poster

Od soumraku do úsvitu (TV seriál)

 • USA

  From Dusk Till Dawn: The Series

Akční / Horor / Krimi / Thriller

USA, 2014–2016, 22 h 42 min (Minutáž: 41–49 min)

Hudba:

Carl Thiel

Hrají:

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson, Brandon Smith, Joanna Going, Leslie Augustine, Jesse Borrego, Lane Garrison, Adrianne Palicki, Samuel Davis, Pablo Esparza, Emmy Robbin, William Sadler, Tanner Beard, James Remar, Stephanie Honoré, Gary Teague, Elena Sanchez, Eiza González, Elle LaMont, Sue Rock, Veronica Orosco, Sam Medina, Tait Fletcher, Jorge A. Jimenez, Vincent Fuentes, Eddie J. Fernandez, Dana De La Garza, Davi Jay, Jolie Vanier, Jesse Garcia, Jeff Fahey, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Callie Hernandez, Alicia Sanz, David Hickey, Edrick Browne, Maurice Compte, Joseph Gatt, Emily Rios, J. Nathan Simmons, Tom Savini, Micah Fitzgerald, Marco Morales, Brandon Mychal Smith, Heather Danner, Jason Douglas, Lupe Trejo, Esai Morales, Danny Trejo, Briana Evigan, Holt Boggs, Chris Browning, Heather Kafka, Brett Brock, Alexandria DeBerry, Kimberly Fox, Hemky Madera, Jesse Johnson, Gabriel Gutierrez, Jere Burns, Keith Jardine, Chris Osborn, Julio Oscar Mechoso, Gary Busey, Demi Lovato, Manuel Garcia-Rulfo, Gabrielle Walsh, James Burnett, Diego Joaquin Lopez, Marko Zaror, Lora Martinez-Cunningham, Fernanda Andrade, Kristen Rakes, Preston James Hillier, Ana de la Reguera, Geno Segers, Gonzalo Menendez, David House, Antonio Leyba, Eric Steinig, Monique Candelaria, Vic Browder, Mark Hanson, Lawrence Varnado, Ryan Begay, Sarah Minnich, Craig Nigh, Marco Morales, Waylon Payne, Jackamoe Buzzell, Patrick Davis, Oscar Avila, Geena Bocci, Barbie Robertson, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Oryan Landa, Byron Brown, Ulysses Montoya, Rob Franco, Bernardo Saracino, Marycarmen Lopez, David Maldonado, Jacob Browne, Nicky Whelan, Robert Knepper, Natalie Martinez, Sonny Carl Davis, Daniel Zubiate, Brytnee Ratledge, Michael Esparza, Yesenia Garcia, Jermaine Washington
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vojťas
  ***

  Psát o těch potvorách jako o upírech by nebylo zcela exaktní (při původu z hada, nikoliv netopýra), ale jelikož jdou po lidské krvi, tak to tak nechme. Suma sumárum jde o dosti krvavou podívanou (7. díl je TOP), při které jsem se ale bohužel i tak párkrát dost nudil. Od Rodrigueze jsem prostě čekal více. 65% [2. série BUDE](11.6.2014)

 • korbitch22
  ***

  Vyděláno má, tak asi Roberta Rodrigueze už moc nesere, že jeho kariéra i talent od roku 1995 padali tak mocně a rychle, až se rozdrobili na totální sračky. Vzít svůj film a rozepsat ho do pětidílné minisérie není vůbec špatný nápad, bohužel našlo by se asi tisíc filmů, které by si to zasloužili více, než 12 let stará upírská ptákovina natočená spíš tak pro prdel, ve které perlil zhulený Tarantino a tančící Hayeková.Příběh je rozvleklej, efekty prostě televizní, herci o třídu níž, ale pořád slušní.Po večerech díl za dílem to šlo, ale důvod vzniku bych hledal v kalkulu možného Robertova dluhu po krachujících Mačetách či jen tak z nudy chtěl opatrně zkusit, jestli už režisérsky vopravdu nestojí za vyliž prdel a musim říct, že pokud mu TV zaplatila třetího Mačetu, stojí to za vyliž prdel vlastně všechno.Seriál vyloženě pro oddané fanoušky a těch už moc být nemůže.Já mu držel pěsti naposled s třetím Mariachim a to už je lééét zpátky.55%.(9.4.2014)

 • Žralok
  odpad!

  1. díl byl naprosto skvělej. Bál jsem se seriálovýho zpracování výbornýho filmu. A po 1. dílu jsem byl přesvědčenej že jsem se mýlil. Bohužel po dalších částech jsem byl dost zklamanej. Dějová roztaženost se dala čekat. Nový postavy nejsou tak špatný. Přidaná zápletka je děsná. Hlavní dvojice sice není Clooney s Tarantinem ale dá se na ně zvyknout. Richie je tak otravnej že se těšim až zhebne. Ve filmu jsem si ho oblíbil. Ale co nepřekousnu ani kdybych se snažil sebevíc je totální zprasení (slušně to nejde) upírů. Uvidíme jak se ještě předvede Santanica, ale Hayek to prostě není. A čekal jsem jak bude vypadat Sex machine. No tohle si snad Tom Savini nezaslouží. On je v tej roli neskutečnej sympaťák. Tohle divný něco, který ho ztvárňuje zde. To se ani nedá popsat.(27.4.2014)

 • Laerry
  ****

  Na původní Rodriguezův film jsem si jen matně vzpomínala (deja vú jsem zažila před tím motorkářským barem...), takže jsem nebyla handicapována srovnáváním a přemýšlením o tom, jaký smysl má seriálová verze. Nicméně i mě bylo jasné, že nepůjde jen o remake, ale o rozšířenou adaptaci, čerpající inspiraci z originálu. A když už se něco takového uskuteční, je dobře, když za tím stojí samotný tvůrce, tj. Rodriguez. Vytvořil tak zábavný mix hororové akční komedie, kterou tak s Tarantinem rád dělá už několik let. Ústřední duo bratrů zabijáků je dosti charismatické a ujeté, že jim prostě musíte fandit, zvláště když se dají dohromady s netradiční rodinkou, co měla tu smůlu, že jeli karavanem... Ke konci tempo dosti zvolnilo a už vše moc nedávalo smysl, ale i tak je fajn, že příběh bude dál pokračovat druhou sérií. Ještě nepřišel čas opustit Mexiko zamořené sexy upíry...(15.11.2014)

 • Terva
  ****

  DÍL PRVNÍ - CITÁT - Od počátku věků jsme žili ve stínu Měsíce - dnes povstaneme. Režie Robert Rodriguez podle filmového scénáře Quentina Tarantina. CITÁT - Bratři Geckovi jsou zpět........... DÍL DRUHÝ - CITÁT - Zabiješ čas dřív, než on zabije tebe........... Tak jsem se bál, že forma seriálu bude nudná a prodlužovaná, ale zatím to jede. DÍL TŘETÍ - CITÁT - El Rey dává bezpečí a ochranu. Místo, kde se nemusíte bát.......... Já věřím v boha, ale ty teď musíš věřit v pohanskou sílu novodobé technologie. Kdo viděl film, tak tuší, kam to všechno směruje a je jasné, že to bude trochu delší cesta. Prodlužování situací, které ve filmu neměly prostor a hlavně spousta vysvětlujících flashbacků nás drží při sledování. Okolo 35 minuty třetího příběhu se Richie (Zane Holtz) a Monika (Samantha Esteban) baví o filmu Sharkyho mašina s Burtem Reynoldsem. DÍL ČTVRTÝ - CITÁT - Oči jsou zdroj naší energie. Věta "Tak tuláci, jdeme se toulat" z úst George Clooneyho je lepší než zde z úst DJ Cotrona. DÍL PÁTÝ - CITÁT - Preferuji Starý Zákon........... Konečně se v tomto díle dostanou tam, kam to celé směřuje. Otevřeno Od soumraku do úsvitu. DÍL ŠESTÝ - CITÁT - Jsme tu, brácho, tak vítej v ráji......... Tak jsem čekal, zda si barmana v baru Titty Twister nezahraje opět Dany "Machete" Trejo, ale bohužel. Sice je mu barman trochu podobný, ale není to ono. Já vím, jsem ovlivněn filmem. DÍL SEDMÝ - Tady se objevuje Santánico Pandemonium, kterou zde hraje nádherná Eiza González. Její tanec není tak povedený, jako ve filmu, ale je tu zpestřen o hudební doprovod houslí v podání Vanessy Del Fierro - a je to nádhera. Až teprve tady v sedmém díle očekávejte gore scény a nějaké napětí. CITÁT - Zničte orgán krve a zemřou..........DÍL OSMÝ - CITÁT - Pocta je tvá......... Zde vyplouvá na povrch pravý příběh rangera Gonzalese (Jesse Garcia). CITÁT - Vidíte tohle? Vypadáto, že přežil blízká setkání třetího druhu............... Obsahově nejhorší díl celé série. DÍL DEVÁTÝ - CITÁT - Tvá část musí zemřít........a to je jen začátek......... Zde se mluví o filmu Osvícení a jeho bludišti. Ikdyž příběh má jít do finále, zdá se, že se to začíná komplikovat. DÍL DESÁTÝ - CITÁT - I slepá veverka občas najde omylem oříšek........... Jdeme do finále a je to celkem prodlužované. Poslední dva díly se mi zdají trochu zmatené, ale to nevadí. Je to ukončené, ikdyž teoreticky to může pokračovat.(10.2.2015)

 • - V druhé sérii se ve vedlejší roli objeví i Demi Lovato, partnerka Wilmera Valderramy (Carlos Madrigal). Role drsné upírky Maii byla prý vytvořena speciálně pro ni. (Pedronaut)

 • - V šesté epizodě "Place of Dead Roads" zazní mj. i píseň Malaguena Salerosa v podání skupiny Chingon, jejíž členem je i tvůrce seriálu Robert Rodriguez. Tento song se v jiné aranži objevil již např. v Rodriguezových filmech Desperado (1995) a Tenkrát v Mexiku (2003), ve stejné aranži pak ve filmu Quentina Tarantina Kill Bill 2 (2004), pro který Rodriguez skládal hudbu. (gogos)

 • - Robert Rodriguez, režisér původního filmu Od soumraku do úsvitu (1996), je nejen producentem tohoto seriálu, ale sám také zrežíroval 4 epizody první série, včetně Pilotu, ke kterému napsal i scénář. (gogos)