Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Guzo

Nakonec si začínám zvykat, že to není úplně podle knihy a po pátém díle zvyšuji na 4 *. Příběhy jsou rozehrány dobře, snad se to nezačne zbytečně zamotávat. ()

Mr.Dogman

Po uloudané a občas nudné první sérii jsem rád, že jsem dal šanci druhé. Ta je mnohem svižnější, nabouchanější a napínavější. ()

Henk123

Ačkoliv to podle mnohých nemá moc společného s knihou Stývna Krále, tak první série byla spektakulární, Dean Norris otočil od Breaking Bad k temné straně síly a skvěle to pozmrdil. Mike Vogel, sympatická neutrální postava, která se musí zalíbit každému, až na svou buži-buži přezdívku. A pak tu máme krotitelku pánských erekcí Britt Robertekson a tu zrzavou rajdu. Již od začátku jsem se modlil ať to dají spolu dohromady a tím pozvednou akcie kapesníkového průmyslu, hlavním sponzorem pornoprůmyslu. Takže doposud za 5 hvězd, show skvělá, příběh napínavý, ale málo hororové a pak v tu chvíli všem vymrdalo v hlavě a rozhodli se, že z toho udělají velkolepou sračku, která nedává smysl a když už nastal konec té „špatné série“, tak jako kopanec do koulí přišel na scénu další Cliffhanger ve stylu nezvaného kamaráda s kterým nikdo nechce jít na pivo, ale on se stejnak ukáže. ( Vím o čem mluvím, protože ten člověk jsem já ) No, Stývn to pořádně dosral, že tohle dopustil, přidávám ho na svůj Zmrdznam k G. Lucasovi a P. Jacksonovi. PS: Opravdu jste si nemohli dovolit lepší efekty ? I výbuch hvězdy smrti byl propracovanější a to je už tak 200 let nazpět. >>>1. série = 90%, 2. série = 40%<<< Offtopic: Obsah to nejvíce dozmrdil. „Kultový seriál.. prichádzá na Slovensko“, tyvole !, kde žádnou sračku nechtěj tak to hoděj na Slovensko a ty kluci jsou z toho ještě nadšení. Ekvivalent ošklivé asymetrické dívky s malým poprsím, ale obrovskými bradavkami, mezerou mezi zuby a menším knírkem, kterou nikdo nechce, tak jí pošlou tomu nechtěnému hostovi na párty ( Ano, zase já ='(( ) ()

ghatos

Hodnocení po 4. dílech: Mé obavy se naplnily. Samotní tvůrci přiznali, že vlastně kula nad hlavou je takový doplněk pro samotný život "cool" postaviček. Kula by měla tvořit daleko více show, ne být komparz pro politicky korektní černo-bílé lesby a jejich připitomělé rozmazlené fracky, správňácké policistky, zakomplexované blbečky atd. Je to hodně měkké. Mladý Fritzl neumí, ani znásilnit holku v řetězech, zrzka si neřekne o pomazlení s hlavním norníkem (a že by ho potřebovala jako sůl), mladý puberťák se bojí intimně sáhnout na mladou polozrůdičku...přitom by se mohli všichni vesele bavit ;) . Přece musí vědět, že všichni umřou - dříve nebo později :) . PS: Scénka ve špitále "jsme v tom společně".....jachachacha, jachachacha. 49%. ()

Herzeleid

Třetí sezóna je tak na 1 až 2 hvězdy, šlo to s ní od deseti k pěti. Předchozí dvě sezóny celkem ušly. Seriál z počátku těží z originálního nápadu, různých charakterů postav a poměrně ucházejících efektů, ale časem ztrácí dech - ono je to dáno už právě omezeným počtem hlavních rolí a uzavřeností místa odehrávání. ()

tommy187

Skvostný seriál, ktorý si zaslúži svoje miesto medzi najlepšími seriálmi súčasnosti. Len zaslepenec, človek ktorý neznáša Spielberga, alebo Kinga a niekto bez vkusu môže povedať, že nemá pointu. Under the Dome má atribúty na to, aby sa stal kultom. Pilot : 75%. //// Prvá séria: 80% ()

luksky

Po shlédnutí první série dávám slabší 3*... ono byhc dali více, ale četl sem knihu..a bohužel člověk srovnává a s knihou se to srovnávat vúbec nedá..nechápu, proč postavy jsou uplně jinak atd...ale jinak dobrý seriálek ()

zolo23

Knihou som nedotknutý resp. knihy nečítam od strednej školy, neviem teda posúdiť ako sa tvorcom seriálu podarilo dodržať podstatu seriálu. 1.séria u mňa bomba, sci-fi mám rád, takže spokojnosť na mieste. 2.séria sa začína svojou prekombinovanosťou podobať "Fringe-ovi" čo neveští nič dobré, pretože nadmerné "spletky" môžu len originálnosť zabiť. Herecké obsadenie sympatické, prakticky každá postava má niečo do seba a nikdy neviete kto bude ďaľší na rade. Uvidíme čo ponúkne 3.séria...pokiaľ vlastne bude. ()

Philoun1

Průměrný seriál, který má s knihou společného jen pár jmen a tu kupoli. Navíc reakce postav jsou naprosto nelogické, postavy se mění ze záporné v kladnou a naopak a nakonej je jim všem odpuštěno? WTF? Sai King a Spielberg asi už stárnou. ()

Marty89

Po pilotu jsem, relativně nadšen, ohodnotil tento seriál 4 hvězdičkami. Po nějakých 10 dalších epizodách ale musím jít chtě nechtě na 3. Proč ale? Odpověď je jednoduchá, objevilo se rozčarování z přílišných odlišností mezi seriálem a knižní předlohou. Je mi jasné, že pointa seriálu může být jiná a přibudou některé zápletky, ale proč měnit věci, které fantasticky fungovaly v knize? Jednou z hlavních je zřejmě možnost/nemožnost komunikace s vnějším světem, která by seriálu přidala novou a zajímavou dimenzi. Další je přílišná změna Barbieho, který je v knize jasně kladná postava, se kterou mají Rennieovi osobní spory, které později vyplývají v ostrý mocenský boj, což je možná nejlepší motiv celé knihy. Abych to shrnul: Seriál měl dobrou šanci být velmi kvalitním, ale pouze jako opravdová adaptace knihy, což by ale vydalo "pouze" na jednu řadu seriálu. To ale podle všeho autorům nevyhovovalo. Bohužel. Po skončení druhé řady snižuji na 2* ()

SG-1

"Kámo, tomu neuvěříš. Lidi si pouští pořád dokola Simpsonovi ve filmu. Jako by to předpověděli." -Ben Drake- ()

Arkanoid

Dean Norris je tu od určitej epizódy svojím výkonom a postavou lepší ako v Breaking Bad. Alebo aspoň minimálne taký dobrý. Ak máte radi survival, odpustíte tomuto seriálu béčkovosť spôsobenú neustálymi riadenými náhodami z rúk scenáristov, vďaka čomu sa často popiera logika chovania postáv a zobrazuje sa tak ich naivita, čo odporuje divákovi veriť, žeby skutočne mohli existovať ako ľudské bytosti. Knihu som nečítal, ale už boli podľa Kinga natočené aj lepšie veci, no ako jeho fanúšik to dokážem vydržať do konca. Všetky série sa zameriavajú na prežitie postáv po dopadnutí kupoly na mesto, riešenie existenčných problémov týkajúcich sa celého mesta, skúšanie a spochybňovanie charakterov postáv, riešenie otázok prečo je to kupola a ako sa dá táto situácia zmeniť. V tretej sérii sa dôraz kladie hlavne na vytváranie komunity a pevných kolektívnych vzťahov, kde je jednotlivec súčasťou niečoho väčšieho ako on sám, pevného celku. Marxovi a Engelsovi by kvapla slzička. Seriál dokáže zabaviť, ale samozrejme nájdete lepšie kusy, čo sa scenáru, kamery, alebo akcie týka. Mojou najobľúbenejšou postavou sa stal v istej časti Big Jim Rennie, ktorý vďaka svojej zvýraznenej sebeckosti dokáže nakoniec v divákoch najlepšie z postáv vyvolať pocity ľudskosti a empatie a svojím postojom je najlepšie pripravený na hrozby, zdá sa reálny a viete, čo od neho máte čakať. Na záver prikladám voľne transformovaný citát dlhodobo najsebeckejšej postavy seriálu, v ktorom sa snaží vyjadriť myšlienku tretej série, ktorú by si mal zobrať každý človek k srdcu, a to byť sám sebou, mať vlastný názor a pochybovať: „Pokrok vychádza z kreativity a individuálnej vynachádzavosti. Históriu ľudstva tvoria vodcovia, nie ich nasledovníci.“ Príjemné sledovanie! ()

Spike23

Pilot mě zaujal především tím, že několik zásadních věcí, na kterých je v podstatě celá kniha postavena, je tady úplně jinak, takže se naštěstí nebude jednat o pouhou kopii. Nevím, jak kniha přišla ostatním čtenářům, ale na můj vkus to byla (zřejmě kromě zlepšení angličtiny) jedna z největších ztrát času, a to je King bezpochyby mým nejoblíbenějším spisovatelem - tisíc stránek, během kterých se stane tak maximálně 5 věcí, které stojí za zmínku, opravdu není moc na to, aby z toho vznikl seriál. Jsem tedy spokojený s tak trochu upraveným zpracováním předlohy a celkově z toho mám zatím dobrý pocit, tak uvidíme dále. ()

Pollock

Zatím po shlédnutí 7ho dílu jasných pět. Naprosto strhující seriál, kdy se nemohu dočkat dalšího dílu. ***Po shlédnut celé série snižuji na tři*** ()

dj-chrosto

Prvych par casti je slabsich, no od nejakej siestej casti sa to zacne rozbiehat zaujimavym smerom. Prva seria nad ocakavania, tesim sa na druhu... len sa mohli vyvarovat nelogickosti, naviac do oci bijuca je asi ta, ze (spoiler!) na kupolu vystrelia raketu, vsetko naokolo total znicene a uz hned dalsiu cast opat dookola vsetko zelenucke a nedotknute... ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy