Grave Encounters

všechny plakáty

pepino

Prvni cast celkem v pohode. Atmosfera blazince uzasna. Jenze postupne to jde pekne do sracek. Omlouvam se za nevybiravy vyrazy, ale tady si je neodpustim. Celej film se totiz zmenil v absurdni komedii, a to pocinaje okamzikem kdy se (zacina trosku spoilerovani) objevi chodba tam, kde by nemela byt, pokracuje to pres debilni a trapny hratky s casem, a co me nejvic nasralo a vytocilo, tak okamzik kdy se poradne objevil prvni duch. Na tenhle okamzik jsem cekal neco pres hodinu, a konecne jsem citil, ze aspon nejaka spokojenost bude. Jenze pak ten duch udelal tu vec s tlamou, kdy se podiva do kamery a trikem se mu rozsiri a zvetsi cela drzka a tak debilne zarve. Proste ten stupidni kycovitej efekt, kteryho je plnej youtube. V tuto chvili si to u me Vicious brothers nebo jak si rikaji hodne ale hodne podelali. A ti blbecci po lobotomii-skoda mluvit. To uz do prdele neumi nekdo natocit strasidelnyho ducha? Proc by mel kristepane duch delat takovy dementni usklebky a rvat jak idiot? To nikdo nemuze udelat poradnej ducharskej horor? Predsstavuju si pruhlednou siluetu, postavu, jak se vznasi 20 cm nad zemi, projde zdi a zmizi. To by teprv bylo sakra strasidelny. Chce to proste jinou strategii, atmosferu, plizivej des,ale nemusi to byt jen hruza z nevideneho, klidne at je to i videt. Ale ne trapnej vzor nic-lekacka-nic-lekacka-nic-lekacka. Jako taky jsem se nekolikrat lekl, to nepopiram, ale uz to cloveka ani tak nevydesi. Proste se lekne a pak zas nic, pak se zas na vterinu lekne a zas nic. Chce to atmosferu, ktera bude trvat a bude gradovat, a houstnout a ne postavit film jen na lekackach a mezi ne vlozit nejakou vatu. A taky mi nejde na rozum dalsi jev-proc se duch objevi vzdycky kdyz to cekam. Proc se vzdycky objevi v tech nejvypjatejsich okamzicich? To je tak pruhledny, tak predvidavy. Byla tam jedna scena kdy chlap mluvil do kamery a pozadi byla osvetlena chodba do dalky, a ja jsem presne vedel ze tam prebehne nejaka postava. A opravdu se tak stalo. Kdyby se ti duchove objevovali v nejneocekavanejsich okamzicich (treba ve fazich klidu, kdy hrdinove jen nekde sedi a premitaji co budou delat dal) tak by to byl opravdu strasidelnej horor. Jenze v dnesnich hororech se hraje jen na lekaci sceny. Proste nejaka vec se tam objevi tak najednou,proste BAF, skoro jakoby dostala pokyn od rezisera, ze ted je jeji cas, a nekdy se to doplni jeste tim hloupym zarvanim, u kteryho mi mimochodem prijde, ze je to jeden vzorovej zvuk, kterej se pridava ke vsem vecem, at uz je to duch muze, duch zeny, duch ditete ci demon... Tyhle veci mi hrozne vadi. Ale to neni je tento film. To jsou skoro vsechny ducharsky filmy poslednich par let (cest vyjimkam-insidious). To je proste jak podle sablony. Nevim jak to chapou ostatni fanousci hororu, ale ja si proste ducha predstavuju jinak a tyhle vrestici dlouhovlasy nesmysly s protahovaci tlamou me uz prestavaj bavit. P.S. jeste jednou pardon za vyrazy, za absenci interpunkce, carek, chyby a podobne-pisu to ve vzteku.. Davam jednu hvezdicku za interiery blazince... To prostredi sice pusobi taky uz trochu neoriginalne nicmene ma obrovskej potencial a slo by z toho vytriskat sakra desivou podivanou. () (méně) (více)

intro

Po první půl hodince jsem se už chystal film vypnout a více se už k němu nevracet. Naštěstí jsem vydržel a Grave Encounters dokoukal. Dobře jsem udělal. Snímek postupně začne mít tu správnou hororovou atmosféru. U The Tunnel jsem se nudil, Paranormal Activity mě taky moc nechytlo, ale tohle je duchařina jak má být. 70% ()

Solverino

Skoro odpad! Prakticky nekoukatelné. Parta totálních idiotů bloumá chodbama opuštěnýho baráku. Proč mi jeden z hlavních blbů vzdáleně připomíná Kocoura z Červenýho trpaslíka? ()

Sholi

Kdo nemá rád horory točené dokumentárním stylem, bude tento film jistě shazovat. Já tyto filmy ale rád mám. První část to vypadá jako velká nuda, ale když se to pak rozjede, je to peklo. Mráz po zádech mi běhal a to si myslím, že je účelem. Může se zdát, že těch paranormálních jevů je zde nadbytek, ale nemyslím si, že by to nějak škodilo. Příznivci filmů typu „Paranormal activity“ si přijdou na své. ()

Mr.nachos

Můj ty šotku.... Miluju filmy s touhle tématikou, ale tohle dílo patří spíše mezi parodie na horory. Parta filmařů bavících se tím, že natáčí reality show s vymyšlenými duchařskými zážitky se dostane do spychiatrické léčebny, která je 50 let zavřená, ale přesto vypadá, jako by ji včera vymalovali, no ano, sem tam se objeví pár oloupaných zdí, ale to dojem nezachrání. Nicméně, to se dá přejít,ale co se přejít nedá, je nuda od začátku do konce. První polovina je o ničem, nic se neděje, pár stupidních dialogů a víceméně žádné seznámení s dějem. Pak se sem tam začně objevovat nějaké to tajemno, ale buď už jsem překrmená podobnými tématy, nebo to opravdu stojí za velký kulový. A co se týká herců, tak to je kapitola sama pro sebe. Jasně, na pobíhání po chodbách, ječení jako hysterka a nesmyslný tlachání není potřeba herecké vzdělání, takže se obsazovalo podle vzoru, neumíš hrát? Pojď si zahrát do hororu. A nesmím zapomenout na hlášku :"já chci mámu :-( ", taková originalita mě skoro až dojala. ()

Met...

Na mě to teda fungovalo! Asi jsem na něco podobného měla zrovna náladu... Super děsivé prostředí, silný pocit bezmoci, a rádoby "podle skutečné události", to je něco pro mě. Vůbec mi nevadila spousta "hloupostí", které tu ostatní vypíchli - náramky a neschopnost najít východ. Dohromady vše působilo, tak jak mělo. ()

Aintcha

Ze začátku to vypadalo celkem slibně. Jakmile se však ve filmu začalo opravdu něco dít, musela jsem se spíš smát trapnosti než se bát. Jedna věc se filmu ale musí nechat. Teď se díky tomu začnu v práci o nočních bát :-O ()

widlisch odpad!

naprostá zbytečnost.. ztráta času.. snímků jako je tento bylo již zfilmováno mnoho.. nejedná se o nic nového, než o směsici už tak špatných hororů jako je silenthill a záhada blairwitch.. kdyby šlo film hodnotit v záporné stupnici, nebál bych se toho tak učinit.. ()

B_Dup

Slabý odvar klasické Blairwitch. V žádném případě jejích kvalit nedosahuje, i když několik (opravdu jen několik) interesantních scén ve filmu najít lze. Úvod do problematiky je tradičně rozsáhlý a než se začne něco dít, máte co dělat, abyste vůbec ještě předtím neusnuli. Mně ovšem samotní "duchové" strach nikterak nenaháněli, zřejmě kvůli té dokumentárně natočené reality show. Zvuk, který by dokázal způsobit husí kůži, jaksi chyběl. Prostředí oficiálně opuštěné léčebny považuji ale za dobrý výběr autorů snímku. ()

Hedy

Klasická epizoda přehrávajících herců z duchařského seroše. Jenže tady jsme ve filmu který později vygraduje v absolutní vejmrd. Labyrint místní cvokárny způsobí milé překvapení. Dnes neumřel negr jako první ale druhý. Celý film si budete říkat co se to kurva děje. Odpovědi se vám přes celý film nedostane. Filmu hodně pomohlo to že na rozdíl od ostatních Found footage filmů zde nepřeskakují kamery, a vy se můžete krásně podívat bubákům z očí do očí. Film je absolutní psycho které způsobuje otázky jak vám tak i hlavním postavám. A to se mi líbí. Nakonec se film ukáže jako solidní hororovka. Za mě 4. ()

adamix

Neváhal by som tomu dať plné hodnotenie, ale to by som sa nechal až moc uniesť. Duchárske relácie som vždy považoval za fake Grave Encounters si z nich do istej miery aj pekne uťahujú, pokým nezačne ísť do tuhého a v opustenom blázinci (áno!!!) nenastúpia na scénu skutoční duchovia. Prostredie opusteného sanatória dodáva atmosfére poriadnu hustotu a v noci so slúchadlami je to priam božský (alebo diabolský) zážitok. Postavy dvakrát príjemné nie sú, ale časom som im držal palce a prial, aby z toho pekelného bludiska ušli. Nie je to nič prevratné, ale aj Blair Witch Project malo svoje lesné prostredie vďaka ktorému bol film unikátny a poriadne atmosferický. To platí aj pre tento found-footage výtvor. Chcem viac! ()

inmax

Ve světle (nebo temnotě) aktuálních hororů zvyšuju hodnocení. Není to úplně, že bych se po tom večer bál jít se psem před barák ale atmosféru to má, že by se dala krájet. ()

Cechyno4

Grave Encounters mě utvrdil v jednom ! Kdo má až příliš vysoké očekávání,ve většině případů,je z konečného výsledku zklamán. A to se stalo i mě. Od tohoto hororu jsem prostě čekal o trochu více. Přece jenom starý a opuštěný blázinec, amatérská kamera, minimum světla - tohle všechno mělo vytvořit dokonalou hororovou atmosféru. Musím uznat, že se to i ze začátku filmu dařilo. Jenže poté to celé nějak upadá. Hodně věcí ve filmu bylo totálně nadsazených. Bylo tu hodně logických nedostatků, málo propracovanosti a amatérská kamera byla v některých fázích filmu hodně roztřepaná. Přišel jsem tak nejspíše o nejlepší části filmu díky této "vychytávce". Horory s amatérskou kamerou mám rád, ovšem tady mi to přijde hodně na škodu. Abych jen nekritizoval tak musím pochválit práci se zvukem a některé lekačky. Protože asi dvakrát za film jsem se doopravdy lekl. Jinak můj celkový dojem je spíše zklamání. Příště nebudu tolik očekávat ! ()