Reklama

Reklama

Katastrofa letu č.19

(TV film)
  • Česko Závěrečný sestup (více)

Obsahy(1)

V Seattlu se kapitán Singer a jeho přítelkyně Connie, kteří pracují pro leteckou společnost Quest Aerolines, připravují k rutinnímu letu do Dallasu se zcela novým typem letadla Gallant 270. Na palubě letu č. 19 je také letový inspektor kapitán Bouchard a s ním dvě stě dvacet cestujících. Nikdo netuší, že se kousek od nich chystá vzlétnout další letadlo, malá soukromá Cessna, kterou pilotuje poněkud nezodpovědný obchodník. Obě letadla dostanou povolení ke startu současně, obchodník však zamíří na špatnou vzletovou dráhu. Sotva se stroj ocitne ve vzduchu, spustí se v letovém středisku poplach. Dispečer, který má oba stroje na starosti, postřehne nebezpečí a pokusí se odklonit je z kolizního kurzu. Dopravní letadlo zahájí prudký obrat doprava. Pilot Cessny však začne otáčet příliš pozdě a narazí do mohutného stroje křídlem. Cessna okamžitě exploduje, druhé letadlo letí dál. Drží se ve vzduchu, ač je na první pohled vážně poškozeno. Zpočátku všem hrozí nedostatek kyslíku a rychlé podchlazení. Kapitán Singer musí společně s odborníky na zemi najít rychlé řešení. A to dřív, než stroj vystoupá do nadmořské výšky, v níž motory explodují... (TV Nova)

(více)

Recenze (36)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"To není fér !! Deset let jsem byla polomrtvá a teď, když jsem se s ním konečně rozvedla, mám umřít doopravdy ??" - "O mrtvým nákladu vím svý.. Život není fér !!" Fér ?? Fér není spíš smutný fakt, že dobrý film by tady často zdejší mudrlanti nepoznali, ani kdyby jim nalískal křídlem pár po hubě.. Ačkoliv Final Descent jednoznačně platí za jasnou televizní záležitost, rozhodně se nemá za co stydět, když staví především na velmi dobrém skriptu Roberta Younga, jemuž lze vytknout snad jen to tradiční modlení se za šťastný návrat - Ačkoliv co čekat od člověka, který se prezentoval především filmovými adaptacemi biblických příběhů, že ?! - což však vynahrazuje na straně jedné slušně zvládnutým užitím žánrových vzorců, které však v rámci tématu ozvláštňuje zaměřením se na posádku letadla, aby z cestujících i dalších charakterů na zemi učinil pouhé funkční hybatele děje, což opravdu jen přispívá k udržení dramatického oblouku i napětí samotného, potažmo k jeho gradaci.. A tak ve výsledku snaživý rutinér Mike Robe dokázal takřka nemožné, když přišel s jistě zahraným - Především skvostná Annette O'Toole mě hodně překvapila.. - detailně technicky, co se týká i samotného provozu letadla, nezvykle výborně zvládnutým katastrofickým snímkem, který se v jistém smyslu jeví skutečně velmi originálním.. Skutečně velmi dobré !! ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Ano, starší katastrofické drama, které si nezadá s velikány tohoto žánru. Nicméně na televizní film vcelku dobrý počin. Souhlas, příběh stojí na vratkých základech a osudy postav vás nechají zcela v klidu. Logiku to místy nechalo kdesi na oběžné dráze, ale i tak si to udrželo mou pozornost a já si to stoupání vcelku užíval až do konce. Takže neutrální palec a příště raději kvalitnější počiny. 60% ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kapitán „Lucky“ Singer je ze stejného těsta jako Eso Rimmer. Už jen chybělo, aby na palubě odrodil, odvážným přistávacím manévrem na konci zároveň uhasil lesní požár a přitom ještě uštrikoval čepičku pro prostovlasé, zimou trpící miminko.. Některé momenty naznačovaly, že někde mezi cestujícími musí být i Leslie Nielsen a to může nahrávat spekulacím, že kdyby řízení letového provozu šéfoval Lloyd Bridges, bude let č.19 na zemi mnohem rychleji. Otázkou je v jakém stavu.. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mezi svými zástupci svého subžánru to patří k tomu lepšímu co se dá vidět, ale stejně se nemůžu zbavit dojmů, že po technické stránce je to místy fakt maximálně absurdní film a myslím, že experti na leteckou dopravu se při jeho sledování museli řezat smíchy. Super posádka vedená geniálním kapitánem co si vždy ví rady. No v reálu by sice asi to letadlo bylo do deseti minut na šrot, ale co už když už to není reálný, tak to mohlo bejt aspoň zábavný, ale všichni se tu tváří smrtelně vážně a všechno je jakože hrozně seriózní. Zpracování je na televizní film ucházející, ale ty aspekty co jsem zmínil to zazdily, ale tak pro tentokrát budu hodnej a ty 2* nakonec dám. Aspoň se tu něco dělo.25% ()

Idée_fixe 

všechny recenze uživatele

Hodně lidem zde přijde nelogické plno věcí kupř. kolem techniky, jednání posádky, dispečerů, etc., mně přijde spíše neuvěřitelné relativně poklidné chování všech dětí na palubě. I za normálních okolností by se z tolika dětí jistě našly takové, co by povykovaly, hádaly se, škorpily, kňouraly, atd, atp. A což teprve, když kolem sviští vítr, šplouchá voda, padají předměty i lidi... A když nepočítám to miminko, tak děcka to měla všechno na háku. :-D Rovněž je pro mne udivující počet těhulí na palubě. Byly tam nejmíň 3, a všechny vypadaly, že to mají "za pár". Nehledě na to, že v tak pokročilém stadiu těhotenství už by se do letadla nedostaly (i když možná v té době ta kritéria ještě nemusela být tak přísná). Ale budiž, no, dejme tomu, v těchto případech mohu přimhouřiti Vočko. ;-D ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama