Katastrofa letu č.19 (TV film)

Final Descent

Katastrofa letu č.19

Drama / Thriller / Katastrofický

USA, 1997, 88 min

• Gilmour93

Kapitán „Lucky“ Singer je ze stejného těsta jako Eso Rimmer. Už jen chybělo, aby na palubě odrodil, odvážným přistávacím manévrem na konci zároveň uhasil lesní požár a přitom ještě uštrikoval čepičku pro prostovlasé, zimou trpící miminko.. Některé momenty naznačovaly, že někde mezi cestujícími musí být i Leslie Nielsen a to může nahrávat spekulacím, že kdyby řízení letového provozu šéfoval Lloyd Bridges, bude let č.19 na zemi mnohem rychleji. Otázkou je, v jakém stavu..(17.1.2019)

Ano, starší katastrofické drama, které si nezadá s velikány tohoto žánru. Nicméně na televizní film vcelku dobrý počin. Souhlas, příběh stojí na vratkých základech a osudy postav vás nechají zcela v klidu. Logiku to místy nechalo kdesi na oběžné dráze, ale i tak si to udrželo mou pozornost a já si to stoupání vcelku užíval až do konce. Takže neutrální palec a příště raději kvalitnější počiny. 60%(30.5.2017)

• andrewz

...ten pocit, kdy až při závěrečných titulcích zjistíte, že vás s předstihem překladatel názvu filmu důvtipně varoval. Tohle vskutku byla katastrofa, ale nikoliv letecká, jak jsem po úspěšném přistání v poslední minutě ke svému zklamání zjistil (minimálně ta užvatlaná blonďatá hysterka u okénka si zasloužila zemřít!), nýbrž scénáristická. Nejabsurdnější ze všeho bylo, že se vlivem srážky dopravnímu letadlu zasekne výškovka, takže může jen stoupat, aby ve výsledku kapitán všechny ty těhotné ženy, bezbranné důchodce, zasloužilé veterány a nevinné děti ušetřil udušení tím, že potlačením kniplu prudce sestoupá do bezpečné letové hladiny, aniž by mezitím poruchu kdokoliv odstranil. Že by se v takové rychlosti letadlo, navíc s narušenou strukturou trupu, okamžitě rozpadlo, ani nemluvě. Pobavilo i to, jak před realizací té nejkrkolomnější záchranné akce v dějinách aviatiky (co takhle radši aspoň zkusit zvýšit odpor předku vysunutím příslušné části podvozku, vy géniové?) všichni řeší riziko dekomprese, přitom k ní došlo už mnohem dřív, kdy vojenský vrtulník krom milimetrově přesných zásahů zmíněné výškovky zjevně prostřelil i plášť draku. Nicméně se klaním před hereckým mistrovstvím nebožtíka Uricha. Udržet si suverénní vystupování a vážnou tvář, když máte figurovat v tak nesmyslné story, je přinejmenším na Zlatý glóbus – mnohaleté zkušenosti s hraním v těch největších televizních břečkách tady beze zbytku zužitkoval. 10%(27.7.2016)

• Idée_fixe

Hodně lidem zde přijde nelogické plno věcí kupř. kolem techniky, jednání posádky, dispečerů, etc., mně přijde spíše neuvěřitelné relativně poklidné chování všech dětí na palubě. I za normálních okolností by se z tolika dětí jistě našly takové, co by povykovaly, hádaly se, škorpily, kňouraly, atd, atp. A což teprve, když kolem sviští vítr, šplouchá voda, padají předměty i lidi... A když nepočítám to miminko, tak děcka to měla všechno na háku. :-D Rovněž je pro mne udivující počet těhulí na palubě. Byly tam nejmíň 3, a všechny vypadaly, že to mají "za pár". Nehledě na to, že v tak pokročilém stadiu těhotenství už by se do letadla nedostaly (i když možná v té době ta kritéria ještě nemusela být tak přísná). Ale budiž, no, dejme tomu, v těchto případech mohu přimhouřiti Vočko. ;-D(4.7.2018)

• Wacoslav1

Tohle je snad nejabsurdnejsi film jaky sem na tema letadlo v problemech videl kdyz uz super posadka ma super schopnosti ze malem spadnu ze zidle kdyz vidim co vsechno nezvladnou... no v realu by tohle letadlo bylo do 10 minut na srot ale ok kdyz uz to nebylo v realu melo to bejt natoceny aspon zabavnou formou a ne se to jeste tvarit totalne seriozne navic to televizni zpracovani no zkratka proser co k tomu napsat lepsiho...(22.9.2012)