Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

Mikino00

Kingova adaptace je zárukou kvality, takže i přes klesající úroveň scénáře (těch náhod je prostě moc) v posledních dílech série, musím hodnotit velice kladně, tento největší letní hit. Ztotožnění s postavami i situací lidí proběhlo okamžitě, stejně jako zaujalo postupné gradování děje a odkrývání tajemství hlavních postav. Menším problémem bylo překousnout postavu Juniora, který se těžko může nazývat vyrovnaným člověkem, ale pod tíhou událostí, tak nějak zanikne společně s mnoha vyvstávajícími otázkami, nesmysly nebo již zmíněnými náhodami vypočítanými na vteřinku. Takže prostě nepřemýšlet a jenom si užít sledování. Přečetl jsem si následně knihu, která je opravdu kvalitativně někde jinde, tohle beru jako jinou verzi daného tématu. Tak druhá série se od knihy odpoutala naprosto, což se dalo čekat, co se nedalo čekat, je naprosto katastrofální výsledek. Děj je hloupý, rádoby zvratový, plný úmrtí a odpuštění. Scénář je jedno velké klišé a první sérii nesahá ani po kotníky. Obrovské zklamání a rozladění, končím sledování u dílu 2x05, takový nápor na mé nervy i přesto, že to přetáčím, nezvládnu. ()

simply

Nedávno jsem dočetla knihu a nestačila jsem se divit.Kingovo Under the Dome má sice hodně stránek, ale čte se přímo jedním dechem. Musím říct, že je to pro mě jedna z jeho nejlepších knih...To zklámání, které způsobil seriál. Chyběla mi tu ta propracovaná psychologie postav a celkově charakter Renyho postavy, ta zlověstná atmosféra strachu a beznaděje... ()

f7r

Zpočátku mne seriál příliš nebavil, postupně si mne ale získal a držel/drží mne v napětí - dostal mne také k tomu, abych si přečetl knihu (která se naštěstí dost líší, takže se mám stále na co těšit) - ale vzhledem k tomu, že se děj v knize odehrává mnohem rychleji doufám, že druhou sérii nezmrší, protože si zatím nedovedu představit, kde vezmou tolik děje k naplnění celé série. (na prvním dílu by se ale měl podílet sám S. King, tak doufejme, že k tomu nedojde) ()

sona123

Knihu jsem četla a nelíbila se mi, i když většinou Kinga hltám. Vím, že filmové adaptace jeho děl jsou tristní. Jaké bylo mé překvapení, když Under the dome bylo výjimkou. Seriál šlape od prvního dílu do posledního. Je to zajímavé, postavy skvělé, nepřipadá mi to jako natahované kaše, i když by mohla být. Chci druhou sérii, kdy už bude? ()

qxkamo

Skvela myslienka pretavena do odpadu. Tento serial mohol byt celovecernym filmom a nie nudnou zlataninou bezduchych dialogov s nudnymi scenami natiahnutou ako zuvacka do serialu. Toto je ucebnicovy priklad, ako si niekto naivne mysli, ze ked v popise spomenie dve zname mena, tak hned to musi byt dobre. ()

serioga

V tomto seriály mi vadili niektoré ženské postavy.Napríklad šerifka Linda v prvej sérii a Rebecca v druhej sérii a vtretej Kristína.A keby len postavy ale aj tie herečky sa mi tam vôbec nehodili.Niektoré postavy sa chovali ako keby nemali mozog,ale to už nie je ich chyba, ale chyba scénaristov.Záver seriálu bez komentára. ()

Cement73

Dosť iné ako kniha... To by však vôbec nevadilo... Vadil mi skôr to, že seriál nemá koniec. Bude sa točiť ešte štvrtá séria??? ()

MiaMahoney

Tenhle seriál mě vcelku chytil a bývala bych mu byla napálila 4 (padající růžové hvězdy), bohužel poslední sérií se to pokazilo, a tak ode mě spadnou jenom 3. Pilot navnadil, první série byla velmi dobrá, druhá vcelku také, ale poslední byla jakási zmatená (zvlášť ze začátku) a dost vařila z vody. Bylo vidět, že se seriál snaží mermomocí udržet, ale kvalitativně velmi klesá a umělá natahovanost mu, jako obvykle, neprospívá. Ne nadarmo platí, že ty nejkvalitnější seriály (snad mimo Simpsonových) mají většinou do 20 dílů. Celkově mi vadilo množství nezodpovězených otázek, ze všech zmíním např. korunovace monarchy. A takových zbytečných mystérií ve stylu "aby díl končil něčím zajímavým", co zůstávají nedotaženy a zapomenuty, je tam víc. Hrdinové se často chovají nelogicky a nereálně, děj je občas předvídatelný. Nicméně v napínavosti mě první dvě série udržely a některé osudy bylo zajímavé sledovat. Jako prázdninová podívaná je to dobrá volba. V reálu bych si klidně takový týden pod kupolí střihla. Pro zpestření :-). ()

fshrbeny

Pilot ušel, ale!! Kdybych nečetl knihu tak dávno tak jsem pekelně naštvanej tím, co provedli s par postavami. Již zmíněný zrzek, nebo anonymní postava Barbie, kterou nikdo nezná, ačkoliv měl ve městě dělat kuchaře a měl by být klaďas a ne takový rozpačitý jako v seriálu. Stejně tak Velkého Jima jsem si představoval víc "zlého" a arogantního než v seriálu. Ale tak pořád mě uklidňuje fakt, že to vše se děje pod dozorem velkého mistra Kinga a třeba je to tak schválně, aby i fanoušci knihy zažili nějaké to překvapení a nešlo o přímou kopii knihy. V tom případě ale doufám v lepší konec, než ten který byl v knize dost urychlený a celkem zmršený. Prozatím hodnotím 3/5. //edit po dokoukaní první řady - tempo seriálu příjemně ubíhalo, některé dějové linky se sladily s knižními a cliffhanger na konci moc nepřekvapil, spíš jsem zvědavý na odlišný konec celého seriálu... zatím 4/5 ()

Illy

A jedeme. Kniha super -těším se.... Pilot: 80%...ke konci serie rozpačité zklamání....S druhým dílem druhé serie končím. A snižuju hodnocení, protože se to změnilo v řídkou sračku. ()

Maslord

Po ohlásení vysielania Kingovho diela som sa potešil, pretože ak sa niečo stavia na dobrých základom obvykle to nedopadne až tak zle. Úvodné epizódy, dokonca celú prvú sériu hodnotím vlastne celkom pozitívne. Bolo tam aj dosť napínavého aj zaujímavého. Nastáva však klasický problém, pri snahe urobiť viac dielov ako je potreba sú do príbehu vsádzané nepodstatné udalosti, skoro nezmysly, zbytočné záplatky a patetické vzťahy. Pri snahe pozerať druhú sériu som skončil už pri úvodných minútach prvého dielu. Napriek zvedavosti, nemám silu ďalej znášať tie nezmyselné vzťahové dialógy. Pre mňa stačilo, zmenu na telenovelu som neustál. Nestačím sa čudovať, že vznikla ešte aj tretia séria, ale asi tu pomohol mainstream, ktorému tie vzťahové nezmyselnosti vyhovujú. ()

cskomando

10.000 záplatek, prolínaných dějů, který spolu souvisejí jak nitka k nitce a otevřené konce skoro u každé epizody, to je přesně ono co jsem hledal ! K tomu nějaké to napětí, akce, drama vše jak má být + drsňák Mike Vogel, který se sničím nepáře. ()

BlackHood

První díly byly trochu nudné, ale jak obviní Barbieho, tak to bylo strašně moc napínavé. Citát z 8. Dílu: Nikoho jako ona jsem nepoznal. Je to úžasný. Jsme tak propojený. U vajce je to ještě silnější.(cz dabing) Trochu dvojsmysl, ne ;)? ()

Noomi

No....konečne. Už som si myslela, že správy o pripravovanom seriáli podľa jednej z posledných Kingoviek sú len fámy, tak dlho som na to čakala. Ale dočkala som sa! Prvá časť samozrejme povie len to najpodstatnejšie, predstaví nám tie najdôležitejšie postavy a pripraví nás na to, čo bude nasledovať. Pretože pri Kingovi človek nikdy nevie a ak sa budú tvorcovia pridŕžať knihy aspoň z väčšiny, neviem či bude tých 13 častí stačiť. Bojím sa čo bude ďalej a bojím sa aj ďalších sérií, pretože ak nejaké budú celkom sa stratí podstata a atmosféra knihy. Takže uvidíme, predbežne nehodnotím, ale pocit mám z toho vcelku dobrý. Mám už pár sfilmovaných Kingoviek za sebou, takže to rozhodne mohlo dopadnúť aj horšie. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy