Labyrint - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2015, 6 h 46 min (Minutáž: 58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Pavel Batěk, Zuzana Kajnarová, Anna Kameníková, Michal Dlouhý (více)

Epizody(7)

swinevenca

Trochu moc mrtvol, nic neřešících návštěv do soukromí a zbytečná slovakizace případu. Neboli bych zrušil scény s Langošovou dcerou, konec 6.dílu (kvůli kterýmu tam ta dcera je), Donutilovy opakované výstupy, GIBS sezení a jiskření se Slovenkou (jiskření i Slováky obecně). A bylo by to pro mě parádní a pětidílný. Jenže já nemám koule ani um, abych to udělal podle sebe, takže tvůrcům děkuju za poctivou mysteriózní kriminálku, nemůžou se zavděčit všem. Někomu nevonící ale pro mě originální hudba, řemeslně skvělá práce, pozitivní i negativní zapojení médií, mravokárná epizodka s foticím děckem na začátku, Majerův výkon a cílená hra se záporáckým kultem Michala Dlouhého v závěru. To jsou zase ty dobrý věci přidaný k tomu, že mě taková krimi baví obecně. Strach si zkrátka podržel svůj čtyřhvězdičkovej standard, jen čekám, až mě někdy konečně odpálí za plnej počet. ()

carl.oesch

První řada byla skvělá i přesto, že náboženská tematika mně tolik za srdce nechytá. Strach prostě umí a napětí i akčnost jeho práce společně s kvalitním castingem jsou něco, co mu může drtivá většina režisérů jenom tiše závidět. Že do tohodle opusu nateklo o dost víc prachů, než do "kriminálek" made i CT mi rozhodně nevadí, tady to bylo vodět stejně jako u jeho předchozích děl. Labyrinty připomínají skládačku, kdy nevíme kdo, co proč jak a sledujeme zdánlivě nesouvisící sled zajímavých epizod, které se ale na závěr pozoruhodně logicky propojí. Když k tomu přidáme svižný střh, kvalitní kameru, slušnou hudbu a především herce, kteří mají co hrát (a to i ve vedlejších rolích), koukáme na něco, kde to je zábava a ne marnění času. Langmajera sice nemusím, ale tady mi nevadil a závěrečné zúčtování mně potěšilo. Nesnáším české detektivky s joudou komisařem, který se děsí, když má zmáčknout spoušť a s pohledu na zbraň se  mu dělá špatně. Pozoruhodný je Donutil, ten těch hereckých poloh má tolik, že se může pomalu začít řadit k oněm bardům, které v lepším případě známe z černobílých filmů, Zuzana Kanocz si zahrála něco, čím dal zapoemnout na poněkud trapnou viewegovinu Román pro ženy a že si někdy vysekne Štěpánková zápornou roli se hned taky hned tak nevidí. Dobrá je dvojka Zuzi Kajnarová a Žížala. Brno je poměrně fotogencké a díky své velikosti má potenciál větší než třeba Pardubice nabo podle mě nakašírovaná a z hlediska lokací už nudící Praha (předesílám, jsem rodilý Pražák...). Jediné, co doporučuji potencionálním zájemcům je shlédnout těch 7 částí maximálně na dvakrát na webu ČT. Jeden dva díly a pak pauza týden není to nejlepší... ()

Grázl83

První série mě bavila proto 4* . Nenudil jsem se, ale je pravdou, že by se dala zkrátit na 4-5 dílů a jednalo by se o perfektní strhující seriál. Scénář poměrně kvalitní a Strachova režie super. Co mi vadilo, byla neschopnost detektivů. Přišlo mi, jako by jenom čekali v kanceláři a čekali, až se objeví další mrtvola. Šéf v podání Donutila byl absolutně neschopný. ()

SuzieS

na zacatku bylo par malych chybek ve scenari, diky kterym jsem mela trochu strach o kvalitu serialu, ale to postupne vymizelo. Clovek si udelal vzah skoro ke vsem postavam, co se jen mihly na obrazovce. Dej byl zmaknuty, pochopitelny, tema, ktere velmi laka. za me 4,5 hvezdicek, take hlavne, ze v Cesku se neco takoveho vubec nevidi. Trosku bych to -hlavne zacatecni dily - prostrihala, ale jinak opravdu vse super zvladnute. ()

Teron

MOŽNÉ SPOILERY. Celkově vzato rozhodně solidní. Postavy jsou hodně fajn, obsazení super a hudba naprosto famózní (kombinace Carmina Burana a zásah komanda mi v hlavě bude znít ještě hodně dlouho). Problém je akorát v tom, že Strachova oddanost zákonům detektivky ho do značné míry prokecne už od začátku. ()

TommmyT

Hodnotím celou první sérii Labyrintu a je to za jasné 4 hvězdy. Samozřejmě některá místa jsou slabší, některá silnější. Ze začátku to pro mě byl těžký rozjezd a říkal jsem si, že je to špatným scénářem. Pak se ale i scénář dobře rozjel. Co mě však hlavně ze začátku neskutečně vadilo, byla někdy kamera. Někdy i při obyčejných scénách jako dialog, byla kamera řekl bych na stativu a pro navození dynamiky s ní kameraman trochu lomcoval a do toho zoom in, zoom out. Ten pohyb bych ještě pochopil, ale zoomování ne. V podobných scénách se navíc běžně užívá ruční kamera, ale zoomování ne a mě to dost rušilo. Ale tato technika byla i v jiných scénách kdy lomcování s kamerou mělo nějakou rychlost a pohyb a najednou do toho byl i nějaký silně rušivý cuk. Pokud se chce kameraman odlišit od ostatních, doporučoval bych nějaké zajímavé pohledy, jízdy, průhledy atd, ale ne rušivé cuky. Na druhou stranu když s Táborským vyšli 3x schody do jeho pracovny, tak to bylo 3x natočeno jinak, chválím. Malou výtku bych ještě měl, že ve scénáři bylo dost příjmení začínajících na K, což se pak postavy dost pletou. Jinak nemám co bych seriálu vytkl. Samozřejmě mezi postavama by to mohlo fungovat lépe (např jako v Ďáblově lsti), ale i tak je to za 4 hvězdy. Režie Stracha na jedničku, ten prostě umí. Já občas natočím nějaký spot či klip a tuhle jsem natočil jeden spot taky tajemný a jedna paní to chtěla pohanit a napsala komentář že to je taková sta*ka co točí Strach a že budu podobný umělec, tak to mě neskutečně potěšilo, hlavně když Strach patří mezi mé oblíbené režiséry. ()

Mistr119

1. série českého detektivního seriálu s prvky misteriózna. :) Některé díly jsou průměrné detektivní, některé končí překvapivě a některé mají v sobě zabudovanou symboliku, tolik typickou pro Strachovu režii ()

Nick321 odpad!

Zajímavá zápletka , ovšem rozuzlení- jak by řekl Zdeněk Pohlreich : "Tohle tajemství kdybys našel na konci Pevnosti Boyard, tak bys musel být pěkně nasranej". A já jsem tomu dával šanci... -_- k českým mysteriozním seriálům a kriminálkam si připravte proti spaní hodně kávy (spíš něco silnějšího ) a nádobí , které si můžete dovolit rozbít , až vám dojde, kolik jste u toho promarnili času a pak to takhle trapně skončí . ()

Lykos

Takhle ano. Opravdu skvělé. Prvních pět dílů drží napětí, divák chce víc. Jak se to začne rozplétat, tak to - celkem pochopitelně- ztratí šťávu, ale celkem jsem spokojena. Mám i radost, že se nepotvrdilo, čeho jsem se bála, a sice pověstný Strachův zkažený konec - narážím teď na Ďáblovu lest a Ztracenou bránu, kdy posledních deset minut posledního dílu naprosto zkazilo dojem z celé série. Tady se to naštěstí nestalo. Jak jsem říkala, sice to ke konci už nemá takový spád a tajemno už je za horami, ale alespoň to tak nějak dává smysl. Nemá cenu se asi bavit o tom, jak moc je to reálné a jestli to není trochu přitažené za vlasy. Upřímně, kolik znáte realistických seriálů, kde se odehrávají věci jako v běžném životě? Kdo by pak na to asi koukal, že. Jediná moje výtka snad směřuje k tomu, že jsem se ke konci v těch mrtvolách už opravdu začala ztrácet a vlastně vůbec netuším, kdo všechno zemřel. Ale celkově pochvala a těším se na další sérii. ()

Vassago

Moc hezky zamotaný příběh. Byl jsem strašně zvědavý, jak to dopadne. Seriál je temný a depresivní, ale velice působivý. Těšil jsem se na každý nový díl. ()

ondrapec

Tak tohle ANO!! Takhle má vypadat nepředvídatelná a napínavá kriminálka! Naprosto skvělí herci, neprůstřelný děj, charaktery postav rozebrány do šroubku. Po třetí silné sérii Labyrintu je to má nejoblíbenější a myslím, že nejzdařilejší česká detektivní série. Tleskám panu Strachovi! *90%* ()