Grave Encounters

všechny plakáty

navorski

Místy jsem se trochu jsem bál, protože se nedalo jinak. Ale raději bych se bál něčeho sofistikovanějšího než jen otevřených pus a samovolně se otevírajících dveří. ()

Jello Biafra

Parta reportérov, ktorí vyšetrujú paranormálne javy sa vydá do starého blázinca na okraji Vancouveru. Spočiatku vyzerá všetko ako typická opustená budova, vzápätí sa však z temných kútov cvokhausu začnú vynárať démonickí duchovia so širokými tlamami. Navyše sa celá budova zázračne zmení na nekonečný labyrint, z ktorého nie je úniku. Niektoré momenty sú fakt pôsobivé, ale film dopláca na pomalý rozjazd a debilitu postáv. No a záver sa dá tak trochu očakávať. Každopádne som ale rád že som tento found footage horor videl, pretože za jedno pozretie stojí. ()

Šakalík

Strašidelné to určitě je, o tom žádná, ale poněkud tomu chybí pointa. Vůbec ten závěr je dost přepálený, takže jsem při závěrečných titulcích jen tak zklamaně odfrkl, i když se přiznám, že jsem si během filmu několikrát cvrnknul do kalhot. :-) Po atmosferické stránce je to fakt bomba, byť si člověk na nějakou akci musí počkat celých třicet minut, ovšem následující hodina – to je fakt žrádlo. Škoda jen, že si autoři ukrojili příliš velký krajíc, protože místo jednoduché duchařské zápletky se tady pohybujeme v jakémsi časoprostorovém labyrintu, ve kterém se neztratí jen ti filmaři, ale dříve nebo později i sám divák. Nicméně já mám tyhle first-person duchařiny velmi v oblibě, takže i z tohoto kusu mám pocity spíše kladné, i když špička žánru to určitě není. Z letošních filmů se mi třeba více líbil australský Tunnel, ale předpokládám, že s tímto názorem budu tradičně v menšině. :-) ()

MiaMoonlight

A já se ptám: Tomu má jako někdo uvěřit? Koho to při sledování tohoto snímku nenapadlo, toho bych dala vyšetřit. A nějaké rozřešení, proč to vůbec, jak to vlastně teda bylo, to zde taky chybí. Asi chtěli umocnit ten "reálný" vzhled. Ha-ha. Atmosféra asi tak ve dvou minutách o něco lepší než ucházející, ale toť vše. Já bych byla vděčná, kdyby se konečně začaly točit normální filmy a né tyhle výs*ery které jsou rádoby reálné a točené "samotnými herci". Rozhodně by to dopadlo lépe nebýt toho počátečního monologu, trapných hand kamer a rádoby reálnosti. Do ani ne poloviny filmu je to vydařené. Zbytek, jak to říct... SUCKS! Odkazuji na komentář uživatele verbal. Tvůrci by se konečně měli smířit že žádný podobný film už neudělá takový boom jako Záhada strašné a zlé lesní čarodějnice. ()

Cejny

Přesně napůl. Partička filmařů si hraje na lovce duchů, no a ono se jim to trošku zvrtne. Velké plus dostává Grave Encounters za úžasnou atmosféru prostředí a za lekací polovinu filmu, která byla hodně zdařilá. Minus ale dostává za až moc rozklepanou kameru a celkovou nevyváženost. Přesto ale dám nakonec 4 hvězdičky, protože napětí a atmosféra se mi moc líbily. 70 % ()

BMAJTZ

Pomalu je podobnými filmy trh přesycen. Začalo to Blair With, přes Rec, nebo Paranormal Activity, měli jsme i blockbuster Cloverfield a kdyby se mi chtělo vzpomněl bych si na tunu dalších. To je problém podobných filmů, myslím, že téma je pro tentokrát opravdu vyčerpané. Tenhle druh horroru totiž může sázet pouze na lekací momenty, tajemné zvuky a temné stíny v rozích. Mění se pouze prostředí a skupina lidí, která je masakrována. Mno a Grave Encountrs nejsou v tomhle ohledu vůbec vyjmeční. Na můj vkus se zde až moc tlačí na pilu a některé momenty tak přijdou spíše úsměvné než strašidelné. Mimochodem první polovinu filmu stejně netušíte zda to není spíše komedie, svým lookem přiblblé televizní show. Každopádně strašidelné je to tak akorát, i když já osobně jim to nežeru, napínavé tak napůl, páč od samého začátku víte u koho to asi skončí, film vám totiž v první polovině dá všechny indicie podle kterých uhádnete co se kde vlastně bude dít. Přesto zábavné to je nadmíru a já se nejvíce bavil tím jak postupně všichni umírali. Tím se omlouvám všem co tohle považují za spoiler, nicméně s chladným srdcem řeknu, že v tomhle typu filmů je to stejně jistota. ()

Merv

Škoda že GRAVE ENCOUNTERS sú už v tomto novom "handheldovom" subžánri strašne otrepaný. A to je škoda, pretože POTENCIÁL by aj bol !!! ()

FIBO

Obrovská naděje a obrovské zklamání. Doufal jsem, že to nebude další verze REC nebo Paranormal Activity a jim podobných filmů. Film nadějně, opravdu dost věrohodně čerpá z myšlenky skutečných míst a událostí, míst, kde se v minulosti udály hrůzy a zvěrstva a kde lidi s odstupem let dnes slýchávají zvuky, vidí různé stíny apod. Psychiatrická léčebna, kde se neléčilo, jenom zavíralo. Tehdejší klinické pokusy na lidech, lobotomie, doslova mučení za živa v rámci rozšiřování tehdejší lékařské vědy. Jednoho dne se několik pacientů vzbouří a zavraždí hlavního iniciátora těchto svinstev. Jindy se v koupelně této léčebny podřeže pacientka. To jsou jenom úryvky z toho, co se tam stalo a s čím je divák na začátku obeznámen. Tohle je dost dobře v úvodu rozpracované, rozhovory s místními, správcem, historický výklad i dobové záznamy dokážou navodit hustou atmosféru. První necelou polovinu filmu jsem byl filmem příjemně překvapen už jenom proto, že znám skupinu lidí (ne, nejsou to blázni), která se tímhle reálně zabývá a člověk i chvíli věří tomu, co se ve filmu děje... po určitou dobu. Jednotlivé lokace ve scénáři jsou dobře rozvedené - místnost s neustále otevírajícím se oknem, vana kde se kdosi kdysi zabil, cela s počmáranými zdmi, podzemí, kterému se každý chce pokud možno vyhnout a člověk už jenom čeká, jako kdyby měl před sebou tu řadu monitorů s výstupem z jednolitvých kamer, které tyto prostrory za účelem dokumentace sledují. Když už film vypadá a vyvíjí se nad očekávání, pak přijde studená sprcha. To, co je postaveno na reálných základech zde začíná míjet nesmysl za nesmyslem. Spoilování: Totální blbosti - změny fyzikální reality, jedna noc trvá desítky hodin, z léčebny nejde odejít, hlavní vchod (resp. východ) ústí do další spleti chodeb, mění se rozložení jednotlivých místností v budově.. OMG! Ten moment, když všichni zjistí, že mají na rukách pásky se svým jménem jako tehdejší pacienti.... nouzové schodiště vedoucí na střechu končí ve zdi. A pak ta sklepní pracovna toho tejdejšího šéflékaře, tady už jsem si myslel, že se dívám na REC. Obrovský potenciál zpackaný scénářem, který staví na reálných základech a dělá z nich nesmysly. ()

sedm.1

Tak jako vždy. Zatímco všichni ostatní uživatelé znovu a opět naříkají a kritizují, jak found footage je trapná, stále dokola se opakující záležitost, vezoucí se jen na módní vlně tohoto žánrového výstřelku, jak tam není nic vidět, jak je to celé neinovační, bezduché a neatmosférické a jak se jen modlí, kdy celá ta euforie kolem těchto pseudodokumentů skončí, já si navzdory kecům těchto pózistům všechny snímky vzniklé tímto stylem nesmírně užívám, působí na mě doslova magickou silou, pokaždé jsem z nich doslova posranej a Grave Encounters není samozřejmě vyjímkou. Od první minuty mě to naladilo na tu správnou vlnu a až do posledních vteřin mě film ze svých mocných chapadel nepustil. Samozřejmě, krom nejpodstatnějšího prvku, tedy samotného nasnímání ruční kamerou, zde tvůrci zabodovali především výběrem místa. Budova staré psychiatrické léčebny, její dlouhé, temné chodby a … ano, správně, trošku neživý pacienti. Co víc může být ještě působivějšího. Brrrr. Už jen při té myšlence se mi stahovali půlky a ani samotný zážitek z filmu mě pak vůbec nezklamal. Přímočarý teror, mrazení v zádech, napínák jak kráva, prostě jsem si to užíval na 100% a nádherně se při tom lekal a bál. Plné hodnocení ovšem i přes celkově nadprůměrnou působivost a skvělý filmový zážitek ale nakonec přeci jen nemohu dát, neboť mi dost vadilo několik opravdu výrazných nedotažených děr v zápletce, které nejsou vůbec nijak vysvětleny či zdůvodněny. Každopádně, kdo neopovrhuje, či jak je v módě tvrdit, není přesycen těmito stylovými nátěry, zklamán určitě nebude ani z Grave Encounters, atmosférická a napínavá jízda je to totiž zatraceně parádní. ()

The Viper

Krásná ukázka toho, že nikdy nemůžete věřit všemu v televizi, to jak dají prachy mexickýmu foukači listí aby nakecal na kameru že tam maká 10 let a viděl tam ducha nebo ultra výkon Houstona s tím že mluví s mrtvými a cítí jejich přítomnost...no zasmál jsem se. :) ()

herr_carter

Po první půl hodince jsem nebyl daleko od toho, abych vztekle vypínal, jelikož začátek je opravdu hodně nevydařená xtá napodobenina Záhady z Blair, navíc s ultra debilními a nesympatickými neherci - postupem času ale naštěstí začali všichni postupně chcípat, takže se vše začalo v dobré obracet. Navíc některé z lekaček byly fakt působivé a lhal bych, kdybych tvrdil, že se mi sem tam neježily chlupy na předloktí. Celkově tam film vyzněl jako dobrý průměr a opět tu zafungovalo heslo, a to sice, že si s jedním interiérem se dá sehrát kvalitní divadlo..........................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Spike23

Pohled z přesnosné kamery a různých statických kamer je téměř pro každého jedno z největších lákadel jakéhokoliv filmu a zejména hororů. Byla to taky první věc, co mě na Grave Encounters zaujala a bez ní bych se nejspíš nikdy k žádné stupidní duchařině nedostal ( duchařské horory jsou dle mého jedny z největších trapáren vůbec ). Jak tak koukám na první polovinu filmu, docela mě to chytlo, prostředí starého blázince je vždy pro horor jedno z nejlepších a opravdu moc jsem se těšil, co bude následovat, po všech těch rozhovorech s různými lidmi, co zde všechno viděli. Co ale film totálně pohřbilo, byla až neskutečně obrovská gradace, které se tam ani trochu nehodila, snad nejhorší přechod z otevírajících se oken, strašidelných zvuků a hýbajících se věcí na useknuté jazyky na podlaze, zblázněné hlavní postavy a ''zombie'' pacienty na stropě. Ani moment překvapení se nekonal, vždy se předtím objevilo něco, po čem každému člověku, co má trochu rád horory, už bylo naprosto jasné, co bude následovat. Od poloviny filmu tedy neskutečná, předvídatelná nuda, kterou zachránila jen moje baterka v notebooku, kvůli které mi bylo umožněno ke konci přeskakovat :-). Průměr všech průměrů = slabší podprůměr. ()

bari68

Aby som pravdu povedal, tak po rôznych variáciách typov filmu Paranormal Activity sa v poslednej dobe dočkávame neustáleho prísunu ďalších nových odnoží tohto diela.Z toho kvanta je, ale Grave Encounters tým lepším filmov.Atmosféra je dobre budovaná na pozícii klaustrofobického strachu, ľakačky občas prekvapivé a mrazivé(za čo patrí najväčšie vďaka), avšak v konečnom dôsledku obsahovo bohužiaľ zároveň aj hororovo malinko nelogické a hlúpučké. ()

Jane18CZ

Začátek se povedl, nebyl přehnaný, první bubákoviny byly nenásilné, ale jak jsem čekala, poslední půl hodinu to bylo jen horší a horší... A konec? Naprosto neuspokojivý. Podtrženo sečteno: průměrný film o duchařině, na který se mi dívalo lépe než na Paranormal Activity ()

kery-

Ze začátku jsem film považoval za velké klišé kopírující Paranormal Activity, takže scény jako záběr na "pacientku" se strašidelným obličejem nebo otevírající okno mě akorát rozesmály. Naproti tomu druhá polovina neměla chybu a atmosféra by se dala krájet, nevěřil bych že i v 6 odpoledne bych se dokázal tolik bát.. ()

MareT.

Já čekal variaci na Paranormal activity v rozpadlém starém blázinci a dostal jsem Blair Witch v blázinci, ve kterém straší démoni. Docela jsem přesvědčený, že některé scény a motivy byly vyloženě vykradeny od Blair witch, ale i přesto to nabídlo hustou atmosféru, některé zjevení sakra jumpy a prostředí, které si o to vyloženě prosilo. Takhle by asi vypadaly veškeré duchařské horory před deseti lety, kde duchové strašili po Zámcích, Domech apod, kdyby to natočili Vicious Brothers. ()

NeosinneR

Stále robím tú istú chybu a síce, že pozerám horory v noci. Potom sa klepem keď musím ísť na toaletu alebo nebodaj do kuchyne. Úvod bol síce zbytočne dlhý, ale potom už to postupne naberalo grády, zmenšoval sa počet osôb a zakrývanie očí sa stalo intenzívnejším. Zmysel konca mi síce trochu ušíel, ale to už bolo celkom jedno, keďže som sa bál čo i len výsť z izby. Škoda hlavnej hrdinky, fandil som jej až do konca. ()

Guzmicz

Asi jsem od tohoto snímku neměl mít velká očekávání. Krom 92 minut strachu jsem dostal 92 minut nudy. Efekty celkem povedený. Mám pocit, že se tento snímek snaží jen přilákat pozornost díky úspěchu prvního Paranormal activity. A stejně jako další díly Paranormal activity je to přehnané a vůbec není šance vtáhnout diváka do děje. Natož jej vystrašit. ()

AdamesWWE

[6/10] Tak takáto schéma príbehu o natáčaní reality show v psychiatrickej liečebni kde straší je fajn, asi úvodná 20 minútovka bola dobrá, celé začínanie natáčania a podobne. A potom prišla noc a konečne nejaké hororové prvky. S tým som spokojný, bolo to vydarené. Veľakrát som sa slušne nalakal a niektoré scény mi na chvílku vyrazili dych, rôzne buchoty predmetov a podobne. A je tu dosť cítiť aj napätie čo je plus. Gradácie majú horové scény výborné, obzvlášt tie ktoré sa odohrávajú asi do hodiny. Potom pri závere mi to prišlo trochu horšie ale nevadí. Čo sa týka hercov, myslím že boli dobre vybraní. Nato že sú to nejaké neznámi herci tak sa im to dalo uveriť a snažili sa, nemám s nimi väčší problém ale samozrejme ani o spokojnosti sa hovoriť nedá. Podľa môjho názoru ide o slušný a nadpriemerný horor. Vždy sa rád nechám uniesť a strašiť podobnými námetmi, tak som si pozrel aj tento film a očakávania som mal dosť malé pretože to vyzeralo podľa traileru a fotiek pomerne slabo. Ale výsledok nieje taký zlý ako som čakal takže som celkom milo prekvapený. Dávam zaslúžené 3* ()