Saw VIII

• Belgie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2017, 91 min

Překvapivě jeden z nejkvalitnějších dílů hororové série Saw. Sedmiletá pauza prospěla a tato série ukazuje, že by mohla opět získat zpátky zašlý lesk. Krvavé, ale hlavně velmi napínavé s dobrými hereckými výkony. Tobin Bell svým chladnokrevným, bezcitným vystupováním stále dokáže vyvolat člověku mrazení v zádech a ruku na srdce? Jeho oběti si žádné slitování nezaslouží.(19.1.2018)

• heyda

Saw série pro mě skončila po 2. dílu, který byl ještě docela logický, ale hlavně měl dobré postavy a byl napínavý jak sviňa. Tohle je jen další přeplácané, nesmyslné, předimenzované a celkově trapné pokračování jednoho kultu, který si mě kdysi získal. Vlastně ani nevím, proč dávám 1 hvězdičku...možná ze sentimentu...nevím...(15.3.2018)

• Xmilden

Tohle už tady kdysi bylo a dokonce se to 6x ve slabších provedeních vracelo. Resuscitovat tuto sérii zavání jen sprostým kalkulem. Výrobní náklady nízké, diváka si to vždy nějakého najde a na sebe si tohle divadýlko vydělá. V ději mě nedokáže překvapit vůbec nic a už se ani nesnažím přemýšlet. Scénáristé to nějak vymyslí celé za mě. 40%(31.1.2018)

• Vxxx

SPOILERY! Já mám sérii Saw strašně ráda. Jednička je naprosto geniální. Chytrá, vzurušující, děsivá. Každým filmem se to od chytrého a vzrušujícího přesouvalo k vycucanému a směšnému, ale i tak si užívám celou tu sérii. Z nového filmu jsem byla nadšená, orotože jsem se těšila na pokračování cliffhangeru ze Saw 3D. No a co se stalo? Oni to úplně vynechali Místo toho si vymysleli úplně novou dějovou linku, novou postavu, nové všechno. Byla představená postava, která teda jakože měla pomáhat Amandě? A Gordonovi? A kde byl Gordon teda? Na toho jsem se moc těšila. No... Šílené zklamání. Totální díry v ději, v logice, časových linkách. Havní "plot twist" se dá odhadnout ze začátku - jakože vážně? To jsme měli vážně věřit že je John naživu? Po tom co nám ukázali jeho smrt a pitvu? A taky to nebylo poprvé co jsme sledovali hru která se neodehrávala v reálném čase. Prostě šílené zklamání. Scénář špatný, postavy nesympatické. Snad jen ta hudba, kterou si užívám u Saw vždy, mě do toho trošku vtáhla. Opravdu jediná věc, co se mi líbila, byla past s klíči v kulce. To bylo hezké... 2* a hrozně mě to mrzí :/(3.2.2018)

Tohle mi děsně dlouho vrtalo hlavou. Já cítím mírné zklamání. Samozřejmě, když jsem znova slyšel tu znělku, která je s frančízou spojená, zahřálo mě to u srdce. Nicméně snímek nenabízí skoro vůbec nic nového a je to spíš průměrnější část z této série. Pasti nejsou vyšperkované. Po sedmi letech bych je čekal nějaké vymazlenější. Chybí mi postavy, se kterýma bych nějak souzněl. Viz. Amanda, Dr. Gordon. O hráče se divák vlastně skoro nebojí a je mu vlastně fuk, jak dopadnou, hlavně ať je něco semele nebo rozdrtí. To tu však taky nenajdeme, místo brutálních smťáků tu jsou jen pitevní záběry, které jsou popravdě dost povedené a mrtvá těla vypadají k sežrání. Pastem chybí důležitá rozhodnutí, konečné důsledky všech činů.Na druhou stranu, je to příjemná, nostalgická podívaná, která dokáže zabavit a uteče jako voda. Finální twist je samozřejmě boží a je to jen důkaz toho, že přesně tohle jsme chtěli. Jen jsme dostali o dost méně.Konec opět převrací celý příběh a možná nechává otevřeno na další díly. Bojím se však, že to nemusí vyjít(30.10.2017)

• - Natáčanie filmu začalo v 26.9.2016 v Toronte v Kanade. Natáčalo sa do 15.11.2016. (Lucasion)

• - Pred uvedením do kín spoločnosť Lionsgate začala kampaň, v ktorej za darovanie krvi človek dostane lístok do kina na tento horor zdarma. Spoločnosť sa chcela postaviť za LGBT osoby (lesbická, gay, bisexuálna a transrodová komunita), ktoré majú v Amerike vo väčšine prípadov zakázané darovanie krvi. (Marceloo)

• - Spoiler: Napriek tomu, že postava Johna Kramera zomrela už v treťom dieli série, si jeho predstaviteľ Tobin Bell znovu zopakuje svoju úlohu, i keď tentokrát už iba ako halucinácia niekoho iného. (WalterIK7)