Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá „Malou věčností – nekonečnem mezi sečtenými dny." (Cinemart)

LittleMonste

Film, který hraje na city...ale daří se. Příběh dvou mladých lidí, zkroušených rakovinou se spoustou sarkasmu v hl. roli. A já miluju sarkasmus. Bez debat je kniha lepší a právě proto "jen" 4*, protože jsem možná čekal něco víc, ale s výsledkem jsem spokojený. (72%) ()

Ledkodlaq

Debil. Tímto jednoduchým krátkým slovem se dá vystihnout člověk, který tady na čsfd označil tento film jako komedii. Doják, doják a zase doják od začátku do konce. Otestuje kapacitu slzných váčků až na doraz. Já prostě nesnáším takové filmy. Nemám je zapotřebí. Hnus velebnosti. ()

dopita

Během sledování tohohle "veledíla" jsem si pořád říkal, kdo tohle asi může zbaštit. No a jak koukám na hodnocení, tak skoro všichni. Divák zpitomnělej tragickým údělem hlavních hrdinů evidentně potratí veškerou soudnost a sežere tvůrcům vše i s navijákem. Děj a především zpracování nestojí za nic a rozčilovat se nad nemohoucností Shailene Woodleyové a Ansela Elgorta nemá cenu (korunu tomu nasazují tradičně matinka Laura Dernová a tatík - ani nevim kdo ho hraje...). Mezi pozitivní záblesky bych zařadil Ripleyovou (Get away from her you Bitch!), Vivaldiho a Van Houtena (Willem Dafoe jako jedinej opravdu hraje), kterej dal titulní ukňourané dvojici přesně takovou sodu, jakou si zasloužili. ()

Giggs

Na moje počudovanie film zdarne balansuje na hranici gyču a citoveho vydierania. Čo je v ramci americkej produkcie a daneho žanru rarita. To mu služi ku cti. Žiaľ, zabijaju ho zbytočne odbočky (napr. Anna Frankova) ktore su umelo vykonštruovane, v pribehu pôsobia ako päsť na oko a vzbudzuju pocit akoby tam boli prilepene na poslednu chviľu. Nebyť toho, hodnotenie by vyzeralo inak. ()

t.mon

Nejkrásnější a nejdojemnější film tohoto roku. Herecké výkony obou hlavních představitelů to ještě podtrhují. Skvělé ()

Frakira

Je to doják, co si budem povídat, ale hlavní představitelé mi byli sympatičtí, herecky přesvědčiví a byť film není nejkratší i tak se, aspoň pro mě, tvůrcům nepodařilo dostat do toho ten pocit z knížky...ale celkově určitě spokojenost 3 a 1/2* ()

Hanys_

Tyhle srdceryvné romantiky, ve kterých hrdinové na něco umírají a plní si určitá přání, jdou prostě mimo mě. A to se za necitu rozhodně nepovažuju. ()

EKLEKTIK

"Musíme předstírat modlení." Nevím čím, ale tento slzotvorný film mi něčím připomíná vtip o chlapečkovi, který chtěl k Vánocům menstruační tampón, aby s ním prý mohl plavat, lyžovat či jezdit na kole. Budu tedy teď chtít pod stromeček rakovinu, se kterou zadarmo poletím do Amsterdamu, dostanu krásný pánský oblek i večeři a Šampaňské zdarma. Chci mít prostě všechno jako ti mladí hrdinové z tohoto dramatu, kteří si však kvůli svým diagnózám nějak často odporují, jestliže tvrdí že svět není továrna na splněný přání, přestože ta jejich byla splněna, nebo když hlavní hrdina popisuje teplotu rukou hlavní hrdinky, které jsou jednou studený, avšak podruhé teplé. Jedinou opravdovou hodnotou této srdceryvné podívané, tak bylo zobrazení laminátové skulptury "Funky Bones", od nizozemského umělce Joepa van Lieshouta. ()

Milan25

Nevím, proč má někdo chuť točit takové depky, ale budiž. Celý film čekáte, kdy umře postava A, ale nakonec zakalí postava B, ale popravdě mi osud hlavních hrdinů byl nějakým způsobem úplně jedno, a nejvíc mi bylo líto týpka, kterému odoperovali oči. Režie Joshe Boonea mi nějak nesedla. ()

Harapes

Už dlouho jsem čekal na film podobný filmu Šílená/Krásný.Samozřejmě filmy jsou obsahově dost odlišné,ale ty výkony mladých herců je spojují.Mladá dvojice,kterou spojuje těžká nemoc,ale i pak láska.Těžké chvíle,které spojují všechny v boji o život.Výborně zahrané a opravdu velké překvápko pro mě.Prostě je to krásný film,kde jsem se zasmál a i zamáčkl slzu.Hvězdy jim opravdu nepřály,ale já jim dávám plný počet hvězdiček. ()

prezdivaka

Dobré scénáře jsou všude kolem nás. A ty filmy nemusí být ani moc drahé. Spíš si myslím, že to častěji jde proti sobě. Hvězdy nám nepřály je bezva film. Je tak nabitý emocemi, že se většinou smějete nebo pláčete, tedy ke konci spíš to druhé. Nebojte se, i když je to americký film, nesklouzne k sentimentu nebo trapnému patosu. Žádné "moudré věty" nakonec. Film je opravdový a skvěle filmařsky zvládnutý. Většinou se přistihnu, jak si pro sebe říkám, tak tohle je pitomost nebo tohle bych udělal jinak. Tady se to teda nestalo. Sám bych to prostě nenapsal líp :-) Jo píší tady, že film je plný klišé a tak podobně. Je to blbost. Dívám se na filmy od svých dvanácti let, tedy skoro 40 let a na mnoha jsem i sám spolupracoval. Myslím, že klišé dokažu poměrně dobře odhalit. Škoda, že se tu musíme skrývat za přezdívkami a někdo si rád hraje na intelektuála. Něco sejmout je very cool. Výborný výkon všech herců, ale ještě trochu nad nimi je Shailene Diann Woodley. Naposledy jsem takhle brečel u Sedmi statečných. ()

.baris.

Nemusím říkat vůbec nic, uživatel novoten to totiž napsal všechno úplně přesně tak, jak to vidím já! Přidávám tedy jen dalších několik poznámek: kromě výborných Shailene a Ansela chválím kvalitní scénář, který vynechal některé vedlejší postavy z knížky (za mě za tenhle tah palec nahoru), navrch vynikající hudba a... no, plakala jsem jak malá holka samozřejmě :). Je to jasný - The Fault in Our Stars je (a zřejmě i nadále bude) jedna z mých srdečních záležitostí. Okay. ()

peetriss

Silná romantická krasojízda na tenkém ledě, rozprostírajícím se na temných vodách smrtelné choroby, který se jednou musí nevyhnutelně probořit. Josh Boone teprve podruhé - a podruhé mi jeho styl, s jakým podává silná témata ze života, neskutečně sedí. Tentokrát snad ještě více! Naprosto přirozeně bez násilné prvoplánovité sladkobolnosti dokázal vtáhnout do intimního vztahu dvou teenagerů, kterým není z hůry dáno. Jen těžce by se hledalo silnější téma než boj se smrtelnou nemocí, přesto Josh Boone dokázal s přehledem a naprostou lehkostí plout výborně napsaným příběhem, a přitom zvládat bravurní přemety mezi odlehčenými momenty plné nadhledu a momenty silnými, vypjatými až emočně odrovnávajícími. Navíc se vše veze na notě příjemné romantiky bez patosu, byť poslední čtvrtina leckomu patetická připadat může - možná je jen zbytečně natahovaná. Hvězdy nám nepřály dokázaly zasáhnout a ve škatulce "romancí nevyléčitelně nemocných" patří k tomu nejlepšímu. Přesná Boonova práce, skvělé obsazení podávající přirozené a přitom hodnotné výkony, výborná práce s obrazem a soundtrackem dodávají filmu ten správný náboj. ()

valasek.m

Pro mě rozhodně zklamání, čekal jsem nějakou citovou vydíračku, ale bohužel brečet se mi chtělo jen jednou. Další chyba tohoto filmu je předlouhá stopáž. Podle mě by hodina a třičtvrtě naprosto stačilo, tady to bylo hodně natahované. ()

Mitin

Budete mě muset ukamenovat, protože jsem nejspíš bezcitnej zmrd. Já se vážně snažim, abych porozuměl tomu, proč se to všem tak líbí a abych za bezcitnýho parchanta nebyl, ale bohužel. Film mi naprosto nedovolil vytvořit si k těm dvoum, Gusovi a Hazel alespoň nějaký kladný citový vztah. Pardon, ale víc nesympatické herce na skladě už nejspíš neměli. Film je vyloženě založený jen a jen na tom, že se do sebe zamilují dva týnejdžři s rakovinou a všichni sežerou, jak strašně rýl a krásný to je, když se dva umírající nekonečně milujou a jak strašně moc smutný to je, když někdo z nich umře. A ono to vlastně o ničem jiném není.. Jednoduchý koncept bez větší hloubky. Mimochodem, Hazel, když zastavíš auto, je dobrý zatáhnout ruční brzdu nebo si alespon zařadit rychlost, mohlo by ti ujet. ()

lucijelucije

Pro mě jsou tyhle hvězdy srdcovou záležitostí a to zrovna do mladého publika nepatřím. Nepopírám, že za to určitě může kniha, kterou jsem četla již nějaký ten rok zpět. Ale protože je tenhle film téměř totožný s J. Greenem, musím říct, že ten příběh mladých nešťastníků mě dojal. Líbí se mi s jakou lehkovážností a zároveň s jakou tíhou se tihle lidé vyrovnávají se svou nemocí, s láskou a vůbec se světem, který k nim milosrdný zrovna není. I když je film téměř totožný s knihou, jsou věci, které musel zvládnout jinak. Veškerá představivost mizí a je těžké se včlenit někam, kde je už něco rozjeté. Přesto S. Woodley předvedla naprosto geniální výkon..Ani bych si tuhle postavu nemohla vytvořit jinak. A. Elgort byl buď tak výborným hercem, nebo děsně a afektovaně přehrával. Ať je to, jak chce, až na tuhle nepatrnost a na přespříliš prodlužovaný konec, nemůžu být spokojenější. 9/10 ()

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

Kdo si zahraje Dungeons & Dragons?

29.06.2016

Warcraft sice v Americe propadl, naštěstí to ale neznamená konec filmových fantasy. Hlavně studio Warner Bros., které se k žánru vrátí letošními Fantastickými zvířaty, je naopak hodlá tlačit co… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Hvězdy přejí X-Menům

Hvězdy přejí X-Menům

14.05.2015

Mutantí vesmír se nám roztahuje do šířky. Příští rok nás čeká X-Men: Apocalypse, kde se prý definitivně rozloučíme se „starou gradou", řada nových tváří ale bude pokračovat. Dále se objeví sólovky… (více)