Grave Encounters

všechny plakáty

Muse

Blérvitč... nic víc, nic míň... kdo nic nečeká (což by mě u tohoto žánru ani nenapadlo), nemůže být zklamán... ()

mickyreed

Formálně kopíruje Blair Witch v situacích, hádkách, zmizeních lidí atd. Obsahově oceňuji prostředí, ale spousta situací je totálně nelogických, chaotických, navíc je to celý divný (zmizení holky co plive krev v kouři?, zmizení týpka ve vaně s krví?). Scénu s doktory jsem viděl v Domě Hrůzy a ten konec byl prostě nedomyšlenej. Bylo to spíš legrační než strašidelný. (Když si z toho natáčení dělají prdel, podplácí zaměstnance a pak mají nasráno v kalhotách blíží se to komedii). Dvě * za prostředí a pár děsivejch momentů, ale fakt minimum. I přes použití ruční kamery to vůbec nepůsobí autenticky. ()

Bobik9

Vlastně to nebylo vůbec špatné. Tenhle film má smůlu, že found footage hororů je v dnešní době tolik, že i tyto lepší díla, prostě zapadnou. Co mi na podobných filmech vadí a tento není výjimkou je, že herci jsou naprosto jaloví a nezajímaví. Ženská vždycky ječí jak o život, černoch furt říká mén a fuck. Jinak prostředí blázince je samozřejmě klasika a asi nikdy neomrzí. Nevím moc, co k tomu říct. Všechno jede jako podle nejprůměrnějšího scénáře pro horor. Všechno je tak klasické a přesto to podle mě docela funguje. ()

Yoshimitsu

Found Footage prostě není žánr pro mě. Po docela slibném začátku to zase pohřbila nerozvážnost směru. Udělali z toho gulášovku a to, ani nemluvím o roztřesené kameře, nelogickém zoomování na každej chlup v nose a uřvané ženské. Dávám 30% ()

demented

Konečne niekto pochopil, ako natočiť viac než solídny handycam movie. Atraktívne prostredie psychiatrickej liečebne; duchovia, ktorých je konečne vidieť; besnenie sa konečne odohráva pred kamerou a nie mimo nej (väčšinou)... Film obsahuje strašne veľa nápadov, hoci niektorým z nich nie je venovaná dostatočná pozornosť, ale to zas až tak nevadí. Spolu s Rec 1 a Rec 2 zrejme najlepší predstaviteľ žánru. Interview so záhradníkom nemalo chybu :) ()

Tereza666

Já mám osobně tyhle filmy moc ráda. Jo je to možná amatérská duchařina, ale mě to prostě neskutečně baví. Lekla jsem se a né jednou. Beru to jako divák, ne jako posra*ej znalec filmů. ()

drake31

Klasická polhodina nudy, a potom sa to malo rozbehnúť - aspoň tak to nejako väčšinou býva pri týchto filmoch. Dá sa povedať že to platí aj tu. Hutná atmosféra - nepríjemné, tmavé a uzavreté prostredia sa mi vrývajú pod kožu, a zanechávajú vo mne nepríjemný pocit s každou ďalšou sekundou tak za to plus. Ale mínus je väčšina ostatných vecí a to hlavne za ten odfláknutý koniec, ďalej lakačky boli typu "Hmmmm, ok strašidelné" (pre nechápavých neboli vôbec strašidelné) a šklblo som mnou raz aj to len tak jemne. Sympatický priemer ktorý už nemá zmysel viac rozpitvávať ... ()

ivo333

film síce nepriniesol nič nové a je len kópiou ostatných filmov, mal pár bu-bu-bu momentov, vďaka ktorým sa jeho sledovanie s 2 babami, ktoré kričali, pišťali a zakrývali sa dekou stalo nezabudnuteľným, takže celkovo to hodnotím veľmi dobre a teším sa na 2 ( hádam bude ) ()

Tomatáš

Další parafráze na Blair witch. Prvotřídní lekačky, atmosféra, beznaděj, ale také totální zbytečnosti, které do filmu nepatřily. Po vlažném, až kýčovitém začátku se rozjede opravdu hustý boj o život. Vydržte a dostanete, co jste čekali..;) ()

pravdovravny

Škoda, po vydarenom trailery som sa dočkal niečoho strašidelného po 30 minutách filmu(film 92min), nasledovalo 20 minút behania s kamerou a kecovvvvvvvvvvvvvvv, v 59 minúte prvá dobra scéna vo filme. Keby to ma lepšieho režiséra dalo stoho vytrieskať viac, oveľa oviac. ()

ghatos

Posledních 30 minut se řádně tlačí na pilku, 2x jsem se fakt leknul. Triky jsou maximálně amatérské, ale zase je cítit velká snaha - to se musí ocenit. Těžko se to dá srovnávat s REC, tam kromě děsu byl i propracovaný děj. Zde se nepodařilo lekat od začátku a na konci z toho vznikl prapodivný slepenec (hláška na konci...no dobře, když to tam chtěli). 53% si to vybojovalo. ()

Lukyn007

Jednu hvězdičku si tento "film" zaslouží leda za poslední půl hodinu. Jinak to byla slátanina na druhou. A to jsem si říkal, že Záhada Blair Witch 2 byl propadák svého druhu. Omyl! I když se jedná o horror, tak je povinností, aby byl alespoň trochu logický. Neskutečně trapnej film. ()

Ravi

I když je tohle typ horroru, na které se rád dívám (delší budování strachu v divákovi oddalováním lekacích scén, téměř nekrvavá forma děšení diváka, apod.), některé scény mi nesedly - třeba v závěru, jak si Lance obstarával "večeři", to tam být nemuselo. Většina stopáže však plní, co název, produkce i úvod filmu slibuje, byl jsem vystrašený a film se mi líbil. Pokud máte rádi filmy found footage ve stylu "Záhady Blairwitch", doporučuji tento snímek nevynechat, pokud vám ale styl nesedí, nevím, proč byste s tímto měli ztrácet čas. Snad jen tupec by se na film podíval, když předem věděl oč půjde. Ještě jedna věc, hlavní aktéři jsou nesympatičtí městští hejsci záměrně, pokud to snad někomu nedošlo. 70% = 4-/5 ()

Evandulik

Zase mám ten pocit, že by som mohla byť kľudne režisérom! Alebo nie, v tomto filme chcem byť radšej duchom(alebo ako to nazvať). Do obrovského baráku mi príde pár debílkov. Robia randál a nenechajú ma oddýchnuť ani po smrti! Ale zábavičku som nachystala. Precvičím si hovorenú angličtinu..hlavne fuck..fuck, fuck..what the fuck?...oh, shit, fuck, fuck..Zasmejem sa na nich, zožerem im jedlo(pošlem doňho aj červíky:D), pobavím sa s ich vybaveníčkom(pozhadzjem), poškrtím ich, divné zvuky budem vydávať, z toho najväčšieho sympaťáka spravím blázna a si ho nechám(ako inak)...len mi Démon všetkých duchov nepovedal, ako pomením dom..zatiaľ(muehehe). Celkovo som fandila polku filmu duchom, dúfala som, že odstránia všetých zmrdov čím skôr. Ale zvedavosť aj s veľkým sebazaprením zvíťazila a dopozerala som. P.S: musím prestať pozerať takéto skvosty...minule som v labáku preliala Petriho misku so slovom Shit! ešte, že sa vedúca zasmiala :) ()

vyfuk

Jako hej, je to ta samá písnička už několik let dokola. Ale hele, nebudu lhát, stále šlo o sympatické a novější pojetí problematiky. Jasně, found foutage frčelo. Dneska už se naštěstí trochu modifikovalo do originálnější formy, který je za mě velmi přínosná. Tady se parta lidí vydá do psychiatrické léčebny, a i když se to poté zhmotní do nějakých fyzických kravin, i přesto je zde tvarovaná atmosféra spolu s beztvarým zlem. A hej, spolu s tím i napínavé a drásavé momenty. Plus charismatický štáb. Určitě jde o kult v tomto subžánru. Relativně zasloužený. Ale nejde o nic extra dokonalého, co by přineslo něco lepšího a originálnějšího. Ale hej. Zábava byla. ()

zolo23

Pôvodne som si myslel, že pôjde o jednoduchý príbeh o partii mladých ľudí ,ktorí si chcú pre svoju šou natočiť možných duchov v opustenej psychiatrii. Čiže reálny dokument o tom, že v budove môže ísť o nejaké paranormále javy. Od začiatku to tak aj vyzerá (bohužiaľ strašne nudná polhodina) rozmiestnenie kamier, pár vtipných preslovov, niekoľko náznakov bu bu bu ľakačiek...lenže od druhej polovice filmu som nechápavo krútil hlavou čo sa to tam vlastne deje...Veď malo ísť o "realitu" a pritom sa to zvrhlo do čistého nezmyslu. Neustále menenie sa pôdorysu stavby, nelogické strácanie sa ľudí (vaňa..?WTF) a podobné...Miestami mi to pripomínalo Izbu 1408, ale ten príbeh bol originálny a samozrejme nemá nič spoločné s takýmto druhom žánru kde ide hlavne o reálne zobrazenie "skutočnosti". Pochopil by som to keby mali hlavní hrdinovia halucinácie, alebo boli zdrogovaní ,ale takto teda nie. Keď Grave Encounters porovnám s Paranormal Activity..jasne vyhráva P.A. a to už len kvôli tomu, že bol originálnejší a stačilo aj menej bu bu bu scén na to, aby ste dosiahli aspoň minimálny pocit strachu. Tu som sa už skoro aj smial. ()

MiaMoonlight

A já se ptám: Tomu má jako někdo uvěřit? Koho to při sledování tohoto snímku nenapadlo, toho bych dala vyšetřit. A nějaké rozřešení, proč to vůbec, jak to vlastně teda bylo, to zde taky chybí. Asi chtěli umocnit ten "reálný" vzhled. Ha-ha. Atmosféra asi tak ve dvou minutách o něco lepší než ucházející, ale toť vše. Já bych byla vděčná, kdyby se konečně začaly točit normální filmy a né tyhle výs*ery které jsou rádoby reálné a točené "samotnými herci". Rozhodně by to dopadlo lépe nebýt toho počátečního monologu, trapných hand kamer a rádoby reálnosti. Do ani ne poloviny filmu je to vydařené. Zbytek, jak to říct... SUCKS! Odkazuji na komentář uživatele verbal. Tvůrci by se konečně měli smířit že žádný podobný film už neudělá takový boom jako Záhada strašné a zlé lesní čarodějnice. ()

tommy187

Mne tento horor ani neprišiel ako profesionálne natočený. Vyzeral úplne ako amatérsky film, teda presnejšie veľmi záživný amatérsky film. Celkom milo ma prekvapil výkon Seana Rogersona a kameramana. To by som asi ocenil najviac. Atmosféra bola pri filme neskutočná, a doplňoval ju jemný odtieň krváku. Teda podľa mňa celkom podarený horor, ešte keď žijete v starom činžiaku, kdevšetko vrzgá a bývate na siedmom poschodí, teda používate výťah - nasledujúca noc bude zaujímavá. Za to vám ručím. :-). 75%. ()