Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)

Série(4) / Epizody(89)

Recenze uživatele Flopik k tomuto seriálu (8)

Šingeki no kjodžin (2013)

S anime mám v podstate nulovú skúsenosť, preto som sa do tohto veľmi nehrnul, keď som však prečítal obsah, povedal som si, že to bude stáť zato. No a rozhodne som sa nemýlil. Epický príbeh boja ľudstva proti titánom. Je to skvelo napísané, animácia je vynikajúca a do toho úžasný soundtrack. Postavy mi prišli troška otravné, hlavne hlavné (Eren, Armin), neskôr som si ich však obľúbil a čo je najväčší plus sú vedľajšie postavy, ktoré budete mať ešte radšej (Mikasa a hlavne Levi sú topka). Bitky skvelé, akčné a krvavé až až. Prvá séria za 5* a ďalšej sa neviem dočkať. Druhá séria za mňa prekonala prvú. Sprievodný soundtrack navodil zimomriavky, epické scény a jediné mínus málo Leviho, Mikasy a veľa Ymir a tej malej. Poďme ďalej. Tak máme tretiu, kde prvá polka je viac o postavách, kde každá dostane kopec priestoru. Levi je prvý krát neistý a všetky intrigy krásne vygradujú. No a druhá polka je už peklo s Titánmi kde prichádzame aj o hlavné postavy a je to brutálny nárez. Koniec už skôr len otvára dvere ďalšej sérii, tak poďme na ňu. Posledná séria je orgazmická, povinne každý pozrieť tento seriál. Viac samostatne pri nej napísané. Vďaka za tento masterpiece. "Shinzou Wo Sasageyo" ()

Senši (2017) (S02E06)

Nedá mi to nehodnotiť, ten zvrat na konci wow. ()

Da – tó – kjoku (2017) (S02E07)

Predošlá a táto epizóda zatiaľ topka druhej série. Epický súboj s koncom, ktorý nedá vydýchnuť. ()

Tocugeki (2017) (S02E11)

Erwin kričiaci sasageyoooo, zimomriavky a opäť brutálna časť. ()

Júša (2019) (S03E17)

Má zmysel tu niečo písať? Jedna z najviac orgazmických častí aké som kedy videl. Od perfektného začiatku kde Levi bojuje sám proti hromade titánov a najväčšiemu bossovi, po strhujúce boje v meste proti obrnenému a kolosálnemu titánovi až po emočnú bombu na konci, kde to bez obetovania nečakanej postavy nešlo vyhrať. Žasnem. ()

The Final Season (2020) (S04)

Štvrtá a zároveň posledná séria AoT dostála očakávaniam a predviedla zavŕšenie príbehu, ktorý sa len tak nevidí. Neviem či som niekedy videl viac prepracovanejší príbeh. Budovaný od prvej série, kde sme dostali snáď nula odpovedi, so stále pribúdajúcimi otázkami v ďalších sériách, aby sme nakoniec dostali odpovede na všetky v nich práve v poslednej sérii. A všetko do sebe zapadlo na výbornú. Skončila tu jedna dekáda a rozhodne nie som sám, kto si na konci poplakal. Možno ste si pri niektorých epizódach hovorili čo sa to deje, ale len preto aby vám potom ďalšia vytrela zrak a vy ste sa dozvedeli, že všetko bolo potrebné. Poklona ako seriál z pôvodných záporákov dokázal spraviť vlastne kladné postavy a ako sa na konci spojili aby bojovali proti väčšiemu zlu. Zlu, ktoré v postate malo svoje dôvody a kde by sa dalo polemizovať. Teamovka v posledných častiach nemala chybu. Vidieť po kope všetky postavy, do toho peckový soundtrack no mal som neraz zimomriavky. Seriál ostane navždy v mojom srdci a myslím, že aj u väčšiny divákov. MAPPA ďakujem. Eren, Mikasa, Armin, Levi, Erwin, Hange, Jean, Sasha, Connie, Reiner, Annie a celý Scout Regiment plus všetky ďalšie postavy ktoré sme si za tie roky zamilovali Ďakujem. Teším sa ako si dám tento príbeh znova, tak zatiaľ. "Shinzou Wo Sasageyo" ()

Džinaraši / Cumibitotači (2023) (S04E29)

Neskutočne pripravené pre finále. Levi is back, Hange a jej hrdinský moment no a v posledných minútach pristávanie na útočného titána s peckovým dokreslením v podobe krásneho soundtracku. Nechcem ísť ani na poslednú epizódu, nakoľko AoT bude chýbať neskutočne. Dosť teda s chválou a poďme na finále. Levi - "Shinzou Wo Sasageyo".  Prvý krát a nemohlo to byť v lepšej chvíli. ()

Ten to či no tatakai / Nagai jume / Ano oka no ki ni mukatte (2023) (S04E30)

Posledná časť tohto masterpiece je u konca, a ja neviem inak ako slintať blahom. Neuveriteľné vygradovanie, kde sme dostali kopec akcie, hlavne teda v úvode. Tam sa to nešetrilo a prišla režba na akú sme boli zvyknutí a v akú sme dúfali. Celé to bolo dokreslené neskutočnou hudbou, ktorá pri tej akcii navodzovali zimomriavky. Každá postava dostala kopec priestoru a krásne sa všetko vysvetľovalo v "snových" sekvenciách. Naozaj odpoveď sme dostali skoro na všetko. Takto som si to ani len nepredstavoval a na konci, sa nedalo ubrániť slzám. Krásne, dojímavé a hrdinské zakončenie kde pri brutálnom soundtracku sme dostali rozlúčku s postavami. Toto bude chýbať poriadne, jedno z najlepších finále aké som mal tú česť vidieť a ĎAKUJEM celému štúdiu MAPPA, že previedla túto jazdu na anime. PS: Posledná scéna boja, ako Mikasa a Levi sú poslednou nádejou a letia priamo na titána je jedna z najviac epických vecí čo som videl. Toto treba do kina. ()