Saw VIII

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2017, 91 min

Jigsaw je zpátky a je to opět solidni, brutální, skvěle natočená krimi jízda, která po celých 90 minut napíná jak tanga pornoherečky. Po 7 letech slyšet opět skvělou hlavní znělku vyvolává husí kůži už jen z nostalgie a jako velký fanoušek Saw jsem si to celé opravdu užíval. Pasti mi sice tentokrát nepřišly tak vynalézavé a brutální jako v předešlých dílech, pořád se na to skvěle kouká a jde vidět, že fantazii a inovaci mají tvůrci pořád v kapse. Návrat Tobina Bella je perfektní, zaujmou i nové tváře detektivů i patologů a největší satisfakci přináší jako vždy samotný twist within twist závěr, který je opět velmi nepředvídatelný, šokující a dech beroucí. Bál jsem se, že to nepříjde, ale v posledních sekundách Saw nadělil opět nejbrutálnější Gore scénu roku, bez které bych se neobešel. Pro mě skvělý návrat a pevně věřím, že série bude pokračovat, jelikož se otevřely nové možnosti. Jediným záporem je, že JigSaw nezodpoví otázky z předešlého dílu, ale na to dost možná nezbyl čas. Spokojenost.80%(27.10.2017)

Desať rokov po smrti sa sériový vrah prezývaný Jigsaw (Tobin Bell) vracia. Je ťažké tejto správe uveriť, ale všetky dôkazy, ktoré polícia nájde, tomu nasvedčujú. Spolu s jeho návratom začne narastať aj počet zavraždených a je jasné, že sa začalo ďalšie kolo jeho hry o život. - Najoblúbenejšia séria môjho života sa dočkala už ôsmej časti a som s výsledkom velmi spokojný, aj keď sa bratia Spierigovci vybrali trochu iným smerom, než som očakával. Ich réžia sa mi príliš nepáči, rovnako ako práca kameramana, ktorý má akýsi zvláštny typ kamery. Som zvedavý na ich nový horor Winchester, pretože mám pocit, že PG-13 horory by im mohli sedieť viac. To, na čom táto séria stojí, ale nesklamalo. Samozrejme píšem o gore a nesmiernej brutalite, ktorej je tu viac než dosť. Pasce lahodili mojim očiam a aj s hercami a šokujúcimi odhaleniami som nadmieru spokojný. Nemôžem opomenúť ani perfektnú hudbu pána Charlieho Clousera, ktorá dokáže stále vydesiť. Posledná vec, ktorú by som tu čakal, je návod na výrobu homemade Demogorgona, ktorého som sa tu dočkal. Snáď sa mi niekedy podarí pozrieť všetkých osem dielov za sebou. Tiež budem nadšený, ak vznikne aj deviata časť. + Tobin Bell + herec z Come Back to Me + herec z Case 39 + herec z The Thing + herečka z Extraterrestrial a It Stains the Sands Red(9.1.2018)

Tak dobre padlo vidieť po dlhej dobe logo "Twisted Pictures." Nevidel som ho už strašne dlho. A rovnako skvele padlo opäť mať možnosť vidieť nový film zo série "Saw." Nechcem ísť do detailov o mojich názoroch na predošlé filmy, tak len rýchla rekapitulácia mojich názorov, na predošlých 7 filmov... Saw - výborný, Saw II - dobrý, Saw III - okey, Saw IV - zlý, Saw V - okey, Saw VI - dobrý, Saw 3D - veľmi zlý. Teraz prejdime na ich nového brata "Jigsaw". ktorý vychádza 7 rokov po poslednom filme. Hneď na úvod však poviem, ak chcete vedieť, čo sa stalo s našimi hrdinami po konci posledného filmu - smola. Ak chcete vedieť či niekto bude vôbec riešiť minulé udalosti - smola. Film je viac menej skôr úplne novým príbehom, do ktorého sa dostávame a riešime, či je Jigsaw skutočne mŕtvy, alebo nie. Najmä po tom, čo sa začnú objavovať nové telá na scéne. Zo začiatku som mal pocit, že to nebude tak zaujímavé a film sa niekde rozsype, no nakoniec som mal pocit, že film by som zaradil do okey kategórie. Sú tu celkom dobré postavy, ktoré budeme chcieť sledovať, pasce sú v pohode, no nemám pocit, že by sme už nemali spracované aj nejaké lepšie a snažia sa obnoviť sériu pre nové filmy. Osobne si ale myslím, že ak to chceli, tak tomu nemali spracovať tak maximálne komplikovaný príbeh. Popravde som sa ku koncu už strácal aj ja. Lebo som nerozumel tomu cekovému vysvetleniu a čo to vlastne malo dokázať. Nemyslím si, že by to bolo až absolútne nepochopiteľné, no zase to musia celé domotať, zase to musí mať nejaké vysvetlenie a zase bude kopec bla bla bla, ktoré ku koncu dopadne úplne inak, než všetci čakáme. Lebo to tak nejako proste dopadnúť musí. Ale na druhú stranu sa na to pozerať dalo, malo to svoje dobré momentky, malo to svoje špatné momentky, no všetci, ktorí chceli vidieť veľa krvi a násilia budú spokojní. Prídu si na svoje a budú spokojní. Tí čo "Saw" sériu nepozerali a nemali záujem, tak ich to nezaujme ani tu, a ak filmy radi nemali, tento nebude ten revolučný film, ktorý ich nechá nasadnúť na vlak. Fanúšikovia ale budú spokojní. A to je hlavné. A tým by som tento komentár aj uzavrel. Je to film pre fanúšikov. Tak si ho bežte užiť ak máte radi sériu. Hodnotenie: C+(11.11.2017)

Nejsem znalec série, nebyl jsem svědkem údajného pozvolného úpadku a vyčerpání Saw, možná i proto se mi osmý (Jig)Saw poměrně líbil. Ačkoliv mě v první hodině vyloženě iritovala detektivní zápletka, ke konci se to tak nějak hezky skloubilo dohromady a k mé plné spokojenosti jistě i dopomohl fakt, že to skončí za klidných 90 minut a lehce to uteče. Sice by mě mohl vyloženě popudit cliffhanger jako vrata, ale tak nějak mi to k podobně dojeným sériím sedí. A milovníci krve, neopodstatněného násilí a vyložených nechutností jistě budou i tentokrát spokojeni, resp už byli v kině.(10.1.2018)

• H34D

Návrat k poměrně slavné sérii s výraznějším odstupem 7 let vybudoval očekávání při nejmenším v tom smyslu, že by se nemuselo jednat o další překombinovanou slátaninu, která se snaží především vytěžit pár zlaťáků ze známého značky... Avšak opak je pravdou. Jigaw si v ničem nezadá se Saw 3D, přináší opět chaotický příběh plný logických kiksů a šťavnaté gore záběry, které ale vlastně už tak nezarazí do sedačky jako dříve. Prapodivným pluskem je, že jsem se několikrát během projekce od srdce zasmál. 4/10(7.11.2017)

• - Ôsmy Saw predpovedal už v roku 2010 horor Insidious. Bola v ňom použitá kresba postavičky klauna s tabuľou a číslicou 8 pod ňou. (WalterIK7)

• - Prvý film zo série Saw, ktorý je natáčaný viac ako jedným režisérom. V tomto prípade sa oň postarali identické dvojčatá Michael Spierig a Peter Spierig. Rovnako prvý film čo nesie v názve celé meno Jigsaw (doposiaľ len Saw) a prvé pokračovanie, čo prichádza s viac než ročnou odmlkou. (Lucasion)

• - Přestože poslední díl ze série Saw 3D (2010) byl brán jako konec série, tak se studio Lionsgate rozhodlo v roce 2012 se sérií pokračovat. Ve hře byl i plánovaný reboot série. Nakonec se po letech rozhodlo pro pokračování frančízy. (Lucasion)