Zpráva o Europě

• Česko Europa Report (festivalový název) (více)

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo přinesly pouze neurčité informace a fotografie zamrzlých plání. Vědci i spisovatelé vědeckofantastické literatury vznesli domněnky o možnosti života v obrovských oceánech, které se pod ledem nachází. Pravdu má odhalit až posádka s úkolem zjistit, zda-li jsme opravdu ve vesmíru sami. (3DD!3)

Me.Plus.You.

Škoda :/ ten film měl navíc. Nejvíc postrádám napětí, tím spíš, že mnoho scén k tomu přímo vybízí. Nicméně dávám 60% protože rozpočet byl vyčerpán maximálně, herecké obsazení neruší běh filmu a hlavně je to čistokrevné Sci-Fi a takových moc není. Jen si nemůžu odpustit to "škoda, ten film měl navíc". ()

serpencia

WOW. Hodinka a půl, která mi přišla jako chvíle... Konečně sci-fi, konečně jeden z filmů z nedávné doby, kterému (skoro) nic nevytknu! A to co vytknu je třeba detail jako přechody z jedné kamery na jinou během začátku filmu (Proč tam byly? A proč pak už ne?). Ideální konec filmu pro mě je ve chvíli, kdy vidím "that final image", ale když už musí být delší tak beru i takový který je :-) Určitě není špatný (a americky dlouhý) - a to mám s konci většinou problém. Tenhle film fanouška sci-fi vtáhne a nepustí po celou dobu, a tak si film obecně představuje asi většina z nás. Ještě dodám, že found-footage filmy nemusím, ale takhle? To je něco jinýho! Po prvním výletu na Europu hodnotím 90%. ()

jurajpower

Kto má rád čisté a jednoduché science-fiction ako bola napríklad 2001: Vesmírna odysea, alebo Votrelec prvý diel, ten si príde na svoje. Oceňujem 90 minútovú dĺžku, bez možnosti pokračovania a zbabrania myšlienky v ďalších dieloch. Jednoduchý úvod, čistý priebeh a stručný záver. ()

flouny8

Pokud máte problém večer usnout, vřele doporučuji. Jestliže se vám líbí dokumenty o letech do vesmíru, vřele doporučuji. V každém jiném případě nekoukat. Je to strašná užvaněná nuda, která se prolíná s nudou a graduje v grandiózní nudu. 30 vteřin svítící chobotnice na konci to nezachrání. ()

Otan

Tak přátelé ,to je zajímavé dílko.Více méně se jako by nic neděje a přitom děje.Postavy mi přijdou úplně přirozené a těžko říci ,jak by se někdo v reálu choval nějak moc odlišně.Na povrchu Europy jsem měl pocit,že to museli natočit právě tam.Ve filmu moc hudba nezní,ale to jen umocňuje tíživé situace.Pravda rozjezd je pomalí,ale pěkně se stupňuje a závěr ten mě vyloženě potěšil,protože ne každý americký kosmonaut porazí vesmír a přečůrá kde co.Na 5* to třeba být nemusí,ale líbí se mi ,že to jde i nearmagedonovsky. ()

Ochechulak

Opět jedna velmi dobře natočená meziplanetární cesta. Role jsou zahrány tak akorát, nikdo nepřehrává a hlavně - pro mne jsou to prakticky neznámé tváře (až na Nyqvista). A ta astronautka, no ta jak skončila pod ledem, tak ta vám měla tak nádherné hnědé oči.. Už jen ty jsou za pár hvězdiček :) Dokumentární pojetí je dobře seskládané, škoda jen, že hned víme jak to dopadne. A právě závěr mi nedovolí dát plných 100%, ale tak 90-95%. SPOILER: proč tam museli dát tu chobotnici sLEDkama? Kdyby se otevřel poklop a něco neidintefikovatelného vtrhlo dovnitř, bylo by to lepší, takhle už je předem dané, že život tam existuje a už víme v jaké formě. Podle mne by byl vhodnější konec bez vysvětlení a hlavně bez ukázky nějakého hlavonožce. ()

006.Trevelyan

Ani chvíli jsem se nenudil, od první minuty jsem byl vtažen do kokpitu a cestoval s posádkou. je vidět, že kvalitní sci-fi lze natočit za málo peněž. Není potřeba monstrozních výbuchu a Sandry Bullock. ()

UrsusDom

Profesionálně dobře odvedená práce, jak kamery, tak herců. Je možné, že jsem zaujatý, ale nenašel jsem v ději žádná hluchá místa, nelogičnosti, zbytečné či zmatené dialogy. Pro mě čtyřhvězdičkový film. ()

JimWalker007

Zpráva o Europe mešká minimálne dvadsať rokov, takže v súčasnosti nemôže veľmi zaujať svojou komornosťou a predvidateľným dejom. A to, že žiadny z kozmonautov nie je istený tenučkým lankom ani vo vesmíre ani na ľade, od ktorého závisia ich životy, logicky uvažujúci divák nemôže odpustiť. ()

90125

Scenáristicky málo nápadité a režijne dosť nezvládnuté low budget scifi. Najväčším problémom je neštastne zvolená flashback-foundfootage forma (kedy to už konečne vymrie ?!?!), s chaoticky rozprávaným príbehom. Kedže prakticky úplne chýbajú exteriérové zábery, nevedel som sa vôbec odpútať od pocitu, že sa to celé odohráva vo filmovom atalieri. Nejaké charakterové postavy príbeh nemá a podivné, nelogicky-nevedecké uvažovanie astronautov má za následok nedôveru v ich schopnosti. Pokus o hudobnú asociáciu s Vesmirnou Odyseou bol milý a tvorcom slúži ku cti, že ani na chvíľku neskĺzli k akčnému hororu a ostali žánrovo čistí. Druhá hviezda je za starého sci-fi fandu. 55 % ()

StanleyVanH

Asi nejvíc skurveně natočený vesmírný film, co jsem kdy viděl, mobilem bych to natočil lépe. Záběry na Europě byli víc než tragické, na dnešní dobu a celkově jen samé žvaněni o hovně. ()

Xinn

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouho přemlouval, protože nemám rád filmy found footage, ale na druhou stranu jsem starej scifík, a i vaše zdejší - poněkud rozporuplné - recenze mě k tomu popíchly. Takže co k tomu dodat? Ve filmu se opravdu nic moc akčního neděje, což se projevilo i na tom, že jsem zhruba v půlce usnul :-) Na druhou stranu si ale dovedu představit, že kdyby se lidstvo v současnosti nebo blízké budoucnosti vydalo někam dál než za orbitu, tak by to vypadalo rozhodně spíš tak, jako v tomto filmu, než jako v nějakým Star Treku :-) Jako laik nebudu hodnotit režii, kameru, střih, atd., ale u mě je to poctivejch 50 na 50, tedy za 3 hvězdičky. ()

nezavisle

Fest vydarené scifičko. Vynikajúce spracovanie témy, ktorá síce nie je ohurujúca, ale ide najmä o napätie a drámu, ktorá trvá až do samého konca. Až je človeku ľúto, že sa to skončilo tragicky. Výborná, nevtieravá hudba. Celý film som však bojoval s tým, ako môžu ľudia prežiť roky v tak stiesnenom priestore, s vymedzenými/obmedzenými možnosťami, a pritom ešte k tomu aj ostať relatívne v pohode. Solid! ()

Pythonator

Podávám zprávu o Europě. Zpráva je to dlouhá a nezáživná, ale na konci zprávy se třeba dostanu i k nějaké té mimozemské entitě. Film stojí za hovno, protože je pojat ve stupidním žánru Found footage, v němž nikdy nic kloudného nemůže vzniknout, protože to má do opravdové filmařiny asi stejně tak daleko jako home video. Doporučuji divákům ušetřit čas a pustit si pouze konec filmu, který se odehrává na povrchu Europy. Anebo si pustit třeba něco podobného, ale mnohem záživnějšího, jako je třeba švýcarské Cargo. ()

draxxi

Tak tenhle film me dostal. Pred pulnoci jsem sel koukat na film a vubec jsem netusil na jakej a o cem.... Maximalne me to dostalo a paradne jsem si ten napinak uzil... Super... 5/2/2020 89% ()

Stephora

opět se potvrzuje, že čím více lidí ve filmu umře, tím vyšší hodnocení film dostane. Já jsem asi čekala moc a nedostala jsem skoro nic. Žádný pocit z filmu nemám, pusto, prázdno, nic si neodnáším, žádnou naději, ohromení, strach, obavy... Hlavní postavy nedostaly dostatek prostoru, abych si k nim vytvořila jakýkoliv vztah a proto mi bylo nakonec úplně jedno, co se s nimi stalo. A právě proto mi ani to "uvědomění si vlastní nicotnosti" na konci moc nešlo... Ale abych jen nehaněla - 95% dávám za kameru - ta mě hodně vzala a sem to perfektně pasuje - umocňuje to stísněnost, i když by se s tím pocitově dalo pracovat víc - prostředí se do pocitů a činů postav bohužel nijak nepromítne. Také nemohu upřít filmu příjemné tempo s napětím až do konce - chvílemi jsem si nejen obrazně hryzala nehty a čekala, co se stane. O to víc mě zklamal závěr, ale na ten už si musíte udělat názor sami...6/10, podle mě nevyužitý potenciál. ()

Googooplexer

Obria blbosť, ktorú som dopozeral len aby som zistil že koniec je ešte obrovitejšia blbosť. Fakt divné konanie postáv.. POZOR špoiľer: Prečo sa ten Džejms Corrigan niečoho nechytil jednou rukou (čo napr tak tých dverí, či ako to títo díp throat astronauti volajú) a druhou mohol Andreja Kozmikoviča vepchať dnu. Ale nie, on bude filmový hrdina! Nuž a potom Kaťuša (to bola naozaj zábavná scéna) "idem, povrch vyzerá pevne a bez prasklín." no a už o sekundu "do pidže, povrch je nestabilný!". Och bóže, títo vedci. Nuž a nakoniec možno budem za debila, ale: Andrej Kozmikovič a Džejms Hrdina ostali na orbite a opravovali čo ja viem čo, možno domáci destilačný šystém. A prečo sa potom Andrej nejak objavil na povrchu Europy s ostatnými parťákmi? Mali 2 pristávacie moduly? Spadol? Skočil? Alebo som len mal mikrospánok? Prosím scientológovia, vysvetlite mi to. Dve hviezdy za to, že ma to naozaj nechalo na vážkach a tiež za to, že sú tam zadné vrátka, aby to v prípade neúspechu (alebo možno úspechu) mohli označiť za prequel všetkých prequelov votrelca. ()

Wurf

Paráda! U filmu jsem se fakt bavil. Uvěřitelné sci-fi. Po úvodních zmatcích a prodlev snímků, aneb šup sem, šup tam, došlo k ustálení celého příběhu. Nutno říci, že film působí klaustrofobicky, napjatě. Pro mne nejlepší found-footage film 2013. ()

Solitude

zaujalo ma to ovela viac ako ktorykolvek z kasovych trhakov za posledne dva roky (samozrejme rovnake zanre). Efekty boli z tych slabsich ale celkovy dojem to nekazilo pretoze film mal spad a dej, co su podla mna kriteria dobreho filmu, efekty su uz druhorada zalezitost. ()

Caravagio

Sci fi žáner mám asi zo všetkých najradšej, no tento film ma nenadchol. Bol som pripravený mu dať aj 5 hviezdičiek, ale vyštveralo sa to na 3. Ten strich a neustále prerušovanie deja mi nedovolilo sa vžiť do filmu a neustále sa opakujúci interiér a skoro žiadny exteriér k tomu napomáhalo. No proste som sa pri tom filme nudil. Dve plus jedna hviezdička na nápad. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka