Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

Laerry

SPOILERS BEWARE!!!!..............................................Myslela jsem, že třetí sérii jen tak něco nepřekoná - příběh slepé Christini je neuvěřitelně dojemný a napínavý a jí prostě musíte fandit od samého začátku... No a pak přišla čtvrtá série, která zase postopila o jeden level výše. A za všechno může Luca, u nějž mě fakt naštvalo, že ve třetí sérii neprošel ani základním konkurzem - ale ve čtvrté sérii se všechno změnilo - rok na sobě tvrdě pracoval a ve výsledku je to vidět. Jeho trnitá cesta k americkému snu je ještě napínavější a emotivnější, než u Christini a jsem šťastná, že další můj favorit hned od prvního dílu se dostal až na samotný konec a zcela zaslouženě vyhrál... Masterchef (US) je prostě dokonalý pořad/show o vaření, kterému ty české paskvily nesahají ani po malíček. Gordon Ramsey a Joe Bastianich (a i ten Graham) jsou jednoduše THE BEST! ()

flawi.f

Kdo by to řekl, že se někdy v kuchařských reality show objeví někdo přísnější a ostřejší, než Gordon Ramsay a tím někým je samozřejmě Joe Bastianich, který je ještě navíc ohromný fešák :-) Jinak co říci k samotné reality show - Absolutely delicious! ()

JimmyII

Geniální záležitost. Dokonalá dramaturgie propojila strhující televizní zábavu v tom nejlepším slova smyslu se zajímavou kulinářskou show z oblasti lepší gastronomie. Samozřejmě lví podíl na tom má i trojice porotců - skutečný MasterChef Ramsay, citlivý Elliott a nekompromisní badass frajer Bastianich. Navíc je každá řada o něco vylepšená, koncept se vyvíjejí a zaručeně tak nepřestává bavit. ()

neoBlast

[První série] Jídlo. Televizní jídlo. To je moje. Jděte se bodnou s volbou zpěváků a talentovaných lidí, já chci u televize žrát očima k prasknutí. Gordon Ramsay je už dlouho můj idol a proto jsem nemohl první řadu US Masterchef minout. Show je to velkolepá jak se na americké reality TV patří, Gordon přebírá spíše roli hlavního mluvčího a tak trochu moderátora. Čímž se nenápadně otevřel prostor k vyniknutí i zbylých dvou porotců, kteří v přibývajících dílech jenom zářili. Zajímavé úkoly a nakonec celá ta řada utekla hodně rychle. První sezóna 55 % ()

ghatos

Tohle jim lidi možná žerou v Americe. Příběhy plné "emocí" (maminka mi umřela, mám její recepty), nářků, vzlykání, prošení, kýče...na poblití. Nelze se divit, že to má v USA tolik řad a je to populární. Pro podprůměrně inteligentního jedince je to bolestivé mučení. Sledovat tolik infantilních zmanipulovaných kreténů...ble. 25%. ()

Casablanca

S kuchařskými soutěžemi se roztrhl pytel... Od naprosto nudných (Mňam aneb prima vařečka), přes Prostřeno, kde je to často o vztahu soutěžících a jejich "šmejdění" (jak to slovo nesnáším!!!), až po ty, kde je to fakt o show. ()

klose182

Kulinářská show, jak má být. Hodný, zlý a ošklivý hodnotí nejlepší americké amatérské kuchaře. V každém díle není nouze o vypjaté a drsné momenty i okulahodící pochoutky. I po třech sériích stále nemám dost. Keep goin´, it´s delicious. ()

BMAJTZ

Řekl bych, že z tohoto pořadu češi kopírovali své Na nože a je až k neuvěření jak se jim podařilo tenhle skvělý námět zprznit. USA verze je o tolik lepší, že ten rozdíl je prakticky hmatatelný. Všichni tři porotci úžasní a Joe Bastianich je dokonce ještě ostřejší než samotný Gordon Ramesy. Je to pořad o vaření a jako takový i vypadá. Zatímco češi se utápěli v myšlenkách kdy nevěděli co točit a tak točili i na ubytovně, zde se bez toho jednoznačně obešli. Porovnání je opravdu nesrovnatelné je to asi jako srovnávat ferari s trabantem bez kol. Takhle se dělá dobrá kuchařská show. Mimochodem je velice smutné, že nejhorší kuchař v této soutěži by se vyrovnal tomu nejlepšímu z Na nože. Už od prvních dílů totiž servírovaná jídla vypadají naprosto úžasně a profesionálně, na rozdíl od českého amaterizmu. Celkový look není třeba vůbec zmiňovat ten je prostě někde úplně jinde, ovšem zde je třeba se zastat Primy která rozhodně neměla důvod do české mutace vrážet tolik finančních prostředků jako verze na FOXu. ()

kisha

Nebudu se navážet do českého pokusu o tuto show, je zřejmé, že na úroveň odpovídající Masterchef nemáme a dlouho mít nebudeme. Spád, emoce a superporotci, Joe Bastianich je pětkrát drsnější než Gordon, zasloužil by si vlastní pořad. ()

civrss

K jídlu fakt výborné! Masterchefa jsem dlouho neznal a trvalo mi řádnou dobu, než jsem mu přišel na chuť. Nesnášim reality show všeho druhu, a potom, co nám naservírovala televize Nova jejich slavného Masterchefa, nevěřil jsem tomuhle americkýmu ani blbý jméno. Ale jelikož mám už Pohlreicha plný zuby a jsem zvyklej si pouštět k obědu něco "chutnýho", zabrousil jsem teda na americkou kuchařskou hitparádu. Třetí sérii jsem si bohužel zkazil tím, že jsem si pustil rovnou někde dvanáctý nebo třináctý díl. Fakt jsem nepředpokládal, že na to budu pravidelně, nebo že mě to fakt bude bavit víc než ranec seriálů! Ačkoli mají Gordon Ramsey a ostatní porotci stále ty stejný kecy a časem vám to začne lézt krkem, stejně mě nikdy žádná reality show nebavila tak jako Masterchef! Fakt klobouk dolů. ()

bradl3y

Je za trest sledovat takové kulinářské umění jen v televizi, člověk pak brečí nad chlebem s vysočinou. Nicméně relativně zábavné, zajímavé, člověk někdy žasne, co všechno se dá vyčarovat z různých ingrediencí. Navzdory tomu hodnocení moc a moc sráží samotní Američani s jejich srdceryvnými a dojemnými výstupy ("po mé mrtvé mamince mi zbyla jen kuchařka"), brnkání na emoční strunu poroty ("odešla jsem z práce, abych se tomu mohla věnovat na plno") s esencí slz, přesvědčování poroty rodinou soutěžícího, že do toho dá naprosto všechno a vyhraje jako vůbec první titul MasterChefa v USA! A k tomu jim dopomáhej Bůh. To se pak sám sebe ptám, jestli bych se taky nedostal do úzkého výběru, protože mi tatínka unesli mimozemšťané a on mě přitom naučil pořádné vepřo-knedlo-zelo. Dodatek k porotě: Gordon je občas až moc nadšený a jeho slovník obsahuje jen superlativy, Graham kolikrát sám neví, co chce a Joe - Joe je prostě nekompromisní tvrďák. ()

Hanys_

Pro mě asi ta nejlepší reality show. Ikdyž je to pořád jen "blbá" reality show (připadá mi jako by soutěžící měli ty role napsány už předem), tak hlavní zbraní tohoto pořadu jsou dokonalá jídla, díky kterým se můj pohled na kulinářství dost změnil. ()

Paity

Gordon Ramsay mě ničím nenadchnul, hodnotím vlastně jen pořad a to ještě ten americký, protože ten český paskvil je otřesný. Jinak Ramsay je jen křičící bába na trhu, které by měl někdo do pusy strčit koblih, aby sklidnil hormon. ()

XdanteX

Bylo to super. Ale od čtvrté série se z toho stal víc reality TV bullshit. Míň vaření naopak mnohem víc umělého kýčovitého napětí, ždímání stupidních životních příběhů a emocí. Zajímalo by mě jestli je tohle tlak Gordona nebo Foxu... Každopádně tím pro mě pořad skončil ()

ondrula

Kouká se na to hezky, škoda jen, že se tam vaří pokrmy, které tady v Babicově asi jen tak někdo vařit nebude. Hned zkraje mě zaujala velkohubá prohlášení porotců: "Nikdo na světě neví o jídle víc než já". Nadále jsem žasnul, když se v pořadu objevili soutěžící, kteří prohlašovali třeba: "Zanechala jsem studií, abych se mohla zúčastnit téhle show", anebo dokonce právník: "Zanechal jsem své právní praxe, abych se mohl věnovat téhle show" (u toho je obzlášť kuriozní, že vypadl hned při rozstřelu). Jinak ostatní soutěžící taky asi budou pěkní exoti, jeden z nich třeba přímo srší sebevědomím a arogancí a když se porotci rozhodují, jestli ho pustit či ne, tak se tam regulérně rozbrečí. Zajímavej byl taky farmář, kterej tam nakráčel v jeansových lacláčích, asi rovnou z pole. ()

Mikeowka

Škoda těch typických amerických "srdceryvných scén", jinak by to bylo na 5*. Každopádně strašně soutěžící, porota je skvělá a tohle je prostě jeden z nejlepších nápadů na TV pořad! :) BTW, jsem zamilovaná do Bastianicha! :D ()

Mirah81

Osobně mě vařit zrovna moc nebaví,ale (ač bych si to dopředu nikdy ani nepomyslel že se mi to bude líbit) tenhle pořad mě baví fakt hodně.Výborně namíchání a skvělí porotci,zábavný úkoly,zajímaví soutěžící,kterým je radost fandit...Ještě žádná série mě nezklamala.A jestli někdo opravdu rozumí svému oboru tak je to Gordon.Klobouk dolů. ()

Kratoc

Tak tenhle pořad jsem si stáhl v reakci na pořad Primy "Na nože!" a musím říci, že takhle má vypadat show z kuchařského prostředí. Nejen to, že i ten nejhorší soutěžící v USA předvedl daleko více než nejlepší tady u nás, ale hlavně je to opravdu o kuchařském umění a ne nějaká rádoby reality show ve stylu Vyvolení. V porotě sice hraje prim Ramsay, ale ostatní dva porotci nejsou pouhými přitakávači, ale jejich poznámky míří opravdu k jádru věci (což je oproti české porotě jako nebe a dudy). Nemluvě o celkově lepší kameře, grafice a střihům. ()