Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

DonQ

Film byl pro mne zklamáním, a to nejen díky zpackanému "hororu", který nestraší, neleká - nedělá nic, ale především o neautentičnosti reálií, což dnes, v době černé turistiky by jistě ani pro filmaře nebylo neřešitelným problémem. To obzvláště, když konkrétně město Pripjat je mediálně více než provařené. O hovadinách ohledně radiace ani nemluvě. ()

Testament

Eh? Nedodělek. Černobyl, medvěd, co se prohání barákem (ne, nezhulil jsem se), zmutovaní lidi a závěr "šokující". Tak, kdo další? A rozpočet byl kolik? Každýmu 2 hambáče, Zero Colu a vodku s cigárama pro tovariše. Na neshledanou. ()

korndaddy

Jsem rád, že sem od filmu moc nečekal, tudíž nemůžu bejt moc nasrán. Pár lekaček sice bylo a nápad udělat film z Pripyatu je dle mého hodně zajímavý, ale to není vše. Film přes to nudil, byl nepropracovanej a herecké výkony velice průměrné. Snad se do budoucna dočkám kvalitního snímku z černobylského prostředí. ()

Joann

Pitomí amíci s pitomejma nápadama a jeden Rusák, kterej to má ,,pod kontrolou"....Nevím teda, proč by zmutovaný příšery napadlo překousávat kabely od auta, ale budiž...Některé lekačky slušné...rozkousané nohy taky ok...Škoda, že je to kvality B až C, ty hnusný potvory mě docela zajímaly, ale tohle jsou spíš blbě udělaný zombíci, na který není skoro vidět....Ale tak aspoň občas jsem se bála, to je pravda. ()

TheNine

Ach jo. Člověk se chce jednou pořádně podělat a ono nic. Lokace sama o sobě nahánějící husí kůži a potenciál hororu vystavěného na radioaktivní půdě Černobylu je do posledního písmene otřesně nevyužitý. Nevidíte NIC, strach z neznáma se nedostavuje a ten konec... to mělo být prokrista pána co?! Oren Peli ať se jde zahrabat, tohle vymyslet muselo dát teda hodně práce. Jediný plus na tomhle filmu je Olivia Dudley. A ano, není to jejím herectvím... Dialog: "Yuriiiii!" Hodnocení: 20% ()

Chipsonator

No a takhle to dopadá když Američani lezou kam nemají. První věc co musím pochválit je místo kde se příběh odehrává, opravdu skvělý nápad udělat horror z místa největší jaderné katastrofy. Atmosféra opuštěné Pripjaťi a Černobylu je skvělá ( i když ani jeden záběr nepochází ze skutečného místa, ale tak co už), a hlavně díky tedy jedinečné atmosféře těchto dvou míst hodnotím takhle vysoko. Film začíná pozvolna a tak první asi půl hodinu se nic neděje, avšak jak už to u horrorů kde si banda mladých lidí někam vyrazí bývá, něco se posere a film pak už jen stupňuje atmosféru a to opravdu skvěle, tak skvěle že mě film donutil oddalovat má sluchátka od mých uších (můj tradiční zlozvyk při sledování horrorů, i když to tady nebylo tak hrozné jako při Sinistrovi, tam jsem měl ke konci radši sluchátka deset centimetrů od uších). Co se týče herců tak jsou obstojní a obstojně hrají, sice nic extra ale stačí to. Dokonce ani kamera mi tu nevadila jak si tu někteří stěžují, podle mě byla dobrá a to co bylo vidět bohatě stačilo, přeci jen si tak film uchovával rouško tajemství když kamera neodhalila všechno do detailu. Tak a teď je čas na konečný verdikt, tákže Černobylské deníky jsou dle mě jak na CSFD tak i na IMDb nedoceněné, film pracuje se skvělou atmosférou, ta se od poloviny filmu parádně stupňuje a i když jsou některé lekačky trochu předvídatelné tak fungují, podle mě jsou Černobyslké deníky víc než slušný horror, který si ode mně vysloužil čtyři hvězdičky a 75%. ()

Han22

A takový úžasný film z tohohle námětu mohl být. Třeba hra S.T.A.L.K.E.R. z tohohle prostředí a námětu vykřesala pomalu herní hit roku. A Černobylské deníky? Představte si libovolné sídliště v Česku, vybydlené nepřizpůsobivou menšinou, vypusťe do něj šestici pitomců, kteří zde budou trapně pobíhat a uhýbat padajícímu bordelu a máte tenhle film. Film trvá hodinu dvacet, po hodině konečně někdo za šíleného zmítání mobilní kamerou někde zařve. Pak je to řekněme dvacet minut celkem napínavé i když potvory prakticky není vidět a nakonec to zabije absolutně debilní konec. Lacinost prostředí a vizuálu je taková, že mám pocit, že bych něco podobného zvládl natočit i já v brněnském Bronxu. ()

MareT.

Jak se to vezme. Já jsem totiž od toho moc nečekal a proto jsem ani nebyl zklamaný. Celkový příběh nevybočuje ze standartu, postavy taky ne. Atmosféra celého místa je ale kvalitní, kdyby to mělo lepší scénář a více udérných a zapamatovatelných scén, bylo by to určitě lepší. Takhle jenom čekáte a ve většině případů se nedočkáte. ()

beba789

Film s velkým potenciálem,který režisér neuměl použít a vůbec to nepůsobilo strašidelně.Celý film je tak předvídatelný že se ani neleknete.Je už od začátku jasné že tyto ''hrůzostrašné" události nepřežije nikdo.A na konec tu máme překvapení , který mi přijdě,že je v každém druhém hororu.Letošní rok hororům moc nedal (až na Cabin in the Woods,které zatím není nikde k sehnání ale ohlasy má na horor velice dobré).Máme tu samé propadáky:Piraňa 3DD a teď tohle.Spíše by se to mělo jmenovat Černobylské Debility.Doufám že aspon PA 4 se Silent Hillem 2 se povedou.18%. ()

anaticha

U tohoto filmu jsem měla celou dobu takový divný pocit, protože Pripjat jsem znala jenom z fotek a nedokážu si představit co bych tam dělala, kdybych se tam ocitla. Každopádně obdivuju herce a všechny kolem, že tam dokázali točit! Jako film takový nic moc, nenadchne, ani neurazí.2* ()

ti88na

Toto sa vážne niekto odváži nazvať hororom? Tvorcovia by mali ísť sami do černobyľského reaktoru na pár dní a možno by sa im okrem iného rozsvietilo aj v hlavách a pochopili by akým nehanebným spôsobom zabili skvelý námet vo výbornom prostredí. Zrejme pre nízky rozpočet sa rozhodli len vykradnúť o stupeň kvalitnejšie horory, ale aj tak je to len trápne behanie vystrašených magorov po bytovkách pripomínajúcich Luniku IX. Absolútna predvídateľnosť, nulový dej, mizerný scenár, príšerná chaotická kamera, jednoducho tragédia. Jediné pozitívum je dĺžka, kde som však tiež len zdesene pozrela na stopáž a povedala si, veď o chvíľu je koniec a ešte sa nič nestalo. ()

AdamesWWE

[3/10] Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, prostredie kde sa odohrala jadrová katastrofa vyzerá dobre, ale film naráža na základné problemy. Tínedžerov som čakal, škoda sympatického Juriho ktorý skonal ako prvý, ale kamera je fakt amatérska a rozstrasená, snaží sa zakryť malý rozpočet a slabé masky mutantov, ktorých ani vôbec nieje vidieť. Atmosféra nulová, lakačky skoro žiadne. Lacné, amatatérské a podpriemerne slabé. A to som si myslel, že film má dosť veľký potenciál. ()

shimpy(CZ)

Mě si film získal opravdu skvělou atmosférou, celou dobu jsem si připadal, jako bych byl účastníkem dění. Černobylská katastrofa mě fascinuje. Je zde cosi tajemného a "jiného". Způsob jakým bylo zachyceno město duchů - Pripyat, je opravdu splněný sen každého, který aspoň trochu touží po tom se do tohoto města skutečně podívat. Přesně takhle to tam vypadá, z filmu sálá ta beznaděj, to ticho a ta prázdnota... Člověku až mrazí, jak to vypadá skutečně. Pokud se film opravdu natáčel na "místě činu", obdivuji filmaře, že tam tak dlouho vydrželi. Já bych byl strachy bez sebe... hlavně v noci... ()

Sufferer

Vstup len na vlastné nebezpečenstvo, a to doslova. Černobyľské denníky priťahujú divákovu pozornosť pod rúškom známej rádioaktívnej katastrofy, a keďže už len pomyslenie na ňu nevyvoláva dvakrát príjemný pocit, je tento námet ako stvorený na hororové spracovanie. Film sa pochopiteľne nenatáčal priamo na mieste tragédie, no ilúzia ľudoprázdneho a pustého prostredia je takmer dokonalá, avšak je užitočná ako vedro bez dna, pretože sa nedokázala podpísať na atmosfére, ktorá tu proste chýba. Tvorcovia si pre nás pripravili iba ošúchané “bu-bu-bu“ postupy, ktoré ani zďaleka nie sú desivé či strašidelné, no na druhej strane, táto extrémna osemdesiatminútová turistika zbehne celkom rýchlo. ()

Teabag

Příjemný hororový kousek s docela dobrým nápadem, ale bohužel jen průměrným provedením. Každopádně procházka po Pripjaťi měla svoje kouzlo a nebýt zbytečně natahovaného úvodu a fádních postav, mohlo to být opravdu super. 5/10. ()

J*A*M*A*L

Před čtyřmi dny jsem si užil asi nejlepší AMERICKÝ HORROR Cabin in the woods, předevčírem jsem měl tu čest zažít naprosto famózní horrorový duchařský zážitek a zároveň pro mě nejlepší horror roku 2012 Woman in black s DANIELEM RADCLIFFEM a dnes jsem si vychutnal trošku slabší, ale přesto pro mě skvělý horror.No začátek filmu: Typický americký horror (parádička a všichni se smějí), ale nuda to nebyla a poté jakmile ve filmu běžela 25. minuta, tak pro mě začal velký horrorový zážitek.Ani příběh nebyl špatný, což vlastně nemá snad žádný americký horror (kupodivu) tentokrát se už nezabíjelo jen v určitém místě, tentokrát na to měli celé město, takže i výhoda.Navíc jsem docela čekal, že se mi to bude líbit když to bylo od tvůrců Paranormal Activity.Asi se na každém konci jejich horrorů leknu.89% ()

TERRORDROME

Amíci to majú ťažké, môžu ísť síce na dovolenku kamkoľvek na svete, ale musia počítať s tým že ich tam umučí a zabije nejaký úchyl či obluda. Iné to nebude ani pre skupinku trotlov čo sa rozhodli omrknúť ukrajinské atómové mestečko Pripjať pri Černobyle. Obhliadka chátrajúceho komunistického skanzenu smrti je parádna, až na to že im krysy zožerú motor v dodávke a oni tam uviaznu. A že tam po nociach brúsia zmutovaný súdruhovia ktorý zháňajú niečo pod svoje plesnivé zuby je jasné každému kto nestrávil posledných 20 rokov ryžovaním piesku na Plute. Je pravda že tu po celú dobu neuvidíme ani to legendárne veľké hovno, maximálne sa čosi neurčité mihne v tme, ale nemôžem povedať že by ma to nejako mimoriadne sralo. Môžete hrdinom vyčítať že sa správajú ako také vemená, ale nemyslím že to bolo také zlé, dokonca tvrdím že v skutočnosti by to bolo ešte omnoho horšie. Až niekedy uviaznete na noc v zamorenom meste kde vás bude naháňať zmutovaná zgerba, tá rýdza Vulkánska logika vás s najväčšou pravdepodobnosťou dosť rýchlo prejde a budete ešte radi ak si vôbec trafíte hovnom do gatí. Ja hovorím že to bola slušná hororová jednohubka vo veľmi pekných ( rozumej hnusných ) kulisách ktorá mi nežrala nervy a to sa počíta. ()

PetkaW.

Po dlouhé době jsem měla chuť na pořádný horor. No... tak volba bohužel nevyšla. Takhle laciný film jsem už dlouho neviděla. Nějaká akce přišla až v posledních 20 minutách filmu a i ta byla dost slabá. Zkrátka nuda, mizerná atmosféra, po technické stránce taky hrůza, herecké výkony horší než v divadle zkomponovaném mateřskou školou, dialogy, člověk se vlastně ani pořádně nedozví, koho se teda má bát, protože na zmutované lidičky není žádný pořádný záběr (asi chtěli ušetřit na maskách), klepající se kamera, která nevypadá ani jako amatérské záběry, ani jako profesionální nafilmování... prostě... ne. Tohle se vážně nepovedlo... ()