Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Unr3aI

Skoda tej poslednej serie bolo to utrpenie. Kazdopadne som rad ze tu agoniu netredlzovali a zakoncili to sami. Serial mal velky potencial avsak nebol vyuzity na 100% co je velka skoda, avsak pobavil aj tak. Patri do skupiny serialov ktore si pozrete raz a uz sa k nim nevratite, ale to nevadi aj napriek tomu mal svoje svetle chvilky. ()

Starejsi

Diery v scenári a miestami absolútna nelogika rozhovorov či správania hlavných postáv akoby to bolo zbúchané narýchlo (ľudia sa takmer pozabíjajú kvôli jedlu a keď začne pršať, o pár sekúnd sa hneď všetci začnú objímať). Knihu som nečítal, nápad fajn, ale po prvej sérií sa čudujem, že toto dostalo zelenú pre druhú sériu, iné seriály s lepším námetom by si to zaslúžili omnoho viac (napr. taký Flashforward). ()

doogiemus

Mám rád filmy/seriály, ktoré zobrazujú pravý charakter človeka - najmä pod vplyvom rozličných extrémnych situácií, hoci je to sci-fi. Preto som mal rád aj seriál Krajní meze. Tento kúsok je typicky Kingovskou záležitosťou, ktorá u mňa zabodovala. Mám rád Kingove fantázie a príbehy, vždy sa z toho môže pochytiť nejaké to ponaučenie. Ale inak mi to zbehlo raz-dva, každú sériu som hltal. Nie je to síce úplný top, ale stojí za to si to pozrieť. ()

Xinn

Natočit něco kvalitního podle Kingových 400 - 700 i vícestránkových knih je vždycky problém (pomineme-li mistry typu Kubricka či Darabonta), a tento seriál není výjimkou. Nicméně, nezačalo to vůbec špatně (knihu jsem nečetl), ale pak to bohužel zapadlo kamsi do marastu Lost, kdy mi připadalo, že tvůrci záměrně natahují příběh jen proto, aby mohli natočit víc dílů :-( Sci-fi mám rád, ale tomuto seriálu to "scifoidní zauzlení" spíš uškodilo než prospělo - takže suma sumárum: Za první řadu bych dal klidně i 40%, za druhou a třetí po 10% - v průměru je to tedy 20% a dvě hvězdičky. ()

Vlkodlak13

Právě jsem dokoukal (zřejmě) konec 3. série a i když jsem byl z konce naštvaný, tak se těším na 4. sérii, ostatně co se od vlády dalo čekat a tady jsem se ve scéně, kde si Jim řekl o "vyrovnání" za lež, taky pousmál - ve smyslu, když už vládu nemůžeš zničit a říct pravdu, tak ji aspoň pořádně oškubej. Vzhledem k tomu, že seriál trvá už 3 roky, jsem byl trochu překvapený, že se ta kupole snesla teprve před 4 týdny.. Co se celkového děje týká, tak mě tam dost vadilo to, že umíralo tolik lidí, hlavně ke konci 3. série. Překvapivé však bylo jak se obrátil pohled na Jima, kterého jsem dvě série dost nesnášel, ale ve třetí jsem s ním v některých chvílích cítil. Zpracování bylo výborné (ikdyž knihu jsem nečetl), efekty nebyly přeplácané, jen mě tam zprvu znervózněly ty "amatérské" zvuky kupole, které mi prostě přišly jako z "béčkových" filmů, i když jsem si říkal, právě i něco takto pro mě blbě znějícího by mohly být reálné zvuky, přeci jen se to týká něčeho mimo naši civilizaci. --- Ke zdejšímu hodnocení raději nebudu nic říkat, protože by to stejně jako u ostatní výborné tvorby bylo zbytečné.. ----- Tento seriál je velmi povedený a pokud máte rádi mysteriózní seriály a přetrpíte mnoho úmrtí, tak vřele doporučuji. Hodně se těším na 4. sérii a proto doufám, že ono zrušení seriálu bude dočasné, jednak kvůli otevřenému konci a pak, že by 4. série mohla být i akční vzhledem k okolnostem. ()

Morchaint odpad!

Jelikož jsem knihu četl a Stephen King je mým nejoblíbenějším autorem, tak musím říct, že seriálové zpracování mě vůbec nenadchlo. Je to ovšem pouze můj názor ;-) ()

FenixINT

1. serie - 90% (Patri mezi ty nadprumerne zpracovani Kingovych predloh. Je to chytlave a clovek chce vedet, co bude v dalsim dilu) 2. serie - 65% (Kingova predloha se vytraci. Je to podstatne lacinejsi, obcas az trapny. Ale ma to urcity spad a clovek se chce divat na dalsi dil) 3. serie - 10% (Zasluhou Deana Norrise, vse ostatni je katastrofa) Celkem 55% - 3* s odrenyma usima. ()

štěpule

Tak to je blbost.. První série ještě šla, druhá slabší průměr a u třetí už jenom nevěřícně kroutím hlavou, to se opravdu nepovedlo. ()

imanicornyt

Musím dát ostatním za pravdu v tom, že seriál má s knihou opravdu pramálo společného. Je mi jasné, že se samotným mistrem hororu se poměrně špatně srovnává, protože mu většina snímků nesahá ani po paty a neříkám, že tento kousek je bezchybný, ale určitě není na škodu mu dát šanci. Seriál jsem odsoudila hned po první epizodě a kdyby mi tehdy někdo řekl, že se z něj stane jedna moje velká srdcovka, asi bych se mu vysmála. Ale stalo se. Seriál má dobré herecké obsazení, ucházející soundtrack a správně napínavou dějovou linii, která vás nutí sledovat další a další díly. Jak hodnocení napovídá, první série je nejvíce povedená a asi i k té knize má nejblíže. Zde si tvůrci nasadili laďku moc vysoko, když do světa vypouštěli dvojku. Asi ale nebudu jediná, pro koho byla třetí série zklamáním. Z knihy nepobrala pokud vím nic, ale i tak mohla dopadnout lépe. Stále se ve mně zrcadlí ten upjatý fanoušek, tudíž jsem ochotna tento nedostatek přehlédnout, ale skutečně měli tvůrci na víc, než zakončit seriál takto. A určitě měli dost materiálu na čtvrtou sérii, ale asi se budeme muset spokojit s otevřeným koncem. ()

Neel

Knižní předlohu jsem nečetla, protože když jsem se na to zrovna cítila, nebyla skladem a pak už se mi nechtělo číst další bibli. Takže originálem nepolíbená se na celý seriál můžu dívat objektivně bez srovnávání s předlohou. Začnu hereckým obsazením, které bych neoznačila za žalostné, ale místy postavy ani nevědí, čí jsou. Stačí nějaké náhodné osvícení a všichni se najednou chovají jinak, většina z nich se charakterově ani nedá nikam zařadit. U Vogela jsem se zezačátku neubránila srovnání s Antony Starrem (Banshee), ale postupem času jsem mu přišla na chuť. Upírka z Tvajlajtu Julia háže moudrama na všechny světový strany s většinou stabilním výrazem a při vypjatých situacích dost přehrává. Nicméně chemie mezi nimi funguje bezvadně. Trochu zklamáním je tu pro mě i Dean Norris, který se chvílemi ztrácí ve své postavě Big Jima, který je všechno, jen ne big. Scénář je totiž tak slabý, že ani ty fajn neokoukaní herci to nemůžou zachránit. Já se tak snažila porozumět jednání postav, proč a jak na danou situaci reagují, ale příliš se ztrácím v ději a říkám si, kam to vlastně spěje. Třetí série je odlišná od předchozích dvou, do popředí se dostává ještě více nadpřirozena, ale zas takovej průser, jak jsem čekala, to není. Takže na slabší tři to bohatě stačí. ()

Pharao20

Seriál som začal sledovať s veľkým záujmom a vyzeralo to zo začiatku naozaj dobre. Zaujímavý námet a rozvinutie príbehu a po prvých pár častiach som si hovoril že toto možno bude aj za 5* a to aj napriek tomu že mi vadilo že sú tam všetci takí pekní.Je jasné že na castingu do seriálu bol hlavný parameter na výber hercov fyzický zjav. Postupne teda nadšenie upadalo a v polke druhej série som sa prichytil pri tom že som sa pýtal sám seba ako môžem takúto p*čovinu vôbec pozerať. Dejová línia začala mať až príliš silný sci-fi rozmer, postavy sa správali hlúpo, scenár je banálny a nezaujímavý a priznám sa teda že som to v tej polke druhej série rovno sekol a ani som to nedopozeral. ()

soukyd33

Lidé se změní! V kupoli rychleji. Napětí ANO, herecké výkony dobré, atmosféra ANO, dobrý příběh ANO. 👍 1. Série je velmi napínavá, a strašně zamotaná. Ukáže se, kdo je jaký hlavně uvnitř sebe. 2. Série přináší nové postavy a nové výzvy. Většina lidí si sáhne až na své dno. 3. Série odstartovala opravdu zajímavě. Kupole je, kupole není. 🤔 Změna osobnosti snad u všech postav. Ve 3. Sérii potkáte plno magorů. 😳 Poznámka: Sám nevím, co si mám o seriálu myslet. K pobavení to není, akční to není, k poučení to není... 🤔 Poznámka: Vše postupem slábne natolik, že to snižuje i kvalitu a hodnocení. Poznámka: Ten konec je vyloženě debilní. 👎 Hvězdiček 2 ()

mikruu

První série ušla. Druhá se ještě dala, ale třetí už byl ubohý výškrab. Příliš ukecané, příliš zamotané. Jedině poslední dva díly za něco stály. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy