Ghoul

• Slovensko Ghoul

KUFI

Tak to byla velika sracka. Teda ne ze bych cekal neco jinyho.. Je to asi na stejny urovni jako slovensky Zlo, akorat profesionalnejs natoceny. Jakl evidentne zaspal dobu. Tohle by mozna mohlo fungovat jeste tak pred deseti lety, kdy byl mezi divakama zajem o found footage horory. Ja uz ale zacinam bejt docela alergickej na stale dokola omylanej scenar. A sice, kdy skupina nesympatickych mladych radobydokumentaristu namachrovany nekam pridou aby natocily dokument a konci to hadkama, hysterickym vrestenim, snahou se odtamtud zdekovat a jiz tradicne finalnim 5ti vterinovym zaberem na hlavni zlo. Od vydani BW uz uplynulo 16 let a stale se najde dost filmaru, ktery neustale dokola jenom tupe kopirujou jeho dej. Pritom to lze i jinak, viz. Noroi, prvni REC, Paranormal activity, Skew ci Det okända. Nedostatek originality se da vzdycky prekousnout pokud ma film atmosferu a dokaze vystrasit. Ale Ghoul & spol nemaji ani jedno ani druhy. Jenom vriskajici fakany co neumi pevne drzet kameru, ale presto toci do posledniho dechu. ()

Kultak

Kdybych už neviděl tolik "found footage", hodnotil bych to lépe. Film je výrazně lepší než Záhada hory mrtvých, který jsem viděl nedávno, nicméně mi přijde, že postavy byly právě z tohohle filmu ukradeny. Chvíli jsem váhal, jestli zde nevystupují stejní herci. 60% ()

helraiser

Ano tak tohle se povedlo, já věděl, že se někdy dočkám kvalitního českého hororu a Ghoul jím bezesporu je. Ačkoliv tento žánr moc nemusím, tak tohle se mi teda opravdu líbilo, takže co se týče žánru tak rozhodně nadprůměr a kvalitní strašeníčko. Film samozřejmě nejvíc těží z prostředí ponurné ukrajinské samoty uprostřed lesů, to funguje dokonale. Lekačky fungují, mrazení v zádech se skutečně objevuje což je jev dosti vzácný. Herecké výkony no řekněme obstojné. Celkově to má docela slušnou atmosféru a závěrečných 20 minut je opravdu hodně slušná záležitost a spojení kanibalizmu s vyvolávaním duchů nebyl vůbec špatnej nápad a vyšlo to perfektně. Takže celkově se jedná o hodně slušnej kousek kterej stojí za to vidět. ()

Plechpetr

První český horor, který se opravdu povedl. Zajímalo by mě jak vypadalo dalších 6 konců(viz. Zajímavosti) a jestli by se našel nějaký o hodně lepší. Myslím totiž, že konec tento film trošku Kope do zadku. Ale stejně je to za moji osobu 5. ()

Whitebeard

Další z tisíce found footage filmů. Ale dá se říct, že tenhle není vůbec špatnej. Poměrně slušný stupňování děje, zajímavá atmosféra, která se drží po celej film. Napínavý, herci hrajou asi hranice svých možností. Jo, proč ne, tohle by se dalo doporučit. 3* a kousek k tomu, rozhodně nadprůměr v tomhle žánru. Kdo chce zase nějakej ten horor, tak směle do toho :) ()

Stíba

Musim se přiznat, že jsem u toho byl docela pokakanej a dost se schovával za deku :-) To naturální pojetí udělal svoje a pocit že skoro permanentně hrozí nějaká lekačka stejně tak. ()

geek.ondra

Jákl boří mýty o tom že se v Česku nedá natočit ucházející horor. Ghoul má sice hromadu chyb ale atmosféra funguje a o řemeslo je postaráno takže chválím za obrovskou odvahu a těším se na další projekty. 7/10 ()

Vabr

Na psaní tohodle komentáře jsem se hodně těšil. Slibuju vám, že budete tímhle kouskem vážně překvapeni! Za mě se jedná o nejlepší český horor a patří i mezi mé nejoblíbenější found footage horory vůbec! Koukl jsem se na to tak ze zvědavosti, když už se jedná o známý český horor, ale tohle jsem teda nečekal. To je borec ten Petr Jákl. Českých hororů je fakt málo a věřím, že si Ghoul pozornost rozhodně zaslouží. Doslova jsem se u filmu přes víc než rok jak tady tolik nelekal. Jumpscary byly perfektní, děsivý, velký a neklišoidní. Na židli jsem nadskakoval, a dokonce jsem i několikrát zařval, jak jsem se pos*al! Po jednom jumpscaru jsem se bál dalšího a ne nadarmo! A stejně jsem se vždycky pořádně vyděsil a mohl bych z kůže vyletět a stejně by to nestačilo. Bože, to bylo intenzivní. Zasazení příběhu je super a kontext k ději přímo pasuje a jak se konec blíží, hezky to narůstá a svazuje se. Kamera přesně na svém místě a správně ví, jak diváka v pravý moment vystrašit. Průběh je uvěřitelný, herci reagují a hrají opravdově, atmosféra se skvěle a nepříjemně kupí, smrti jsou záhadné a hlavně závěr je výborně rozjetý, takže vás nedokáže z intenzivního příběhu nic odtrhnout. Leda tak kdybyste v pokoji jednoho takovýho ducha skutečně měli. Miluju použití holínek a jeskynního komplexu, který působí temně a nekomfortně. Konec je nejhororovější částí filmu a pořád to ikonické finále nosím v hlavě. Hodně oceňuju to originální místo a jeho využití, které se neskutečně vydařilo. Mínusy může být sem tam nějaké klišé a možná lehce pomalejší rozjezd zezačátku, ale tyhle mínusy ani tak velkým problémem pro užití nejsou. Vyhodnocení: Česko tyhle horory potřebuje! ()

Searison

Co chtít víc? Perfektní zvukové efekty ve mne vyvolávaly dostatečné lekance ... Perfektní a děkuji. Viděno v kině ve 3D 90% ()

Alexandre

Obrovské překvapení! :-) Očekával jsem průměr a dostalo se mi skvělé hororové jednohubky. Po krátkém rozjezdu mě děj vtáhnul natolik, že jsem to sledoval s otevřenými ústy a řekal, čím mě snímek bude dál překvapovat. Má to neskutečně temnou a znepokojivou atmosféru. Sice jsem se nebál po celou dobu filmu (na to je odborník pan Wan), ale byly scény, při kterých mě nepříjemně zamrazilo v zádech. Děj je nepředvídatelný, lekačky sice ano, ale co na tom sejde, když jsem sebou vždycky škubnul. Kromě toho jsme mohli mít šanci vidět i "něco nového", např. vyvolávání ducha skleničkou. No a v posledních pár minutách jsem jenom čekal, kdy mi vyskočí srdce. Opravdu už dlouho jsem se v kině tak nebavil. A to ještě natočil český režisér. Už Kajínek byla velká pecka - takže Petře, tleskám a držím ti palce! Už se těším na tvůj další film. Po V/H/S 2 nejlepší found footage (navíc ve 3D to má něco do sebe), co jsem zatím viděl :-) Ano, Paranormal Activity a REC se mohou jít klidně zahrabat. 8/10 ()

Veseldaa.!

Jákl natočil Záhadu Blair Witch! Na druhou stranu obrovská škoda, že zvolil právě toto téma. Přijde mi to jako plýtvání talentem. Žánr hororu obecně nenabízí moc inovativního, co bychom v současnosti ve světové filmografii neviděli nejméně stokrát. Pokud si ale uvědomíme, že na poli domácím jde o naprosto nevídanou věc a obrovský krok vpřed, tak musím takovýto projekt neobjektivně nadhodnotit. Klobouk dolů za surovou atmosféru a těším se na další žánrovku režiséra, který doufám nepřestane čeřit stojaté české vody. Filmů z dob komunismu a ze života ala Ulice už tu bylo dost. ()

Black-star

Nemám horory ráda a ikdyž ve své podstatě tu není čeho se bát (kromě holínek, černé kočky, a hýbající se skleničky) tak já se stejně bojím.A tak hodnotím jako poctivou verzi Blairwitch po česku na Ukrajině :-) ()

Denila

Středně dobrý horor, bát se extra nebudete, ale nepřijemné to bude. Za mě palec nahoru, česká režie, která vlastně tradičně česká není a to oceňuji! Kino Cinemacity Ostrava│7/3/2015│3D ()

MilesTeg

Není to můj šálek kávy, ale na horor dobrý. Pro mě příliš zesílený zvuk v lekačkách, mnohem lepší jsou ty momenty, kdy se zvuk blíží tepání splašené krve v uších. Jen z podstaty nesnáším, když se nějaký úchyl snaží omluvit svoje chování tím, že mu to někdo nařídil. Mnohem děsivější jsou fakta o Hladomoru než samotný film, ale to už tak se skutečností bývá. ()

nwx

Těžké zklamání. Na české poměry dobré - po technické stránce konečně na světové úrovni, i herci v pohodě, ale dějově nuda. Pouze na lekačky dnes není nikdo zvědavej. Potenciál spláchnut do kanálu. Prašule to ale po světě určitě vydělá a o to jde vždy autorům především, takže z jejich pohledu OK. Divák už tak happy nebude. ()

kytka.patrik

Pěkná lekačka. Nejvíc mě vždy vylekala ta hudba v tom kině toho jsem se nejvíc lek. Jinak když jsem si to pouštěl doma na DVD tak nic moc skoro jsem se ani nelekl protože tam chyběla ta vysoká hlasitost co byla v kině ty basy to ozvučení. Takže nic moc ()

Shaleman

Musím souhlasit, že je to první český horor světové úrovně, kterému dokonce funguje atmosféra, protagonisté a dokonce i prostředí. Nebojím se napsat, že po dlouhé době přišel nástupce Blair Witch. Bohužel je to zároveň jeho chybou. Nechápu, proč je digitální kamera automaticky spjata s lesem, duchem, partičkou mladých studentíků a jejich nelogickým chováním. Jáklovi se povedl napínavý a strašidelný kousek, který však kopírováním již viděných amerických laciných hororů ztrácí na úrovni. Na druhou stranu, díky tomu, že jsem takový přístup čekal, nejsem nikterak zklamaný a trošičku mě mrzí, že jsem Ghoula neviděl v kině. ()