslim ze je v tomto pripade viac ako na mieste. Ono od chvile ked zacali demolovat tu miestnost uz to zacalo byt tak povediac trochu prizvlastne ale ku koncu, no bez toho aby som spoileroval poviem len ze to bolo uz totalne pritiahnute za vlasy. Nech mi nikto nehovori ze takto sa sprava partia ludi aj ked nie celkom normalnych ked ich strcite spolu do jednej miestnosti :D. Tlak a stres je jedna vec ale akosi mi to v tomto pripade nepasuje. Vo velkom mnozstve scen teda bud prehnane alebo nelogicke a o konci sa da viest takisto dlha debata pretoze viac menej sa bije s celym predoslym dejom. Aby som tomu zasa len nenadaval, je to vcelku slusne pozeratelne postavene teda hlavne na dobrej atmosfere a herectve. To prve funguje ako tak, to druhe som po chvili prestal hladat. Osobne na tom filme nevidim nic zaujimave ale pozerat sa na to dalo. Snad nejakych 50 percent.. 2,5 hv. ()

n3uro

Čekal jsem že to konečně najdu... Bohužel, skoro hned ze začátku mi došlo, že toto není ono. Sice je to dost dobře psychologicky navrženej thriller, ale jakoby tvůrcům chyběla fantazie. Také složitější psychologie (i ta reverzní) by nebyla na škodu, takhle to vypadá jako když je to děláno pro širokou škálu představitelstva, což je škoda... Jak už někdo psal, atmosférou mi to trochu připomělo Cube, hudbou na konci některé špionážní thrillery. Ale líbilo se. Každopádně, hledání stále pokračuje... ()

Harts

Psychologický thriller inspirovaný hororovým thrillerem Saw. Psychologicky i myšlenkově nádherné. Ti, kteří viděli Saw, budou hledat tu stěžejní osobu a asi jí najdou, ale je tam mnoho překvapení. ()

ZackSawyer

8 kandidátů na pracovní pozici v 80 minutách zajímavé formy přijímacího řízení. A přitom je to tak snadné, jedna otázka - jedna odpověď. Mělo to své mouchy, nepopírám, ale rozhodně to nezatracujte než-li se na to kouknete. Chytlo mě to a chtěl jsem vědět jak to dopadne a finále je zajímavé, už proto tak vysoké hodnocení. Opět zajímavá sonda do myšlení osmi rozličných lidí. Alespoň já to měl tak, že mě napadaly také způsoby jak si najít otázku a kdo se někdy zúčastnil pohovoru ví, jaké by to asi bylo. ()

Al44...

Tento film mi připadl jako taková CUBE bez smrtelných pastí. Samozřejmě je to zábavné a napínavé až do konce. Jednotlivé postavy skrze své chování postupně odhalují vlastní charaktery. Na druhou stranu - velmi průhledná a předem odhadnutelná pointa tomuto snímku hodně škodí. Pro mě tedy dobrý film na jedno podívání, který měl být ale daleko lépe udělán a hlavně mohl i ve vyhrocenějších situacích trochu více tlačit na pilu. ()

Biopler

Slabý thriller so šikovnou fintou a nevýraznými hercami, ktorí boli až podivuhodne "vynaliezaví". Malým zrovnaním so Saw sa film nevyhne, okopčil mu jadro nápadu. ()

cerbygerby

Zajímavý psychologický thriller... Pečlivě vybraní adepti na jedno jediné místo ve firmě jsou zavřeni v jedné místnosti a mají za úkol co nejlépe zodpovědět na jednu jedinou otázku..určí se pravidla které se musí dodržovat, a jde se na to.. klienti otočí papír, jenže..... fakt dost kvalitně propracovaný děj se spoustou zápletek...člověk kvůli jednomu místu v práci udělá fakt vše..4* a 75% ()

emdvojka

Niekoľko ľudí zavretých v jednej miestnosti. A jedna otázka na papieri a jedná odpoveď na ktorú musia prísť. Iba jeden z nich však naozaj príde na to o čo vlastne v skutočnosti ide. Jednoduchý film s pár hercami a sondou do ľudskej psychiky je síce zábavná a miestami napínavá ale minútu za minútou stráca dych a logiku a koniec je veru hluchý a slepý. Ale dojem zanechá dobrý a nejakým spôsobom si pozornosť diváka zaslúži až do konca. ()

barcisz

Hodně jsem se rozhodovala mezi hodnocením 3 a 4*,u mě je to nějakých 75%. Myšlenka dobrá,ale film byl prostě jen o splnění zkoušky a nic víc kolem,něco mi tam chybělo. Takový rozporuplný film pro mě, jo i ne. ()

Kubeska

Solidní debut, pár slušných nápadů, příběh nenudí a má rychlé tempo, ale postavy nejsou moc zajímavé a takové chudé rozsahem (prostě by to chtělo charaktery z 12 rozhněvaných mužů nebo z Konkurentů) a některé scény mi přišly našroubované, aby se hodily do krámu. Je to takový sociální experiment, ale nic hlubšího, co by člověka přinutilo k opětovnému zhlédnutí. ()

Vabr

Je to přesně takový ten typ filmu, který jede na jistotu podle přesně předepsaných pravidel, takže pokud hledáte nějakou jistotu dobře stráveného večera, tak tady to máte. Bohužel, pokud chcete dostat víc než jen dobré, budete muset hledat jinde. Všechno funguje tak, jak má. Postavy jsou takové, jaké byste nejspíše předpokládali, a to jakbysmet průběh a zvraty. Konec je opět dobrý. Za mě lehce lepší 3 hvězdy. Srovnání se Saw je asi nejpřesnější. Vyhodnocení: Ve škole jsem extrémně dobrej v obkecávání, takže tam bych to taky nějak obkecal 😎 ()

Kingjiri

Exam nejlíp funguje někam do půlky, kdy jde spíš o zvídavost hlavních postav, co se snažej přijít na kloub předložený záhadě. Zkoušej se nebo zvažujou různý věci (který dokonce dávaj fakt smysl), já se v tyhle momenty nejvíc bavil a rád jsem pátral po pointě celýho testu s ostatníma. Nicméně pak se začne biják vydávat z polohy psychologickýho dramatu někam k tuctovýmu thrilleru, kde už se moc nějaká psychologie nebo motivace postav neřeší, celá zahada je stranou a jde už pouze o boj o výhru za každou cenu. Na závěr teda aspoň ještě přišla fajn pointa, jak to vlastně s celou otázkou bylo myšleno a uplný odhalení toho "kdo je kdo". Je fakt velká škoda tý druhý silně tuctový půlky, protože i se skromnym castingem a minimální výpravou nebo rozpočtem bylo našlápnuto na hodně zajímavý mysteriozní psycho-drama, tři silnější hvězdy. ()

Trifi

Velmi příjemné překvapení z Ostrovů. Síla podobných filmů je v jejich originálním, zdánlivé jednoduchém námětu který vás po celou dobu nutí přemýšlet stejně jako postavy a přijít tomu na kloub... Nutno říct, že rozhřešení v tomto případě není podpásovka, naopak je v rámci děje logické a nedovolí nám při závěrečných titulkách pomyslet si: "Vědět, že to takhle skončí, vůbec tím nezabíjím čas." Jen víc takových filmů... ()

cinemaboy7

Přirovnávání k SAW mi příjde mimo mísu. Příběh, odehrávající se v jedné místnosti, 8 stolech, 8 židlích, 8 tužkách, 8 papírech, 8 lidech, 20 rozbitých zářivkách, 1 požárním hlásiči a 1 odpočítávači času sahá sérii SAW maximálně po kotníky. Celý film směřuje k "šokující" pointě, která však šokující vůbec není. Průměrné herecké nasazení filmu taky mnoho nepřidá. Mě spíš film připomínal svou atmosférou Kostku, která je ovšem taky o mnoho zdařilejší. Proto, pokud nemáte tolik času, abyste si mohli pouštět laciné napodobeniny, vzhůru do SAWu a Kostky. ()

mudvayner

Konečně něco pořádnýho. Nápad originální, i když to často evokuje The Cube nebo Saw. Jedna místnost vystačí na celých 96 minut. Prostředí zde nehraje zas až takovou roli, film se soustřeďuje na psychologii postav, jejich charakterové vlastnosti a konflikty mezi jednotlivci. A to se podařilo znamenitě. Co chybí k plnému hodnocení... mně určitě trošku mrzí závěr. Kdyby nebylo vysvětleno, oč jde, asi bych byl spokojenější. Cožpak není krásný, když dáte hodinu a půl přemýšlení nad tím, co se stejně nedozvíte? Já bych to bral jako plus, v tomto případě určitě. V The Cube to fungovalo taky. Konec často pokazí celý dojem z filmu a tak se stalo i zde. Takže pak místo pocitu "what the fuck? vůbec nechápu, řekne mi sakra někdo o co jde?" (jako třeba u the Lost Highway, ten film člověk musí vidět několikrát, aby pochopil)... se dostavil pocit "what the fuck? na tohle jsem čekal? To teda pěkně děkuju". Ale určitě jsem rád, že jsem ten film viděl, tohle je můj šálek. Můžu doporučit, ale nečekejte letní blocbuster za 200 mega. Spíš si zapřemýšlíte :) A čistokrevný mindfuck to také není. ()