Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

ariari

princíp pripomína knižnú "antidetskú" ságu pre deti s názvom Podzemí. mimoriadne dobrá kamera. pre obdivovateľov mystery s prvkami hororu to musí byť naprostá pecka. pre ostatných výborne zvládnutá atmosféra 80.rokov. trocha mi vadilo, že sa dokola rozvádza prvok mystery, ale bez možnosti zmeny a vývoja , stále sa válanie v bahne bezvýchodiskovej situácie,ktorá vás vedie k nevyhnutnému desivému záveru. ()

el_chorro

Vizualne je to dokonala stylovka mezi ET a Xfiles, kdy hnusna vlada obetuje cokoliv aby predstihla v technologii SSSR a jen parta kluku hrajicich Magic muze zvratit konec sveta... Nicmene diky tomuto klise je dej pomerne prazdny. Jednou vetou: format jasne vitezi nad obsahem ()

Ace.A.T.L.

Upřímně jsem o tomhle seriálu nic neslyšel a šel jsem do toho úplně náhodou. A jakmile jsem to pustil tak BOOM! Každou chvilku jsem hltal, doslova po litrech. Spojení situování do 80.let a mysteriózního příběhu, s nádechem hororu, je prostě bomba a neuvěřitelně se to povedlo. Millie je naprosto skvělá a role jí sedla luxusně. Zvlášť, když dává do ovládání myslí, celou duši, člověk jí věří cokoliv. Celá tahle parta je jako sjednocenej celek a nic nevyčnívá a ani neschází. Atmosféra se místama dá doslova krájet, ale nikdy to neni přemrštěný. Za mě jasných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

aannemer

Pro mě naprostá bomba. První série shlédnuta za tři večery, druhou začnu ještě dnes. Vynikající scénář, žádná hluchá místa, žádné patetické kecy nebo hloupé rozmělňování děje kvůli udržení stopáže. A v neposlední řadě vynikající výkony dětí v hlavních rolích. Upraveno po třetí řadě: Ani třetí série nepolevila z kvality, možná trochu pomalejší rozjezd, ale o to lepší závěr. Zkrátka jeden z nejlepších seriálů všech dob. Škoda jen, že česká distribuce DVD a BD nevytáhne hlavu z p*dele a vydává prakticky výhradně infantilní krávoviny holywoodstého mainstreamu, které za opakované shlédnutí nestojí ani omylem. ()

Marsijeta

1. série mi trvala zhlédnout max dva dny! Troufám si tvrdit, že se z té bandy děcek, po tom co jsem je nacpala všem přátelům a známým, stala moje srdeční záležitost. Ani nevím, co bych k tomu dodávala, protože ať se budu snažit sebevíc, nikdy nevystihnu tu příjemně děsivou osumdesátkovou atmosféru, která čiší z každého momentu. A jako bonus- obsazení hlavních rolí dětmi, si zamiluje každý dospělák i dítě! ()

Saxos

S01/8E, S02/9E. Nejsem cílovou skupinou a o to víc jsem obě série doslova zhltnul. V osumdesátkách se fakticky dělala nejlepší muzika a tady si jí užijete spousty. Klady: všichni herci sympatičtí; je to obyč seriál, tak lacinější efekty neřeším - rozpočet není nafukovací. ()

meda2016

První díl a nechal jsem toho. Pak znovu a najednou jsem se těšil na díl další. Stává se mi to, že jsem naladěný jinak. Přestaly mi "jen" vadit podivné fysiognomie outsiderů, začalo působit kouzlo tajemna a klukovského objevování. Druhá řada kouzlo trochu nabourala, ale stalo se to naštěstí doplňujícím prvkem možná rozvinutým ve třetí řadě - a možná ne. Děj nenutí zkoumat, jestli to, co je fantazie, je možné. Prostě se to děje. ()

Jaryktichy

Nádherný seriál a super atmosféra prvních dílů, kdy člověk fakt přemýšlí co se to ku*va děje. Na seriál se dobře kouká, ale je fakt, že mi někdy v nějakých dílech chyběli malé drobnosti, ale bohužel nevím ještě jaké. I přesto má seriál silný a kvalitní příběh, který si nikdo nesmí nechat uniknout. ()

Naghavi

1.série jasných 5*!!! Parádní postavy, děj, stylizace, prostředí, hudba...Tohle se Netflixu povedlo a moje věková generace to zkrátka musí milovat. ()

PenelopaW

Po několikerém opakovaném doporučení jsme seriál shlédli a: 1. sérii hodnotím hodně vysoko, ač téma bylo poněkud sci-fi, líbilo se mi hlavně to, že tam nebyly žádné vyloženě eklhaft scény, jako je dnes módní - mraky krve, vnitřností, brutality či sexu. Seriál sázel spíše na atmosféru, takže po téhle stránce po hoooodně dlouhé době současné produkce maximální spokojenost. Jistě, něco z vývoje šlo předvídat, něco třeba i nebylo dotažené (např. existence další brány ve stromě v lese), něco mne vyloženě nakrklo (Barb), ale jinak paráda. 2. série už byla o něco níž, ale pořád se na ni dalo koukat, jen Will mne nevýslovně štval - za mne se ho tvůrci klidně mohli zbavit, já bych ho nepostrádala :-). ()

M.J

Steven Spielberg a Stephen King v jednom? To prostě chceš! Atmosféra naprosto dechberoucí. Jediný problém mi možná děla postava Eleven, která je neustálé vychvalovaná ( nejlepší výkon! Dejte ji Emmy), to jako vážně? To nikdo neviděl druhou sérii? Vždyť Will tam přehrál snad úplně všechny! Druhá řada mimochodem ještě o něco lepší, než první dějství. Jediným opravdovým KROKEM VEDLE byl šestý díl druhé série, který se naprosto nepochopitelně soustředil jenom na Jane, která není ve druhé řadě tak zajímavá osoba. To se opravdu nepovedlo. Jinak casting je úžasný! 9/10 (Bylo by to 10, nebýt toho jednoho dílu). ()

Doggie773

Tady není co vytknout. Bezkonkurenčně nejlepší seriál, co jsem kdy viděla. Úžasné osmdesátkové zasazení, perfektní scénář, střih a herecké výkony. Hudba je přímo pohlazení pro moje uši. Obrovský potlesk patří všem dětským hercům, protože jejich herecké výkony byly neuvěřitelné. ()

homer91

Seriál Stranger things šel dlouhou dobu naprosto mimo mě. Každý byl nadšený z tohoto seriálu a já vždy jen mávnul rukou s tím, že si někdy celý seroš zkouknu najednou. A pak přišla jedna nudná květnová sobota a víte vy co? Trávil jsem nalepený 17 hodin v kuse u TV a napětím jsem nedýchal. Je to totiž seriál, co má zasloužený hype a vážně svou atmosférou dokáže brát lidem dech. A nakonec jsem rád, že jsem čekal, protože jsem nemusel čekat 2 urputné roky do další sezóny... *1sezóna je bezkonkurečně chytlavá. Vytváří prostředí a mytologii, která se buduje po další série. Žánr snímku je někde mezi horrorem a dramatem o mysteriózním zmizením chlapce z maloměsta. S kombinací nostalgie let minulých jde o fantastickou jízdu plnou perfektních dětských rolí, hudebního doprovodu a propracovaného děje. Nevěřil jsem, že by mohla tuto sérii další překonat *2sezóna navazuje tam, kde nás první opustila a zcela ruku na srdce, po poněkud zdlouhavějším úvodu představením nových postav a budování vztahů postav původních to opět nabere na obrátkách. Nemá to tedy již "kouzlo" záhady, které v první sérii vytvořilo zmizení chlapce Willa, ale za sebe mohu zcela upřímně říci, že druhá sérii je ke konci ještě kvalitnější,než ta původní. Smekám před tvůrci. *3sezóna byla dlouho očekávána. Bylo očekáváno konkrétně větší budování vztahů, více "stranger things" a více nestalgie - jednoduše řéčeno: bylo očekáváno tolik,že jsem nevěřil v kvalitní pokračování. Bál jsem se, že tvůrcům došel dech, originalita ALE ono ne. Je tomu přesně naopak. Scény jako "saunový test" strčí do kapsy předchozí epizody a já tu sedím s otevřenou pusou a nestačím se divit. Takhle kvalitní seriál jako je tenhle jsem dlouho nezažil! Doporučuji ho všem, kdo se shlédnutím otálel stejně jako kdysi já. ()

Dacsus

Sakra, kedy začali byť seriály, ktoré sú v podstate o prde, ako práve Stranger Things, považované za divácke skvosty? Akonáhle za tri série nezareve z hlavných protagonistov ani jedna postava, seriál proste nemôže byť napínavý, naopak, začína byť nudný a rozvláčny (obzvlášť v tomto prípade, kde je dej naťahovaný ale neskutočným spôsobom, a je to už tretíkrát podávaná tá istá kaša - navyše s čím ďalej tým väčšími logickými kotrmelcami, ktoré neprehliadne hádam ani mierne postihnutý šimpanz). ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu