Bizarní jídla (TV seriál)

• Česko

Americká bizarní jídla

• Česko

Bizarní jídla s Andrewem Zimmernem

Bizarre Foods with Andrew Zimmern

Dokumentární

USA, 2006–2007, 9 h 21 min (Minutáž: 43–44 min)

Američan Andrew Zimmern, u nás v podstatě neznámá postavička, se může pochlubit velmi zajímavým osobním životem, to on je zde to nejbizarnější, když se dokázal vydrápat zpět mezi normální lidi a z drogově závislého bezdomovce, zloděje a alkoholika stal uznávaným kuchařem, gastronomickým odborníkem a spisovatelem.. Jistě se zákonitě nabízí srovnání s velmi obsahově blízkým pořadem S Kuchařem kolem světa, když nakonec se jedná o dost jiné záležitosti, protože Zimmern je skutečně odborník na slovo vzatý, což sympaťák Fred Chesneau zase vynahrazuje svým až infantilním nadšením, a často se věnuje i historii a sociální situaci dané země či regionu, čímž vlastně mnohé objasňuje i nezasvěcenému divákovi.. A že se občas na některé žvance tváří jako idiot, co ho zrovna bodla včela ?? To jen vítám, uctivost neuctivost.. Děláme to všichni..;)(16.5.2015)

Vždycky rád ochutnám něco co jsem jaktěživ nejedl, rozšiřuju chuťové zážitky o různé nové úlety. Takže do mnou ochutnaného repertoáru zapadají pro některé bizardnosti či atypické věci typu bóbika, žabí stehýnka, žraločí maso, štír, humr, holubí maso, cvrčci, mouční červi, švábi nebo kupříkladu klokaní maso. Popravy zvířat vidět nemusím, natož je provádět... ale pořád je to "jenom maso" takže jde spíš o překonání sebe samého a ztratit předsudky. A přesně toto ukazuje tento pořad poměrně poutavou formou. Takže přímo nabádá k výletu za exotiše potravou...(30.9.2018)

Fakt bizarné jedlá tak ako si ich predstavujem. Tento chlap zožere všetko... aj keď sám to už párkrát nevydržal a vypľul to nazad :D Inak je to skvelý program, ktorý si v cudzine nekladie za cieľ ukazovať čínsky múr a desať sôch budhu, ale skutočné gastronomické kuriozity okorenené Zimmernovými vtipnými hláškami. Pre mňa osobne je to najlepší program tohto druhu.(18.3.2014)

Opět a zas musím vyzdvihnout pestrost oproti české "tuctovosti" všeobecně v nejrůznějších krajích-nakonec svým způsobem je jedlé všechno, tak nezbývá než někdy vyzkoušet)např.Guatemalskou výraznou stravu potomků Mayů,plnou šťavnatých vnitřností převážně zapasovaných do všemožných,krásně zbarvených omáček s čerstvým kořením i zeleninou alá Kvalita jest obyčejná poctivost!!!!!(18.1.2018)

Hodnotím za díly z Londýna (fish&chips), Edinburghu (whisky), Dublinu (Guinness) a Prahy (Roman Vaněk? Really?). Každá kuchyně má to svý, na tomhle pořadu se mi líbí, že i když jím provází Amík (tedy zástupce země, co dala světu na poli jídla... no krom burgerů asi nic), tak nic neuráží ani neshazuje, ale celkem vtipnou a zajímavou formou ukazuje, co kterou danou zemi definuje ohledně jídla.(29.11.2019)