Reklama

Reklama

Špion, který mě miloval

  • Česko Agent, který mne miloval (více)
Ukázka z filmu 1

Obsahy(1)

Studená válka v plném proudu, James Bond v nejlepší formě. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britská jaderná ponorka po nečekaném výpadku energie záhadně zmizí z armádních radarů. Totéž se stane s jednou ruskou ponorkou. Britský tajný agent 007 James Bond je kvůli incidentu odvolán z úkolu v Alpách, kde stačí v sebeobraně zabít sovětského agenta KGB. Jeho první cesta vede do Káhiry k bohatému překupníkovi Fekkesovi. Ten měl na černém trhu zprostředkovat prodej mikrofilmu s plány zařízení, které umožňuje právě sledování ponorek. Zde se Bond setká s ruskou agentkou XXX, půvabnou majorkou Aňou Amasovou, stejně jako se zabijákem Sandorem a především s nezničitelným obrem s přezdívkou Zub. Zabiják, který kromě svých svalů používá i stisk umělého ocelového chrupu, pracuje pro loďařského magnáta Stromberga. Bond s Amasovou musejí spolupracovat, aby odhalili Strombergův zločinný plán: šílený boháč s pomocí obřího tankeru ukořistil obě ponorky a teď z nich chce vystřelit jaderné střely na New York a Moskvu. Tím hodlá vyvolat celosvětovou jadernou válku a zánik lidstva na zemském povrchu. Zároveň buduje podmořská města pro novou „nezkaženou" civilizaci. Bond a Amasová se v boji proti Strombergovi osvědčí jako skvělí spolupracovníci – ovšem jen do chvíle, kdy se ukáže, že ruský agent, kterého 007 zabil v Alpách, byl Aniným milencem... (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Ukázka z filmu 1

Recenze (373)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Zatímco v jedné z nejlepších bondovek s Connerym, žere velká raketa mále rakety . V jedné z nejlepších bondovek s Moorem, žere velká loď menší ponorky. Já toho Bonda prostě miluji . Naprosto fantastický je i záporák zvaný Čelist, rád bych získal číslo na jeho zubaře . Z akce, která je vidět ve filmu leckomu může taky spadnou čelist a rozhodně se nenarovná z exteriérů hlavně ty podmořské záběry jsou překrásné. Barbaru Bach bych taky miloval a to nejsem agent . ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

S Moorem a jeho bondovkami mám problém. On se mi jeví jako obstarožní seladon (i v těch prvních filmech), snímky pak buď fádní, nebo utahané, či přemrštěně nadsazené, popřípadě naprosto neoriginální. Nebýt hlavní kočičky a několika světlejších okamžiků, nudil bych se přímo katastrofálně. Navíc žádnej pořádnej song, něco jako Live And Let Die. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Bond Rogera Moora mi nikdy příliš neseděl, dodnes mi připadá jako páprdovatý fotřík (dobře je to vidět ve rvačkách, které byly v podání Conneryho neskonale svižnější), na druhou stranu jsem vždycky oceňoval jeho nadhled a výtečný smysl pro sebeironii. A film Špion, který mě miloval, jsem jako dítě opravdu miloval a s malou kapkou nostalgie se mi líbí dodnes. Scénář je opravdu dobrý, pan Zub je hnusák k pohledání, Barbara Bach je nádherná a akční sekvence mají šmrnc a vtip (zejména ta s autem-ponorkou). V téhle Bondovce je všechno, co mám na agentovi 007 rád – poutavý příběh, spory mocností, zvrhlý záporák, nadhled a taky snesitelná dávka naivity (např. směšná Moorova "jízda" na lyžích před plátnem). K jedné hvězdičce ji chybí jen jediný skutečný Bond – Sean Connery. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

007__č.10__Rogera Moorea jako v pozdějších bondovkách už moc nemusím, možná to měl "zapíchnout" dřív, zejména v posledních dílech bylo jasně vidět, že už na to nemá a ty jeho rvačky jsou spíš pro smích (zlatej Connery a jeho svižné duely). Nicméně v tomhle díle je ještě docela v pohodě. Stejně jako celý film, nabitý nápaditou akcí a s malým bonusem navrch v podobě úžasného Bondova objživelníku a jedné z nejhezčích bond-girls coby agentka Amasová. A HLAVNĚ - až budu děsně bohatej, chci mít jako bodyguarda padoucha Jawse :o) To je prostě neskutečný frajer, určitě nejlepší poskok v celé bondovské sérii. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Možná nejlepší Mooreův Bond. A věřte, že vím o čem mluvím. A na rovinu řečeno, ze všech Mooreových partnerek je Barbara Bachová asi nejhezčí, to víte, diktát doby byl zvrácený, ale zrovna tahle dáma je koukatelná:) Stěžejní body "příběhu" - "tanker" pojímající do svých útrob jaderné ponorky, podmořské město u Sardinie, bílý Lotus měnící se v ponorku, padouch Jaws (česky pojmenovaný jak jinak než Čelisti, to na některých videokazetách, v televizi pak Zub, jedno lepší než druhé:)) perfektně hraný obrem Richardem Kielem a důvod proč tam vůbec Barbara Bachová hraje ruskou špiónku (major Anya Amasova, krycí jméno Trojité X - po tomhle zjištění už vám Vin Diesel nepřijde jako takový tvrďák:)) - perestrojka a další nezapomenutelný výstup generála Gogola, šéfa KGB;) Přidejte si k tomu velmi vydařenou hudbu a máte osmdesátku jako když vyšije. ()

Galerie (177)

Zajímavosti (51)

  • Při své návštěvě ve Strombergerově (Curd Jürgens) sídle nastupuje James Bond (Roger Moore) na úrovni vodní hladiny do výtahu a jede nahoru. Když z něj vystoupí, je ale v místnosti na úrovni mořského dna. (Stejšn)
  • Ian Fleming bol svojím románom "Spy Who Loved Me" tak sklamaný, že ho dokonca odmietol dať do tlače. Kniha sa tak k čitateľom dostala až po jeho smrti. (beso74)
  • Barbara Bach získala rolu vo filme len 4 dni pred začiatkom natáčania, na kasting prišla s cieľom získať si v tomto filme nejakú úlohu, na svoje veľké prekvapenie dostala hlavnú ženskú. (beso74)

Související novinky

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (více)

Reklama

Reklama