Skuteční lidé

• Švédsko Äkta människor (více)
Švédsko, (2012–2014), 19 h 20 min (Minutáž: 58 min)

Tvůrci:

Lars Lundström

Lisette Pagler, Pia Halvorsen, Johan Paulsen, Natalie Minnevik, Kåre Hedebrant, Leif Andrée, Josephine Alhanko, Marie Robertson, Fredrik Silbersky (více)

Série(2) / Epizody(20)

Představte si společnost, ve které jsou běžnou součástí domácnosti androidi. Tedy vlastně huboti (hubot - human robot). Huboti jsou předmětem masové výroby i spotřeby a svého hubota si můžete koupit podobně jednoduše jako třeba rohlík či krabici mléka. Huboti vypadají téměř k nerozeznání od lidí a dle svého naprogramování zvládají spoustu činností lépe než lidé. Někteří je považují za pouhé nástroje či sexuální hračky. Jiní je mají za společníky, přátele či milence. A najdou se samozřejmě i tací, kteří věří, že huboti jsou cestou do pekel.
Zároveň v takové společnosti nutně vyvstávají zcela nové otázky a dilemata:
Kdo je zodpovědný za čin hubota? Mají huboti nějaká práva? A kde přesně se vlastně nachází rozdíl mezi rozumnou myslící bytostí a strojem? (EnzoMatrix)

D503

Ex Machina ve světě, ze kterého až příliš nápadně čerpá vizuál o téměř dva roky mladší film Her. Pilotní díl je oproti britskému daleko temnější a více zaměřený na to, jakým způsobem lidé vnímají novou "must have" technologii. Zatím bez hodnocení, ale originální Švédska verze mě zaujala mnohem víc. ()

zmirix

Originální nápad a dobře zpracovaný.Tak si představuji kvalitní scifi seriál.Není to asi pro každého ale mě to nadchlo.Něco takového u nás bohužel nikdy nenatočí u nás buď o doktorech nebo o policajtech. ()

Eviian

Dlouho jsem se k sledování rozhoupávala, protože téma androidů, robotů a dalších pojmů je pro mě doslova španělskou vesnicí. Každopádně scifi nescifi, tohle má hodně, co do sebe. Dosaďte si za huboty, co chcete a máte perfektní drama, romanci, akci...Každý díl byl tak nabitý, že ta hoďka utekla jak voda a já se těšila na další díl. Za první řadu jasné "fyra" hvězdy! Jättebra ()

005

1 díl - Pokud první zhlédnete britský seriál Humans, tak už vás tento seriál moc nevezme. Britové to prostě zvládli lépe. Ale jinak scifi je to pěkné. 4 díl - Je to dobrý stejně jako Humans (jak by ne ... stejný původní scénář) Hlavní dějová linka je stejná. Jen postavy jsou trošku jinak propleteny. A přesto to funguje stejně. ()