Pár nenormálních aktivit 2

• USA A Haunted House 2 (více)
Trailer 1

VOD (1)

Marlon Wayans se vrací v neskutečně zábavném pokračování komedie o Malcolmovi, který poté, kdy ztratil milovanou Kishu při automobilové nehodě, začíná nový život s novou přítelkyní (Jaime Pressly) a jejími dvěma dětmi. Jakmile se ovšem přestěhují do nového domu, Malcolma opět začínají pronásledovat bizarní paranormální jevy. V sousedství se totiž objevila Kisha...Nepřetržitý gejzír gagů a vtipů může naplno vytrysknout! (Magic Box)

Trailer 1

ZinedineCR7

Veľká škoda, že má táto séria vždy vynikajúcu iba prvú polovicu alebo prvé dve tretiny a zbytok je len zbytočné kričanie jeden po druhom. Veľmi dobrá paródia na Sinistra, Annabelle a démonov, ale má to v druhej polovici strašne veľa hluchých miest, najmä ,,vďaka" Cedricovi. Škoda, lebo podľa mňa táto séria mala nato, aby prekonala prvé diely Scary Movie... ()

vieriX

Ujetina jako první díl opět nějaká ta vykrádačka spoustu černoškých keců a narážek na bíle a mexikánce. A opět nesmí chybět i nechutné forky, kde vrchol je jak Malcolm souloží s dřevěnou panenkou Abigail kterou jsme už viděli v horou V zajetí démonu u toho jsem se řezal jak hrom. 90 minut vesměs srandy. ()

kingik

Extrémní démoni, mají extrémní život a Marlon Wayans překonává všechny extrémy s decimující vervou. A démonů ani kritiků se nebojí, respektive zvysoka na ně kašle. Ve druhém pokračování Malcolm pochoval svoji milovanou ženu Kishu posedlou satanem, která ale tak ještě docela "mrtvá" není, a se svojí novou rodinou rok od její smrti se nastěhoval do nového domu. Posedlost natáčet všechny a všechno za všech okolností ho stále neopustila, a i když ani nevíme, kdo třímá v ruce kameru, protože Malcolm to rozhodně není, tak na tom nezáleží, protože filmu jde především o nový přístup k parodiím, které stejně, jako většina hororů dělící se do subžánrů, budou mít od nynějška svůj subžánr, který jsem pojmenoval po česku " extrémně groteskní parodie", ačkoliv v angličtině "extreme grotesque parody" by mělo větší říz. Ponechme neoficiální označení filmu stranou a raději rozeberme, co si Marlon pro nás v pokračování přichystal. Tentokrát se nevybíravě pustil do hororové trojice "V zajetí démonů", "Sinister" a poněkud překvapivě také do nepříliš komerčně úspěšné "Kletby z temnot". Série "Paranormal Activity" ustoupila do pozadí. zřejmě už autorovi nepřišla tolik zajímavá, aby mělo nějakou relevanci se jí věnovat. Od posledně jsou zde z tohoto hlediska zachovány pouze rozmístěné kamery po domě, kdy se v pozdním létě pořizují záznamy z dění v domě. Byly to jedny z mála okamžiků filmu, kdy se vtip nedostavil. Vše ostatní však dostalo kulometnou kadenci a od prvních záběrů se jede mimořádně až na dřeň . Silně pochybuji, že v budoucnu tohle bude překonáno. Žádný režisér na to nebude mít koule ani žaludek. Wayans si nebere servítky a humor nejhrubšího zrna překonává i ten, co byl k vidění v jedničce, a to přibližně s pětinásobným přídavkem, nášupem, nebo jak chcete. Současně však i při té extrémnosti a zacházení do krajních detailů, dal oproti jedničce svému řádění řád. To samo o sobě zní dost zvláštně, dovolit si označit to celé živelné spektrum, že mělo, respektive dodržovalo nějaký řád, když jde v podstatě o zběsilý sled parodovaných scének se závanem improvizačních Wayansových sólo výstupů, ale světe div se, mělo. Wayans totiž moc dobře věděl, že s tím svým legračním přehráváním a zejména svým řevem, postupně dojde ke kýženému cíli, na jehož konci je zanechán vrchol, kteří jiní specialisté na parodie raději podlezou. Výsměch je totiž také částečně adresován díl od dílu trapnější sérii Scary Movie, kterou bři Wayansové před léty nastartovali, ale jejich štafetový nástupce David Zucker a pozdější Malcolm Lee, razí poněkud odlišnější styl humoru, než bylo odvozeno v původní myšlence série. Nějakou výraznější návaznost na Scary Movie však v tomhle rozhodně nelze hledat. Jen se o ni decentně otře i opře. Extrémně pojatých gagů se tady nakupilo takové množství, že by byl přímo zázrak najít v něm nějaký slušný. Jedním z vrcholů druhého dílu, dá-li se to tak nazvat, jsou Wayansovy sólo výstupy, které jsou zábavnější, než když s ním je v záběru kdokoliv z účinkujících. Viz oplzlá soulož s panenkou. Všichni jsou bez výjimky odsouzeni do rolí statistů, a to i zábavně vtipné postavy z předešlého dílu, jako byl Cedric the Entertainer nebo Affion Crockett, už tady nejsou zdaleka tak zábavně hláškující, jako před rokem, anebo jsou dost upozaděni. Jaime Pressly, která už se postupně přehrává do rolí sexy mamin, je jednou ze světlých výjimek, ale i ona se z větší části zmohla jen na vyjevené nebo jiným způsobem vtipné grimasy. A má tady erotickou scénu, která trochu "zjemnila" ten příval šíleností, přinejmenším si při ní ponechá na sobě spodní prádlo. Spousta příznivců výše jmenovaných filmů si bude rvát vlasy nebo kroutit hlavou při pohledu, jak Marlon Wayans przní jejich oblíbené horory. Těžko říct, jaký k nim má vztah. Je však pravdou, že druhé pokračování tentokrát velmi dobře táhne, a to ve svých téměř geniálně pojatých improvizačních solech. Je jako časovaná nálož. A divák, který se na druhý díl podívá, ji právě odjistil, a při přestřižení nesprávného drátku, není co řešit. Primitivní, leč velice účinné. A platí, že kdo má nakoukáno horory, tak se bude i nebude bavit. Jde o to vzít to, nebo natočit to ze správného úhlu, jak tvrdí Malcolm v jedné z choulostivých scén filmu. Ačkoliv si myslím, že ten, komu se parodované horory líbily, tak sotva tomuhle zatleská. Já s tím problém neměl. Prostě originální fekál humor po "wayanovsku", který je o něco vyzrálejší než v jedničce. 100% () (méně) (více)

Morholt

Sice je to o fous lepší, než předešlý díl, ale pořád je to mizerná parodie navazující svojí tupostí na Scary Movie a podobné výplachy. Vedle mizerného obsazení tu dominují "vtípky" plné sexuálních narážek, na které už jsem mimořádně alergický. Opravdu by to nešlo bez nich? Nejlepší zámořskou parodií tak zůstávají Žhavé výstřely a vzhledem k současné tvorbě nebudou hned tak překonány. 10% ()

korbitch22

Marlon Wayans je zpátky a s ním i jeho typický humor.Od jedničky se vůbec nic nezměnilo, geniální scény u kterých padáte smíchem se střídají s těmi trapnými, úsměvnými či jen zoufale nudnými.Když se na plátně objeví situační humor funguje, když se mluví je to zoufalé.Scénky Wayans dělat umí, dialogy psát už ne.Začátek je řacha a smějete se prakticky neustále, od půlky to vyhnědne a nijaký konec tomu moc nepomůže.Jsem asi úplně na stejným hodnocení jako u prvního dílu.Nejvíc k zamyšlení je to, že občas je to víc děsivé, než samotné horory které to paroduje a pár lekaček funguje skvěle.Ve světle Seltzerů a podobných debilů je Marlon Wayans pořád komediální třídou, se kterou se dá počítat.50%. ()

• Natáčanie a produkcia začalo 26. augusta 2013 a skončilo 29. septembra 2013. (martin5504)
  • 8. dubna 2013 bylo díky finančního úspěchu prvního dílu potvrzeno pokračování. Rozpočet prvního dílu se zastavil na 2,5 milionech amerických dolarů, přičemž film vynesl 59,9 milionů. Rozpočet pokračování byl 3 miliony amerických dolarů. (KergeSinko)
  • Něco po 28 minutě filmu, když Malcom (Marlon Wayans) mluví k Abigail můžemesi povšimnout pastelky v ruce Abigail, kterou střídavě drží a pak zase nedrží. (KergeSinko)