Komentáře uživatelů k filmu (678)

 • Chrustyn
  ***

  Před nedávnem, když jsem sledoval životopisný snímek "Hawking", obdivoval jsem herce i tvůrce snímku za to, jak se jim povedlo poutavě zpracovat část života legendárního, ale pro mě jinak nepříliš zajímavého člověka. U tohoto filmu se stal pravý opak a výsledný dojem sice nebyl špatný, ale absolutně nemastný, neslaný a ničím vypovídající. Jobse znám jen díky Apple, ale tento snímek mě ani na vteřinu nedonutil se o tohoto slavného génia zajímat více a překvapivě to ani není chyba Ashtona Kutchera, který je zde překvapivě snesitelný. Všechny novodobé životopisné snímky srovnávám s geniálním dílem Davida Finchera "Social Network" a "Jobs" mu nesahá ani po kotníky.(21.12.2013)

 • POMO
  ****

  Po chladných ohlasoch zo zámoria príjemné prekvapenie. Nezaoberá sa Jobsovym súkromným životom, ale jeho rolou vo vzniku Applu a prvej etape existencie firmy. Do súkromia zabredne iba okrajovo, pre rýchly náčrt jeho charakteru prístupom k nečakaným životným udalostiam (ktoré neriešil práve vzorovo). Alfou a omegou rozprávania je jeho prístup k profesným udalostiam: zanietenosť pre vec, neoblomná viera vo víziu. To, spolu s pravdivými myšlienkami, ktoré priebežne vyslovuje, robí tento film inšpirujúcim a energickým, ktorý dokáže nadchnúť a *nakopnúť*. Plus teda priblížiť ‘ako to v skutočnosti bolo’, v čom sa s nadšením nájdu všetci ambiciózni startupoví garážisti, ktorých čakajú podobné potyčky s kreativitu nechápajúcimi a za okamžitým ziskom sa ženúcimi investormi. Príjemný a užitočný malý film na úrovni "televízneho" Hitchcocka, samozrejme ale stojaci nižšie, než scénáristicky a režijne vycibrený The Social Network. Ashton Kutcher dobrý. Štvrtá hviezdička čisto subjektívna - rozumel som každému jeho rozhodnutiu, nutkaniu, ťahu, a ešte aj sklenený stôl v kanclu mal podobný :-)(15.8.2013)

 • Lima
  ***

  Poutavé a zajímavé jsou události, o kterých příběh pojednává, bohužel film zcela sráží na kolena jeden zásadní problém – nevýrazný a unylý herecký projev Ashtona Kutchera. Ten vůbec nezvládá dramatickou polohu. Nevím, jaký byl Jobs doopravdy, ale vím zcela jistě, že ne leklá ryba se STÁLE STEJNÝM nasazeným výrazem a lehkým úsměvem. Navíc z filmu není tak moc patrné, s čím Jobs bojoval nejvíc – se sebou samým, svým až chorobným perfekcionismem a nekompromisním egoismem, kdy byl ochotný „jít i přes mrtvoly“. Naopak v podání Kutchera je tady spíše takovým štěňátkem, které jen vyjímečně vycení zoubky a slabě zaštěká. Také není z ledabyle nahozených situací zcela zřejmé, v čem skutečně tkvěla Jobsova velikost. Raději si přečtěte knihu Waltera Isaacsona, je neporovnatelně poutavější a dramatičtější.(17.11.2013)

 • Malarkey
  ***

  jOBS je komerčně docela úspěšný film. Respetkuji to. Ashton Kutcher je komercí profláklé jméno. Ale pokud chcete opravdu, ale OPRAVDU, vědět něco o Applu, raději se podívejte na Piráty ze Silicon Walley. Jsou objektivnější, podle mého i upřímnější a opravdovější. Tenhle film je totiž moc hollywoodský. Vlastně nepřináší žádnou výraznější informaci, než výše uvedený film. Ale zase ten příběh uvidíte z trošku jiného úhlu, tedy z úhlu, který se nazývá Hollywood. Také to není na škodu, protože si uděláte obrázek o tom, že Steve Jobs byl zmrd. Na tom se oba filmy totiž shodnou. Jenom tenhle z něj ale ve výsledku udělá docela dobráka...že jo Hollywoode??(29.12.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $15,924,434Tržby Celosvetovo $25,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisérsky a herecky v celku zvládnuté, kamerové filtry dobre dopasované v rámci určitých dôb kedy sa príbeh odohráva, pútavo natočené, aj keď miestami to dejovo dosť neurvalo skáče /videl v kine: 60%/(18.9.2013)

 • Fr
  ***

  ,,JÁ PROSTĚ NEMŮŽU PRACOVAT PRO OSTATNÍ LIDI. POTŘEBUJU SVOJÍ NEZÁVISLOST…“ /// Pohádka (co meleš, dyť je to pravda pravdoucí!) o tom, jak chytrej chlapec ke štěstí přišel. Zdary a neúspěchy chlápka, co nejen že měl vize, ale uměl je díky schopnosti mluvit i přenýst na vostatní, aby dokázali dát sílu a krásu nejpokročilejším technologiím. Životopis jako (možná až patosácká) propagace jedný značky. Snad proto se nevěnuje nějak extra času NeXT Computers, Pixaru... Film je vlastně stejnej, jako výrobky Apple - klade důraz na jednoduchost a nepodceňuje design. Ale účel, ukázat KDO BYL STEVE JOBS i těm nejprachsprostějším nebo-li nejvobyčenějším lidem, kteří často nevěděj, co chtěj (dokud jim to neukázal) byl myslím naplněn. A nemusej bejt ani vlastníky iPadů, iPodů, iPhonů, iTunes. (iMaců taky? Asi jo…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč IBM jsou sráči. (A taky Bill Gates, Gil Amelio, Michael Eisner…) 2.) Miluju reklamy. 3.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Albrecht“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.10.2013)

 • B!shop
  ****

  Vubec ne tak spatny, jak jsem se obaval. Uprimne receno, klidne bych si dal jeste treba pulhodinku navic, takhle film konci v momente Jobsova navratu a urcite by se dalo jeste se spoustou zajimavejch udalosti pokracovat. Ale i tak se clovek neco dozvi, par scen je hodne zajimavejch a trosku az vyvolavajicich nostalgii, ale sem tam se najde neco zbytecnyho, pripadne misty drobet stereotypniho. Jinak kameraman se snazi a tak sem misty seka naprosto zbesilej strih, skoro az zbytecne. Herci jsou v pohode, nikdo vylozene nevycniva a Kutcher podava hodne slusnej vykon. Jenom to starsi liceni je dost mimo, ale to je nastesti tak 5 minut filmu. Takze celkove jsem se bavil, zaroven to dokaze zaujmout, takze za me spokojenost.(27.1.2014)

 • Boss321
  ***

  Přiznám se, že jsem čekal mnohem víc. Steve Jobs byl jeden z největších vizionářů uplynulých desetiletí a zasoužil si mnohem lepší poctu. Co mi vadilo nejvíce je velmi špatně vykreslený charakter Jobse, který byl asi brutální pedant, ale přijde mi, že ve filmu se vůbec nezaměřili na jeho nejsilnější stránky a co jsem nejvíc nepochopil, je fakt, že tvůrci filmu se vůbec nevěnovali nejúspěšnější éře v jeho kariéře, tedy od jeho návratu do Apple a uvedení iPhone, iPad apod. Tři hvězdičky dávám především z úcty k němu, ale toto měl být oscarový film a místo toho mám hodně rozporuplné pocity.(3.1.2016)

 • M.a.t.t.
  ****

  Najväčšie obavy pred premierou vzbudzovalo obsadenie Ashtona Kutchera do hlavnej úlohy. Nakoniec je to zďaleka najmenší problém, s ktorým sa snímok Joshuu MIchaela Sterna musí potýkať a tým najväčším je očakávaná povrchnosť. Tá je však plne pochopiteľná aj vzhľadom k tomu, že dej mapuje ozaj široký časový úsek narozdiel od životopisných filmov typu Môj týžden s Marylin, či Hitchkock. To, že film neobsahuje všetky zaujímavé momentky v živote Steva Jobsa a do jeho súkromného života nazrieme len výnimočne mi teda subjektívne nijak zvlášť neprekáža. A v konečnom výsledku je to životný Kutcherov výkon, ktorý posúva tento príjemný malý film v mojich očiach ešte o niečo vyššie.(11.10.2013)

 • Psema
  ***

  Social Network fungoval i proto, že Facebook a Zuckerberg ještě neprožili vrchol a následný pád. Jobs jich ale zažil několik, takže adaptovat jeho první krůčky v byznysu je svým způsobem sebevražda stereotypem. A Stern, ani jeho scenárista nepřišli na způsob, jak do něj nezabřednout. Steveova hvězda tedy stoupá, padá, stoupá, padá, až "vystoupá co nejvýš", což je prokládané jen velmi povrchním nastíněním jeho oddanosti inovacím, určitou asociálností a byznysovou vychcaností. Nechci na ten film vyloženě kálet, protože je mi sympatické, že se někdo vůbec rozhodl takhle rozsáhlý životopis adaptovat (plus se domnívám, že je Kutcher v té roli snaživý a místy i velmi dobrý). V téhle podobě jde ale jen o povrchní životopis, který toho vlastně moc neřekne a nechá za sebou spoustu otázek, kvůli jejichž zodpovězení si pravděpodobně půjdete obratem koupit literární "předlohu".(15.8.2013)

 • Kryšpín
  **

  Mám podezření, že režisér Joshua Michael Stern je uživatel Microsoftu, jinak by takový příběh neprznil. Problémem je i fakt, že Steve Jobs měl tolik životních okamžiků, které si zaslouží svůj prostor. Takže pokud někdo chtěl natočil život Steva Jobse, tak ho natočí celej nebo se na to úplně vykašle.(15.8.2013)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Matt Whiteley | Hudba: John Debney | Produkcia: Mark Hulme | Distribúcia: Open Road Films (US), Entertainment One (CA) | Štúdio: Endgame Entertainment, Five Star Feature Films | Rozpočet: 12 miliónov $ | Tržby: 35,931,410 $ || Malý film o veľkom vizionárovi. Schválne som použil iné slovo, než človek, pretože ľuďskosť nebola práve najsilnejšiou stránkou Stevea. Takýto komorný počin sme tu už vlastne mali z 99., v Pirates of Silicon Valley. Teraz, po Steveovej smrti a vo vrcholnej dobe Applu je materiál pojatý z iného uhlu pohľadu, a zase veľmi príjemne. Zatialčo piráti sa sústredili na súboj Jobs/Gates, jOBS sa sústredí viac na Stevea samotného. Určite väčšina divákov čakala zakomponovanie najúspešnejšieho obdobia 2001-2011, ako som čakal aj ja sám, ale to by už príbeh skĺznul do samochváli firmy, a zanechala koncept ľudskej biografie a dramatu. Preto štvrtá naviac, že sa tak nestalo. 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(24.11.2013)

 • genetique
  ***

  Steve Jobs je (bol) pre laikov len akousi známou osobnosťou, ktorá sa postarala o fenomén s názvom 'i'-Mac, Phone, Pad a tak ďalej. S týmto vedomím som do premietania v kine vstupoval a len o niečo múdrejší som z neho vychádzal. Nemôžem poprieť, áno, ozrejmil som si pár faktov, zoznámil som sa so Stevom ako osobnosťou, ale životopisné filmy by mali divákovi dať to, aby nadobudol pocit, že prezentovanú osobnosť a jeho životný príbeh pozná ako svojho dobrého známeho. V prvej polovici filmu sa zdá, že na to idú tvorcovia celkom dobre, začal som sa zžívať so Stevom ako osobnosťou, druhá polovica je však viac vecná, začína byť viac o firme Apple ako životopisom a Stevov charakter bol zrazu fuč. Ďalší problém vidím v tom, že film plynie dosť monotónne, nemá drive, spád alebo akokoľvek to nazvem, proste som sa miestami nudil. Myslím, že obdobie, ktoré film prezentuje, obdobie technologického rozmachu elektorniky by sa dalo natočiť oveľa razantnejšie a pútavejšie. Herecké výkony, chvalabohu, vytiahli tento film z priepasti. Samozrejme Ashton Kutcher bol pomerne sterilný, ale film nebol (možno práve preto) sústredený výslovne na jeho osobu a striedalo sa tu množstvo vedľajších postáv, ktoré dokázali jeho výkon zastrieť. Zhrunutím jednej vety: pomerne odfláknutá životopisná dráma, ktorá si zaslúžila viac- viac hereckého umu, režisérskej zainteresovanosti a scenáristického citu pre reprodukciu príbehu. 60%.(20.11.2013)

 • Gilmour93
  ***

  „Pokud nebudete v sobotu v práci, v neděli už nechoďte!“ To je mi vedoucí! Už se nedivím, že zaměstnanci tak nadšeně tleskali při jeho projevech, co kdyby pak s nimi jel ve výtahu.. Chronologické trhliny podivně přemosťující biografie, z jejíhož nakousnutého jablka vytéká šťáva servility. Jeden by si po ní myslel, že Jobs byl jen egocentrický manažer plný vizí, který sice nikdy nic osobně nevytvořil, ale dokázal druhé namotivovat a pak přesvědčivě okecat jejich práci. A nebo..? Zlaťoučkými malinami obrostlý iKutcher se sice snažil, ale nebyl to vzhledem k jeho reklamě na Lenovo střet zájmů..?(6.6.2016)

 • Aluska88
  ****

  Podle většinových reakcí na výkon Aštona Kačera jsem se docela obávala, aby jeho herecký projev nestahoval dolů celý film, ale nakonec se mé obavy postupně rozptýlily. Co na tom, že možnosti jeho "facial expressions" jsou omezeny zhruba na dva výrazy, možná na jeden:) Jeho podoba se Stevem Jobsem je více než věrohodná, a ani jeho výkon mi nepřišel celkově tak bídný, jak tu spousta uživatelů tvrdí. Já bych to označila výrazem "byl v pohodě." Ale zajisté chápu, že pro množství fandů není "v pohodě" dostačující. Snímek ani na chvíli nenudí, obsahuje množství zajímavých a poutavých momentů, které psaly historii, stejně jako scénář, který nabídne množství působivých dialogů a hlášek. Zejména Jobsův telefonát Billu Gatesovi byl velmi vtipný:) Kutcherovo ztvárnění IT génia, Stevea Jobse možná nebylo Oscarové, ale mně se on i celý snímek líbil a myslím, že se jedná o slušný film, pojednávající o vzniku jedné legendy.(24.1.2015)

 • xxmartinxx
  **

  Míň teatrální a patetické filmy se natáčejí i o Ježíšovi. Jobs je z třetiny složen ze Stevovi tleskajících a uznale pokyvujících lidí, z třetiny z lidí, co se na Jobse mračí a z třetiny ze scén, v nichž se Jobs chová jako asociální hajzl. Vůbec se nedaří vysvětlit, čím je vlastně výjimečný a jaký je jeho přínos, krom toho, že všem říká, aby "pracovali rychleji". A opravdu by mě nenapadlo, že někdo může mimo parodii použít scénu, v níž Jobs stojí s rozpřaženýma rukama uprostřed zlatavé, obilím poseté louky a za zvuku klasické árie se točí a dívá do slunce. WTF?! A poznámka ke Kačerovi - že někdo obstojně imituje něčí gestikulaci, neznamená, že ho dobře hraje.(15.8.2013)

 • Kaka
  ****

  Jobs byl neskutečný dříč a vizionář. Jeho postava je silná a inspirativní ať už by to byl jakkoliv dobře, či špatně zvládnutý film. Na můj vkus to bylo možná trochu zkratkovité a někdy příliš úsměvně podané. Čekal bych mnohem výživnější dějové peripetie budování firmy, více psychologie a morálních dilemat v cestě za slávou, které musí překonávat a řešit každý úspěšný podnikatel, který obětuje něco pro něco. Toho se nám tu bohužel úplně tak nedostává. I tak mne ale snímek bavil. Nebo spíše Steve Jobs v podání Ashtona Kutchera mě bavil. Ten kluk se vážně posnažil. V některých scénách jsem ten jeho vztek doslova cítil přes obrazovku a hlavně, měl jsem pro něj pochopení.(9.12.2013)

 • Botič
  ****

  Po všech těch vlažných a negativních ohlasech jsem čekal průměrnou podívanou, ale opak je pravdou. Silně podhodnocený film, který dokáže být v určitých momentech zatraceně inspirativní.(7.12.2013)

 • castor
  ***

  Moc dlouhé, místy matné a vlastně ani nevykreslující, proč byl Steve Jobs tak výjimečný. Vizionář a dříč hadr, to ano, nicméně občas to bylo zkratkovité, že jsem netušil, respektive neměl zájem nikterak přemýšlet. Dvě tři slušné scény ještě jaro nedělají. Diváka spíš naopak naštve, že ani moc neví, proč něco takového vzniklo. Ashton Kutcher slušný, každý musí alespoň ocenit, že se pokouší o vážnější úlohy.(14.1.2015)

 • sepp
  **

  Z takovýho lidskýho odpadu dělat "vizionáře" pro nažhavené hipsterské publikum, to se tu i celkem povedlo. Kolik asi Apple zaplatil za tuhle reklamu...(3.1.2016)

 • Hunt
  ****

  70%(11.1.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace