Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout. Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl. Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

blackJag

"JSEM NAŽHAVENEJ JAK RILEYIN PESAR." Nadávat na Nica je teď v módě, ale já na to seru. Vidět tuto srandu v kině, asi se to na průměr nedostane, ale v pohodlí domova je to v klidu. Hrozně mě pobavil Lucasův záporák - béčkově ujetý, náležitě přehrávaný a v závěru skoro nesmrtelný (v té umělé haksně musel mít hasičák, jinak nevím jak se tomu cipovi podařilo ukočírovat svou živou pochodeň). A vůbec, ujetě béčkové je to celé, i když asi hlavně nechtěně :-) 50% ()

Henk123

For god's sake. Dneska tohle, příště obsazen do pokračování Twilght ságy do hlavní dívčí role a pozítří ovládnou svět obří hamburgry a pak si až teprve N. Cage uvědomí, že tu něco hapruje. Už je asi úplně mimo nebo hrábne po každym kšeftu hlava - nehlava nebo spíš mozek - nemozek. Unesená dcera, 12 hodin, 10 milionu dolarů - ! někdo si dal napilno ! - to tu ještě nebylo, něco jako by natočili nový díl ''Rychlých Prachů'' a chtěli tim zbořit svět. Lidstvo už je přesyceno. Nic víc než jedna hvězda pro Nicolase ze soucitu. Takže tak. ()

luksky

Nevím, co většina lidi od tohoto filmů očekávala...mě se to libilo..akce vklidku, Cage vpohodě..Lucas vypadal drsně :-)) ()

zolo23

Á už je to tu zase, Nicolas Cage v hlavnej úlohe to musí byť zákonite sračka! Veľký omyl, od začiatku má film tempo, ktoré si udržiava počas celej stopáže, scenár nieje bohviečo, ale to že som sa ani minútu nenudil je veľké pozitívum. Zlodeji, vykrádanie banky, únos, naháňačky, prestrelky, čo by ste chceli ešte v akčnom thrilleri? Napr. The Expendables má deravý scenár, "nulové" herecké výkony, nudné pasáže a tento "akčňák" je samozrejme v červených číslach. Prečo? Lebo vidieť toľko akčných hviezd pokope bez štipky talentu niekomu úplne postačuje. ()

jenik71

Neočekával jsem nic extra a vida - zjistil jsem, že Cage ještě úplně nepatří do hereckého důchodu. V ději to sice tu a tam trošku skřípe, přesto jde o poměrně zdařilý thriller. Akční scény jsou povedené a napětí je taky solidní, jen je škoda poněkud nedotaženého scénáře. Jinak by bylo moje hodnocení určitě lepší. ()

netahlo

Hodne slusne akcni becko, jako vystrizene z 80. let. Nenarocna podivana, ktera mi dobre sedla pri jednom veceru po praci, kdy jsem presne neco takoveho potreboval. Nicolas Cage po dlouhe dobe v uveritelne roli, byt scenar misty pochopitelne silne pokulhava. Nicmene o parnik lepsi jak Drive Angry. ()

LuciusWlk

West a Cage se musí rovnat odpadu, jinak to asi prostě nejde. Při záplavě kasovních trháků a největší databázi nekompromisních kritiků cam ripů je toto očekávané dogma všech, kteří nejsou na první metě. Nicméně, i přes několik opravdových konin to je, řekněme ucházející. Cage hraje tak, jak Cage vždycky hrál, jen už neběhá tak rychle. Jde o průměr, který tady spoustu intelektuálu uráží již svou existencí. Tak bacha. ()

SG-1

"Je u nás dva roky, nikdy žádný problém. I když moje děti z něj mají hrůzu, když jdou navštívit tatínka do práce. A to je mým dětem přes dvacet." -Lefleur- ()

sedm.1

Asi lze jen těžko oponovat tvrzení, že Unesená se nese v tom nejtuctovějším možném duchu, jaký si lze snad jen představit. Tisíckrát omletá zápletka, bez jediného vlastního nápadu, či originálnější myšlenky, kdy jde prakticky jen o sled naprosto očekávaných situací a zvratů, s kompletně neskrývaně čitelnými a jednoduchými postavami, bez sebemenší inovace a samozřejmě lehce předvídatelné a milionkrát okopírované finále, to vše by zkrátka lehce napovídalo tomu, o jak nezáživnou a hloupou podívanou vlastně vůbec jde. Ovšem pozor, ono to není zas až tak pravda. Stejně těžko lze totiž i oponovat tvrzení, že Simon West jako režisér prostě této typ filmů umí podat tak, aby vůbec nenudil, což v reálu znamená, že Unesená má vážně výborný spád, pořád se něco děje, akce je skvěle nasnímána i zpracována, neboli jinak řečeno, i to povrchní líbivé pozlátko bývá pro film velmi důležité a právě v případě Unesené funguje více než dobře a zábavně. A navíc musím i s radostí konstatovat, že zase začínám mít i poměrně dobrý pocit z Nicolase Cage, na kterém je vidět, že ho účast na svých filmech zase baví, srčí z něj energie a nevystupuje v nich jen jako bývalá ztroskotaná hvězda z vizáží tří po sobě propařených nocí. Takže zkrátka Unesená není sice žádný poklad, žádná dokonalá, orignální podívaná, nicméně když divák přestane mít hned na začátku nějaké přehnané nároky a bude si chtít prostě jen užít obyčejné, přímočaré, nenudící béčko, dostane ho se vším všudy, a to prakticky bez jediné chybičky. ()

herr_carter

Nicolas Cage je muž činu a výjimečný herec. Nejenže na svůj ubrečený obličej, který zdatně ukazuje v každém z jeho filmů, by si měl dávno zažádat na patentovém úřadu o exkluzivitu (podobně jako Ben Affleck na svojí legendární obličejovou obrnu), ale on tu dokonce přemýšlí. Poté, co se zcela nepovedla jedna zlodějská fuška, byl milý Nicky zašit za katr a celých 8 let vymýšlel plán, kterak se dostane ke zlatým cihlám v celkové hodnotě sto milionů dolarů.A pak, po 80 minutách pobíhání a demovolání různých dopravních prostředků, vleze do kanálu a vypálí v určitém místě ve stropě díru, které se nachází přímo pod zlatými cihlami. Bankovní trezor za miliony, všude ochranka a v kanále strop z heraklitu, který dokáže propálit kdejaký spratek, či neherec. Pozitivně tedy spíš hodnotím hlavního parchanta Lucase a také Mr.Hustona, jež je jako šéf gum z federl-biró poměrně uvěřitelný................ moje hodnocení = 4 z 10. ()

korndaddy

Pěknej den v New Orleansu. Zrovna běží karneval a Nikovi unesou synka.Cože? Dcera? No to se mi uplně nezdá, ale znova na to koukat nebudu. Prostě mu vezmou rodinnýho příslušníka. Budeme to nazývat jednoduše "to". A tak si TO jezdí po městě v kufru taxíku a čeká než fotřík sežene 10 melounů. (jako peníze, pro méně chápavé). Nakonec si Nic, vzpomene, že vlastně k kriminále přemýšlel. Chlapec jeden. On přemýšlel...No a tak nám vymyslel plán jak vykrade banku, kluk jeden šikovná a zachrání TO. Sice z obtížema (chápu, zmlátit někoho bez nohy a bez prstů, po silném zážitku v plamenech je fuška) ale zachrání. A to je vše. Omlouvám se, že sem prozradil konec, ale kdo to nečekal je asi debil a podobné promyšlené artové snímky s různými poselstvími a filosofickými úvahami by měl do budoucna vynechat. Obzvlášť pokud v nich hraje tento hollywoodský odpad.... ()

Lukoboss

Jak asi může být hodnocenej film, kterej od začátku do konce jde kvalitou dolů. Policajti jsou tady ultradementi, zlato se dá rozpustit za pár vteřin plamenem, takže si ho pak vychladlý (taky během pár sekund) odnesete v tašce. A záporák je nezničitelnej, přestože má jednu nohu a je v podstatě mrzák. Když je od hlavy až k patě v plamenech, srazí ho auto a on stejně vstane bez škrábnutí a jde se mlátit dál, chce se vám skoro brečet. Anebo radši smát, ať je na tom aspoň něco pozitivní. ()

AdamesWWE

[6/10] Dobrá zápletka, Nicolas Cage, Simon West. Dobrá kombinácia a výsledok je film, ktorý v tomto žánri nič nové neprináša, naneštastie svoj klišoidný príbeh neprebíja veľmi dobrý Nicolas Cage ale zároveň tieto scény nenudia, aj ked´ sa jedná o vec, ktorú som videl niekoľko krát a asi aj niekoľkokrát uvidím. Klasická zápletka, slušné spracovanie filmu po technickej stránke pod., akčné scény vie West točiť slušne ale tu im priestor príliš nedá(filmu by pomohlo viacej akcie a dynamickosti),scenáristicky je to príliš tupé a cítiť klišé až moc, čo by nemusel byť problém, keby sa dialo niečo skutočne zaujímavé, originálne alebo nové. To sa ale nekoná, ale koná sa 90 minútová jazda pri ktorej viem ako to všetko dopadne a aj tak to nenudí, začo môže hlavne dobrý režisér a sympaťák Cage, ktorý ťahá tento film do menšieho nadpriemeru, ktorý sa ale nestane filmom(aspoň nie u mňa) s vyššou hodnotou. Uprimne som čakal od tohto filmu o niečo viac, potenciál príbehu nebol naplno využitý. ()

Corpsegrinder

Pokud vám přišlo srandovní to když Harrison Ford dostal na prdel od jednorukýho v Uprchlíkovi, tak počkejte až uvidíte Nikoláše jak ho nakope jednonohej a bezprstej v týhle kravině. ()

kolemjdouc

myslím si o kvalitě filmu to samé, co níže recenzent Enšpígl 3.4.2016.Jsem líná to samé napsat jinými slovy, aby to nebyl plagiát! ()

peetriss

Na Unesené jde poznat, že je dílem zkušeného akčního režiséra, jedná se o celkem svižnou zábavu, i přesto, že scénář patří spíše mezi ty nedotaženější. Bohužel jednu hvězdu musím ubrat, pro nevyvarování se hloupých momentů, jejichž výskyt v závěru naroste nad míru divácky únosnou. Bohužel Nicolas Cage stále zoufale čeká na pořádnou roli a jeho hvězdná kariéra je již dávno za zenitem a Sami Gayle je důkazem, jak může šeredný účes udělat z krásné holky nehezkou. ()

Prochy38

Celkem průměrná "cageovka". Jedno klišé vedle druhého, ale já to prostě stejně můžu. Mám NC rád a jeho filmy beru. nejde většinou o nic extra převratného, ale já se na to dívám rád. Ničím to nevyčnívá z řady, nemá to ani trochu originality, ale neuráží mě to a v klídku jsem dokoukal. Má to výhodu, že to většinou přes 100 minut nejde, takže člověk ani nenadává na ten ztracený čas. Tady ještě oko potěší roztomilá M. Åkerman. Asi tak ... ()

serioga

Nicolas Cage ako otec,ktorý sa vrátil s väzenia a chce sekat dobrotu.Ale je tu jeho bývalý kumpán,ktorý mu unesie dcéru a požaduje za ňu 10 mil.dolárov.Neubránil som sa porovnávania s 96 hodín.Bohužial oproti 96 hodinám to bol len slabý odvar.Liam je proste Liam a Cage nemá jeho charizma. ()