Od soumraku do úsvitu (TV seriál)

From Dusk Till Dawn: The Series

Akční / Horor / Krimi / Thriller

USA, 2014–2016, 22 h 42 min (Minutáž: 20x45 min)

Carl Thiel

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson, Brandon Smith, Joanna Going, Leslie Augustine, Jesse Borrego, Lane Garrison, Adrianne Palicki, Samuel Davis, Pablo Esparza, Emmy Robbin, William Sadler, Tanner Beard, James Remar, Stephanie Honoré, Gary Teague, Elena Sanchez, Eiza González, Elle LaMont, Sue Rock, Veronica Orosco, Sam Medina, Tait Fletcher, Jorge A. Jimenez, Vincent Fuentes, Eddie J. Fernandez, Dana De La Garza, Davi Jay, Jolie Vanier, Jesse Garcia, Jeff Fahey, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Callie Hernandez, Alicia Sanz, David Hickey, Edrick Browne, Maurice Compte, Joseph Gatt, Emily Rios, J. Nathan Simmons, Tom Savini, Micah Fitzgerald, Marco Morales, Brandon Smith, Garrett Graham, Heather Danner, Jason Douglas, Lupe Trejo, Esai Morales, Danny Trejo, Briana Evigan, Holt Boggs, Chris Browning, Heather Kafka, Brett Brock, Alexandria DeBerry, Kimberly Fox, Hemky Madera, Jesse Johnson, Gabriel Gutierrez, Jere Burns, Keith Jardine, Chris Osborn, Julio Oscar Mechoso, Gary Busey, Demi Lovato, Manuel Garcia-Rulfo, Gabrielle Walsh, James Burnett, Diego Joaquin Lopez, Marko Zaror, Lora Martinez-Cunningham, Fernanda Andrade, Kristen Rakes, Preston James Hillier, Ana de la Reguera, Geno Segers, Gonzalo Menendez, David House, Antonio Leyba, Eric Steinig, Monique Candelaria, Vic Browder, Mark Hanson, Lawrence Varnado, Ryan Begay, Sarah Minnich, Craig Nigh, Marco Morales, Waylon Payne, Jackamoe Buzzell, Patrick Davis, Oscar Avila, Geena Bocci, Barbie Robertson, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Oryan Landa, Byron Brown, Ulysses Montoya, Rob Franco, Bernardo Saracino, Marycarmen Lopez, David Maldonado, Jacob Browne, Nicky Whelan, Robert Knepper, Natalie Martinez, Sonny Carl Davis

Marná sláva, ale na Clooneyho a Tarantina tahle dvojice zloduchů nemá, ačkoliv se nedá říct, že by hráli špatně. Jen to prostě není ono. Navíc se to občas táhne, ty Richieho halucinace místy působí únavně a trochu mi tam chybí ta rodriguezovsko-westernová atmosféra, ale pořád to má většinou solidní tempo, rozpracování toho, co přecházelo masakru u Titty Twister či mytologie místních upírů mě také baví a navíc je tu můj oblíbenec T-1000, lolitka Madison Davenport a i ostatní herci mi sedli, takže celkově považuji zeseriálování téhle upírské klasiky za dobrý nápad. 75%(8.4.2014)

Škoda, že je dej v podstate to isté čo pôvodný film, iba natiahnutý na 10-dielny seriál a s inými hercami, ktorí sa snažia, čo môžu a nedá sa im nič vytknúť. Obohatenie o „mytologické“ pozadie atď. napokon prekvapivo dobre funguje, pripraví nejeden luxusný okamih a ku koncu získava aj iné výrazné kvality, aj keď nie príliš zmysluplné. Dobré pozeranie.(12.4.2015)

• Segrestor

Natočit seriál čerpající ze skvělého filmu Roberta Rodrigueze a z pera Quentina Tarantina může být docela dobrý nápad. Ale co tihle chlapi nedořešili, bylo nejspíš to, že chtěli film přímo opsat. Natočit ty samé scény znovu. Nodoprdeletominedělejte. Takže, na tom to stojí, ale zároveň padá. Totálně charismatického Clooneyho zde šíleně přehrává nějaký čuráček a Tarantina rovněž, ačkoliv, ten se přeci jen trochu povedl. Ale i tak. Vyznělo to jak kojotí pšouk v nevadském pohoří. Muselo to dát práci a přitom taková blbost, co? Vážně nevím, zda tomu dát vůbec šanci a zkusit i druhý díl. Jinak ale vše ostatní je pěkný, to zase jo.(25.10.2015)

Na původní Rodriguezův film jsem si jen matně vzpomínala (deja vú jsem zažila před tím motorkářským barem...), takže jsem nebyla handicapována srovnáváním a přemýšlením o tom, jaký smysl má seriálová verze. Nicméně i mě bylo jasné, že nepůjde jen o remake, ale o rozšířenou adaptaci, čerpající inspiraci z originálu. A když už se něco takového uskuteční, je dobře, když za tím stojí samotný tvůrce, tj. Rodriguez. Vytvořil tak zábavný mix hororové akční komedie, kterou tak s Tarantinem rád dělá už několik let. Ústřední duo bratrů zabijáků je dosti charismatické a ujeté, že jim prostě musíte fandit, zvláště když se dají dohromady s netradiční rodinkou, co měla tu smůlu, že jeli karavanem... Ke konci tempo dosti zvolnilo a už vše moc nedávalo smysl, ale i tak je fajn, že příběh bude dál pokračovat druhou sérií. Ještě nepřišel čas opustit Mexiko zamořené sexy upíry...(15.11.2014)

• KevSpa

Už i Robert Rodriguez se zařadil mezi tvůrce, kteří pochopili, že televize je na vzestupu a převedl do seriálové podoby vlastní film. Srovnávat ústřední hereckou dvojici s nezapomenutelným duem Tarantino-Clooney samozřejmě nelze, ale i tak nemá pilot problém naladit vás na další díly, v nichž už dojde i na upíry. Navíc je fajn vidět Rodrigueze vracet se k žánru, který mu seděl vždy nejlépe. Pilot - 70%(18.3.2014)