Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Prubner

Velmi málo vtipů a gagů (dobré asi tři), a když už se nějaké vyskytnou, jsou dost otřelé a předvídatelné. A některé se navíc často opakují. Slabota bez nápadu. Atkinson to nezachrání. ()

x_ander

Oproti průměrné jedniččce jsem s "Reborn" daleko spokojenější. Dalo by se sice říct, že se nezměnilo nic moc, ale zápletka dvojky mi přijde trochu méně ujetá a "špiónštější" (a ne, nebudu vysvětlovat rozdíl mezi "vytvořením obrovského vězení z UK" a "drogou, která z člověka udělá loutku a pak ho zabije" :-D ) a ubylo trapných vtipů na úkor těch promyšlenějších (v rámci střelené komedie samozžejmě). Návrat Johnnyho Englishe se mi zalíbil a klidně bych si nechal líbit ještě jedno dobrodružství. ()

Elyurias

Dvě hvězdičky,ale jen za Atkinsona, tvůrci na něj až moc spoléhají, coby záchranný kruh filmu, všechno ostatní je někde na pozadí a celkový výsledek je dost mizerný. Vlastně nejvíc z celého filmu se mi líbí závěrečná titulková scéna v kuchyni:) ()

PamelaJJK

Ano, mohl bych napsat téměř to samé, co jsem napsal u prvního Johnnyho Englishe. Ale v pokračování chybí dva důležité (pro mě) atributy. Prvním je nepřítomnost nádherné Natalie, druhým je nepřítomnost skvělého Johna Malkoviche. Tyto dvě persony nemůže Gillian Anderson (ani nikdo jiný) nahradit. To mě trochu rozesmutnilo. Ale jinak je zde opět plno akce, gagů a beanovského humoru. Proti prvnímu dílu bych tentokrát ubral půl hvězdičky, protože tři už jsou zase moc málo. Tím bych se dostal na tři a půl a dle matematických pravidel to zaokrouhlím a jsme znovu na čtyřech hvězdičkách. Budiž, Rowan je vážně fajn, tak si je zaslouží :-) Společně s jedničkou bezva oddychovka pro pohodové chvíle :-) ()

SheldonShamy

Nesrovnatelné s jedničkou. Tohle je její ubohá napodobenina. Měla pár světlých momentů a určitě i spoustu vtipných míst, ale patřila by spíš k těm pro ty méně náročné. Bez extra hlubokého příběhu, někdy udělají z Englishe blba, v jiných místech zase génia... Některé scény jsou zbytečně moc vyhrocené. 50% protože mám ráda komedie. ()

pafka

Atkinson v kuzi agenta, ktery nezapomnel na Mr. Beana a casto z neho vykukuje. Ale ne tak casto, aby bavil kontinualne. Tam mela prijit akce, ktera nekdy dokonce i prijde. Prijde i nekdy velmi podareny vtipek. Nepodarene tam temer nejsou. Mohlo jich tam ale klidne byt vic a vic by to bavilo. Stejne od toho nikdo vic neceka. Prijemne, mohlo ale byt lepsi. ()

baclajean

No, dalo sa to dopozerať. Humor na štýl blbý a blbší, ale aj také filmy sa niekedy jednoducho musia pozrieť. Posledný záber filmu bol celkom fajn, z hľadiska obsadenia by som však určite vynechal Gillian Anderson. Už pri Pravidlách násilia (2007) som si pomerne ťažko zvykal na jej rolu, no určite sa tam hodila viac, než sem. ()

ESNYR

Už u prvního Englishe, jsem se moc nebavil a dvojka je o malinko smutnější než jednička. Snaha udělat komediálního Bonda kterej se i malinko tváří že to myslí vážně, tady vyšla naprázdno. Ale Rowan za to ani nemůže. Ono už při psaní scénáře bylo jasné že se to moc nepovede. Zasmál jsem se asi 3x, a to je na komedii dost málo. ()

jungewolf

Ucházející oddechovka - některé fórky však byly moc laciné. První film z r. 2003 byl povedenější. Tomuto dávám 3,5 * a 59 % . ()

Bbbulanek

Mně se první díl série opravdu líbil. Bylo tam mnoho originálních vtipů, což se bohužel o 2. filmu říci nedá. Originální skvělé vtipy tam pro mě byly dva, zbytek mi přišel buď vynucený nebo okopírovaný (souboj mysli a těla - téměř přes kopírák z Lhář, lhář - nevím, jestli je to náhoda..). Dala bych i 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že tu ani neexistuje zábavný příběh, dávám 2. Jako by film neměl duši, zítra už si ho nebudu pamatovat. Možná bych měla lepší pocit, kdyby využili tvůrci hudbu/motiv z 1. dílu. 50% ()

peeteno78

Ačkoliv to na překvapivý první díl nemá, nebylo to zase tak hrozné. Typická parodie, která má za cíl předělat co nejvíce známých snímků tak okatě, že si kolikrát ani nejste jisti, který film právě sledujete. Ale párkrát jsem se během toho filmu příjemně bavil... ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)