Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Jino

Já si myslím, že to docela dobře utíkalo a příjemně se to sledovalo. Johnny Depp je jako vždy dobrý a ještě k tomu hvězdný Walken a bylo se na co koukat. Scénář trochu víc pokulhával, to je jasné .... Ustavičné žvanění Walkena a těch jeho kumpánů o tom, že něco provedou Johnnyho dceři bylo už otavné. Na druhou stranu byla dobře ztvárněná bezradnost Deppovi postavy. Celkově se mi to jeví nadprůměrný TV thriller, na který se vyplatí v sobotu večer klidně podívat... ()

kingik

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60% ()

choze

Průměrný hitchcockovský thriller o obyčejném muži, který je zatažen do vražedného spiknutí a stává se štvancem, kteréžto schéma je zvláštněno tím, že se děj odehrává v reálném čase. Jakousi atmosféru to díky kameře a hudbě má, ale scénář je průměrný a jak je plán atentátníků jednoduchý, tak je blbý. I když padouši drží hrdinu od začátku za koule, ten se je celou dobu snaží ochcat a sledovat Walkena, který měl zřejmě působit zlověstně, jak zoufale pobíhá okolo a na poslední chvíli to hasí, je až komický. Kdyby dal hrdinovi štěnici, bylo by to vyřešený. Ale ano - 24 hodin se Sutherlandem tomuhle filmu dluží hodně. ()

agathon

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing). ()

Tom Hardy

Na Deppa nečekaně mdlé. Jediné zajímavé mi na tom přijde, že si z toho mnohé evidentně vypůjčili tvůrci seriálu 24 hodin, když psali první sezónu. Na jedno podívání ucházející thriller, Depp má rozhodně ve své filmografii mnohem výraznější kousky, ať už z filmařského, a nebo z hereckého hlediska... ()

• Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)
  • Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)