Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

Rekpet

Baví mě to, jako všechny seriály o vaření (i když sám nevařím a moc toho o tom nevím)... Ale za ten product placement bych FOXu nejradši nafackoval... ()

Strike

Standartní kitchen reality show. Hvězdu navíc dávám za famozního porotce Joe Bastianiche, jehož hlášky a komentáře, jak pochvalné tak strhávající, jsou geniální. ()

Bukk

Málokterý pořad je pro mě - nekuchaře takovou inspirací jako právě tenhle...Jen kdyby si všichni dokázali udržovat odstup a bez zbytečných srdceryvných scén vyjádřit to, co dokáže Bastianich několika slovy. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších osobností poslední doby. Jen škoda, že ti, co si moc otvírají hubu dlouho nevydrží a vyhraje tak ... typický Američan. (začátek 3.season - těžko říct, jak to dopadne s Christine, ale pokud se probojuje do týmových úkolů, rozhodně bude na co koukat; snad to nebude přeslazené...ale Joe to řekl vážně sakramentsky dobře - on se umí usmát??) PS: Ben Starr je legendou a bude snad jediným soutěžícím, kterého si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Úžasný člověk. SEASON 4: Lidi sice nadávají na přílišné projevování emocí, ale tak co už. Je to Amerika, tam by ti bez těch emocí nemělo jinak šanci na přežití. Někteří soutěžící na castingu pobavili více, někteří méně, ale i přesto se nemůžu dočkat pravého zápolení s kuchyní. (záruka kvality českých titulek je samozřejmostí, bez nich si neumím představit, jak bych zvládala chápat, co do těch jídel přidávají :)) EDIT PO 4.SEASON: No tak jo, po castinzích jsem to pomalu přestala sledovat, nevím no...ty první tři řady jsem opravdu milovala do poslední minuty, ale už to hold pro mě není tak horký. Blog Bena Starra tak nejspíš zůstane jediné, co budu mít s Masterchefem společného. ()

Yokolobuna

Doposud viděny tři série. I přes nepopiratelnou dramatizaci a občas lživý střih, je Masterchef návykovou a napínavou podívanou. ()

dee.n

MasterChef US je má nejoblíbenější kulinářská soutěž a zároven obrovská, načančaná, přehnaná, ale nutno říct, že akční, zábavná, emotivní a našlapaná show. Zatím shlédnuty série 3,4,5 a jede se dál. Než jsem objevila tento skvělý pořad klidně mě bavil i český Masterchef, ne nějak moc, ale bavil. Od té doby, co znám amerického, mi český přijde k smíchu. Největší rozdíl je při týmových úkolech. V US verzi vaří klidně i pro 300,500 vojáků, v české bylo maximum 12 osob a vše v jejich pidi restauraci, aby se jo náhodou nemuselo točit v exteriérech. Titul amerického MasterChefa si prostě musíš sakra vydřít. Hrozně mě baví se na tuto show dívat a ta jídla jsou kolikrát naprosto úchvatná :). ()

adussh

Nikdy bych nevěřila, že při sledování toho, jak pár soutěživých Američanů peče a zdobí v pekelně krátkém časovém limitu nějaký košíček, budu napnutá jak kšandy a možná ještě trochu víc. Masterchef má skvělý koncept a ano! Dle mého názoru i porotu! Při Gordonově "well done" se mi vždycky zachvěje srdce štěstím. Rozhodně nejsem zarytý fanda pořadů o vaření, ale tohle na mě prostě skvěle zafungovalo. 90 %! ()

CiPR

Miluju všechno, co je spojeno s jídlem. Ať už se jedná o vaření, či sledování různých reality show o něm. Tento pořad mě přímo pohltil. Když ještě přidáme mého idola Gordona Ramseyho, vznikne úžasné dílo, jako je právě Masterchef. Na každý díl jsem netrpělivě čekal a těšil se, až se znovu něčemu přiučím. Je zde vidět nezkutečná tvorba amaterských kuchařů, vynalézavost v určitých situacích je až místy neuvěřitelná. Prostě pořad podle mého gusta. První sezóna 90 %. ()

Košoun

Je jedno, kdo tam co vaří, ale co tuhle show drží na špičce jsou pánové Gordon Ramsey, Joe Bastianich a Graham Elliot. Vtipní, nekompromisní profíci. A celý koncept je hodně zábavný, pokud máte ve vaří nějakou fantazii, tak i inspirativní, i když se na jedná většinou o složitá jídla (často si i hledám co vlastně ona ingredience je :). Nejlepší cooking show! ()

Deleatur

Plusy: Nad soutěžními pokrmy se mi sbíhaly sliny ("Neuvěřitelné. Udělala luxusní předkrm z něčeho, co se dává žrát psům."). Napínavost soutěže a zajímaví soutěžící. Někde mezi: Ramsayova neblaze proslulá hrubost - není to kultivovaný projev, ale často je vtipnej ("Podívej, jak z toho salátu kape. Jako pochcaná tráva. *okoštuje* A chutná to taky tak."). Mínusy: Až třetina soutěžících vyloženě nesympatická. Vztahy mezi nima se i poměrně rychle hrotily (pikantní srovnání s méně agresivníma juniorama : "'Nazvala jsem to Procházka lesem.‘, ale prosím vás! Nesnáším ji. Ve škole jsem takový holky mlátila."). Plýtvání jídlem - každej z porotců si zobne a zbytek letí do koše. Hodnocení (po 4. a 5. sérii): 74%. ()

SidneyP

Díl od dílu se na to těším čím dál víc, protože díl od dílu je to čím dál víc lepší! V mých pořadech absolutní špička. 85%. ()

Hermi14

Zájem široké veřejnosti o vaření zažívá v posledních letech u nás i ve světě ohromný boom, protože lidé už jídlo nevnímají jen jako zdroj živin a energie, ale také jako zážitek a umění. Svědčí o tom i množství gastronomických pořadů různých formátů, které se rojí jako houby po dešti. Z těch které jsem ale zatím měl možnost poznat, vyniká Masterchef zcela jednoznačně a to i přesto, že se v podstatě jedná o reality show, které opravdu nepatří mezi mé oblíbené pořady. Masterchef je ale plný napětí a překvapení a ani po několika sezonách nepůsobí stereotypně, protože porotci neustále přicházejí s novými pravidly a nečekanými zvraty. Oproti jiným reality show je navíc skvělé, že hned z počátku není patrné kdo je vítěz a nikdo ani nemá svého favorita, protože kulinářské dovednosti jednotlivých soutěžících jsou až na výjimky značně vyrovnané, každý si prožije vzestup a pád a záleží na každém malém detailu. Je tedy jasné, že šéfkuchařem se nestane jen vítěz, ale i většina jeho kolegů, kteří si probojovali cestu do kuchyně Masterchefa. Porotci samotní jsou skvěle vyvážení, protože každý má zcela jiný charakter, ale u všech je vidět, že zatraceně dobře vědí o čem mluví. Nelze nezmínit ani technickou stránku pořadu a to jak aranžmá zázemí soutěže, tak i provedení týmových soutěží v nejrůznějších exteriérech. Škoda jen, že více prostoru nedostanou samotná jídla a způsob jejich přípravy, ale je jasné, že pořad by se pak stal časově neúnosný. Každopádně pokud vás zajímá gastronomie, tohle je pořad který budete mít rádi. ()

Fat'Fatal

1. série: Oblíbení soutěžící: Mike Zezačátku jsem byl nadšen. Sám si sice udělám maximálně tak poživatelné vejce, natož nějakou divočinu, jakou tady předváděli, ale to mě nemůže odradit od sledování zábavné reality show (rozhodně to není dokumentární, jak se zde píše). Dlouho jsem se nemohl ubránit dojmu odlehčené verze Survivora, těžko říct proč. První sérii jsem zkoukl za dva dny, a zezačátku jsem chtěl dát hodnocení nejvyšší. Jenže jak postupoval čas, začalo mě štvát hlavně to přerušování před důležitým verdiktem poroty. Opruz. Porota byla výborná, jak Gordon, Joe tak Graham perfektní a nezpochybnitelně jsou to mistři ve svém oboru. Jen Joe mi ke konci začal trošku vadit, ale nechci spoilerovat. Neřeknu ani, kdo to vyhrál, ale pokud bych si mohl dovolit svůj názor, tak to vyhrála špatná osoba. A to mě trochu znechutilo. Soutěžící byli víceméně OK, až na pár patetických a sebevědomých situacích. 2. série: Oblíbení soutěžící: Adrien, Jennifer, Tracy Tak druhá série vylepšila mé hodnocení na 4 hvězdičky, protože je zde mnohem více zajímavějších soutěžících, kteří jsou sympatičtí už od pohledu, než v sérii první. Ale co mě zase naštvalo, je to, že to nevyhrál ten nejlepší kuchař. Měl to vyhrát ten, co skončil třetí, akorát na něj byli porotci trochu přísnější než na ostatní, což mi nepřišlo fér. Ale jinak tato série lepší než první. Cameo prvního MasterChefa potěšil, ale jen mi to připomnělo, že ho měl vyhrát někdo jiný. Stejně jako teď. "Fuck you, Joe." 3. série: Oblíbení soutěžící: Becky, Christine, Felix, Frank Třetí řadu bych dal kvalitou mezi první a druhou. Objektivně tu bylo málo opravdu zajímavých soutěžících, jediná výjimka byl Tali. Sice nepatřil mezi mé nejoblíbenější, nicméně jeho technika vaření byla na míle vzdálená ostatním a nebál se zkoušet nové, originální postupy. Risk je zisk, vždyť i Gordon nebo Graham při vymýšlení nových receptů museli tolik věcí zkazit, že mi občas nepřišlo fér, jak k němu byli tvrdí. Třetí série má konečně vítěze, který si to zasloužil, tím myslím při složení finálových dvojic. Takže Joe, omlouvám se. ()

Spiz

Stále vážný Joe, Big Boss Gordon a skoro pořád milý Elliot. Skvělý pořad, na který se vždy rád podívám. ()

Hooya

První sérii této návykové soutěže jsem zhltnul jako ten nejkrásněji naservírovaný dezert od Whitney. Strhující tempo, nervydrásající napětí, kýbl emocí, fajn soutěžící a jejich krásné pokrmy, fantastická porota a především vítěz, kterému jsem fandil od prvních krůčků a po vyhlášení jeho jména již definitivně brečel jako želva, to všechno dohromady utvořilo opravdu lahodný koktejl, jehož chuť si opravdu jen těžko zaslouží cokoliv jiného než plný počet. Bez přehánění. Nejlepší televizní show, ke které jsem se dostal. Druhá série pokračuje ve vítězném tažení, i když tenkrát poprvé je prostě tenkrát poprvé a nespasí to ani zvýšení počtu konfliktů mezi soutěžícími. Přesto se pomyslný barometr zábavy držel po celou sérii opět v jackpotových hodnotách a proto slevit z pětihvězdičkového hodnocení by bylo opravdu velmi nešťastné. Třetí série opět výtečná. I když některé věci mi už začínají lézt na nervy..., je vidět, že začínají docházet nápady, resp. je to už tak trošku dokola. Naštěstí se tu mihne i pár překvapivých twistů a samozřejmě tím největším překvapením je absolutní vítěz. ()

papaguy

Tři superega z gastrobusinessu vystřihla výbornou kulinářskou show, která má díky režiji a střihu raketové tempo. O objektivnosti soutěže si divák může nechat zdát. Zážitek ze sledování: někdy skvělé, někdy poučné, někdy dojímavé, někdy jen na efekt. V každém případě o dvě ligy výš, než český pokus Zdeňka Pohlreicha s pořadem Na Nože! (o ČS*SK verzi MasterChefa nemluvě). V sestříhaném výsledném pořadu se většina účinkujících pravděpodobně nepozná - ale... who care. A nelze si nevšimnout, že úroveň soutěžících i jejich míra solidárnosti zdaleka převyšuje všechny možné reality show, které jsem měl možnost vidět. I to o něčem vypovídá. Zajímavé komentáře: Respex, Viko ()

Ajvngou

O fous méně zábavnější ne Pekelná kuchyně, ale i tak je to super záležitost. Mimochodem na videacesky.cz to běží online s CZ titulky. ()

Respex

Ukázka americké televizní produkce, kde největší šanci zvítězit má černá lesbička na vozíčku. Bohužel je zde opravdu tak neuvěřitelně dodržováno, že musí postoupit určité množství černochů, hispánců, žen atd. že to činí pořad v podstatě nekoukatelným! Mini spoiler: Mou teorii plně uvidíte ve finále první řady a krásně funguje i v počátcích řady druhé. Smutný to svět nemyslíte? ()

Moly

1. série 8/10, 2. série 8/10, 3. série 7/10, 4. série 9/10, 5. série 10/10, 6. série 8/10. Po skvělé 5. sérii zvedám (tak trochu v euforii) na maximální hodnocení. Ačkoliv jsme přišli o proces castingu užšího výběru, který často dokresloval celkovou cestu jednotlivých soutěžících až do samotného finále (a přinášel často zábavné, ale taky bizarní zážitky), zároveň taky zmizela poměrně nudná fáze vaření v obří hale, která se mi často jevila jako nepřehledná a posléze i nepřekvapivá a neoriginální. 5. série nás tedy vrhá rovnou do Masterchef kuchyně, kde se nejzajímavějších 30 uchazečů popere o vysněnou zástěru. Má celková spojenost plyne především z vydařeného castingu (ten, kdo dal dohromady tuhletu směs, by měl dostat metál) - často se mi nestává, že bych až takřka do TOP 10 byla spokojena s pořadím vyřazených a nových výzev, které posunuly nároky na soutěžící nejméně o level (spíše o dva) výš. Spolu s oblíbenou porotou a zaslouženými finalisty - není, co si přát víc. Oblíbenci: Elizabeth, Courtney, Francis (Skot), Big Willie, Jamee, Christian; Prudiči: CUTTER! Parafrází Leslieho: It went unbelievably well!/AKTUALIZACE PO 6. SÉRII: S odchodem Joea Bastianiche utrpěl pořad dosud nenapravenou ztrátu. Christina Tossi, ač odbornice jistě na slovo vzatá, zkrátka není televizní osobnost, a zatímco Joe dovedl snoubit nekompromisní ostrost a házení talířů do odpadu s poťouchlou hravostí v jedné scéně, Christina nucené deklamování dříve srozumitelných frází divákovi prostě prodat neumí. Snad kdyby jí scénář nestavěl do Joevých bot nebo si jednoduše našla vlastní místo mezi sehraným stávajícím týmem. Co se castu týče, úspěch fenomenální páté série se nekoná - většina soutěžících působí spíše jako figurky v přesně vymezených škatulkách, než jako ryzí osobnosti. Čest výjimkám - Tommy a Stephen osvěží v podstatě každou scénu, ve které se objeví, stejně jako jasný favorit série - Derrick. Naopak ženský část je v pravdě žalostný. Jediná zajimavá osobnost, která se 6. sérií mihla byla Jill, která pro mne takřka nepochopitelně neprošla na úkor Hethal. Mezi šedí pak převažují veskrze nesympatické kuchty, za jejich vypadnutí se budete takřka modlit (Shelley!) Totálním zklamáním je pak pro mě vítěz. Hlavním tématem série je rivalita dvou kohoutů - aby si pak trofej odnesla domů slepice? Snad 7. série bude klapat lépe. ()

Nix

Já zahraničního Masterchefa jsem viděl dříve než českého a hrozně jsem se bavil. Rád vařím a tenhle pořad má opravdu jiný level. Jinak je to klasický pořad jak ho znáte, výzvy, trapné mluvení a dobrý jídlo. Gordon mne jako porodce baví a zbytek mu taky dobře sekunduje. Tento pořad má smysl, ale taky už svou nekonečností přestává bavit, protože nedokáže vymyslet nic nového. ()