Aligátor opět řádí, tentokrát v Los Angeleské zátoce. Matka s dcerou ohlásí na policii zmizení otce a syna. Policie nejdříve odmítá na případu pracovat, až do chvíle, kdy se v Los Angeleské zátoce objeví část lidské končetiny. Stanete se svědky volného pokračování amerického fantastického thrilleru Aligátor. (Lucernafilm Video)

jonyyy

Stejná nostalgie jako u jedničky, jenže Aligátor skoro nevylezl na ulici a když jo, byl záběr vždycky jen na bok čelisti nebo na ocas (scény s ocasem furt dokola mě neskutečně štvaly). Takže ani nešlo poznat, jak byl veliký. To v jedničce se pěkně procházel mezi autama. No a ten vůdce lovců aligátorů byl příšerný chlápek. 50% ()

SOLOM.

Dvojka je jasně slabší než jedička a to především díky tomu, že za jedenáct let se vůbec ničím neliší od svého předchůdce. To co se dalo předtím odpustit či mávnout rukou nad trapnými efekty, tak tentokrát už spousta lidí nepřežvýkala.Způsob jakým velice inteligentní aligator uvažoval a teleportoval se z místa na místo byl opravdu neuvěřitelný, za to IQ lidí v tomhle filmu bylo někde pod padesát. Hm chodit s bazukou (tarasnicí) do kanálu, na dva metry zacílit, vystřelit a zůstat stát na nohách...... Asi nejvíc mě potěšila přítomnost Dee Wallace a šílený ksichtík velitele lovců. Samotná atmosféra už neměla takové grády jako minule a dost často jsem se tady nudil. I tak si ovšem myslím, že se na tohle dívat rozhodně dá i víckrát než jen jednou. Když už nic jiného, tak se tady alespoň pořádně nasmějete! ()

eraserhead666

Spíše komedie než animal horror. A schválně, jak dlouho vám bude trvat, než mezi lovci aligátora odhalíte mladičkého Kane Hoddera? Dva použité záběry z jedničky docela pobaví. Jinak nic moc, na film o aligátoru požírajícím lidi poměrně slabé a největší průser vlastně je, že to ani tak není o aligátoru. Ale zábavné to je. ()

Karamanlis

Vzhľadom k tomu, že sequel s názvom The Mutation prišiel až jedenásť rokov po prvom Aligátorovi a napriek značnému časovému odstupu nepriniesol žiaden technický progres, naopak využíval navlas rovnaké špeciálne efekty ako pôvodný film ho nemožno príliš chváliť. Také hlboké podhodnotenie ako má tu na csfd (15%, 54. najhorší film všetkých čas) si však určite nezaslúži. Animatronická maketa aligátora je celkom dobrá, škoda len, že zábery na ňu sú pravidelne striedané so zábermi skutočného krokodíla, z čoho zákonite vyplývajú vizuálne nezrovnalosti, čo sa týka fyzických parametrov obrieho plaza. Stále však ide o poctivú oldschoolovú ručnú prácu a slušnú zábavu béčkového razenia. Poznám desiatky iných animal hororov, ktoré sú na tom po kvalitatívnej stránke podstatne horšie než zaznávaný Aligátor 2. ()

kajda.l odpad!

Ouvej. Všechno špatně. Nedokáži si vzpomenout, kdy naposledy jsem viděl tak scénáristicky bezradný a zoufale zrežírovaný film. Když už se přiblížil náznak "napětí", tak vydržel asi tři sekundy. Takhle bezradní nejsou ani hoši (a děvčata - v zájmu zachování korektnosti) z Asylumu, ti jsou ve své demenci alespoň zábavní. Film ve kterém aktuální scéna téměř vždy popírá tu nadcházející. Navíc ve filmu není nic nové, žádná invence, jen v mnohem horším je okopírovaný nevydařený první díl. Ke všemu se film snaží o kritický přesah, což je ve výsledku, díky finále, neskutečně trapné, lidé, kteří kritiku (konzumu - uboze napsaná postava Vinnieho Browna) nezvládají, by se o to veřejně pokoušet neměli. Odpady uděluji nerad, a když už, tak tuzemským šaškárnám, ale v případě druhého Aligátora nelze jinak. Strašlivý zážitek. ()

corpsy

To, čo strháva film do kanalizácie, je trikové prevedenie aligátora a snímanie akčných scén, čo si myslím že je v tomto žánri dosť podstatná vec. Viem, že existuje mnoho snímkov, ktoré neoplývajú dobrou vizuálnou stránkou, ale v ich väčšinovom prípade to pôsobí ako plus, v tomto veľmi nie. ()

Andersis

Jako malý sem tuhle sračku zbožnoval, díval sem se na ní skoro pořád. Jenže pak sem pochopil, že je to propadák a jednička byla lepší. ()

PKD

Krokodýle, krokodýle, my už se tě nebojíme...ne ne néé, ani slona, který se u nás cítí jako doma...jo, jo, jooo. Zvířatka křupky, maj rádi děti to je...a dál si tu vtíravě psychedelickou reklamu z 1.pol. 90tek již nepamatuji. No...jelikož jsem po skoro 30 letech povýšil prvního přerostlého krokouše na 4, rozhodl jsem se, že musím prostě viděti zdější brutálně a jako již tradičně na čsfd v mnoha př. hystericky odpadovou II s podtitulem...Mutace, muhehehe.;) Byla to totální pohodovka, dokonce bych řekl, že ještě víc, jak 1 a ani na se(kundu) jsem se nenudil a dokonce i postavy byly fajn a nepřišly mi stupidní a blbě napsané. Slavný lovec Pampalini (jehož předchůdce v 1 byl naprosto k hovínku, akorát nasával a rozdával piva černochům a pak se nechal záhy sežrati, aniž by se dostal k nějaké té akci) v podání dalšího Béčkového démona s bujnou kšticí Ríši Lynche byl nekompromisní, nechoval se jako debil a naslouchal radám druhých. A vydržel v ději mnohem déle, než bych čekal. Arigato(r) byl stejně efektní jako v 1 i když mám dojem, že s ním zde více šetřili. Sympatické bylo, že ústřední dvojka byla opět policista a vědkyně, s tím rozdílem, že zde jsou rovnou manželé.;-) Samoz. nelze nezmíniti (zase ten dvojitý zápor) adm. Cartwrighta aka Josef Sisko aka por. Hatcher v roli opět příslušníka policie jako náčelníka Speeda (jestli byl na speedu, netuším), ten byl též ok. No a na konec mi zbývá hl. padouch (takový Politováníhodný Já ještě před vznikem fenoménu Pomocníčků/Přisluhovačů) v podání toho nemrcoucha z Lifeforce, (už tam byl docela nesympatico a zde se to jen potvrdilo jeho výběrem role) který má též bujnou kštici a na rozdíl od os. se v osvěžujícím(?) protikladu chová jako naprostý debil, tudíž mu tu smrt panem Alligátorem přejete a taky se jí vám dostane.;-) Jo a nesmím zapomenouti na sexy starostovu dceru. Mňam. Producent obou filmů zkrátka v mých očích nešlápl vedle, ale vstoupil 2x do stejné řeky/jezera/kanálu (byť se oba filmy odehrávají každý v jiném městě) a neprohrál. Samoz., že dle kritiků a zdejších odpaďářů, ano. Body dolů za ty nekonečné wrestlingové vsuvky v 1.pol. a malému počtu rozžužlaných obětí. 1 noha a bezdomovec mi nestačí. I když tam toho bylo víc. ()

Žralok

Už jednička byla sice blbústka, ale i tak příjemnej a koukatelnej béčkovej horor. Dvojka už nebyla jenom blbůstka. To byla neskutečná blbost. Efekty o 2 třídy horší než v originále. Příběh o zlym mafiánovi jak ze špatný gangsterky. A navíc používání záběrů z jedničky. Který navíc děsně třískaly do očí jak se nehodily do těch danejch scén. To bylo utrpení i pro totálně nenáročnýho diváka. ()

CageDepp

Zase tak velký rozdíl mezi první a druhým dílem bych neviděl. Viděl jsem oba díly nedávno a i po tolika letech to není tak hrozný, jak vypadá hodnocení. ()

Parlay

Druhého "Aligátora" jsem viděl asi v pěti letech a....no... zkrátka jsem se bál :-) Je to skutečně neuvěřitelná „konina", ale za tu svým vlastním způsobem hezkou nostalgii dám hvězdičky dvě :-) ()

ZoltanCZ odpad!

Někdy kroutím hlavou sám nad sebou.Proč po mizerném prvním dílu si pustím ještě mizernější díl druhý? ()

Martin741 odpad!

Demencia a mentalna retardacia sa snubia s reziserskou neschopnostou a amaterizmom. Kto ma rad mnou vymenovane atributy, je to horor presne prenho. Pre mna nie. 0 % ()

kaposlav

Rozhodne amatérskejšie poňatý film ako Aligátor 1 (1980) napriek tomu, že rozdiel je 11 rokov k dobru. Zrejme nižší rozpočet spôsobil, že vo filme použili minimálne dva zábery z prvého dielu. ()

Koly

Jak se tak dívám, tak jsem asi jediný, kdo se skvělě bavil. Druhý díl ALIGATORa se s tím vúbec nepáře a už od začátku jde nekompromisně na věc (takhle hladový nebyl snad ani Spielbergův žralok v JAWS). Prostě jde o další super americké béčko, na které se po totáči stály před kinem fronty. Bohužel už to dnešní zhýčkaný divák, který má volný přístup vpodstatě ke všemu (zvláště poté, co to x-krát opakovali na Nově), nedokáže ocenit. ()

fantoci odpad!

Někteří lidé se nepoučí. Jednička byla strašná a jestli chtěli autoři dokázat, že může existivat ještě něco horšího, pak jim chci pogratulovat, protože se jim to povedlo. Tyhle filmy jsou oba dobrý tak maximálně na strašení dětí. ()

anli odpad!

Pokracovani beckoveho hororu,kttere neprinasi vubec nic noveho-ani nejmensi zrnko-jen prihlouple kopiruje prvni film.Takze o scenari se mluvit neda,reziser taky delal vsechno mozne,jen na rezirovani mu asi nezbyl cas.Tak snad aspon herci se dobre bavili.Vizualni stranka filmu je sotva prumerna,takze opravdu mi nezbyva nez dat jasnou a cistou nulu,tedy odpad. ()

Ravi odpad!

Jednička byla alespoň v něčem dobrá. S žádnou obětí se tam ten aligátor ne..al. Ale tohle je velké zklamání a začátek kultu zvířecích hororů o ničem. ()

Fox85 odpad!

O level horší než jednička. Jediné, co pobavilo, byla maketa aligátora jedoucí na kolečkách mezi stánky a "prchající" lidé (svatební scéna v jedničce byla určitě lepší). Takže nakonec jubilejní dvacátý odpad. ()