Špion, který mě miloval

• Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Velká Británie a SSSR mají problém. Právě se jim na moři ztratily dvě plně vyzbrojené atomové ponorky s jadernými střelami. Obě velmoci jsou zděšené a pro nalezení ponorek dělají maximum. Obě strany tak povolávají do akce své nejlepší špióny. Na ruské straně je úkolem najít ponorku pověřena nejlepší špiónka, major Amasová. Britové povolávají z dovolené Jamese Bonda. Ten se dozvídá, že materiály k zařízení umožňujícímu sledovat na moři jadernou ponorku kdosi v Káhiře nabízí k prodeji. James Bond tedy letí do Egypta. Netuší však, že i Karl Stromberg, který je za únosem obou ponorek, do Káhiry posílá své lidi. Jejich úkolem je získat materiály, které mu ukradla jeho bývalá milenka a které jsou pro Stromberga nebezpečné z hlediska jeho budoucích plánů. Bond v poušti vyhledá svého známého šejka a od něj se dozví, že materiály v Káhiře nabízí jakýsi Fekkesh. James Bond se v Egyptě potkává s ruskou agentkou, Anyou Amasovou. I ona chce od Fekkeshe koupit dokumenty, které obchodník nabízí. Než však mohou cokoliv od Fekkeshe koupit, je Fekkesh zabit Zubem, Strombergovým zabijákem. Nicméně Bond ve Fekkeshových věcech najde zápisník a v něm zprávu, že materiály má jakýsi Kalba, majitel místního zábavního klubu. I tady však Zub oba agenty předběhne a Kalbu zabije. Zub ukradne mikrofilm a z místa odjíždí autem, do kterého ovšem oba agenti stihnou naskočit. Zub zastaví před opuštěným starověkým chrámem. Tady se také oba agenti se Zubem utkají, Bond na Zuba strhne lešení. Amasová Zubovi sebere mikrofilm. Oba se lodí vracejí do Káhiry, Amasové se ale podaří Bonda omámit a mikrofilm mu sebrat. Když se James dostane do hotelu za svým řídícím důstojníkem M, najde ho společně s ruským generálem Gogolem a Amasovou. Bond se dozví, že Velká Británie a SSSR teď spolu na tomto úkolu spolupracují. Údaje z mikrofilmu jsou však pro všechny bezcenné. Proto zbývá jen jediné - vypátrat, kdo za ztrátou ponorek je. Z údajů na mikrofilmu se jim podaří zjistit, že část nafocených plánů byla vytištěna v laboratoři podnikatele Stromberga. Bond a Amasová se tedy vypraví na Sardinii, kde má Stromberg u pobřeží svou mořskou laboratoř. Bond s Amasovou se do laboratoře vetřou pod identitou mořského biologa a jeho manželky. Tady zjistí, že zmizení ponorek má něco společného s obřím tankerem Liparus, který Stromberg nedávno spustil na moře. Stromberg však už ví, kdo se mu ve skutečnosti vloudil do jeho laboratoře. Dává svým lidem příkaz Bonda a Amasovou zabít po té, co se oba vrátí na pevninu. I když se Strombergovi lidé snaží oba agenty zabít, díky skvělému Bondovu vozu se jim to nepodaří. Oba agenti nastupují do americké ponorky a vydávají se na moře najít Liparus. To jim sice vyjde, Liparus ale zapne systém elektronického rušení a nebohou americkou ponorku i s její posádkou doslova vtáhne do obřích útrob tankeru. Posádka je zatčena a Stromberg, který na palubě Liparu byl, si na Sardinii odváží zajatou Amasovou. Předtím dává ovšem příkaz svým lidem, aby s ukradenými ponorkami zaútočili na New York a na Moskvu. Po Strombergově odplutí se Bondovi podaří osvobodit sebe a zajaté námořníky a s nimi se zmocní Liparu. Aby Bond zabránil třetí světové válce, pošle z Liparu na palubu obou ponorek nové souřadnice cílů, kam mají ponorky odpálit své jaderné rakety. Posádky ponorek však nevědí, že cílem, na který útočí, je druhá z ukradených ponorek... (TV Prima)

Ukázka z filmu 1

Lima

007__č.10__Rogera Moorea jako v pozdějších bondovkách už moc nemusím, možná to měl "zapíchnout" dřív, zejména v posledních dílech bylo jasně vidět, že už na to nemá a ty jeho rvačky jsou spíš pro smích (zlatej Connery a jeho svižné duely). Nicméně v tomhle díle je ještě docela v pohodě. Stejně jako celý film, nabitý nápaditou akcí a s malým bonusem navrch v podobě úžasného Bondova objživelníku a jedné z nejhezčích bond-girls coby agentka Amasová. A HLAVNĚ - až budu děsně bohatej, chci mít jako bodyguarda padoucha Jawse :o) To je prostě neskutečný frajer, určitě nejlepší poskok v celé bondovské sérii. ()

Tosim

S Moorem a jeho bondovkami mám problém. On se mi jeví jako obstarožní seladon (i v těch prvních filmech), snímky pak buď fádní, nebo utahané, či přemrštěně nadsazené, popřípadě naprosto neoriginální. Nebýt hlavní kočičky a několika světlejších okamžiků, nudil bych se přímo katastrofálně. Navíc žádnej pořádnej song, něco jako Live And Let Die. ()

Marigold

Bond Rogera Moora mi nikdy příliš neseděl, dodnes mi připadá jako páprdovatý fotřík (dobře je to vidět ve rvačkách, které byly v podání Conneryho neskonale svižnější), na druhou stranu jsem vždycky oceňoval jeho nadhled a výtečný smysl pro sebeironii. A film Špion, který mě miloval, jsem jako dítě opravdu miloval a s malou kapkou nostalgie se mi líbí dodnes. Scénář je opravdu dobrý, pan Zub je hnusák k pohledání, Barbara Bach je nádherná a akční sekvence mají šmrnc a vtip (zejména ta s autem-ponorkou). V téhle Bondovce je všechno, co mám na agentovi 007 rád – poutavý příběh, spory mocností, zvrhlý záporák, nadhled a taky snesitelná dávka naivity (např. směšná Moorova "jízda" na lyžích před plátnem). K jedné hvězdičce ji chybí jen jediný skutečný Bond – Sean Connery. ()

Gemini

Možná nejlepší Mooreův Bond. A věřte, že vím o čem mluvím. A na rovinu řečeno, ze všech Mooreových partnerek je Barbara Bachová asi nejhezčí, to víte, diktát doby byl zvrácený, ale zrovna tahle dáma je koukatelná:) Stěžejní body "příběhu" - "tanker" pojímající do svých útrob jaderné ponorky, podmořské město u Sardinie, bílý Lotus měnící se v ponorku, padouch Jaws (česky pojmenovaný jak jinak než Čelisti, to na některých videokazetách, v televizi pak Zub, jedno lepší než druhé:)) perfektně hraný obrem Richardem Kielem a důvod proč tam vůbec Barbara Bachová hraje ruskou špiónku (major Anya Amasova, krycí jméno Trojité X - po tomhle zjištění už vám Vin Diesel nepřijde jako takový tvrďák:)) - perestrojka a další nezapomenutelný výstup generála Gogola, šéfa KGB;) Přidejte si k tomu velmi vydařenou hudbu a máte osmdesátku jako když vyšije. ()

Enšpígl

Zatímco v jedné z nejlepších bondovek s Connerym, žere velká raketa mále rakety . V jedné z nejlepších bondovek s Moorem, žere velká loď menší ponorky. Já toho Bonda prostě miluji . Naprosto fantastický je i záporák zvaný Čelist, rád bych získal číslo na jeho zubaře . Z akce, která je vidět ve filmu leckomu může taky spadnou čelist a rozhodně se nenarovná z exteriérů hlavně ty podmořské záběry jsou překrásné. Barbaru Bach bych taky miloval a to nejsem agent . ()

• Titulní píseň "Nobody Does It Better" nazpívala americká zpěvačka Carly Simon. Jde o první bondovku, u níž se název úvodní písně neshoduje s názvem filmu, verš "The Spy Who Loved Me" se však objevuje v textu. (skudiblik)
  • Barbara Bach získala rolu vo filme len 4 dni pred začiatkom natáčania, na kasting prišla s cieľom získať si v tomto filme nejakú úlohu, na svoje veľké prekvapenie dostala hlavnú ženskú. (beso74)