Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

rigby

Česká televize už dokázala, že umí lepší krimi seriály. Tento se řadí k těm nepovedeným. Jakoby si režisér dopřával dlouhou dovolenou. Nudné dlouhé pasáže, příběh bez napětí, ani mezi postavami nefunguje žádná chemie, ačkoli se sešla docela slušná sebranka. Ale jakoby všechen svůj talent nechali někde v šatně. Ani Plzeň si pořádně nezahraje, a to je tu šest dílů. 2- ()

Scaevola

Žádná katastrofa to nebyla... tedy, jde o televizní kriminálku s malým rozpočtem a většími ambicemi, než by bylo záhodno, ale jinak byly jednotlivé případy zajímavé a vyšetřovatelé sympatičtí. Je sice otázka, zda musel být tým tak veliký, když se většina nedostala ke slovu ani zdaleka ve všech dílech, a jestli bylo navíc nutné řešit jejich soukromé bolístky (podivná matka?!), avšak bylo napínavé domýšlet, kdože je pravým zločincem. Schválně zde říkám domýšlet, protože z mého pohledu se jako největší zápor série ukázaly právě zbytečně zkratkovité závěry, leč celek neurazil a nebránil bych se dalším, odpočinkovým dílům. ()

Martin86

Hřebejk: Pojďme udělat podrůměrnou detektivku s postavama plochýma co to půjde a bez špetky rozumu!  Producenti: Anoo!  tak nějak si představuju, že vznikl nápad na tuto sérii. Opravdu nechápu, že zrovna jméno jako je Hřebejk si může dovolit na sebe napsat takový paskvil. Šílenost. Se štěstím 2/5 ()

BullittSF

Kdyby to bylo studentské cvičení střední filmové školy,tak bych dal těm dětem jedničky a všichni neherci by si zasloužili uznání. Ale od profesionálů to bylo utrpení.(1.díl,více už nevydržím) ()

D503

Nechtěl jsem hodnotit hned po pilotu ale vzhledem k tomu, že půjde o epizodní případy to nejspíš ničemu neuškodí. Zatím není jasné, kdo bude hlavní tváři a chemie mezi jednotlivými členy oddělení taky bohužel moc nefunguje. Navíc pokusy o jakýsi podivný suchý humor jdou dost mimo. V úvodu nastolena atmosféra však vydržela až do konce a to mně zatím stačí k tomu, abych chtěl vidět i druhý díl. Dost však puchybuju o tom, že si seriál udrží stálé publikum. ()

Pavelkedar

Obraz bídy a utrpení. No to se asi Hřebejk zbláznil. Absolutně naivní, značně klišoidní, pokus o vtipné dialogy výsledně působí trapně. Nemá to žádný náboj, nevtáhne do děje, předvídatelné,nudné. Kratina opět nepřekvapil. Nechápu,proč se taková slátanina vůbec točila. Asi to je tím,že to je v produkci ČT za naše prachy a tam je kolikrát jedno, co kamera točí, hlavně že se to hejbe. Sice je to zatím 1. díl, ale dalšími nemíním vůbec ztrácet čas a vrátím se raději k panu Norrellovi, kterého mám rozjetého.... ()

Peršanka odpad!

Tak tohle je trapas! A nepopsatelný scénárista si ještě zahraje. Hřebejku a Česká televize, stydím se za vás :((. Kolik to asi stálo, he? ()

Beaka9

První díl strašně slabý. Ze začátku jsem tomu ještě věřila. Napětí tam bylo. Ale pak to autoři náhle usekli, prakticky se nekonala žádná zápletka a celé to šlo do kopru. Za první díl - dvě hvězdy. Musím říct, že s dalšími díly se kvalita zlepšuje, takže nakonec jsou z toho 4 hvězdy. ()

gurmet odpad!

Jediná minuta 30 let starého Colomba je cennější, než celá série této prefabrikované hmoty, snadno zaměnitelné s čímkoliv z porevoluční krimi produkce ČT. ()

Peabody

Jsem docela vyděšený. Martin Bezouška asi v životě nečetl detektivku, takže oba první díly jsou z hlediska konstrukce příběhu, odhalování stop, gradace atd podle mne zcela blbé, někdo tam chodí, telefonuje a pak hup najednou máme vraha a konec, Jan Hřebejk to snad dělal v pauze na svačinu, vždycky vynikal prací s herci, ta tady zcela absentuje. V Až po uši dokázal na miniplochách přimět herce k velmi pěkným výkonům včetně nešaškujícího Radka Holuba a dalších, tady Lukáš Vaculík působí dojmem vysušené figurky, Martin Stránský bloumá od panáka k panáku, kupodivu nejživěji vypadá neherec Vladimír Kratina. O Berenice K škoda slov, nevím, jestli se snaží hrát si na Sagu Norenovou, ale rozhodně se snaží vyslovit každou repliku na jednom tónu bez větné intonace co nejvyšší rychlostí, děsné. No ale co si budeme povídat, její přednosti jsou jinde než v hereckém umění, asi stačily. Plzně taky moc vidět není, jiný lokální kolorit nula, to v Bukovském opravdu bylo i Ústí a jeho lidi, tady jsou to bary v městě N, ulice v městě W, nikde nic kromě šaliny a pár pohledů shora. Prostě slabotinka, protože když v detektivce máte mdlé herecké výkony a zmatené zápletky, proč se vlastně dívat. Edit po 4 dílu, proboha to už nestojí panu Hřebejkovi natáčení za to, aby držel exteriéry se sněhem bez sněhu a ne je volně střídal v jednom dni a jednom okrese??? ()

grejfurt odpad!

Tak za kanál, kterým jsem sledoval tento "pořad" platím. To bych raději čučel do kanálu, který neplatím. Koneckonců bych nejraději, aby byl v Plzni na náměstí a já jsem si mohl třeba od starosty pronajmout vykoukávání z toho kanálu při natáčení seriálu a to místo zločinu, který mě napadá při sledování-rozbít televizor. Pokud někdo dělá detektivní příběhy, neměl by opovrhovat takovou učebnicí, jako je "každý akční seriál". Scény u stolů střídá pohyb ramene se zavěšenou kamerou(jako vždy u Hřebejkových filmů). Toť Hřebejkův recept na "akčno" a "detektivno". Je to strašně hloupě postavené. Já vím, že tím trpí Plzeň, ale proč se tento záměr dostal "do kanálu" a to přímo v prme timu, tomu nerozumím! ()

PSyk odpad!

Viděl jsem 1. a 3. díl. Pan Hřebejk sice neumí točit filmy (a seriály), ale tady je prvotní chyba v mimořádně slabém, takřka dementním scénáři. PilsenMordparta občas funguje, ale oba zločiny, které jsem s otevřenou hubou sledoval, jsou nevěrohodné a směšné - naplánováním, provedením a objasňováním. Chybí elementární logika z pohledu pachatele, chybí klíčové části vyšetřovacích postupů, chybí jakýkoliv pocit napětí... Malý chlapec vvečer v lese je ad absurdum dotažený princip: Musím tam něco dát, abych vraha nějak usvědčil... Občas se - především díky hercům - něco zadaří: např. zatýkání u motokár, ale to jsou jen slabé záchvěvy. Argument, že je nutné celou detektivku napěchovat do 55 minut neuznám - u Případů 1.oddělení se případy podařilo převyprávět a ukázat napínavě a logicky. V Plzni napětí chybí - to bych ještě prominul - ono to vyšetřování asi je občas nuda..., ale tu strašnou scénaristickou machu, jako by to psal puberťák "naučený" jinými, podobně blbými seriály a podřadnou detektivní literaturou, tu odpustit nelze. A když se k tomu přidá "Hřebejkův standard", katastrofa je na světě. ()

Lukkyn odpad!

S "odpadem" šetřím a většinou najdu nějaká pozitiva alespoň pro tu jednu hvězdu!!Hřebejk mě donutil otevřít pandořinu skříňku a ten odpad mu vpálit přímo do ksichtu!!!Pilotní díl nás měl navnadit sledovat celou minisérii a měl být chloubou. Opak je pravdou a stala se z toho parodie (div ne ve stylu Scary movie). Vraždy vtipné , technicky zpracované někde na úrovni 80 let. A pak už to jede jeden for za druhým. Na místě činu x fízlů , ale přesto musí vytáhnout jednoho kolegu násosku z báru , aby se šel podívat jak tu nebohou ženu zřídili. Druhá vražda opět for ještě trapnější než ta první. Pominu , že herci nic extra nepředvádějí (ale tady vlastně není co hrát i oni sami musí cítit trapnost veškerých dialgoů atd) . Ve velkolepém finále gradujícího a napínavého děje nám mladá policistka oděná v lodičkách honí po střechách vraha , kterému v předchozí scéně vyrazila z ruky stířkačku , kterou ji ohrožoval. Vrah nám spadne ze střechy. Pokud jste neusnuli , tak se teď válíte smíchy na zemi:-) Druhý díl: Říkám si dám tomu ještě šanci. Jenže Hřebejk mi to prostě nedovolí .-)a tak se opět proplétám stejným schématem. Vražda ještě trapnější než ta první. Vyšetřování snad ještě amatérštější , ale co Vám budu povídat. Díl třetí: No to už je vrchol avia sráží mladou ženu v rychlosti zhruba 5 km za hodinu. Načež místní forenzní experti podávají zprávu , že Avia nebrzdila a světe div se je to vražda!!!. Dál už nemá cenu to rezebírat. Po labyrintu , který jsem sledoval každý pondělek předtím je to tedy těžká rána. Fungovat to může jedině pokud Hřebejk vydá prohlášení , že je to bráno jako komedie!!!!! ()

zekon

No nazdar....tohle že dělal Hřebejk? Dal jsem pár dílů u práce s noťasem, ale to je síla. Herci hrají jak kdyby to dostali za trest, nasraní, nezapálení, hrozní. Vyšetřování je jak na základě zprávy z černé kroniky, bez šťávy, bez vtipu. Obraz je vyblitý, bez barev, kamera ...... ten to měl taky asi za trest. ()

snikrs odpad!

Tak to se opravdu Hřebejkovi a české televizi vyjmečně nepovedlo . Nevím proč mi to připominá ty bezduché anglické a německé kriminální seriály kterýma nás tu zásobovali za totality (Derick.Schimanski , Body a Dojl anevím jak už se to vše jmenovalo.] Raději by neměl režisér točit hloupé seriály ale znovu začít z dobrými filmy. Jediné co se na seríálu povedlo je poslední díl ten měl ale natočit spíše jako celovečerní horor a měl by možná ůspěch. ()

ABC1

Po přečtení komentářů a výtkám k této parodii na detektivní seriál není skoro co dodat. Jen snad: bože, jako hluboko jsi klesl, Hřebejku!!! Např. proč jsi proboha obsadil tu slovenskou nánu Verešovou??? Kdyby tančila u tyče, dobrý, má fakt krásný tělo, ale ten gesicht a hlavně ten verbální projev...!!! Jedinou naději pro budoucí díla je skutečnost, že nic horšího se ti už snad nepovede natočit. ()