Špion, který mě miloval

• Nový Zéland

• Austrálie

007: The Spy Who Loved Me

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1977, 120 min (Director's cut: 123 min)

Zkušený a otrkaný anglický tajný agent Bond, James Bond, se dnes dostává do další šílené a životu nebezpečné šlamastiky. Dvě atomové ponorky se z čista jasna vypařily z vody a důvodem je nejspíš zachycení jich jinými radary. Jamesův osud se setká s agentem (agentkou) "troité x", která je pod velením Rusů (Sovětského svazu). Nejdříve pracují každý zvlášť na získání mikrofilmu, který nakonec nemá takovou hodnotu, nicméně Anglie a Rusko se poté dají dohromady a společně utvoří dokonalou dvojici agentů do akce. Píše se rok 1977 a nová triková studia dobývají svět, kdy i například George Lucas začal svou fenomenální fantasy Hvězdné války. Je tu k vidění obrovský pokrok od minulých dílů. Q připraví pro 007 obojživelný vůz na čtyřech kolech, který se určitě nezalekne ani helikoptéry. Oněch okoukaných zadních projekcí už vskutku ubývá a filmaři se předhánějí v akčnosti záběrů. Že je náš lamač ženských srdcí nesmrtelný asi dodávat nemusím, že. Velikou zbraň protivníků v podobě "Zuba" tak nakonec 007 stejně odvrátí.(13.8.2007)

10. bondovka - A neskutečně velkolepá. Pro mě jedna z nejlepších, ne-li úplně ta nejlepší. Určitě to není způsobeno tím, že jsem ji viděl jako první z Bondovek. Předně ten děj - 3 ponorky pohlcené v obrovském tankeru. Padoušské sídlo v něčem co může nazvat obrovskou vynořující se železnou chobotnicí. A samotný grázl lačnící po zničení světa? Stromberg poslouchající Bacha a nechávající ve svém akváriu požírat nepohodlné lidi je stejně děsivý jako jeho obrovitý chlápek na špinavou práci - Jaws. Neksutečně originální postavy a scény (honička s Lotusem, britský patriotismus skrytý v padáku) od pánů Wooda a Maibauma, díky kterým nabral Bond druhý dech. Z menších špionážních filmů se staly rozmáchlé spektály, což pokračovalo až do Dnes neumírej. Uvidíme jak dopadne Casino Royale. A všimněte si co je napsáno v titulcích - v čem se má Bond objevit dále? Ano, v "Jen pro tvé oči" :-)(27.7.2006)

Naivná a zábavná bondovka. Scenár je možno trochu pozliepaný a snaží sa hlavne ukázať čo najviac lokácii, ale malo to fajn "prázdninovú" atmosféru. Výzorovo bol pre mňa Moore vždy ten najlepší Bond a tu to len potvrďuje - akciu a odľahčenie vie skvelo skĺbiť. Zubatý zabijak je nezabudnuteľný... Barbara Bach je moja bľúbená bondgirl...(6.2.2007)

nobody does it better. roger moore je nejlepsi bond. zaprisahly conneryovkar si ted asi odplivnul a vyslal k me pojizdne zemljance hitmana ivana, takovy je zivot. tohle je bezpochyby jedna z top 5 bondovek a i kdyz misty pusobi trochu unavene (hlavne ty pomerne dlouhe trikove sceny, ktere by prokoukl i nezkuseny dement), je to proste obrovska klasika. a roger jede! jak ze to zpivala carly simon...?(5.9.2005)

Ani svým nejlépe hodnoceným zápisem do série si mě Moore nezískal. Bond začíná stagnovat, hlavní padouch je další megalomanský blázen a znovu dochází k vykrádání akčních pasáží s předchozích filmů. Vše tak drží pohromadě díky šovinismu hlavního hrdiny vůči všem ženám, které potká, v dnešní době věc už těžko představitelná.(28.4.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 73.

• - Během natáčení produkci s drobným problémem ohledně světla poradil sám Stanley Kubrick. (Colonist)

• - Spoiler: V závěru filmu ve scéně, kdy jsou Bond (Roger Moore) a Anya (Barbara Bach) v zachraném modulu a Anya míří na Bonda jeho zbraní, lze si všimnout, že má krátké nehty. V detailním záběru jsou však vidět dlouhé nehty. (Beo.wulf)