Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Hugo01

Pokračování Souboje Titánů(remaku na film z roku 1981) mě příjemně překvapilo. Měl jsem velká očekávání, ale film mě plně uspokojil. Kyklopové na ostrově, kde žil Hefaistos byli pěkně ztvárněni.Zajímalo by mě, kdo jim šil boty. Poté taky podzemní věznice Tartarus byla dobrým nápadem. Všechny souboje typu Bůh vs Bůh nebo Bůh vs Polobůh mě nadchly a závěrečný duel byl udělaný téměř stejně, jako v "jedničce" s Krakenem, takže si myslím, že tvůrci nic nezkazili...100% ()

giovanni3

Tak čekal jsem, že to bude slabé bez děje atd.. ale dávám 4*? Důvod je prostý 95 minut napěchovaných akcí a všemožnými bohy, polobohy, obry, chimérami a různými dalšími potvorami. Akce střídá akci až z toho není prostor ani na ty americké blafy alá "akční film musí mít zákonitě milostnou zápletku" (zde jen náznak s pár vteřinovým vyústěním v koncovce což bohatě stačilo). Zápor je určitě předvídatelnost děje a sem tam velká nelogičnost - ono jak může prohrát v boji Ares s Perseme? Bůh války by měl znát vše, umět vše a být silnější jak Perseus... No budiž. Akce s "kopím triumvirátu" (pěkně blbý název) tedy nic moc tam se dalo určitě zapracovat, stejně jako na síle ohně samotného Kronose (i Pegas jej přežije bez potíží). Celkově dávám nečekaně 4z5 za 95 minut zábavy, ač od 3* to nemělo tak daleko. ()

P1tr

Jonathan Liebesman je patlal, který se ve své filmografii zatím na příliš zajímavého nezmohl a ani s Hněvem titánů bohužel nedosáhl na příliš vysoké mety. Tentokrát se ujmul projektu, který skončil tragicky a ve kterém žádná podstatná složka nešlape jak by měla. Příběh je chabý, postavy nezajímavé a tak je jedinou možnou spásou akce, která má k označení za kvalitní také hrozně daleko a Liebesmanovi se tentokrát nepodařilo vykouzlit ani zajímavý vizuál, který by mohl filmu pomoci. O Hněvu titánů je škoda mluvit, už tak jsem nad ním jeho sledováním ztratil hodně chvil a více mého času si již nezaslouží. ()

ZkuKol

Tento sequel má výhodu ve slabém prvním dílu. Ani dvojka není nic víc než průměrný popcorn, ale triky jsou lepší a 3D není z postprodukce. Na druhou stranu akční scény nemají takový drive (Liebesman trochu zklamal) a Pike není Arteton! Titáni chtěj ven a Perseus musí zase do akce! ()

Luksa

Skoro stejně stupidní a vyprázdněný produkt jako jednička, ale aspoň to slušně šlape jako přímočará akční jízda plná triků a epiky. Třeba podzemní labyrint mě bavil moc. Nevidím jediný důvod koukat na to znova, každopádně neštvalo mě to. 55% ()

Šakalík

Zatímco pro jedničku jsem měl docela pochopení, tohle pokračování mě vyloženě zklamalo. Přesně dle otřepané fráze o „větších a nabubřelejších“ dvojkách se divákovi servíruje neskutečně patetický KÝČ, který se každou akční scénou pokouší zakrýt svůj největší neduh – naprosto idiotský příběh. Zpočátku to ještě docela jde. Úvodní bitka s chimérou je bezesporu zajímavá, byť Sam Worthington působí poněkud napuchle, což ale možná je, možná není, záměr filmařů, kdo ví. V následném kolotoči děje se znásilňuje jedna řecká legenda za druhou a všechno se to hází do jímky ústící v zatuchlé stoce filmového odpadu. Za zmínku stojí ještě úctyhodné množství patetických keců, které se na diváka valí v nekonečných proudech. Kapitolou samou o sobě je finální souboj s Kronem, který soudnému divákovi zasadí poslední ránu z milosti. Kdepak, tenhle film mě vážně neoslovil a musím se hóódně držet, abych ho neposlal do odpadu. ()

BMAJTZ

V prvních úvodních minutách jsem se bavil dobře, ale postupem času to upadá do hrozných vod recyklovaného materiálu. Bůh který si jde tvrdě za svým na poslední chvíli přehodnotí celý svůj postoj, jak originální. Naopak Arés po moci dychtivý je ochoten jít přes mrtvoly taky zrovna na výjimečnosti nepřidává. Takže nic moc, příběh zabalený do megalomanského blockbusterovskeho hávu, promíchaný s řádnou dávkou digitálních efektů, rádoby cool soubojů a dostanete prakticky klona prvního dílu. Pro mě jde o provařenou jedničku v novém pojetí se stupidním příběhem a která ani ve wow efektech jedničku není schopna překonat. Když už nic tak si z jedničky pamatuji aspoň velkého škorpiona a Medusu, z tohoto filmu si neodnesu jedinou scénu. Takže jinak řečeno i ta výprava stojí za prd. ()

LuciusWlk

Tady není moc prostoru na nějaké polemizování o kvalitě. Jednoduchý, přímočarý, efektní. Bohužel, pominu-li dobré trikové sekvence, celkem nudný a předvídatelný. Nic víc než výplachovka, nicméně, i takovýchto filmu je potřeba, byť třeba jen pro prezentaci s využitím současného potenciálu 3D. ()

sedm.1

Ve svém nitru strašně moc bojuji, zda-li mám v hodnocení dát Hněvu titánů plnou palbu, což mi říká srdce, a nebo být skutečně soudný a spravedlivý, poslechnout rozum a dát „pouhé“ čtyři *, které by realitě a především celkové kvalitě odpovídali daleko více. Každopádně, Hněv titánů bohužel nedosáhl v žádném případě dokonalosti svého předchůdce Souboje titánů. A způsobeno je to především tím, že Souboj jako remake toho spoustu načerpal z původního, velmi zábavného a povedeného, originálu, vypůjčil si to nejlepší z něj a autoři nové verze to jen zmodernizovali, otunili, napumpovali adrenalinem a především samozřejmě využili nejmodernějších prostředků, aby dosáhli opravdu gigantických a velkolepých efektů a prostě jim to ve výsledku celé neskutečně klaplo a šlo pak o jeden z těch nej popcornů posledních let. Tvůrci Hněvu ale už museli použít na pokračování jen své hlavičky, neboť už zkrátka neměli čerpat z čeho a podle toho to také tedy nakonec dopadlo. Což o to, dechberoucí a kulervoucí efektní meganářez je to sice pořád, ale nemohu se ubránit pocitu, že krom právě té velkolepé trikové smršti nedokázali autoři Hněvu přinést už absolutně nic jiného, zajímavého, či pro film přínosného. Od první minuty to vážně nabere neskutečný spád, tolik perfektních a nadupaných efektů narvaných do necelých devadesáti minut se jen tak nevidí a doslova mě to strhlo, ale na druhou stranu, postavit film zas jen na vodopádu triků, byť bez jen alespoň té minimálně výraznější „vaty“, to byla prostě sebevražda. Navíc autoři nedokázali, opět na rozdíl od Souboje, naladit ani nějakou výraznější atmosféru, nepodařilo se jim vytvořit žádnou zajímavější postavu a bohužel ani herečtí představitelé tentokrát filmu moc nepomohli. A znát to bylo především na Worthingtonovi, jehož nezúčastněný výraz hovořil za vše. Ale alespoň v každém souboji dostával pěkně na prdel, tvůrci se s jeho postavou moc nepárali a schytal toho zde tedy skutečně hodně. A ještě jen tak mimochodem, to je páčo bylo fakt neštěstí. Takže, Hněv titánů je super film, má koule, jde o efektní, velkolepý gigant, strhující akční inferno, ale to vše okolo bohužel poměrně dost podkoplo celému filmu nohy, takže v hodnocení se nakonec tedy přikloním přeci jen k tomu nižšímu, ale stejně to mělo fakt grády jako kráva 8D!!!! ()

kenkaku

Souboj Titánu 2 má u mě výhodu v tom, že není čím srovnávat (max s průměrnou jedničkou). Děj tedy je tak nějak "nepředvidatelný" postavičky "neočekavatelné" (prostě v titánech #1 jsem fakt čekal na štíry, Medůzu a Krakena... tady bylo pole působnosti otevřené) a pokud nebudete pokládat "zbytečné otázky" jako... Proč je vůbec ten Pegas černý? Proč je Andromeda najednou blond (když už ji hraje jiná herečka to došla barva na vlasy???) a tak vůbec... není to zase tak špatná podívaná. Píšu podívaná protože opravdu je na co koukat. Děj sice taky vypadá jako slepenec nesourodých scének, ale na to se opravdu lze nadnést. Alespoň že s tou Andromedou to dal konečně Perseus dohromady (což mi v prvních Titánech hodně chybělo)... Takže se nestydím za hodnocení nadprůměr a doufám, že do třetice už to kluci vychytaj... ()

LexBarker

Vzor podobných filmů je pro mne Pán prstenů a jeho pokračování,tento film se ale ani zdaleka nepřibližuje prstenové trilogii.Natočeno bez patřičného umu a snahy,jen zkásnout prachy a jít dál...Plno zbytečných vět a zbytečné akce,plno směšně hrajících herců,hodně ztraceného času. ()

slovan1

Tak zde o nějakém původním schématu, řeč asi moc být nemůže. Totální blockbuster, ve kterém kdyby se Perseus nejmenoval Perseus, tak bych pořádně nepoznal, adaptaci čeho vlasně máme před sebou... ( s lehkou nadsázkou). Nicméně, u filmu jsem se bavil a užil jsem si ho docela solidně. ()

Maynard.

Ovšem tohle byla pecka! A hlavně překvápko jak zvon. Po slaboučké jedničce ani nevím, proč sem šel do kina a opět na 3D a pozor v Dobrušce... A Světe div se, ten 3D zážitek jeden z nejlepších, co sem zatím viděl, ale musel sem si přesednout uplně do první řady :o). Je málo filmů, co svým pokračováním doslova převálcují první díl, tohle je ale přesně ten případ. Já se bavil od začátku a doslova sem si chrochtal blahem. Tolik akčních prvků, tolik nádherných záběrů (jeden z nej, let na Pegasovi). A hlavně se zde objeví spousta zajímavých příšer. Ano, chvíli mi to svým prostředím připomínalo Pána prstenů, ale proč ne, dyť od tohledle filmu se odvíjí prakticky všecko, co se fantasy týče. Krásná a moudrá královna Andromeda, super doprovádějící dredatej týpek navigátor a tentokrát i Perseus potěšil. Zeus a Hádes v podání hereckých velikánů dodávají tomuto kousku takový to správný a uvěřitelný charisma. Největší respekt z bitky s Kyklopy a taky z toho největšího lávuchrlícího záporáka, z něj sem teda strach měl. Už celkem dlouho sem neodcházel z kina, gaga a už dlouho sem neodcházel z kina s absolutním úsměvem a takovým tím pocitem blaha a štěstí. Tenhle kousek je 180° obrat od praštěné jedničky. Říkám si, že by se mohlo nafilmovat něco o Odyseovi a jeho putování. /2.skouknutí/ Říkal sem si, esi sem náhdou těch 5* nepřepálil, ale jen sem se utvrdil v tom, že vůbec ne. Fakt mě tenhle kousek bavil i napodruhý. Čert vem nízký hodnocení... Amíci si teda krapet upravili řecký báje a pověsti, jen co je pravda, ale udělali to tak, že se na to kouká tak jako lehce. Asi zkusím i tu novou jedničku, třeba to budepší než napoprvý v 3D kině. ()

skinny

Je možné natočit stejnou blbost dvakrát? Ano, je to možné, nechtěla jsem tomu věřit, ale je. Ještě stupidnější příběh podpořen tupými hereckými výkony, u kterých nikdo neví, co vlastně hraje a jak se přitom má kdo tvářit doplněný o "donebevolající" snahu o cool hlášky a vyjde z toho tohle. Nebo jiný recept, dejte dohromady borce z A-teamu, Voldemorta, zachránce z Avataru, Thora a efekty z Hvězných válek, okořeněný velkou porcí rodinných pout...a co z toho vznikne? Hm..totální volovina jako Hněv titánů. Pěknou zábavu :) Dvě hvězdy za perfektní (pozor, první a jediná pochvala) práci počítačových grafiků a trikařů, jo to bylo dobrý PS. Gemma Arterton udělala dobře, když si místo téhle slátaniny vybrala Hansel and Gretel :) ()

Kejdlo

Průměr všech průměrů.. to je Hněv Titánů a rozhodně taky jeden z dalších lehce zapomenutelných filmů, které stojí hodně peněz a po zhlédnutí už moc lidí nezajímají. 5/10 ()

herr_carter

Nedá se nic dělat, je to blbost prostě.... hodnotím pouze povedené efekty, jinak to byla kravina - kde jsou ty časy mechanické sovy.............. moje hodnocení = 4 z 10. ()

remy

Nešlo by vytvořit originálnější zápletku ? Příběh je sice jednoduchý, ale naštěstí celou situaci zachraňují celkem slušné akční scény a celková délka filmu, která není díky bohu 3 hodiny. Jestli bude trojka, tak bych prosil zajímavější a propracovanější příběh :) ()

Indy

Výplach gréckej mytológie, ktorý ponúka "príbeh" na úrovni priemerného dielu Hercula alebo Xeny, čo sú však seriály, ktoré som dakedy dávno aj pozeral :) Hnev Titánov má aspoň slušný akčný trikový záver a potešil aj odkaz na pôvodný Súboj Titánov z roku 1981, keď v Hefaistovej dielni dvakrát kamera švenkne na Buba :) 5/10 ()

Dr. Wolfenstein

Určitě horší než jednička. Už první film překroutil legendy a mýty, ale nebyl důvod brát to jako negativum. Film dobře osýpal a dobře jsem se u něj bavil, ale tady k tomuto musel napsat scénář někdo, kdo snad žádné antické příběhy nečetl a snad ani neviděl předchozí film. Chápu, že se tu musel objevit další superzáporák, ale nedokážu si představit, jak by Kraken dokázal přemoct titána Krona, natož i ostatní titány, kteří se tu raději nebyli ani zmíněni. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)