ivan_drago

Na české filmové scéně nepoměrně svěží vítr s neuvěřitelným sci-fi námětem, který se sám stává sci-fi v současné české tvorbě... Film lehce nadhodnocuji, protože samozřejmě současnost je o hodně horší a postrádá trhlost a debilitu Mádla... některé fóry, jako třeba ten "fejsbuk" jsou geniální a celkově se děj odehrávající v roce 89 stává motorem filmu a jeho současnost mu nestačí... Pomineme i logické lapsy, které filmy o cestování v čase tak jako tak obsahují, nejedná se o nic světoborného, leč v tuzemsku nevídaného... Mádl si jasně krade film pro sebe a ostatní jen standardně přihrávají.... And now something completely different... Nebylo by lepší film prostě přerušit a pustit reklamu... Chápu, že je u nás těžké film zafinancovat, ale takhle okatě a naprosto nesmyslně... Z prvních dvaceti minut se mi vybavuje jen Orbit, Lobkowitz, VW a Big Shock.... ten mi vadil tak nejmíň... to jen tak na okraj... ()

Mrkvič

Těžké hodnotit v našich končinách něco takového. Na jednu stranu je skvělé, že tu něco takového vzniká. Na druhou stranu bych z toho byl asi poměrně otráven, kdyby to přišlo ze zahraničí. Pár vtipů je skvělých, ale na tu stopáž jich je zábavných děsně málo. No a samotná problematika cestování v časem je tu jentak lehce nakousnuta a slouží tak výhradně pouze jako nástroj. Herecky bych zkousl asi všechno, ale Mádl? Jak ho jinde hájím, tak tady to bylo po většinou příšerně trapný. ()

Johnny.ARN

Konečne poriadná, česká komédia. Smial som sa ako blázon. Škoda dvadsať minútového útlmu v poslednej pol hodine. Bol však nevyhnutný. Mádl kraľuje. Hlášky, ksichty, beh, no smial som sa neskutočne. Krásna Eva Josefíková mu bola perfektná partnerka. Výkony fajn, scenár a ostatné obsadenie taktiež. Vážne, neskutočne som sa bavil. 4 z 5 ()

Mr.Husts

Ať už vlivem sentimentální chvilky, nebo toho, jak moc byla Eliška sexy přihmouřím oči nad semtam absolutně retardovanýma samoúčelnýma dialogama a slušnejma dírama v příběhu. I když je Mádl fajn herec, tak to co mu tady scénáristi leckdy připravili za zhovadilosti mi dost zkazilo požitek z filmu. ()

flawi.f

Na to, že jde o český film, tak je Probudím se včera poměrně zdařilá záležitost. Pokud do toho člověk nejde s přehnaným očekáváním, tak se ve finále může slušně bavit. ()

DivX

To si delate prdel? Prazne sceny, spatny scenar a bezduche az trapne vtipky, a co ten radoby remake na americke komedie?!. Nejhorsi film roku! Hvezdu za Madla, ktery to bohuzel nezachranil! 1/10 ()

kinghome

Jedna z nejvtipnějších českých komedií poslední doby. Prostě skvělá vtipná komedie. Nic jinýho jsem nechtěl, takže jsem nadmíru spokojenej. 75% ()

RonaMidu

zbytečně dlouhé...navíc mne nebavilo ani koukání na chvílema tak špatnou paruku,že mi bylo líto,že jí nemůžu strhnout J.Mádlovi z hlavy,ani na jeho jinými tak oblíbené šklebení.... ()

Tyny

Musím říct, že do kina jsem šla na film ani s nejmenším očekáváním, abych nebyla zklamaná i přesto, že ostatní říkali, že je to fajn. Začátek filmu mě sice nijak neohromil, ale děj filmu a ten skvělý konec všechno napravil. Opravdu povedený film, jeden z nejlepších český filmů v poslední době. ()

Sfinkter

Atmosférou a výpravou má film něco do sebe, s Mádlem vám bude fajn, i když si chvílemi ze své role dělá až moc velkou srandu. ()

plechulka

Cílovou skupinu filmu bych viděla hlavně jako vrstevníky Mádlovy postavy a film vhodný třeba pro letní kina a návštěvu s partnerem, kdy je třeba, aby děj plynul hladce a jednoduše, často jste se zasmáli a případná chvilková nepozornost dění na plátně nebyla na škodu (nebo se teď už v tomhle věku do kina nechodí hlavně se v přítmí tisknout atd...?). Nicméně vtipným hláškám se zasmějeme i my, ve věku Mádlových rodičů - jen je třeba zůstat na povrchu a nešťourat moc do logiky věci. Pro mne nejlepší je "klip" se spolužákem Krejčířem pod závěrečnými titulky, ale ten za pár let (díky překrytí dalšími skandály či úniky) už bohužel vyšumí naprázdno... ()

viperDavid

Na to že nemám rád Madla se mi to líbilo. Vtipy byli bezva takže smekám nad českým scénářem. Pěkné akce i zajímavý otrepany námět. Což nemusí být na škodu. Hodnotím rozhodně kladně ()

Ryuuhei

Rozhodně jeden z nejsnesitelnějších výplodů české kinematografie za poslední dobu. Nápad skvělý, ale jinak taková nelogická blbost, která alespoň dobře pobaví. Já, jako fanoušek cestování v čase, prostě neodpustím tu nedomyšlenost, kdy změna v minulosti defakto neudělala skoro nic v budoucnosti a když přišlo na možné narušení vzpomínek, ani na to nebyl brán zřetel. Krom toho hrdinka působila jako kráva, kvůli které cestovat v čase je spíš ztráta času. Jinak to ale jde. Na českou produkci překvapivě dobré a koukatelné i poněkolikáté. A vyobrazení oné doby prý velmi věrné, leč komediální. 70% ()

bubun odpad!

Co to sakra mělo bejt, to s tou "packou" na konci? Kdyby to zaznělo v Hot shots, tak se zasměju, ale tady to bylo asi myšleno úplně vážně. Jen tak na okraj, myslím, že v roce 1989 u nás běžně nebyla k dostání cherry rajčata. Jinak film plnej product placementu, fuj. Nevtipný, s nesympatickými postavami. Karel Šíp na závěr to poslal do odpadu. ()

Lachtaan

Nejzábavnější česká komedie od samotných Pelíšků. Od počátku nového tisíciletí se žádnému režisérovi nepodařilo vytvořit tak lákavé dílo, že bych k němu od června 2012, kdy jsem měl tu nezapomenutelnou možnost jej vidět v kině, každý rok usedal u televize a bavil se, jako kdybych neznal nadcházející scény. Mádl v mnohem legračnější i vážnější, hlavně zajímavější roli než v kultovních Snowboarďácích a spousta dalších nejen mých českých oblíbenců v setsakra hezkém filmu. Čekám dodneška, kdy mě český film zase tolik ohromí. Možná to ale bude trvat i více než těch 13 let, co dělí Probudím se včera od klenotu s názvem Pelíšky. ()

anli

Režisér Miloš Šmídmajer se rozhodl po pohádce sáhnout do komediálních vod s prvkami sci-fi.Ony prvky sci-fi(v českých filmových vodách moc nevídané)je cestování časem zpět do minulosti.Základním příběhové schéma je jednoduché a založené na tom,co by člověk změnil ve svém životě,pokud by se mohl vrátit zpátky a znovu prožít určitou kapitolu.Tvůrci se zaměřili spíše na tu stránku komediální a to se opravdu podařilo,protože hlavní hrdina se vrací do předrevoluční doby a ta skýtá spousta opravdu vtipných věcí a situací(například takový Tuzex a fronta u něj mě velmi pobavila,tedy ,hlavně jak soudruzi vychvalovali zboží socialistické a stáli frontu na to kapitalistické,dále pak třeba takový počítač atd).Z dnešního pohledu působilo tehdy opravdu spousta věcí směšně a místy až neuvěřitelně(dnešní středoškoláci by na vyučovací rozvrh koukali asi dost divně a klepali by si možná na čelo).Toho režisér skvěle využil a divák se tak opravdu výborně baví.Film má trošku pomalejší rozjezd a v poslední části se zase malinko zpomalí,ale není to nic zásadního.Miloš Šmídmajer věděl,že potřebuje uvěřitelné postavy a tak tu i malé role hrají známe tváře a všichni jsou opravdu výborní.Zejména vyzdvihuji Jirku Mádla,z kterého se rodí skvělý komediální herec,kterých je v českých filmových vodách poměrně nedostatek,Evu Josefíkovou,která sem opravdu skvěle zapadla a taky rodiče hlavního hrdiny v podání Svatopluka Skopala a Ljuby Krbové,kteří jsou opravdu vynikající.Pak je tu spoustza vedlejších postav,které nejde přehlédnout a osobně jsem si velmi vychutnal Viktora Preisse,Miroslava Táborského,Milana Šteindlera a Petra Nárožného.Tenhle film opravdu hodně dělají herci a to se tady jednoznačně povedlo.Scénář je příjemný,nápaditý a vtipný a režisér se opravdu snažil vytvořit příjemnou a hlavně veselou podívanou se vším všudy.To se mu povedlo.Vůbec si totiž na nic nehraje a servíruje divákům komedii,která nemá žádný hořký či sociální podtext,nikdo tu není nemocný ani neumírá a celé je to velmi příjemné a vtipné pokoukání.Za to patří režisérovi můj dík,páč takových filmů je opravdu velmi málo.A v českých vodách ještě méně.Velmi jsem se pobavil a zasmál.Trošku lépe mohl být zpracován onen přesun v čase a možná malinko dbát na časový paradox,ale chápu,že tvůrci chtěli hlavně bavit.No a to se zadařilo opravdu vrchovatě,takže dávám jasných 80% a přemýšlím,že bych se v totalitní době ,plné soudruhů,opravdu znovu probudit nechtěl. ()

Bobik9

Nečekaně povedený a příjemný příběh na české poměry. Pár vtipných hlodů, docela slušné herecké obsazení, kterému velí Mádl, kterému podobné role musí sedět. Dobrá hudební kulisa a celkový nápad byl skvěle zvládnutý. Snad jen obsazení Filipa Blažka mi úplně nesedělo, ale nemohu chtít zázraky. Na české poměry je to jedna z nejlepších komedií posledních let. ()

Pavlínka9

Vtipná, svižná komedie, kterou jsem tady u nás od českého režiséra dlouho neviděla :) Bavila jsem se, poměrně dost vtipných momentů, skvělý Blažek ;) a Mádl jakbysmet ;) Návrat do doby, kterou jistě ocení plno lidí, aby zavzpomínali jak to tady tehdy vypadalo a už se do toho nechtějí nikdy vrátit (viz fronta do Tuzexu). ()

venison

Na českou produkci "sci-fi komedie" překvapivě obstojné :-) Celkem jsem se zasmála - hlavně za Filipa Blažka.. Jinak pěkná, ale celkem příjemná, slátoška :-D ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012