Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

Ukázka z filmu 1

ScarPoul

Rozhodne sa jedná o jednu z najlepších bondoviek s Rogerom Moorom. Exotické lokality - hlavne Egypt nám ukáže všetky svoje krásy, ktorými je známy a ktoré by sa oplatilo navštíviť, vedľajšie postavy ako Q a M dostávajú viacej priestoru ako zvyčajne. Moore je opäť krásne sofistikovaný a tentoraz vždy po nejakom drsnom súboji utrúsi nejakú pamätnú ironickú hlášku. Absolútne skvelo mu sekunduje Barbara Bach v úlohe ruskej agentky. Krásne to medzi nimi iskrý a scény s nimi sú vysoko pozerateľné. Čo sa týka hlavného zloducho v podaní Jurgensena tak je extrémne nevýrazný. A aj keď by som normálne k tomu mal veľké výhrady, pretože filmy o Jamesovi Bondovi sú hlavne o šialených zločincov - tak je tu stále postava, ktorá zatieňuje Jurgensena a stala sa akýmsi kultovým predobrazom klasických bondoviek. Jaws - alebo čelusť. Tento záporák je absolútne neprekonateľný. Jedna z mála postavičiek, ktoré boli vytvorené pre bondov svet a ktoré sa tam pekne krásne hodia. osobne som nadmieru spokojný - plus sa jedná o jednu z najlepších titulných melódií. ()

D.Moore

Další kvalitní bondovka-moorovka, dokonce jedna z těch nejlepších. 007 tu není jen za sexuální, vtipy trousící mašinu, ale film ho ukazuje mnohem více i coby vojáka (asi to bude i důstojnickou uniformou, kterou si na sebe párkrát vezme). Úvodní honička na lyžích je povedeně natočena (i když není tak dlouhá ani tak zábavná jako ta z Jen pro tvé oči), moc se mi líbí i celá část odehrávající se v Egyptě (kameraman zaválel) + hudba z Lawrence z Arábie v ní použitá. Závěr v tankeru je pak svižně, originálně natočená akce plná výstřelů, výbuchů a naštvaných unesených a unášejících námořníků. Co mě vážně mile potěšilo, bylo rychlé vyřízení padoucha. Žádné proslovy, okecávačky, bla, bla, bla, pane Bonde, prostě rychlá akce a hurá zachránit bondgirl (moc, moc hezká Barbara Bach). Čtyři čisté hvězdy. ()

Bauer

No nééé.To je ale pokrok od Žít a nechat zemřít ( ne že by to byla špatná bondokva to vůbece ne ale tahle je zase o něco lepší ).Skvělěj scénář a hlavně je tu legendarní padouch Čelisti. No jo prostě bondovky s Rogerem Moorem ( pouze s Moorem nepočítám žádného jiného představitele Bonda ) jsou čím dál tím lepší. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdy jste neviděl, jak se major sprchuje?" Mne tedy nikdy nezajímalo, jak vypadá major ve sprše, ale pak se vše změnilo. Poznal jsem major Amasovou a hned mi ta otázka začala dávat smysl. Major Amasová alias XXX je totiž tou nejkrásnější z bondgirl. Pokud s tím Honey Ryder, Stacey Sutton nebo Mary Goodnight nesouhlasí, tak se mohou dostavit ke mně do ložnice každý úterý v 11:40 h. Tak to bylo to důležitý a teď k filmu. Bond je tradičně skvělej lyžař, akrobat i parašutista, ale tohle je Zubův film. On baví tím, co všechno ukousne, rozkousne nebo překousne, ale třeba taky roztrháním dodávky. To byla prostě nádhera stejně jako raketovej útok sajdkárou nebo poklidnej výjezd z moře autem na pláž. Tak je to spravne, tak to ma byt. ()

woody

10. bondovka - A neskutečně velkolepá. Pro mě jedna z nejlepších, ne-li úplně ta nejlepší. Určitě to není způsobeno tím, že jsem ji viděl jako první z Bondovek. Předně ten děj - 3 ponorky pohlcené v obrovském tankeru. Padoušské sídlo v něčem co může nazvat obrovskou vynořující se železnou chobotnicí. A samotný grázl lačnící po zničení světa? Stromberg poslouchající Bacha a nechávající ve svém akváriu požírat nepohodlné lidi je stejně děsivý jako jeho obrovitý chlápek na špinavou práci - Jaws. Neksutečně originální postavy a scény (honička s Lotusem, britský patriotismus skrytý v padáku) od pánů Wooda a Maibauma, díky kterým nabral Bond druhý dech. Z menších špionážních filmů se staly rozmáchlé spektály, což pokračovalo až do Dnes neumírej. Uvidíme jak dopadne Casino Royale. A všimněte si co je napsáno v titulcích - v čem se má Bond objevit dále? Ano, v "Jen pro tvé oči" :-) ()

• Ian Fleming bol svojím románom "Spy Who Loved Me" tak sklamaný, že ho dokonca odmietol dať do tlače. Kniha sa tak k čitateľom dostala až po jeho smrti. (beso74)
  • 10.8.1977 sa Elvis Presley zúčastnil na špeciálnom premietaní tohto filmu v kine General Cinema vo Whitehaven, Tennessee. Bol to posledný film, ktorý videl, o 6 dni neskôr, v utorok 16.8. 1977 ako 42 ročný zomiera. (beso74)

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch