Od soumraku do úsvitu (TV seriál)

From Dusk Till Dawn: The Series

Akční / Horor / Krimi / Thriller

USA, 2014–2016, 22 h 42 min (Minutáž: 41–49 min)

Carl Thiel

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson, Brandon Smith, Joanna Going, Leslie Augustine, Jesse Borrego, Lane Garrison, Adrianne Palicki, Samuel Davis, Pablo Esparza, Emmy Robbin, William Sadler, Tanner Beard, James Remar, Stephanie Honoré, Gary Teague, Elena Sanchez, Eiza González, Elle LaMont, Sue Rock, Veronica Orosco, Sam Medina, Tait Fletcher, Jorge A. Jimenez, Vincent Fuentes, Eddie J. Fernandez, Dana De La Garza, Davi Jay, Jolie Vanier, Jesse Garcia, Jeff Fahey, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Callie Hernandez, Alicia Sanz, David Hickey, Edrick Browne, Maurice Compte, Joseph Gatt, Emily Rios, J. Nathan Simmons, Tom Savini, Micah Fitzgerald, Marco Morales, Brandon Mychal Smith, Heather Danner, Jason Douglas, Lupe Trejo, Esai Morales, Danny Trejo, Briana Evigan, Holt Boggs, Chris Browning, Heather Kafka, Brett Brock, Alexandria DeBerry, Kimberly Fox, Hemky Madera, Jesse Johnson, Gabriel Gutierrez, Jere Burns, Keith Jardine, Chris Osborn, Julio Oscar Mechoso, Gary Busey, Demi Lovato, Manuel Garcia-Rulfo, Gabrielle Walsh, James Burnett, Diego Joaquin Lopez, Marko Zaror, Lora Martinez-Cunningham, Fernanda Andrade, Kristen Rakes, Preston James Hillier, Ana de la Reguera, Geno Segers, Gonzalo Menendez, David House, Antonio Leyba, Eric Steinig, Monique Candelaria, Vic Browder, Mark Hanson, Lawrence Varnado, Ryan Begay, Sarah Minnich, Craig Nigh, Marco Morales, Waylon Payne, Jackamoe Buzzell, Patrick Davis, Oscar Avila, Geena Bocci, Barbie Robertson, Ruben Rivera Laguna, Marty Lindsey, Oryan Landa, Byron Brown, Ulysses Montoya, Rob Franco, Bernardo Saracino, Marycarmen Lopez, David Maldonado, Jacob Browne, Nicky Whelan, Robert Knepper, Natalie Martinez, Sonny Carl Davis, Daniel Zubiate, Brytnee Ratledge, Michael Esparza, Yesenia Garcia, Jermaine Washington

Psát o těch potvorách jako o upírech by nebylo zcela exaktní (při původu z hada, nikoliv netopýra), ale jelikož jdou po lidské krvi, tak to tak nechme. Suma sumárum jde o dosti krvavou podívanou (7. díl je TOP), při které jsem se ale bohužel i tak párkrát dost nudil. Od Rodrigueze jsem prostě čekal více. 65% [2. série BUDE](11.6.2014)

• pabulator

Má to potenciál ale něco tomu chybí doufám že se vstupem do titty twister přijde ten pravý nářez. Krátký záběr na titty twister na konci pátého dílu a natěšenost vzrůstá...Natěšenost opadla,letos už druhé zklamání mlácení prázdné slámy, příšerně stupidní dialogy a děravý scénář proč já mám tu smůlu a nechám se vždycky opít rohlíkem.(14.3.2014)

Dobrej seriál, první série dost, vykrádá film, ale dělá to se ctí. Druhá řada zase připomíná mexickou telenovelu, kde všichni jdou po penězích, moci a pomstě. Třetí a finální série, je zase dost hororová a jde o záchranu světa. Je to tedy takový guláš, kde je všechno možný, ale překvapivě to funguje. Herecké obsazení, je výborné, objeví se pár béčkových legend. Seriál má celkem dobrou akci, ve třetí sérii bitky dostanou vylepšení v podobě Marka Zarora. Dynamika seriálu, občas zakolísá, hlavně u první série, ale nenudil sem se a byl sem i místy napnutý, někdy zase překvapený. Seriál si za mně zaslouží plný počet.(16.4.2018)

Na původní Rodriguezův film jsem si jen matně vzpomínala (deja vú jsem zažila před tím motorkářským barem...), takže jsem nebyla handicapována srovnáváním a přemýšlením o tom, jaký smysl má seriálová verze. Nicméně i mě bylo jasné, že nepůjde jen o remake, ale o rozšířenou adaptaci, čerpající inspiraci z originálu. A když už se něco takového uskuteční, je dobře, když za tím stojí samotný tvůrce, tj. Rodriguez. Vytvořil tak zábavný mix hororové akční komedie, kterou tak s Tarantinem rád dělá už několik let. Ústřední duo bratrů zabijáků je dosti charismatické a ujeté, že jim prostě musíte fandit, zvláště když se dají dohromady s netradiční rodinkou, co měla tu smůlu, že jeli karavanem... Ke konci tempo dosti zvolnilo a už vše moc nedávalo smysl, ale i tak je fajn, že příběh bude dál pokračovat druhou sérií. Ještě nepřišel čas opustit Mexiko zamořené sexy upíry...(15.11.2014)

• KevSpa

Už i Robert Rodriguez se zařadil mezi tvůrce, kteří pochopili, že televize je na vzestupu a převedl do seriálové podoby vlastní film. Srovnávat ústřední hereckou dvojici s nezapomenutelným duem Tarantino-Clooney samozřejmě nelze, ale i tak nemá pilot problém naladit vás na další díly, v nichž už dojde i na upíry. Navíc je fajn vidět Rodrigueze vracet se k žánru, který mu seděl vždy nejlépe. Pilot - 70%(18.3.2014)