Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

flu

Geniální mix osmdesátkové spielbergovské estetiky a kingovských "mládežnických" psychohororu z téže dekády. To vše opentlené špičkově poskládaným dobovým soundtrackem a originální muzikou, která zní jako nějaké ztracené skladby mistra Carpentera. Že by seriál roku? ()

Filiman

Takhle dobrý seriál? ani nevím, jestli to tak nazvat, protože i když to mělo 8 epizod, tak mi to spíš přišlo jako 8 hodinový film, který každou kapitolou navazuje přesně tam, kde skončil. Něco takového jsem dlouho neviděl. Velmi dobrý, velmi zajímavý a ze začátku trochu divný, než se divák dozví o co jde. Seriál si mě naprosto získal koncem třetí kapitoly a postupně gradovaná atmosféra, která každým dílem stoupala, a vyvrcholila v samotném závěru, člověka nepustila ani na okamžik. Doufám, že bude druhá série, která si udrží stejnou kvalitu. ()

Misulka93

Co napsat... bala jsem se... melo to myslenku, vtip, napeti... doufam, ze bude dalsi serie! Kdybych mohla dat vic hvezdicek, dala bych je ☺ ()

Miagy

Hororový kingovský seriál, ktorý pohltí diváka najmä svojou retro atmosférou, hororovými prvkami a výbornými hereckými výkonmi. Dej je pomerne jednoduchý a priamočiary, detskí hrdinovia celkom dobre fungujú, ich postavy sú vtipné ale dialógy pomerne dospelácke. V seriály badať množstvo inšpirácie takými menami ako je S.King, J. Carpenter, E.A.Poe... Druhá séria by mala prísť čo najskôr, kým nevyprchá nadšenie z prvej série... ()

sunfreedom

Jednoznačně nejlepší letošní seriál a s velmi vysokou pravděpodobností i za posledních pár let. Atmosféru 80. let na maloměstě v USA to dokáže navodit naprosto dokonale a velmi oceňuji i výkony dětských herců. Není to klasický horor, kde se půlku času krčíte v rohu v poloze znásilněné ženy, občas je to i vtipné. Taky mám pocit, jakoby autoři vykradli sklad k jednomu nejmenovanému Spielbergovu filmu, ale to na celkově skvělém pocitu nic nemění. Na konci se samozřejmě míchalo nadšení s obavami z druhé série, ale to se musíme nechat nejprve překvapit. A rozhodně, rozhodně si sežeňte soundtrack! ()

DjangoDoe

Domixovaný Spielberg, Carpenter a King so Silent Hillom znie veľmi dobre a v podaní Netflixu som váźne očakával, že dostanem sériu plnú dobrodrúžstva, kreatícnych príšer obalených do hororového prostredia. No namiesto toho som dostal "overhyped" Stranger things plnú naťahovaných scénok a nevzládnutej atmosféry. V prvom rade musím pochváliť osemdesiatkový look spolu s úvodnou znelkou, mladých hercov a ako tak obstojné efekty. No na prevratnú novinku je to veľmi málo a preto pri pozeraní série prevyšuje nuda, nedotiahnutosť deja, veľmi slabý záporák a zbytočne veľké množstvo postáv, ktoré dej klasicky umelo brzdia. V podstate ak by ste odstránili všetko to nadbytočné dostanete veľmi slušnú trojdielnu minisériu. Avšak potenciál to má neustále v podobe druhej série, čiže aj napriek môjmu vlažnému hodnoteniu tomu určite ešte dám šancu. ()

dacek

Ano, je to dobře natočené, plné nostalgie a odkazů, není to přehnané a celkově to funguje. Akorát je to neoriginální až hanba a za to si plné hodnocení nezaslouží. ()

fallanga

Poslední dobou jsem začal slýchat o novém seriálu od Netflixu jménem Stranger Things. Všichni říkali, že je to naprostý hit, slyšel jsem na to pouze samou chválu, no prostě hype jak prase. A po shlédnutí se cítím podveden. Stranger Things je dobrý seriál, ale není to nic výjimečného. Je to kombinace Akt X a Stephena Kinga. Má to skvěle napsané a zahrané postavy, jejichž charaktery se postupně vyvíjí, ale to je tak vše co je na tom speciálního. Jinak je to naprosto obyčejný mysteriózní seriál. Navíc, označit to jako horor je přehnané. Ale přestože je to obyčejný seriál, tak bavil. Každá episoda uběhla jako nic. Chytilo mne to a až do úplného konce mne to nepustilo. Přestože to není ničím výjimečné, funguje to jako celek. Napjatě očekávám oznámení druhé série. ()

DogtownCZ

Parádní atmosféra 80. let a bere si inspiraci od toho nejlepšího. E.T., Twin Peaks, Thing a upside-down svět jako v Silent Hill. Ještě mi to trochu připomínalo Super8. Jde vidět, že režisérký dvojčata v této době vyrůstali a vědí tedy o čem je řeč. Skvělý soundtrack a nostalgie při jejich D&D. Těším se určitě na další sérii :) ()

SunWuKung

uz samotna znelka serialu na mna zaposobila. hudba, grafika.. oblubene hororove 80-90 roky. Absolutna pecka, suhlasim ze z toho citit spielberga (hlavne poltergeista). Vyborna hudba, vyborni herci. Uz nech tu je druha seria ()

Juwe

Woow!!! S takovým nadšením jsem na seriál koukal naposled u Breaking Bad a stále kroutím hlavou nad neskutečným výkonem mladých, skoro neznámých herců. ()

Uesbe

konečne seriál, kde deti sú super, normálne aj zlé, kde spoznáavte postavy aj dej tým, že sa všetko ukazuje, nie hovorí........perfektná práca s flashbackmi, postavami, hudbou, prostredím......a kde postavy vedia, čo sa deje, takže nesledujete ,,loto o prežitie v druhom ťahu", ale skutočný boj rôznych skupiniek aj jednotlivcov (opäť dôležité) v naoko ospalom indianskom mestečku ()

MindTuber

Jak již někdo zmínil, jde o takové Super 8 na pokračování. I když proti Abramsově počinu razantně lepší. Samozřejmě vám lépe zahraje na notu, pokud máte rádi osmdesátkový střih a look. Největší klad seriálu vidím v jeho podávání, kdy naladí na další díl, ale zároveň se to nikterak netáhne. Určitě jde také o seriál pro mladší generaci, alespoň s ohledem na hlavní protagonisty, kteří jsou noví, neohraní a talentovaní. I když Millie Bobby Brown povětšinu záběrů jen upřeně zírá, viděl jsem s ní pár rozhovorů a na její věk jde o celkem ambiciózní holčinu, tak jsme zvědav, jak se dále vybarví. Hodně mě zaujal i David Harbour, kterému role šerifa sedne jak hrnec na prdel. V neposlední řadě pak je tu pak Winonka Ryderů se svojí otravující psychicky roztěkanou postavou. Nepříjemná, ale to už je i daň za postavu, kterou ztvárňuje. Potěšila mě například i úvodní znělka nesoucí se opět v atmosféře let minulých. Jakož i četné detaily (např. plakát na Věc). Za slušné čtyři Demogorgony. ()

TSZ

Co by ne. Zábavná a atmosférická duchařská jednohubka, která rozhodně neurazí ani ty z filmových nadšenců, co televizí spíše opovrhují. Sice jako u většiny podobných příběhů napětí dost klesne, jakmile spatříme hlavního netvora, nahoru ale celý seriál táhnou velmi zábavní dětští herci. ()

MickeyWolf

Toto je poprvé co jsem zhlédl 6 dílů (300min) seriálu za sebou. A jediný důvod proč jsem přestal byl, že venku už začalo vycházet slunce. Jelikož nejsem vůbec, ale vůbec fanoušek hororů, dost mě překvapilo, jak mě Stranger Things vtáhlo. Už od první epizody se dokonale ztotožníte se všemi postavami a následující díly jen přídávají více a více detailů, díky nimž se ocitáte v samém epicentru dění. Kromě skvělých hereckých výkonů tu hraje velkou váhu svět 80. let a k tajemné atmosféře, to jen přidává na dokonalosti. Na ději se nedá nic vytknout a je úžasné, že místo toho, aby jste se báli celou dobu (jak už to u většiny thrillerů/hororů bývá) napětí a chvíle kdy si můžete vydechnout se perfektně střídájí a každá část vykonává svojí danou úlohu. 101% ()

RedRose

jo tohle bylo fakt něco!! delší dobu jsem to odkládal, ale výsledek mě dokonale dostal... byly v tom všechny fajn věci z 80-tek, od každého lepšího seriálu něco a jak tady bylo mnohokrát zmíněno tohle nostalgické retro fungovalo na 99% dokonale! jsem zvědavý co vyplodí druhá série, ale ta první má z mého pohledu nekompromisně 99%...!! ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu