Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Paldiny

Tunajšie komentáre nechápem, minimálne o triedu lepšie než prvý diel. Johnny English Reborn obstojí čoby komédia aj ako špionážny film. Príbeh dostal konečne kontúry, s ktorými sa oplatí počkať až do konca a nechýba v ňom hotová nálož gagov, napínavých scén, kaskadérskych kúskov. I napriek tomu, že rozpočet nepatrí k najvyšším dovolí postavám striedať pestrú paletu lokalít od Šaolínskych palácov až po zasnežené hory. Rowan je stále vo forme a množstvo eskapád mi privodilo úprimný smiech, s ostatnými zúčastnenými rovnako nemám problém. Taký záporák v rukách Dominica Westa je dokonca vierohodnejší než John Malkovics, nesmiem opomenúť ani vražednú upratovačku s vysávačom. Akcie je rovnež dostatok a nielen vďaka rezkému soundtracku, má tie správne grády. Scenáristi počkali s pokračovaním takmer 10 rokov a oplatilo sa, množstvo neotrelých nápadov preplesknutie babičky, Johnnyho záblesk inteligencie či jazda na invalidnom vozíku jednoducho pobaví. Rowanovi sa tak podarilo poslednými filmami uzatvoriť nejednu kapitolu vo veľkom štýle. P.S. na titulky sa oplatí počkať, hlavný hrdina niečoho dobrého navarí. ()

Mouzon

Tak to zkusím ještě jednou, i když z nějakého mně neznámého důvodu někdo můj původní komentář k tomuto filmu smazal (ať žije cenzura!!! ani jsem nebyl sprostý, pouze jsem slušně, ale důrazně vyjádřil svůj názor). Zde je to, co někoho natolik vyvedlo z míry, že pocítil potřebu upřít mi možnost vlastního názoru (asi proto, že mám v hodnocení jen 8 bodů a můj nick není POMO :o)): "ZVEŘEJŇOVAT RECENZE NA FILM, KTERÝ JEŠTĚ V NAŠÍ DISTRIBUČNÍ SÍTI NEMĚL PREMIÉRU A MÍT JI BUDE SICE V DOHLEDNÉ, ALE PŘESTO VÍCE NEŽ NĚKOLIKAHODINOVÉ DOBĚ SE NESLUŠÍ A JE TO NEKOREKTNÍ!!! (viz "Externí recenze") VELKÉ MÍNUS PRO ČSFD." Pro jistotu sem umístím i svůj příspěvek z diskuze, aby bylo jasné, proč mám takový názor, jaký mám - "Samozřejmě, že neignoruji zahraniční premiéry, ale rozhodně není košer vydávat recenze na film, který u nás ještě neběží. Důvod je prostý - taková recenze znesnadňuje filmu vstup do kin, vnucuje svůj názor divácké obci, aniž by tato měla možnost nejdříve se na snímek podívat. A samotná recenze se tímto krokem (vydání před premiérou) paradoxně degraduje na pouhou nápovědu diváků ve smyslu "jít na film x nejít na film". Sama sobě bere možnost být spíše analytickým útvarem. Zkrátka a dobře se to nedělá a je to neprofesionální. Je to něco podobného jako vydat recenzi na knihu, která ještě nevyšla. Je sice velmi "cool" pustit do světa recenzi na film, který bude mít premiéru až za týden či dva, ale když se nad tím člověk zamyslí z pohledu tvůrců, je to sviňárna a podraz udělaný ještě před tím, než měli šanci cokoliv říci......Reflexe ze zahraničních festivalů jsou něco jiného - ty většinou bývají souhrnné a zabývají se festivalem jako celkem. Ale popravdě - kolik českých diváků má možnost vidět tyto filmy dříve, než přijdou k nám do kin?......Taky je důležité ujasnit si, jak recenzi berete. Samozřejmě, pokud je napsána stylem "fakt hustej film, běžte na něj", je něco špatně. Spíše by to mělo být hodnocení a nabídnutí jiného, zajímavého (třeba i netradičního) pohledu na daný film. A v takovém případě nemá cenu recenzi bez znalosti filmu číst. A naopak - nač psát tento typ recenze, když divák nemá možnost autorův názor konfrontovat s vlastní zkušeností z filmu."......Sice mi není úplně jasné, jaký mělo smazání mého komentáře smysl nebo důvod, ale rád bych se to dozvěděl, proto žádám dotyčné(ho), aby mi to objasnil(i) - nejlépe prostřednictvím místní pošty......Jinak je nutno podotknout, že dvojka je poněkud sofistikovanější než první díl, bohužel zde ale ubylo báječné Atkinsonovské anarchie ve stylu br. Marxů. ()

Zombi

Ve výsledku vlastně úplně to samé co jednička. Je tu pár menších změn v přístupu, celý film je soustředěn hlavně na Englishe, parťáci hrají menší roli než v jedničce. English je většinou pořád stejnej tupec, ale chvílema si se situací dovede slušně poradit. Pár vtípků mě hodně rozesmálo, ale celkově je to podobný průměr jako v případě prvního dílu. ()

kikka20

Dobré, ale na první díl to prostě nemá. Nové vtipy, to ano, ale jinak? Nic zvláštního.. prostě pro mě už jen průměr ;) ()

geimz

Poviem to takto : nenudil som sa. Baviť sa tu o scenári nemá význam, ale aj namiesto celkom podarených fórov z jednotky tu úraduje väčšinu času trápnosť a Atkinson to ako jediný prvok ako-tak zachraňuje. Nebyť jeho, o takúto komédiu ani náhodou nezakopnem. ()

Marys

Také lepšie 3 hviezdy. Ako, párkrát som sa vcelku dobre pobavil, väčšina humoru bola ale už tak veľakrát niekde použitá, že som sa nemohol zasmiať ani keby som ako chcel. Príjemné, neurazí, ale už to skrátka nie je ten Atkinson, akého si budeme navždy pamätať. ()

misik95

Ze začátku jsem se obával, co to Atkinson bude na starý kolena ještě vymýšlet ... No REBORN se mu vcelku povedl, pro mě zábavnější než první díl. Pokud Rowana máte rádi nemáte co řešit. ()

mosnak odpad!

Když člověk cítí k nějakému "herci" odpor,tak může dělat co chce a nic mu nepomůže. Po dělší době film,který jsem nedokoukal :-( proto musím dát jediné - ODPAD! 0% ()

Ollie235

Povedená a příjemná jednohubka, u které můžete v pohodě vypnout a dobře se pobavit. Oproti prvnímu dílu ubylo vtipu, ale nijak to ani nevadí. Místy sice nepotěší trapná chvilka, které se takové filmy málokdy vyhnou, ale na nudné odpoledne je tento snímek jako dělaný. ()

gurmanik

Musíte si uvědomit, že se jedná o parodii s cílem pobavit a alespoň u mě se to filmu podařilo dokonale. Několikrát jsem brečel smíchy a ani pořádně nevěděl, proč se směju. Není to nádherné? :) Děj je o ničem, ale já prostě tenhle absurdní humor žeru i s navijákem :) Skvělý Atkinson, vtip střídá vtip, občas typický britský suchý humor, šmrnc a spád. Mně se film líbil.. a hodně. ()

H4ku11

Nemôžem si pomôcť, bavil som sa. Rowan viditeľne zostarol a zošedivel, ale ako sa aj vo filme hovorí s vekom prichádza múdrosť. A zdá sa, že u mňa aj sranda. ()

B_EyE

Johnny English reborn je stylem svého humoru spíše americká než britská komedie - stejně jako první díl. Z britské strany si však naštěstí odnáší spoustu dobrých nápadů a jistou úroveň gagů. Film trpí stejným neduhem jako první díl, a tím je že hlavní děj je nějak odsunut do pozadí a funguje spíše jako kostra pro jednotlivé gagy. Na druhou stranu některé scénky jsou opravdu skvělé a Johhny English umí opravdu dobře pobavit. ()

TheGunner

Ale jo, Johnnyho návrat rozhodně nezklamal, ba naopak. Vtipných scén podle mě oproti jedničce sice ubylo, nicméně stále si to drží vysokou kvalitu a zaručeně se pobavíte. Dávám tomu stejnej počet hvězd, jako jedničce, i když tu vtipností řadím o něco výš. ()

BreHas26

Když jsem se posadil do sedačky v kině čekal jsem, že umřu buď smradem z mých nohou (protože si vždy v kině sundávám boty a moje fusky zrovna dvakrát nevoní), nebo že se uchechtám k smrti. Vyhrála druhá možnost, ale já to přežil! ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)