Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

swamp

Jedna z těch absolutních blbostí, kterým nelze dát vyšší hodnocení, ale nudit se u nich rozhodně nebudete. Bez debat zatím nejhorší film s postavou Jacka Ryana. Jo.. a Keira je tady úplně odporná. ()

sarkas21

Jack Ryan: V utajení je takový celkem nesmělý pokus o nastartování nové série ve stylu Jasona Bourna, leč na Bourna ještě celkem dost ztrácí... Nejde o úplný propadák, ale v několika fázích film ztrácí dech a scénář mu často moc nepomáhá, nicméně koukat se na to rozhodně dalo a když to člověk vezme jako popcornovku na vypnutí mozku, tak to celkem i funguje. ()

nash.

Poctivá přímočará žánrovka, která nepotřebuje cool filtry, zpomalovačky, digitální orgie, kterým padne za oběť půl Londýna, ani jiné oblíbené filmařské berličky, aby dokázala s přehledem udržet napětí. Ukazuje, že klasika pořád funguje. A jako bonus "rodinná" linka. Bavíl mě střet typického, téměř old-bondovsky pojatého "svět je ohrožení" s "náš vztah je v ohrožení," o který se starala Keira. Bavilo mě jak neustále narušovala tu přímočarou žánrovou linku svým podezřením, svými otravnými otázkami a nečekanými kroky. Stejně tak mě bavilo jak nadšeně a bez potíží se přidala do hry na záchranu světa. K tomu skvělý Kevin Costner, poctivá akce, spousta potěšujících detailů a samozřejmě Branagh, který výtečně vystřihl inteligentního, dokonale slizkého, nelítostného a kouzelně patetického padoucha. Není to nic, co by se trvale nabouralo do žánrové klasiky, není to nic, co by přineslo do žánru něco převratného nebo vůbec nového, ale dobře jsem bavil a ani chvilku nenudil. ()

eLeR

Mám taký pocit, že toto som už videla, len hrali tam iní herci. Taký priemerný akčný film a Kenneth mal v tomto prípade zostať radšej len pri réžii. ()

klerik

Priznávam, že film má značný potenciál rýchlo vyšumieť z hlavy. Ale počas sledovania všetko funguje ako má. Krásna ukážka trileru. Jednoduchá zápletka, rýchly spád, napínavé scény, skvelé obsadenie, predvídateľné finále. Tak ako som vo svojej dobe bavil na "štandardných" filmoch typu VRAŽDA V BIELOM DOME, tak som sa bavil aj teraz. A netvárme sa, že ostatné ryanovky boli lepšie... ()

SeBig odpad!

V unudění možná tak. Film má hodinu a 45 min a mě se zdál táhlej už v prvních pěti minutách. ()

Chrustyn

Slavnou postavu Toma Clancyho Jacka Ryana si už zahráli 3 herci, z nichž se nejvíce zafixoval Harrison Ford (Vysoká hra patriotů a Jasné nebezpečí) a naposledy se ve filmu objevil před 12 lety v podání Bena Afflecka (Nejhorší obavy). Popravdě mi v době Jasona Bournea a stále populárního Ethana Hunta, přijde zbytečné postavu Jacka Ryana jakkoliv rebootovat, ale Kenneth Branagh měl jiný názor a rozhodl se nám ukázat začátky Jacka Ryana, bez ohlížení se do minulosti. Vznikl tak slušný, ale nijak výrazný thriller, který je naprosto ideální, jako podívaná na jedno použití. Tzn. podíváte se, netrpíte, nijak zvlášť se nebavíte, ale zároveň ani neusínáte a po skončení nevíte, jak film začal, za hodinu o čem byl a za dvě kdo v něm hrál. ()

Marze

Strach se šíří tradičně z Moskvy, odkud finančním terorismem hrozí zlosyn, který "pije jako Rus" a hovoří s teatrálním přízvukem Kennetha Branagha. Ohrožuje hrdinovu vlast, měnu i lásku; zkrátka špionážka jako každá jiná, agent se nemusí jmenovat zrovna Ryan. Ale drží si vcelku stylové napětí starosvětského žánru s dialogy na ostří nože, pokerovými tvářemi a zákeřnými údery v rukavičkách. Zprvu zmatený mariňák s odborností analytika Wall Street se v akci zorientuje rychleji než jeho prapředek ze Tří dnů Kondora - a kdo se ztrácí v matematické džungli bankovního záškodnictví, může obdivovat alespoň výkonnost počítačů, od oka tisíckrát hbitějších než film sám. ()

FTP

Od Shakespera k akčnímu agentovi je hodně daleko. (Branagh natočil doposud čtyři Shakespearovy hry). Průměrný akční TV film s hvězdným obsazením. Ukvapený a nepromyšlený Jason Bourne. Nesmyslné prvky (zmrzačení, které Ryana v konečném důsledku nikterak neomezuje, okamžité domyšlení ruského synáčka jakožto TOHO devítiletého chlapce, který kdysi emigroval, fakt, že Jack Ryan je "that guy", který všechno musí udělat sám, ikdyž je na schůzce se záporákem, musí se vytratit a navštívit jeho kancelář, nemůže to přeci udělat nikdo jiný, zatímco oni dva spolu budou večeřet, zlatý retrívr na tajné schůzce už je jen nepochopená maličkost:D) Křivozubá až strašidelná stíhačka Keira neplní romantickou funkci a Costner v úloze ostříleného agenta s nadhledem mohl také nabídnout více humoru. Mám rád akční filmy všeho druhu, a proto ani tento kousek přes všechny jeho nedostatky nijak neodsuzuji a poněkud kostrbatou akci jsem si užil. ()

mcb

Nejakčnější film bez akčních scén. Branaghova práce s dynamikou a kinetikou, která je dosahována zejména střihem a hudbou, je obdivuhodná a přebíjející i na sílu poslepovaný scénář. Výborní herci. ()

lillien

Keneth Branagh předvedl absolutně profesionální ruský přízvuk chladnokrevného mafioza a zastínil všechny ostatní snaživce včetně stále šaramantního, ale zde bohužel jen přizvukujícího Kevíka. Zbytek se nijak zvlášť nelišil od ostatních vykradaček Bonda a Bornea, příběh postavený na milionkrát omílané konfliktní zápletce Usa versus Rusko, který jako vždy ve finále vyústí v typický americký heroismus a poplácávání se po zádech s prezidentem. Díky obstojnému tempu a Kennethovým dialogům řadím do solidního krimi-akčního průměru, kde ovšem agenta tentokrát převálcoval padouch, když už ne ve výsledku operace, tak zcela jistě herecky, výrazem i charismatem. ()

rollman1

Slabý thriller na motivy Toma Clancyho. Největší chybou snímku je absence nějakého nápadu. Vše zde tady bylo a v mnohem lepším provedení. Jak vždy agenti dělají vždy správná rozhodnutí, předvídají vše co mohou jako Nostradamové a mnoho dalšího. Příběh vcelku o ničem a divák je hodněkrát zasypáván bohatou finanční terminologii, o které neví zcela nic, jen pokud nejste nějaký makléř na burze. Dějově je to jen rovná přímka, kde se odehrají dvě akce, které jsou sice jakž takž dobré, ale nenabízí nic nového a k tomu ještě jedna wtf scéna. Ano, akční film by se měl brát s nadhledem, ale dělat s lidi hlupáky by nemusel. Potěší Kevin Costner, zklamala Keira. Pine jako skautík se taky moc nepředvedl. Průměrný špionážní thriller, který nenabízí nic tak úchvatného, abych si ho pamatoval na delší dobu. ()

jojinecko

V detailoch príjemné, miestami priam vynikajúce, ako celok veľmi rozpačité a nesúdržné, hoci old-school prístup potešil. Na jedno pozretie veľmi fajn, no neviem si predstaviť kvôli čomu by dokázal tento film zanechať hlbšiu stopu, prípadne by si ho niekto chcel pozrieť viac krát. ()

sharky

Oldschoolový film, který jako by vypadl z počátku devadesátých let v tom nejlepším slova smyslu. Má to jiný styl než, jakým se točí filmy dnes, ale vůbec to není špatné. Proč to má tak nízké hodnocení? Copak musí mít každý film zběsilé tempo akčních scén a epileptický střih?:( Já se celou dobu dobře bavil a hned mě to vtáhlo do děje... ()

BMW12

Jack Ryan se trošku podobá Ethanu Huntovi z Mission Impposible. Bohužel ale nedosahuje jeho kvalit. Film je sice celkem napínavý, výkon Chrise Pine je velice dobrý, Kevin Costner byl taky fajn. A konečně se mi líbil i výkon Keiry Knightley, která zahrála dobře a navíc byla ve filmu velice hezká. A konečně říkám proto, jelikož Kiera si v posledních letech vybírá takové filmy, které se mi vůbec nelíbí a žánrově mě nezajímají. Co se týče záporů filmu tak je to jednoznačně málo akce. Čekal jsem nějaké přestřelky, ale na začátku tam byl akorát jeden souboj a pak na konci kratičká akce. To bylo vše. Dalším záporem je to, že opět Americký film hází špínu na Rusko. Ten příběh, který se odehrává v tomto filmu je ve skutečnosti přesně naopak, to USA se snaží ekonomicky zlikvidovat Rusko. Ale když se nad to člověk povznese, tak je to celkem fajn snímek a i když je tam málo akce, tak i tak je to celkem napínavé. 3,5* ()

Jinny

Jack Ryan je v úvodu spíš Kapitán Amerika, pak se přesunul do Moskvy, kde si vystřihnul Jacka Bauera, a nakonec skončil zase v New Yorku, aby udělal konkurz na nového Ethana Hunta. Upřímně - všechnu snahu Kennetha Branagha a herců posílá do kytek nedomrlý scénář. Film tak drží nad vodou hlavně kvalitní řemeslná práce. ()

honajz

Pokus o další verzi moderního Bournea kombinovanou s Jackem Reacherem, se známými herci, modrými filtry a zcela nudným scénářem bez napětí, bez zvratů, s patetickými řečmi a výrazy, kde vlastně dojde jakž takž jen ke třem akčním scénám (za necelé dvě hodiny!), navíc nasnímaných značně zmateně, a napětí se pohybuje někde u bodu mrazu. Už jen úvod filmu, než se něco začne dít, trvá přes půl hodiny! Příběh je tak přímočarý jako dálnice na severu Ameriky, dokonce zde není ani podrazák ve vlastní firmě, chybí i nějaká intelignentní hra kočky s myší, je to prostě povrchní příběh o ničem. Ryanovky vlastně nikdy nebyly nijak dějové, ale Harrison Ford měl aspoň nějaké charisma. ()

anais

Vizuálně parádní, hlavně co se týče obrazových kompozic různých barev, struktur a světel se někdo neskutečně předvedl. Herecky to taky docela funguje (pochybnosti ve mně vyvolává jen hlavní hrdina, naopak poruštělý Branagh je fajn). Ale režijně mě Kenneth tentokrát dost zklamal. Od člověka, jehož shakespearovským adaptacím se vyrovná málokdo, bych čekal trochu větší ambice. Možná je chyba už ve scénáři, protože to celé graduje tak trochu nevýrazně a bez napětí, ale tak zkušený filmař si to mohl ohlídat... ()

AlfaNumerO

No nenéé. Tolik WTF momentů, že by film mohl kandidovat na film s největším obsahem slova fuck bez jeho jediného vyslovení. Jeden za všechny. Při scéně v restauraci si "Kirk" odskočí na pár minut nahekovat počítač bez jediného povšimnutí stráží, které ho jinak po celou dobu sledují. Po příchodu zmizí se snoubenkou se slovy, že hrozně spěchají. Však jasné, proč ho nenechal jít (když ho mohu chytnout ihned), abych ho posléze mohl nahánět bezúspěšně po celé Moskvě. Závěrečná scéna s prezidentem celý film už jenom přizametla v zapomnění dějin. Snad ještě slova Keiry mohou konkurovat : "Ale já si vybrala tebe". No tak, opravdu? Že ne-éé. Kenneth to skvěle zahrál, ale pekelně špatně zrežíroval. Škoda. 56% ()

Othello

Vlastně jedinou zajímavou věcí na Jacku Ryanovi je to děsivý pohovkový pravičáctví bez pidiznámky sebereflexe. Nejen, že se vlastně není moc jak opřít o příčiny nadřazenosti hrdiny - je chytrej, je celkem svalnatej, ale to jsou v rámci filmu i oponenti a on prostě vítězí proto, že je výrazněji přesvědčen o službě své vlasti - ale hlavně veškeré bezpečnostní složky US zde vypadají roztomile neškodně, zejména díky prezenci znuděného a zfotrovatělého Costnera. Zaměřením prakticky totožný film Spy Game sice také neřešil sporná stanoviska agentů a jejich činů, nicméně je pojmenoval a postavil svůj úhel pohledu. Zde je Chris Pine neustále fňukajícím mlaďochem v osidlech velké hry, který za celý film nemá příliš na vybranou, ale vůbec to neřeší a připomíná nudli v bandasce. A během toho po sobě celou stopáž zvládá neustále šmatat se svou mladou a házet pohledy laně jakože to neni fér, ale někdo to musí udělat. Největší zábava je ovšem finální záběr, který je totožný s prvním Kmotrem. Tam zavírá Al Pacino dveře před svoji ženou a jí konečně dochází, na jak okrajovou mez jeho života byla odsunuta. Zde se dveře zavřou před divákem a za nimi stojí prezident (s nenápadným jižanským přízvukem) s agenty CIA. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)