Špion, který mě miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

Jelikož si díly Bonda dávám v opačném pořadí, tedy pozpátku, tak se mi upřímně po Moonrakerovi ani příliš nechtělo jít do dalšího dílu. K mému údivu je ale Agent, který mne .... velice povedený a víceméně logický díl. Takže vše co mi neskutečně vadilo na Moonrakerovi (Star Wars hrátky) tady zkrátka není. Což rozhodně oceňuji, navíc padouch v podání Curda Jürgense je opravdu na úrovni. Nelze rovněž opomenout krásnou Barbaru Bach.(27.3.2010)

Konecne Moore natrafil na solidnu zapletku v tom najtradicnejsom Bondovskom style. Magor s megalomanskym planom ako znicit svet. K tomu vyuziva obrovsku lod s ktorou unasa ponorky. Takze finale je riadne velkolepe a skvele natocene. A druhou velkou liniou je postupne zblizovanie sa Bonda s nadhernou ruskou agentkou XXX (ked zaznelo jej meno, tak som najprv cakal, ze sa objavi Vin Diesel). Akcnych scen je tu dostatok. Najviac ma zaujala nahanacka najprv na suchu a potom pod vodou so specialnym autom, ktore sa meni na ponorku. Specialnu zmienku si zasluzi samozrejme neznicitelny Jaws, ktory si zakazdym po nepodarenom pokuse o jeho eliminaciu ocisti sako. Hlavny zaporak je slusne zahrany ale trochu blbo napisany a postupne sa sprava cim dalej tym hlupejsie. Moore za tie 3 roky od poslednej Bondovky uz v xichte trochu zostarol a v bitkach pôsobi stale neohrabane (a to radsej nespominam ako trapne vyzera na lyziach so zadnou projekciou), ale inak si svoju ulohu vychutnava. Hlavne zvadzanie zien a vtipne hlasky. Celkovo je film taky mix serioznejsich Conneryho bondoviek hlavne co sa tyka zapletky a v akcnych scenach to je zase klasicky Mooreovsky blaznive. Ale ono to nakoniec celkom dobre funguje. Slabsia mi pripadala len hudba a uvodna pesnicka. Dost zriedkavo tu zaznie Bondovska tema a namiesto nej tu su nove motivy, ktore mi nepripadali nijak zaujimave. Ale to je malickost. Vysledkom je kvalitna Bondovka, ktora patri k tym najlepsim s Mooreom. 8/10.(18.8.2016)

10. bondovka - A neskutečně velkolepá. Pro mě jedna z nejlepších, ne-li úplně ta nejlepší. Určitě to není způsobeno tím, že jsem ji viděl jako první z Bondovek. Předně ten děj - 3 ponorky pohlcené v obrovském tankeru. Padoušské sídlo v něčem co může nazvat obrovskou vynořující se železnou chobotnicí. A samotný grázl lačnící po zničení světa? Stromberg poslouchající Bacha a nechávající ve svém akváriu požírat nepohodlné lidi je stejně děsivý jako jeho obrovitý chlápek na špinavou práci - Jaws. Neksutečně originální postavy a scény (honička s Lotusem, britský patriotismus skrytý v padáku) od pánů Wooda a Maibauma, díky kterým nabral Bond druhý dech. Z menších špionážních filmů se staly rozmáchlé spektály, což pokračovalo až do Dnes neumírej. Uvidíme jak dopadne Casino Royale. A všimněte si co je napsáno v titulcích - v čem se má Bond objevit dále? Ano, v "Jen pro tvé oči" :-)(27.7.2006)

Nejen ženy, ale Anglie znovu potřebuje svého hrdinu! Agent, který mě miloval a Roger Moore se vrací a staví laťku svých bondovek velmi vysoko. Lotus Esprit jako legendární nezapomenutelné auto, které zvládá scény na silnici i pod vodou. V úvodu si James skvěle zajezdí na lyžích a během filmu si to bude v pěstním souboji rozdávat s bourákem jménem Jaws (Richard Kiel). Roger Moore se posouvá na žebříčku a nebojí se vytvořit nejlepšího britského agenta tajné služby. (86 procent)(24.11.2012)

Naivná a zábavná bondovka. Scenár je možno trochu pozliepaný a snaží sa hlavne ukázať čo najviac lokácii, ale malo to fajn "prázdninovú" atmosféru. Výzorovo bol pre mňa Moore vždy ten najlepší Bond a tu to len potvrďuje - akciu a odľahčenie vie skvelo skĺbiť. Zubatý zabijak je nezabudnuteľný... Barbara Bach je moja bľúbená bondgirl...(6.2.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 73.

• - Automobil Lotus Esprit, kterým se v tomto filmu Bond prohání po vodě i po souši, se stal po premiéře velmi žádaným vozem. Někteří zájemci na něj museli čekat v pořadníku až tři roky. (Colonist)

• - Úvodní honička se natáčela v Alpách a následný skok v Kanadě. (Zeebonk)