Grave Encounters

všechny plakáty

mantisak

Začátek je strašně nudný a první náznaky paranormálních jevů jsou dost amatérské, ale asi v polovině filmu se to zvrhne a z nudného filmu se stává perfektní duchařinka, která vás dostane nejen svou mrazivou atmosférou, ale taky velkým množstvým děsivých scén... ()

Vendys958

Horory s amatérskými kamerami teď obzvlášť letí, možná až moc. Jsou ale dva druhy: kamery připevněné na zdi (PA) a ruční, kde jde obraz zároveň s hercem (REC). Grave Encounters využívá obou dvou možností, ale přeci jen více se blíží k trháku REC (což je myslím jen dobře). Atmosféra vynikající, stará psychiatrická léčebna v noci je opravdová lahůdka, jednak kvůli ponuré atmosféře, ale také díky mnoha místnostem od koupelny k hale až po různé pokoje. Lekačky celkem dobrý, některé jsou však až moc průhledné (vana). Nejvíc mě nasral nedomyšlený scénář - vstupní dveře, které nakonec vstupními dveřmi nebyli, zazděná chodba...ale nejvíc jsem nepochopil nekončící tmu. Také by mohli vymyslet lepší odchod pro tu holku - (zmizení v mlze?!) Konec není žádný průser, ale ani mě nějak nepřekvapil. Protáhlé držky rulez! 75% ()

Kusic

Takhle zkazit počáteční dojem a potenciál. Klasická duchařina, kterých je nespočet, kdy se skupina teenagerů (v tomto případě lovci duchů) nechají uzavřít v nějaké opuštěné budově, kde údajně straší. Úkol je jednoduchý, přežít tam noc, natočit co se dá a ráno sklidit ovace. Naneštěstí vždy se něco zvrtne a během několka deítek minut se jen a jen potvrdí, že báchorky ohledně "proklétého" místa jsou pravdivé. První polovina velice dobrá, kdy nadpřirozeno jen laškuje v podobě otevřených oken, šoupaním vozíků atp., nicméně druhou polovinou se film totálně zkazí. Nejenom, že hlavní postavy téměř zmagoří (na druhou stránku se nedivím), ale začne se objevovat tolik věcí a nesmyslů najednou, že po chvilce začne každý znalec duchařin předpovídat, co by se asi tak mohlo stát. Škoda, že se děj nedržel první poloviny a ke konci přidal jen něco málo, takhle to kazí celkový dojem. ()

*Dosis*

Asi 15643276 snímek na tomhle principu za poslední půl rok. Blair Witch mám opravdu rád, a tohle je o 100% slabší odvar. Partička zvědavejch drsňáků co se během hodiny a půl změnili na uječený blbečky který na sebe akorát neustále upoutávali. Druhou hvězdu odemě dostane snímek za poměrně slušně spracované "strašáky" a za to, že konkrétně oni zabili tu uřvanou blonďatou krávu která celej film jenom camrala!) 35% ()

halberdier

Po delší době zajímavý a strašidelný horror natočený z pohledu ruční kamery. Příběh není sice nijak zvlášť originální, ale prostředí opuštěného blázince dáva filmu skvělou atmosféru. Dobře fungují i lekačky, jen závěr mohl být silnější . Rozhodně lepší než všechny díly Paranormal Activity. (7/10) ()

Oxik49

Další z nepřeberného množství "found footage" filmů, tentokráte zasazený do prostředí bývalého psychiatrického ústavu. Bohužel, atmosféru první poloviny filmu (zvuky, otevřená okna, zpřeházené chodby) mi totálně zkazili pacienti se srandovně velkýma tlamama a ruce vylézající ze zdí a stropů. Kdyby si tyhle dvě věci tvůrci filmu odpustili, filmu bych dal 4 hvězdičky. ()

Silblade

Film na tři a půl hvězdičky, ale nakonec jsem se přiklonil k menšímu hodnocení. Proč? Horory natáčené "amatérskou kamerou" jsou mému hororovému srdci blízko a už po shlédnutí traileru jsem věděl, že tenhle snímek bude pro mě povinností. Co se tedy pokazilo? Především (a za to horor nemůže) jsem se na film díval s více lidma, tudíž napínavá atmosféra byla jaksi pasé. Nebo tam ani vůbec není? Těžko říct. Očekával jsem lekačku za každými dveřmi, ale furt nic nepřicházelo. S tou "napínavostí" to přepískli, člověka to omrzí když čeká bububu, ale pořád se nic neděje. Začátek i prostředek filmu se mi líbil, samé jemné náznaky duší přítomnosti, ale jak film gráduje, duchové jsou čím dál přehnanější. Někdy míň znamená víc. A konečně do třetice, nelíbilo se mi rejžování takových originalit jako Záhada Blair nebo REC, viz překotné útěky, rozhovory typu "To byl tvůj nápad, je*u vás všecky!" nebo vana, odkud se vynoří duch a sevře ve svým objetí jednoho z aktérů. Celkově, film s nevyužitým potenciálem. Dal se z toho udělat horor, při kterým bych si aspoň třikrát vyměnil trenky a nakonec bych si postavil židličku ke zdi a zíral nepřítomně do ní. Škoda. ()

Alois Lopil

Za poslední dobu jeden z mála hororů, který mě překvapil a pobavil, sice se nejedná o něco převratnýho, ale pokud se chcete bát, tak doporučuji a navíc je tam vtipnej černoch :D ()

Ace.A.T.L.

Dá se říct, že to má svoje silný kouzlo. Efekty, který použili tvůrci i v Paranormalu, dodávají filmu svůj šmrnc. Začátek byl super svým postojem "nevěřícnýho Tomáše" a pak byl hodně zajímavej tím, jak aktéři postupně zjišťovali, že to neni jen hra. Postupy s malým světelným kuželem v jinak úplně tmavých chodbách, je dost bubákovskej. A zjištění nesouladu času venku a vevnitř, to dodalo tu správnou dávku bezmoci. To jediný co mě docela mrzelo byl závěr filmu. Přenesení všech zjevení, do spojení s černou magií, to mi celej film pokazilo. Jinak ukázaný duchové byli vždycky ukázaný jen na tu správnou dobu. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

MiniRecenze

Žánr dokumentárních hororů mám oblíbený. A Grave Encounters se zařadil mezi ně.Dvě třetiny filmu Vás pěkně přichytí.Duchařina,lekačky,pouštět pouze v noci.Co trochu vytýkám je některé zpracování paranormálních jevů. ()

Luke189

Další kvalitní horor, který stojí za zkouknutí. Výborná duchařina. Kdo má pro strach uděláno, rozhodně tento film doporučuji. Není pro slabé povahy :-D ()

Lomprdik

Po shlédnutí jsem byl mile překvapen, čekal jsem něco ve stylu Paranormal activity, tam záběr, tam záběr a nic z toho. Myslím že z toho vymáčkli co se dalo, a nebýt toho podle mě trochu ulitého závěru patřil by film k těm lepším v tomhle žánru. ()

johnnie78

Tenhle film je často srovnáván s The Entity a mně se "Bytost" nakonec líbila mnohem víc. U tohoto filmu mi vadí především to, že se v něm až na masakrózní finále vlastně nic neděje. Takže hodinu nuda, během který se maximálně třikrát samy otevřou dveře, a poslední půlhodinu konečně nějaká akce. Nicméně, konec je vážně docela strašidelný. Co se dvojky týče, ani nevím, jestli to chci vidět. ()

Kalda69

Jednu hvezdu za prvnich cca 30 minut ale po tom co se evidentne dostali do jine dimenze nebo kam straci film na hororovosti a dost trapne konci. ()

Emperor1

Banda rozverných dokumentaristů s jistou mírou arogance až cynismu předstírá víru v nadpřirozeno a jeho seriózní výzkum, jejich cíl není ani tak chytit ducha při činu, ale především natočit chytlavou reality show. Nakonec jsou tito "lovci duchů" překvapeni, že se mohou dít věci, které by je vlastně překvapit neměly ... Nevadí mi u tohoto žánru delší rozjezd, pokud mě dokáže navnadit, kolikrát to bývá i to nejlepší, co horor dokáže nabídnout, lepší, než samotné strašení, když na ně konečně dojde. Což je i tento případ. Celé to připomínalo Blair Witch, s dvěma zásadními rozdíly: 1) místo pobíhání po lese se bloudilo v interiéru a 2) bubáci zde byli zřejmí a zjevní. Blair Witch budoval atmosféru z náznaků tajemna, Grave Encounters se to snaží dohnat lekacími scénami a roztaženými hubami zjevených duchů. Méně je v hororu často více, ale poctivě musím říct, že jsem se dvakrát opravdu leknul a lehký klaustrofobický pocit se taky občas dostavil. Dávám celkem spokojené 3 hvězdy. I proto, že jsem viděl horší napodobeniny. EDIT: zvýšil jsem hodnocení, nebyla to jen nadprůměrná jednohubka, líbilo se mi to i napodruhé. Ano, jsem fanda FF, tohle je jeden z posledních filmů, který se snaží o originální pojetí v rámci žánru. Zároveň uznávám, že je obtížné přijít s něčím novým a překvapivým, ale to je problém hororů obecně. ()

excelent

Čekal jsem od toho hodně, aspoň srovnatelnost s Paranormal Activity nebo Rec, ale to jsem chtěl asi moc. Od začátku do konce komedie, nechápu proč to má označení horor. Možná jsem udělal chybu že jsem na to nekoukal z nedočkavosti až večír, ale pochybuju že by to tolik ovlivnilo moje hodnocení. 2 hvězdičky dávám za béčkový výkon herců. ()

Lethaldose

Po dlouhé době něco, co dokáže vyvážeností atmosferických scén a tkzv. "lekavek" zamrazit diváka až do morku kosti. Někdo tu už psal zmiňoval Blair Witch Project (tíživá atmosféra, handcam). Inspirace, která nelze popřít. Dál zmínka o House on Haunted Hill (děj, prostředí) kde je inspirace taky zjevná. Jen bych rozhodně nesnižoval Grave Encounters na úroveň Paranormal Activity, který je minimálně o 2 třídy níž. Jak dějem, tak ztvárněním, tak atmosférou. Naprosto zbytečná první polovina budila rozpaky, na druhou stranu se určitě jistou mírou podepsala na finální atmosféře, která se dala krájet. A za závěrečnou scénu 4*. ()

spawn866

Grave Encounters stojí rozhodně za shlédnutí, je to mnohem lepší než záhada v blair witch, mnohem lepší než the tunnel, myslím že si tvůrci vybrali výborné místo k natáčení, stará opuštěná psychiatrická léčebna, navíc s dost hustou minulostí! Celková atmosféra je docela strašidelná, až na dvě lekačky které byli předvídatelné, hodně strašidelných zvuků. Všem lidem kterým se líbí hororové filmy na téma záhada v blair witch apod. rozhodně doporučuji tento snímek... ()

nervana

Podprůměrný horůrek, který těží pouze z prostředí bývalé psychiatrie. Všechny triky jsou amatérsky dělané a náročnější divák je snadno prokoukne... Kdyby se hlavní postavy v čele s tím Lencem Prestonem netvářily být za každou cenu důvěryhodné a místo toho by působily přirozeně, mohlo by to dopadnout o něco lépe. Celkově shrnuto - amatérsky zahrané role a amatérské triky, vytvořily jednoduchý amatérský film za velmi málo peněz, který si na sebe určitě vydělá, kvalita snímku je ale spíš podprůměrná. ()