Od soumraku do úsvitu

• USA From Dusk Till Dawn: The Series
USA, (2014–2016), 22 h 42 min (Minutáž: 41–49 min)

Hudba:

Carl Thiel

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson (více)

Série(3) / Epizody(30)

Děj seriálu Od soumraku do úsvitu se točí kolem bankovního lupiče Setha Gecka (D.J. Cotrona) a jeho násilného a nepředvídatelného bratra Richarda Gecka (Zane Holtz), kteří jsou hledaní nejen FBI ale také texaskými rangery Earlem McGrawem (Don Johnson) a Freddiem Gonzalezem (Jesse Garcia), kvůli bankovní loupeži a několika mrtvým.
Zatímco jsou na útěku do Mexika, potkávají bývalého pastora Jacoba Fullera (Robert Patrick) a jeho rodinu a vezmou si je jako rukojmí. Zmatek nastane ve chvíli, kdy si uprchlíci i se svými zajatci udělají zajížďku do striptýzového klubu, který provozován hladovými upíry... až do rána se musí udržet na živu (AXN)

Kimkong

1. série - Seriál je až nechutně natahovaný. Co ve filmu trvalo deset minut, tady zabírá skoro dvě epizody. Tím ztrácí spousta scén veškerý šmrnc. Seriál je dělaný pro mladší publikum. Mladí herci bez charizma, cenzura nahoty i vulgarismů. Seriál nabírá na objemu především přidáním nových postav a nekonečných flashbacků. Z Ritchieho, pouhého úchyla, je zde udělán úplný magor. Více se zde pracuje s mystikou a prasením hadopírů. K velkému překvapení, veškerá nesourodá omáčka nalepená na původní film je na konci logicky propojena a vysvětlena, takže ve výsledku dává smysl. Závěr je v rámci možností happyend, a zohledňuje jediné možnosti, jak se od filmu odlišit. Přežití jistých upírů. Cestování s jistou osobou. Každopádně seriál bych doporučil pouze pro zvědavé diváky původního filmu. Je zde několik momentů, které záměrně parodují film. Nicméně na druhou řadu jsem zvědav, protože bude totálně bez spoilerů. 2. série - Měl jsem jistá očekávání. Tvůrci již nebyli svázáni s předlohou, a mohli se celkem rozdovádět. Bohužel jim jde jen opisovat, a o vlastní tvorbu by se raději neměli pokoušet. Opět pokračuje nekonečné střídání kladných a záporných rolí všech postav. Tam, kde první řada slušně skončila a dávala smysl, tady je děj fakt o ničem. Ocenit se dá leda návrat do menší role Dannyho Treja a pěkný baby. Postavy jsou ještě méně výrazné než v první řadě. Padouši naprosto zaměnitelní. Kdyby všichni umřeli, bylo by mě to úplně jedno. ()

chewbac.Ca

Skvělý film z devadesátek od Rodrigueze je naprostý opak téhle zhovadilosti! za 1. deset tisíc žalmů a panbíčkářských keců alá JůEsEj. za 2. místo upírů Valdemara jako bazilišek beroucí na sebe podobu svých obětí mě fakt pobavilo :D za 3. psychopatický všeslyšící a vševědoucí bratr je taky pěkne otravnej.¨ po shlédnutí 2 dílu opravdu není o co stát a nebudu ztrácet čas sledováním dalších epizod. Po dokoukání 1. sezóny skvělého farga je tohle opravdu o 19 tříd horší podívaná... ()

CrazymanM

Nemohu tohle příliš objektivně hodnotit,protože jsem vydržel jen díl a půl,ale řekl bych že jde o jeden velkej omyl!Velmi nesympatické ksichty,je to jakési umělé,prostě ne,já se nechci trápit dalších pár dílů a pak se na to vybodnout,končím hned!!!Jo,chci podotknout,že jsem fanouškem Rodrigueze,Tarantina a samozřejmě předlohy seriálu,kvůli čemuž také dám aspoň 1 hvězdu! ()

st4nford

Pilotní díl byl hodně dobrý. Je to podobné jako film, ale i dost odlišné a to se mi na tom líbí. Jsem fanda originálního snímku, ale na seriál sem se hrozně moc těšil, i když sem se bál, že pro mě bude zklamáním. Naopak. Mile potěšil. Má to správný říz, atmosféru a ukáže nám to mnoho nového. Původně sem tomu dal jen čtyři hvězdy, protože se mi zdálo, že první díl trošičku ujížděl s tempem, díky některým dialogům, ale i tak to byla skvělá podívaná. Po shlédnutí druhého dílu dávám pět hvězd, protože mě bavil ještě více než pilotní díl. Prostě úžasná práce. Doufám se této kvality bude seriál držet po celou dobu. Zatím jsem velice spokojen! ()

Tinusa14

Spočiatku som mala isté pochybnosti o prevedení tohto filmu na seriál, nakoľko som veľmi veľká fanúšička From dusk till dawn. Moje pochybnosti o tomto počine sa rozlplinuly asi po druhej epizóde, a ďalej to šlo ako z kopca. Naplno ma to vtiahlo do slušne rozpracovaného deja. Čo sa týka hereckého obsadenia, predstaviteľ Setha bohužiaľ nemá na neprekonateľného Clooneyho, naopak predstaviteľ Richieho ma zaujal viac ako Tarantino. Všetko je len vec názoru. ()

mucho3

První díly mně dokázali zabavit,ale pak nadšení upadalo s přibývajícími epizodami....docela škoda,ale i tak lehký nadprůměr. ()

bmx6

Určitě velice zajímavý nápad udělat seriál podle filmu.Ten film mám samozřejmě radši...už jen kvůli hereckým výkonům a tak celkově.Jinak co se týče herců a hereckých výkonů v seriálu,tak to není vůbec špatné...herci v roli zajímavých postav jsem si oblíbil,ale občas jsem těm jejich výkonům nevěřil.Vůbec mi nevadilo,že tu byly delší scény než ve filmu(také,protože je to seriál :D) a ani mi nevadilo,že tu bylo něco navíc,ale vadilo mi to,že tu zde byly nějaké změny,které se ve filmu odehrály trošičku jinak,ale to je asi vše...Hudba,prostředí senzace :) Na 100% to sice není,ale můžu být rád za to,že jsem seriál viděl... ()

Da_reba

Po prvých 3 dieloch: Príjemne prekvapený a od filmu to nemá až tak ďaleko. Super že sa snažili aby sa herci podobali Clooneymu a Tarantinovy. Mal len pocit že dej bude tak strašne a zbytočne natiahnutý že kvalita pôjde rapidne dole vodou. ()

Pilouš

Sesty dil byl paradni, a podle upoutavky na sedmy uz to bude jenom lepsi a lepsi... Navic, byla odklepnuta druha serie s rovnou 13ti dily. (Skoda, ze o takovem Hannibalovi se porad rozhoduje) ()

Giordi

Celkový dojem spíše průměrný. Hvězdičky strhávám za naprosto nerealistický chování postav, které nejsou prvním setkání s upíry nijak vyděšeny (dokonce ani teenageři), a to ani během nechutnýho masakru, kterej se později strhne. Tváří se, jak kdyby vedli knoflíkovou válku, pohodička. Přitom právě hrůza, kterou postavy prožívají se hodně podepisuje na hororové atmosféře seriálu. Zpracování upírů je ubohé, místo skutečných a pořádných masek použili hlavně počítačový animace a vypadá to trochu divně. Poslední epizody docela nudily a působily dojmem, že už neví, jak tu sérii doklepat a co tam ještě vymyslet. Pokusim se ale ještě dát šanci 2.sérii, potenciál pro zlepšení tu snad je. Hodnocení: 50% ()

Torak

Zdá sa mi, že Rodriguez troška ubral zo svojho zaujímavého štýlu...zatiaľ len pilot, tak sa ešte nechám prekvapiť, či je to dobré alebo zlé...každopádne, herecká charizma oveľa menšia ako vo filme. :(( ()

maestrum

Prvních pár dílů má vcelku dobrou úroveň. Jakmile se herci dostanou do striptýzového podniku a má začít konečně pořádná akce, na kterou každý čeká, tak se seriál paradoxně začne utápět v b-čkoidních a často přehraných akcích, které jsou spíše parodií a nebudí ani úsměv. Poslední díly 1. série už jsem jenom přeskakoval po desítkách vteřin abych zjistil, jak to dopadne. ()

BlackBarron

Po první sérii (která šíleně kopíruje původní film) se to vcelku rozjede a je to zajímavý béčko. Rodriguez tam jde vidět, trocha peněz tam je též, takže efekty nejsou přímo odporné a příběh ujde. 70% ()